Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
20 Ocak 2017 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
129 delege ‘Ordu’ dedi
129 delege ‘Ordu’ dedi
Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe 10. Olağan Kongresi dün Belediye Nikah Salonu’nda yapıldı. Seçimde Mevcut Başkan Mustafa Ordu, Eser Önsel ve Ahmet Coşar’ın listeleri yarıştı. 193 delegenin oy kullandığı seçimlerde oyların 129’unu alan Mustafa Ordu yeniden ilçe başkanlığına seçilirken, Eser Önsel 51, Ahmet Coşar da 12 oy aldı. Kongrede kullanılan bir oy ise geçersiz sayıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 26.02.2012 18:13
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın 10. Olağan Kongresi dün saat 14.00’da Çerkezköy Belediye Nikah Salonu’nda yapıldı. Düzenlenen kongreye MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Özgür Bayraktar, MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, MHP İl Başkanı Cezmi Tuna, Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, Karaağaç MHP Meclis Üyeleri, MHP Çorlu İlçe Başkanı Hasan Uzun, MHP Şarköy İlçe Başkanı Naci Bayraktaş, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Demokrat Parti eski İlçe Başkanı Reşat Bahar, CHP İlçe Başkan Adayı Metin Dönmez, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Çerkezköy ilçe yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

 
DİVAN SEÇİLDİ
 
Kongrede divan kurulu başkanlığına MYK Üyesi Özgür Bayraktar, Divan Kurulu Başkan Yardımcılığına Karaağaç Belediye Başkanı Dr.Özkan Yücel, üyeliklere de Erol Akata, Dursun Toprak, Osman Güneykaya seçildi. Divan Kurulunun seçilmesinin ardından MHP üyesi Nilay Asbaş davetlilere, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli’nin selam konuşmasını okudu. Kongrede ilk konuşmayı MHP Tekirdağ İl Başkanı Cezmi Tuna yaptı. Halkın huzursuz ve mutsuz olduğunu belirten Tuna “Halk iyi yönetilmiyor. İşçi, memur, köylü mağdur durumda. Köylümüze alın satın diyorlar. Şehidimize kelle diyorlar. Gözünüzü toprak bürüsün diyorlar. Öncelikli olarak önümüzdeki 2013 yerel seçimlerde iktidara geçmenin yolu yerel yönetimleri almaktır. Kongrelerin ardından çizeceğimiz rota ile büyük şehir statüsüne göre işimiz zor. Yerel yönetimleri alarak daha sonra genel seçimleri olalım” dedi. Tuna’nın konuşmasının ardından MHP İlçe Başkan Adayı Ahmet Coşar konuşma yaptı. MHP’li gençlerin kendisini örnek almasını isteyen Coşar, “Ben gidişatı kapatıp yenisini açmak değil genç arkadaşların beni örnek almalarını istedim. O arkadaşlar da MHP’ye çok daha iyi hizmetler vereceği için peşimizden gelmelerini, görev almalarını istediğim için adaylığımı koydum” dedi. MHP’li gençlerin yönetimde seslerini duyurmaları için aday olduğunu söyleyen Coşar, bundan sonra da MHP’ye hizmet edeceğini söyledi.
 
“BAŞARI ÖLÇÜTÜ SEÇİM KAZANMAKTIR”
 
Kongrede konuşan İlçe Başkan Adayı Eser Önsel de, Mustafa Ordu’yu başarısız bulduğunu belirterek “Başkanlığın başarı ölçütü seçim kazanmaktır. Seçim kazanmak için doğru adayı tespit etmek, gerçek ihtiyaçları belirleyip, uygulanabilir projeler ve çözümler üretip, bunu halka anlatmak gerekir. Kazanamadığımıza göre demek ki bu kriterlere uygun davranamamışız. Adayları belirlerken tabiri caizse “ahbap çavuş” yöntemi uygulandı. Başarmak için yaptığını biliyorum. Bazı dönemlerde ben de yanındaydım. Onun iyi niyetinden şüphem yok. Ama son yerel seçimlerde bir tane bile meclis üyesi çıkaramadık” dedi.
 
“KENDİSİNDEN BAŞKASINA KOLTUĞU LAYIK GÖRMÜYOR”
 
“Mustafa Ordu, eğer gerçekten partisini düşünen, partisini makam hırsının önünde tutan biri olsaydı daha o zaman “arkadaş ben başaramadım” deyip bırakması gerekirdi. Ancak geldiğimiz noktada görüyoruz ki Mustafa Ordu bu makama kendisinden başkasını layık görmüyor. Bugün dahi orada kalmak için yaptıkları ortada” diyen Önsel, MHP’de yaşanan delege krizine de değinerek “Yıllarca partimizin yükünü çeken, partinin aday ve aday adayı olan kimsenin MHP’liyim demediği zaman MHP’liyim diye gezebilen ülküdaşlarımızı sırf kendisine sıcak bakmadığı için delege yazmamayı sizin takdirinize bırakıyorum” diye konuştu.
 
“MEMLEKET İYİ YÖNETİLMİYOR”
 
Memleketin ne genelde ne yerelde iyi yönetilmediğini ifade eden Önsel “Milli olan, bizi biz yapan tüm değerlere adeta savaş açılmış durumda. Milli hassasiyetlerimiz ne yazık ki hızla yumuşatılıyor, dejenere ediliyor. Bu ortamda biz ülkü erlerine düşen görev sen-ben kavgası yapmak değildir. Daha iyi yapacak olana yol vermek, sonra da bütün gücüyle yol verdiğine yardımcı olmaktır. Ülkücüyüm diyenler bunu başarmak durumundadır” dedi. MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu da 2014’deki yerel seçimleri ve yapılacak genel seçimlerde ülkeye, millete ve partiye faydalı olmak için yola çıktıklarını belirterek “MHP Çerkezköy ilçe teşkilatı bileğinin hakkı ile anasının ak sütü ile iki belediye almıştır. Meclis üyeleri almış, Çerkezköy’den milletvekili çıkarmış, beş belediyenin iki tanesini almıştır” dedi.
 
“KAÇ KÖY VAR DİYE SORSANIZ BİLMEZLER”
 
Daha önce yaptığı “MHP’nin atlarını köpeklere yedirmem” açıklamasını hatırlatan Ordu “Eğer partim seçime giderken partimin üyesi ilçe başkanlığı tartışması yaparsa hala partisine oy vermiyorsa bu adamlara ne diyorsanız deyin. Ben her zaman söylediklerimin arkasındayım. Ben bu sokaklarda bayrak asarken arkadaşlarımız ile birlikte aç gezerken bu arkadaşlar ‘bunlara oy vermeyin’ deyip evlerinde oturuyorlardı. İlçe teşkilatına gelip neden liste koymadınız? Bunlara ‘kaç köy kaç muhtarlık var’ diye sorsanız bilmezler. Bileceksiniz ki partinizi iktidara taşıyacaksınız. Delegelerin tek tek isimleri vardır. Tek suç benimdir. O arkadaşların suçu da benimdir” dedi. .
 
ERTEM’İ DE ELEŞTİRDİ
 
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’i de eleştiren Ordu, “Şuanda sizin konunuz olan sizi ilgilendiren sağlık konusu var. Ambardere 12 yıldır imara açılmış. 600’e yakın ev var. Bunların pis suyu sizin içtiğiniz suya gidiyor. Burada CHP Milletvekili oturuyor. Bu milletvekili kadın sağlık komisyonunda, TBMM’de. İkametinin olduğu yerde suyun durumu ne halde sormuyor musun. Karaağaç’ı bize gösteriyor. Bana üniversiteden ‘bu su içilir’ diye rapor getirmesi lazım. Sağda solda kıvırmadan” diye konuştu. 
 
“Çerkezköy’de insanı insan yerine koyacak bir belediye lazım” diyen Ordu, Belediye eski başkanı Kadir Karan’ın geçtiğimiz günlerde hayatını kaybettiğini hatırlatarak, Çerkezköy Belediyesi’nin onu uğurlayacak resmi bir tören yapmamasını ve çelenk göndermemesini de eleştirdi.
 
““BELEDİYEYİ ALMAK BOYNUMUZUN BORCU”
 
2014 yılında ne yapıp edip belediyeyi almak zorunda olduklarını ifade eden İlçe Başkanı Ordu, “ Bu belediyeyi almak boynumuzun borcudur. Çok değerli kadroya yeni arkadaşlar aldım. Onun için bize bu ekibimizle vereceğiniz yetki ile seçimi almak boynumuzun burcu olacaktır. 2009 yılında yerelde birinci olduk. 2014 yılında Dr.Devlet Bahçeli’yi Başbakan yapmak bizim boynumuzun borcudur” dedi. 
 
“ÜYE SAYILARI İLE OYNANIYOR”
 
Kongrede söz alan eski ilçe başkanlarından Celalettin Macit, kurucu ilçe başkanı olduğunu hatırlatarak “Benim kişilerle işim yoktur. Ben 1978 Tandoğan mitinginden beri Başbuğ’u ve Devlet Bahçeli’yi başbakan görmek istedim. Çerkezköy’de bir takım seçimler yapıldı. Her seçimde aynı idi. Son seçimde Çerkezköy’de 111 bin 539 seçmen vardı. Bunlardan 97 bin 180’i oy kullandı ve bizim aldığımız oy 10 bin 854’tü. Bu, ilçe teşkilatının çalışmadığını gösteriyor. Dr.Bahçeli’nin imzaladığı listede yer alan üyeler sandığa gidemedi. Üye sayıları ile oynanıyor” dedi.  ismi olan üyeleri kaydettirilen üyeler sandığa gitmiyorlar. Üye sayıları ile oynanıyor” dedi.
 
ORDU YENİDEN BAŞKAN
 
Konuşmaların ardından seçime geçildi. Mustafa Ordu, Eser Önsel ve Ahmet Coşar’ın listelerinin yarıştığı seçimde 193 delege oy kullandı. Kullanılan oyların 192’si geçerli sayılırken, geçerli oyların 129’unu alan Mustafa Ordu yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Diğer adaylardan Eser Önsel 51 ve Ahmet Coşar da 12 oy aldı.
 
“DEMOKRATİK BİR SEÇİM OLDU”
 
Seçimin sona ermesinin ardından alkışlar eşliğinde sahneye davet edilen Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu kısa bir konuşma yaparak “Bugünkü seçimi Mustafa Ordu değil Çerkezköy’ün Milliyetçi Hareket Partisi kazanmıştır. Hep beraber yolumuza devam edeceğiz. Emeği geçenlerin hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Aday olan iki arkadaşımıza da teşekkür ediyorum. Demokratik bir seçim oldu” dedi.
 
“YERELDE VE GENELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”
 
Adaylar Eser Önsel ve Ahmet Çoşar’ın, Başkan Mustafa Ordu ile kol kola girerek beraber çalışacağını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen de “Birlik ve beraberlik içersinde iyi bir çalışma ile Çerkezköy’de ve Türkiye’de Milliyetçi Hareket Partisi yerelde ve 2015 yılında genel seçimlerde de tek başına iktidara gelecektir” diyerek Mustafa Ordu’yu tebrik etti.
 
İŞTE YENİ YÖNETİM
 
Mustafa Ordu başkanlığındaki yeni yönetimde “Nusret Karalamacı, Kemal Akın, Ali Uluç, Lütfü İğrek, Ali Dönmez, Nilay Asbaş, Nuray Varol, Ali İhsan Oskan, Mustafa Ulusoy, Şükrü Sever, Ümit Reşat Akkan, Mustafa Yavaş, Süleyman Güzel, Mümin Kolar, Sinan Gani, Erhan Çiftçi, Ahmet Kadak ve Recep Makal” yer aldı.
 
Haber / Faik Onur KAYA
 
 


 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
asil bozkurt ordan burdan..........
öncelikle yorum yazan arkadaşları saygılarımla selamlıyorum..şimdi kongredede kim kazanmıştır , sayın ordumu , yoksa mhp mi..tabiki ordu..sinan gani arkadaşım sen düne kadar chp safralında siyaset yapaRken bizler bu teşkilatın beşindğinden geldik,,senki yorumunu yazarken önce ne yazacağına karar ver sonra yorum yaz , ne demek sol dan geln kominist sağdan gelen terorist,,sağ görüş sahibi olanları halen eski zihniyetinle görüryorsun demekki , nie dedim bunu şundan 1980 li yıllarda o chp li kemalist zihniyet , bizim abilermize faşist ırkçı ve senin ağzına aldığın adi cümleyi sarf ediyorlardı...ama sana kızmıyorum , niyemi zaten sayın ordu ordan burdan gelme olduğu için, mhp yede ne kadar orda burda dışlanmış varsa katmıştır ve diyorki güya 5 belediyE alacakmış hıı alırsın alırsın bu kafayla , elindeki karaağaçı kaybetmede veliköy gibi.. önce can demiyenler canan ile yol yürüyemezler,,bunuN ilk cevabıNI en yakın seçim sürecinde verilecektir sizlere.. öyle bir aday çıkcakki siz ve sizin gibi bozkurt u at yerine koyan,,bu teşkilatın tarihini anmayan kafasına göre listelerle başkan olan ve O başknı secenler hepinizi sandığa gömecektir..şimdilik bu kaDAR..
02.03.2012 13:42
SİNAN GANİ bu iç çekişme nezaman bitecek
ARKADAŞLAR TÜM YORUMLARI TEK TEK OKUDUM YAZILANLARIN HER SATIRINDA KENDİNİ ÖVMEK YADA BİRİLERİNİ KÖTÜLEMEK VAR.AZ OY ALMIŞIZ,BIYIKLI ABİLERİMİZ KALMAMIŞ,DIŞARDA KALANLAR GERÇEK MHP LİLERMİŞ FALAN PEKİ SORMAK İSTİYORUM GERÇEK MHP Lİ NASIL OLUYOR. SOL PARTİDEN KATILAN KOMİNİST SAĞ PARTİDEN KATILAN TERORİST ADAY YARAMAZ BENİM İŞİMİ GÖRMEZ SAÇI UZUN TOPSAKALI VAR BUNLAR BAŞLICA MAZERETLER. PEKİ BİZE KİM KATILACAK UZAYLILAR VARDA ONLARIMI PARTİYE DAHİL EDECEZ BİRAZ DAHA SAKİN VE SAĞDUYULU OLMANIN FAYDALI OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.KAYBEDENİN OLMADIĞI BİR KONGRE GEÇİRMİŞ OLMAYI ÜMİD EDİYORUM.VAKİT TARTIŞMA DEĞİL ÇALIŞMA VAKTİDİR.TÜM PARTİLİ ARKADAŞLARIMA SAYGILARIMI SUNUYORUM.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!!!
29.02.2012 02:09
DOBRA DOBRA M H P KAZANMALI
DEĞERLİ DAVA ARKADAŞLARIM BİRBİRİMİZİ KIRMADAN GERÇEKLERİ GÖREREK YORUMLARI YAPALIM ÇERKEZKÖYDE ŞU VARDI BU VARDIYI KENARA BRAKIP DAVAYI KİMLER DAHA GÜÇLÜ YAPABİLİR NASIL BİRLİK OLUNUR BUNLARI HESAPLIYALIM AQMA UNUTMAYIN Kİ ÇERKEKÖYDE ADNAN ER YOKTU SADECE İSMİ DOLAŞIRDI AMA CELALETTİN NURİ EYÜB RAHMETLİ ADNAN VİZELİ SARAYDA KALAN BİRİ DAHA VARDI ÇORLUDAN İL KRONGESİNE GİDERKEN ÜÇ BEŞ KİŞİYDİK AMA NEDEN RAHMETLİ BAŞBUĞ BİR DAVA ADAMINI BULMAK İÇİN GEREKİRSE YÜZ KİLOMERRE YÜRÜYÜN AMA DAVAYA KAZANIN DERDİ AMA BUGÜN ÜLKÜCÜLÜĞÜ UNUTUP GERÇEK DAVA ADAMLARINI DAHYİ ÜYELİKTEN DELEGELİKTEN ÇIKARIP KENDİLERİNCE DOĞRU GÖRDÜKLERİNİ UYGULADILAR AMA DAVADAN HABERİ OLMAYAN M H P LİLERE SÖYLÜYECEK LAFIM YOK AMA GERÇEK ÜLKÜCÜLERE BİR KAÇ KELİMEM VAR DOBRA OLUN ÜLKÜCÜLÜĞÜ UNUTMAYIN YOKSA BUGÜN KAZANDIĞINIZI ZANNEDERSİNİZ AMA YARIN 5000 ŞEHİT SİZLERE HESAP SORACAKTIR KENDİ ÇIKARIN İÇİN DAVAYA SAHİP ÇIKAN ÜLKÜCÜLERİ NEDEN TEŞKİLATTAN UZAKLAŞTIRDIN SEN BİR YERLERE GELMEK İÇİN YAPTINSA DÜN NİYE BEN SİYASETTE YOKUM DERDİN ŞİMDİ VARSIN OLSUN İNSAOĞLU YANLIŞ YAPAR AMA DEVAMINI YAPMIYALIM İNSAN OĞLUNUN M H P YE HİTİYACI VAR OLSUN BİZLER GÖNÜLEN ÜLKÜCÜYÜZ DAVA ADAMIYIZ SİZLER KAZANIN BAŞKAN VEKİL OLUN AMA ÜLKE ELDEN GİTMESİN ÜLKENİN M H P YE HİTİYACI VAR MH P KAZANSIN Kİ ŞEHİTLERİMİZ RAHAT UYUSUN KABİRLERİ CENNET BAHÇESİ OLSUN ÜLKÜDAŞLARIM NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLADINIZ DOBRA OLALIM DOBRA KALALIM
27.02.2012 22:06
Musa Sarı sofist 'e
Sofist hanım!!! sizin böyle şaklabanca yorumunuza aynı şekilde karşılık vermek isterdik ama, gerçek kimliğiniz ile açıklama yapamadığınıza göre herhalde siz bir bayan olmalısınız? Bayanlara karşı tepkimiz sınırlı olduğu için varın gidin yolunuza. Önce oturmayı kalkmayı öğrenin siz. tamam mı? :)
27.02.2012 21:12
sofist Dostluk Kazandı
Saygıdeger Mustafa Ordunun kazanmış olması Akp açısından bir zaferdir. Mustafa ordudan beklendimiz şimdi eskiden yaptığı gibi sessizliğe bürünüp bir dahaki seçim sürecine kadar köşesine çekilmesidir. Bu hep böyle olmuştur. Allah bizi mhp'nin şerrinden korusun sayın ordu'ya da başarılarının ebedi sürmesini diliyoruz :)))
27.02.2012 13:05
celalettin macit önce bilgi sahibiol
ahmet şimşek bey ben konuşmaya çıkarken divan başkanı kim olduğumu sorsu ve söyledim senin dediğin gibi kurucu üye değil çerkezköyün 12 den sonra ilk ilçe başkanıyım,bu sende niye sıkıntı yarattı anlayamadım,adnan er arkadaşımder madem adana er dedin ozaman adnan er e sor veya başkanına sor bilgi sahibi ol sonra fikir sahibi ol kendini yanlış yere yorma.
27.02.2012 13:05
celalettin macit kel kızlara
işte bizim üyelerimize ve arkadaşlarımıza bakınca başka partilerin neden başarılı oldukları çok kolay anlaşılıyor herkes partisinin büyümesini genişlemesini isterken,bizdeki bazı arkadaşlar küçülmesine çanak tutuyorlar buda ilkesizliği,çapsızlığı,davanın adamı değilde adamın adamı olunduğunu ispata yetiyor,arkadaş ben diyorum ki kişilerle işim yok ilççe başkanı kim olursa olsun ben yönetiminde bulunduğum nusret koça bile muhalif oldum ve kongrede kendisine değil rakibine oy verdim,ben insanı putlaştırp ona tapmam yanlış yapan herkese kafa tutarım babamın oğlu olsun isterse ben size rakam veriyorum 111 seçmen den 10854 oy almışız diyorum bu sizi utandırmıyorsa mesele yok ozaman sadece birileri ilçe başkanı olsun bizde alkışlayalım düşüncesindesiniz yani diyorum ki ilçe başkanı yalakası olacağınıza belediye meclisinde üye olsaydınız bu ilçenin kaderinde söz sahibi olurdunuz neden bir tane belediye meclis üyeniz yok,belde belediyelerini kazandım diyen başkanınıza sorun beldeleri kazanırken çerkezköyü unuttunmu yoksa yoksa siz kendinizi hindistan damı sanıyorsunuz yolunuzda yatanı kaldıramıyorsunuz sanırım,tekrar ediyorum hedef seçim kazanmak sa kimsenin üye kaydıyla oynamayacaksın partiyi kendi işyerine hapsedip kendi şirketin gibi yönetmeyeceksin yıllardan beri girdiği hiç bir seçimi kazanamayan bir adamın yaqndaşlığını yapıp muhalif olanlara hazımsızlık hiç bir sonuç doğurmayacaktır,sonuç olarak allah bilmem kimi başımızdan eksik etmesin diyenlere diyorum ki,kel kız dermişki benim ablamında sırma saçları var,varsın kel kız öyle desin biz ülkücüyuüz biz kendi partisinde mahallesinden delege seçilemediği için mhpm ye gelen bir adamla davasına emeği geçenleri bir tutacak vajdan a sahip değiliz
27.02.2012 12:46
yasin bırakın bari
her secim öncesi cıkıp konuşuyolar ama partiye gelince biz bbp diyolar olsun onlar bir takmışlar biz eski ülkücüyüm diyorlar ama ya cıkıp belde başkanı adayı oluyorlar on dan sonra yok lar ney miş biz mustafa başkana küsüs tabi cıkıp desenize biz herzaman mustafa baş yanın dayız diye salamakla olmuyo daha ben sizleri hic görmedim mhp calışırken ama uzatmayalım boş sayın başkanım bizler her zaman yanın dayız onlar hep secimlerde var şimdi sıra sende bunları temizlemek sana düşer
27.02.2012 11:56
bozkurt 38 çok şaşırdım
dühkü kongrede benim dikkatimi çeken ne oldu biliyomusunuz,önceleri bizim kongrelerimizde sarkık bıyıklı babayiğit görünümlü abileimiz olurdu,dün baktım etrafıma hep top sakallı gençlerle doluydu malesef bunların hepside delege olmuş milliyetçi hareket partsinin ilçe başkanını seçiyorlardı,ben 10 yıldır burda ikamet ediyorum ve 10 yıldırda teşkilattayım ama oy kullananların %90 nını hiç teşkilatlarda görmedim yazık valla çok yazık
27.02.2012 10:57
celalettin macit fazlası olmazdı
yorum yazan arkadaşlar boşuna birbirinize sataşamıyorsunuz,bülent didinmezin ayak izleri hala silinmemiş genelmerkez temizledi ama ilde kalıntıları duruyor,bunlardan biri cezmi tuna ilbaşkanı oldu geçici de olsa il başkanı neler yaptı kongrede konuştu mevcur adam için birlik beraberlik istedi,taraf olduğunu belli etti.ben konuşurken rahatsız olup divan başkanına beni konuşturmamak için mudahale etti ve açıklamda bulundu yani telaşa kapıldı benim elimdeki dosyada kanunsuzluklarını gösteren noter belgesi vardı,açıklamam istenmedi,neydi o belge üyelerin nasıl güncellendiğini delegelerin nasıl seçildiğini anlatıp demokrasi hak hukuk kavramları nın siyaset haydutlarının eli ile nasıl katledildiğini herkese gösterecektim,olmadı konuşmamı müdahale ettiler. kimse alınmasın rahmetli başbuğumuz mevcut kanunları hiçe sayıp her işi kafasına göre yapanlara haydut kanunları ile iş yapıyorlar diyordu işte dlege ve üye sitemi ile oynayanları bende siyaset haydut u olarak anıyorum buna itirazı olan varsa gitsin başkan abisine söylesin bir istişare toplantısı düzenlesin toplantı halka da açık olsun bu üye kayıtları ve uygulamaları enine boyuna tartışalım kimse telefonla delege yazıpta sandıktaqn zaferle çıktık demesin ha dese ne olur bişey olmaz ilçe başkanlığını garantiye alırsın ama seçimlerde havanı alırsın ama bu arkadaşın huyudur bir yere girerim dedimi girer bakın sandıkta belediyede bir tane meclis üyesi alamadı ama kendisi dün belediyeye girdi nikah salonunda belediye binasına girmenin mutluluğunu doyasıya yaşadı yani belediye binasından halka hitap etti bu olay bu tür adamlar için önemli başarıdır yoksa mhp seçim kazanmış kaybetöiş çokta umurlarında değildir,kongre salonunun dışandakilerin içindekilerden daha fazla olşu önemli değildir önemli olan bir masa bir kaç sandalye olsun onlarda kendi işyerinde olsun eh işte çok idealist yandaşlarıda gaz versin yeterli.HA ŞU TARAF TUTAN CEZMİ TUNA BİR DÖNEM ÖNCE MERKEZ DİSİPLİN KURULU KARARI İLE İHRAÇ EDİLDİ MHP LİYİM DİYENLER BİR ARAŞTIRSIN BAKALIM NEYMİŞ BU İŞİN ASLI,NEDEN İHRAÇ EDİLMİŞ NASIL İHRACI GERİ ALINMIŞ,VE KESİN İHRAÇ HANGİ HALLERDE OLUR ÜLKÜCÜ KEL KIZ DEĞİLDİR SADECE BAŞKANINIZIN SIRMA SAÇLARI SİZİ TATMİN EDİYORSA BİR SIKINTI VAR DEMEKTİR.
27.02.2012 09:35
m h p li YAZIKKKKKKK DEMOKRASİ BUYSA
ÖNCELİKLE BOŞ YORUM YAPANLARA SÖZÜM DEMOKRASİ DEDİĞİNİZ BU MU EĞER BUYSA BİŞEY DEMİCEM DELEGELER İÇERİ GİRDİĞİNDE DIŞARDA BEKLEYENLERİ HİÇ GÖRDÜNÜZ MÜ YILLARINI ADAMIŞ OLAN MHP Lİ ABİLERİMİ YÜZLERİNİ İLK DEFA GÖRDÜĞÜM İNSANLAR MHP Lİ OLMUŞ VE DELEGE OLMUŞ NE DİYELİM GELİŞEN TEKNOLOJİ DİYESİM GELİYO :) HOCALI KATLİAMI İÇİN OKUTMUŞ OLDUĞU MEVLİDİ ŞERİF İÇİNDE ÇERKEZKÖY İLÇE TEŞKİLATINDAN ALLAH RAĞZI OLSUN BU KATLİAM GEÇEN SENE OLMADI AMA İLK DEFA BUGÜN ANILDI İNŞALLAH DEVAMI GELİR ANLAYANA SAYGILARIMI SUNUYORUM ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
27.02.2012 02:57
teyyar yegin Aydın a
peki kardeşim sence bu ilçede mhp nin üye sayısının 601 olmasını açıklarmısın.sence normalmi teşkilatta kaçtane üye kayıt defteri var haberin varmı.Sizin gibi düşünmeyen sizin oy verdiyiniz adaya oy vermeyen herkez hain. Ancak seçimlerde akp nin peşinden koşan ve oyverenler mhp li diyerleri hain.Parti eriyor haberiniz yok.birbirimizi kandırmayalım seçim sonuçları ortada.partinin oyları bu ilçede türkiye ortalamasının altına düşmemesi gerekirken beşinci parti olduk.
27.02.2012 00:39
ahmet şimşek SEN HAZIRLA OZAMAN DELEGE LİSTESİNİ
100 bin kişilik ilçede delege listesi hazırlaman bu kadar kolay sa sen neden 50 bin delege bulupta delege yapmadın...
27.02.2012 00:05
ahmet şimşek velalettin macite
sözüm sadece celalettin macite kendisini burada bu partinin kurucu üyesi olarak görüpte kendini bişey sanıyor ne hizmeti olduki bu kadar börbürleniyor iyilik yap denize at demiş atalarımız. Bu kadar birbürlenme biraz mütevazi ol ayrıca bu partinin kurucu üyesi adnan er dir...
26.02.2012 23:40
Ali AYDIN Altaş'a
Bugüne kadar verdiğiniz oylar MHP den başka bir yere gitmedi diyorsanız o zamanda bize, eğer sizin yaşınız benden büyük ise elerinizden, küçük ise gözlerinizden öpmek düşer. Bizimde tüm amacımız MHP'nin birliği ve beraberliği yönünde.Derdimiz,tasamız bu.Yoksa kimseyi incitmek,kırmak marifet değil bunun bilincindeyim ama öyle olaylar, öyle kişiler ile karşılaştık ki. Samimi olan her MHP linin başımın üstünde yeri var. Bilerek ve bilmeyerek insanları kırdı isek affola.
26.02.2012 22:48
altaş Ali Aydın Kardeşim'e (Hayırlı Uğurlu Olsun)
Öncelikle Çerkezköy Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı'nın konresinde 129 delegenin oyunu alan mevcut ilçe başkanı'nı yeniden ilçe başkanlığına Seçen Delege Arkadaşlarımız'ın Vicdanı Rahat İse, Kimseye Söz düşmez. Vatana Millete, Çerkezköy'e ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne Hayırlı Uğurlu olsun demekten başka söz düşmez. Değerli Ali AYDIN Kardeşim, Şu sözler sana Ait, ( Yapmayın artık el insaf deyin ve bu ayrılığı bırakıp kenetlenelim herkes MHP nin gücünü görsün)Buraya Kadar çoook güzel, ve hemen Ardından şunları yazıyorsun...! ( Bu arada ''yenilen pehlivan güreşe doymazmış.'') Bu şekildemi Kucaklıyorsun sen bizleri? bu şekildemi birlik beraberlik içinde olalım diyorsun? senin yaptığına bizim oralarda ne derler biliyormusun? ''VERDİĞİN BİR YUMURTA, ÖLDÜRDÜN DÜRTE DÜRTE''. Tekrardan Hayırlara versile olmasını Yüce Rabbimden Niyaz Ederim. İstetiğiniz kadar bizleri Hain, Tetikçi, Kalemşör, İlan edin. Bizlerin, Ailemizin hatta sülalemizin Oyları Milliyetçi Hareket Partisinden Başka Yere gitmedi, Gitmeyecek...
26.02.2012 21:52
kubilaymynet.com slm
ALLAH BAŞIMIZDAN MUSTAFA ORDUYU EKSİK ETMESİN AKPARTİ
26.02.2012 21:01
Ali AYDIN yaranılmaz bunlara
İlçe başkanı açık fark ile belli oldu. Milletvekili ve basının desteğine rağmen muhaliflerin adayı Eser Önsel bey kazanamdı siz hala neyin peşindesiniz beyler? Bugün adaylar bakınca Mustafa Ordu'nun gerçekten o başkanlık koltuğuna yakışmadığını düşünen var mı hala? Bilgisi,birikimi diğer aday kardeşlerimizden üstün değil miydi? Yapmayın artık el insaf deyin ve bu ayrılığı bırakıp kenetlenelim herkes MHP nin gücünü görsün. Bu arada ''yenilen pehlivan güreşe doymazmış.''
26.02.2012 20:01
Musa yuh artık
100 Bin nüfuslu ilçenin kaderini 129 kişi belirliyormuş muş... bak sen? Delege mi bıraktınız seçecek? Sizin adayınız 1 oy fark ile kazansaydı sonuç 96 oya 95 oy olsaydı bunun adı demokrasi mi olacaktı? Bırakın bunu beyler. Delege son sözü söylemiştir. Artık birlik zamanıdır. Bugüne kadar MHP ye katkısı olmayanların ilişiği de kesilecektir inşallah.Geri kalan samimi insanlar ile yola devam.
26.02.2012 19:56

100 bin Nufuslu bir ilçede yarım asırlık bir çınarın kaderini 129 kişi belirliyor ya......bunun adınada sözde Demokrasi diyoruz.
26.02.2012 19:38
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
TEM’den pkk’ya bir darbe daha
O alan vergi dairesine tahsis edildi
Kurslara ilgi yoğun oldu
Hesaplar incelenmeye başladı
 As: Tanyeri’nin açıklamasını doğru bulmuyorum
Sokak karanlığa mahkum edildi
Kulakların pası silindi
İnsanların sağlığı hiçe sayılıyor
Abban’dan şoförler odasına iade-i ziyaret
Mandalı’yı ziyaret etti
  ANKET
Size göre Türkiye'nin başlıca sorunu nedir?
Terör
Anayasa
Başkanlık
İşsizlik
Ekonomi
  CERKEZKOY KONUSUYOR
‘Nefes alan herkesin karşı çıkması lazım’

dışa bağımlılık?
Hasan efe, Türkiy niye ışa bağımlı enerjide? evine gelen elektirik faturasına bir bak, 30-40 liradan fazla değildir, vergisi kaçak bedeli hatta evine sayaç okumaya gelme bedeli bile o faturaya eklene eklene faturan 110 120 liralara vuruyor.Buna karşılık bu kadar parayı koparan adamların yaptığı bir yatırım yok, Türkiyede dünyanın en büyük barajları var, çalışma kapasiteleri %20 bile değil, yıllardır ülkedeki bütün dereleri Hes lere sattılar burda yok umursamıyoruz ama yüzlerce HES var nereye giiyor buralardan gelen elektirik? 30 yıldır Çerkezköylüyüm, 27 yıldır sanayide çalışırım,elektirik kesik üretim yok dediklerini ben görmedim, üstelik eskiden sanayi şimdikinden daha canlıydı zamanın teknolojisiyle elektirik tüketimi bile kat be kat fazlaydı, şimdi tasarruflu ampullerden, yeni nesil enerji tasarruflu makinelere kadar her şey var artık enerjide niye dışa bağımlı olyoruz? birde baca filtresiyle iş çözülürmü? bu kadarv saf olmayın, avrupa kömür santrallerini kapattı ve kapatıyor hala ordaki örnekler 50 sene önceden kurulmuş ve zamanla zararları görülüp kapatrılmış örnekler, bacaya filtre takılarak cici olmuyor kömür santrali, kelime oyunlarıyla olmaz o işler. Enerji de dışa bağımlıysak bu ülkeyi yönetenlerin sakat politikalarından kaynaklanıyor, hemen dibimizde bulgaristanda akaryakıt bizim yarı fiyatımıza, azarbeycanda 50 kuruş, yine bize sınır, iranda nerdeyse bedava 20 kuruş,Türk vatandaşlarının kimlik gösterip günü birlik gittiği gürcistanda 1.5 lira, bizde dünyanın en pahalı yakıtı satılıyor gerçekten dışa bağımlımıyız? yoksa "dışa bağımlıyız abii" ayağına vatandaşımı soyuyorlar? hesapsız kitapsız plansız bir günde ortaya çıkan projeleri sırf siyasi korkular yüzünden güzel gösteren bürokrat ve politikacılara inanılmaz bu ülkede. Kardeşim sen bu ülkede bir bürokratın, isterse profesör olsun hükümetin yapılacak dediği şeye karşı çıktığını hiç gördünmü? tabi çıkıp kılıf uyduracaklar güzel tablolar çizecekler. Elektiriği hediye ettikleri şirketler bassın parayı yatırım yapsınlar, devletin işimi vatandaştan para koparmak için çalışan bu firmaları finanse etmek?
Hasan


TERMİK SANTRAL DE ÇÖZÜM OLABİLİR.
"Çerkezköy ciddi anlamda sanayisiyle beraber ticareti de güçlenen bir şehir halini almış"diyor Başkan.Çerkezköy'ün yanı sıra Veliköy,Velimeşe,Çorlu,Kapaklı ve çevre ilçeler yüzlerce fabrikanın faaliyette olduğu sanayi bölgeleri.Trakya'da meralar satılırken ne Edirne,nede Kırlareli ve Tekirdağ'ın iktidar ve muhalefet partileri buna karşı çıkmadı.Koca bir sanayi yarımadasında yaşıyoruz.Termik santrallere karşı olmama rağmen bu gelişme önlenemez.O zaman yapılması gereken filtre sistemleri yeterli termik santraller.Sayın Organize bölge başkanının dediği gibi.Enerji gereksinimi bir gerçek.Ya fabrikalar durur ve işsizlik başlar.Çözüm enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmak.Ticaretiyle güçlenen iş adamlarıda sanayici gibi artık üretken yatırımlara yönelmelidir.Sadece kentin rantını yemek alışkanlığından kurtulmalılar.
Kemal Efe


kızılpınar
başkan vala sayende kızılpınarda nefes alamıyoruz,ya Allah aşkına hiçmi sıkılmıyorsunuz kızılpınar yolarını görünce.sizi ve meclis üyelerini akp-chp farketmez sizleri Allaha havale ediyoruz.inşllah bu halka yaşatıklarınız fitil fitil burnunuzdan gelir.AMİN
ömer


ÇOSB’den iddialı yatırımlar

FİLTRE SİSTEMLERİ UYGUN TERMİK SANTRALE EVET
“Teknolojiye uygun yapılırsa tabi ki termik santrale karşı olmam. Yani filtre sistemleri hem kuru hem ıslak arka arkaya yapılırsa ki bunun örnekleri Avrupa’da da var."Bu açıklama önemlidir.Sayın Sözdinlerin açıklamaları dikkatle okunmalı.Çerkezköy Organize Sanayi bölgesi Türkiye'nin yüzakıdır.Kaz dağları dahil sadece Çanakkale'de 20 santral,Vize,Çerkezköy de 3 santral düşünülüyor.Gerçekleşen proje sayısı 50 kadar.Direnmek nereye kadar.Ya yoksulluk yada ileri gelişmiş ,dış borçları olmayan bir ülke.Sayın Akay da bu yazıyı dikkatle okumalı.
Kemal ECEVİT


Termik santral
Termik santraller; 1)Oksijeni tüketir, karbondioksit üretir,(teknoloji ile çözülemez bir ilim yasasıdır) 2)Kanserojen gazlar ortaya çıkarır (bunun teknoloji ile önlenmesi mümkün değildir), 3)Nüfusu yoğun,katma değeri yüksek bölgelere inşa edilmezler, 4)İnşa edildiği bölgelerde bilinçli nüfusun göç etmesine neden olurlar. OSB yetkililerinin yakın bölgelerine termik santral yapılmasını destekleyici sözler sarf etmesi kendi bindiği dalı kesmekten başka birşey değildir. Kalifiye eleman istihdam etmeleri mümkün olmaz.
hasan


Akay, termik santralin zararlarını anlatacak

Termik
Vahap AKAY bu konuda haklı. Çerkezköy'ün geleceğini bitiriyorlar.
Tarık Kutlu


Sorumsuzlukta sınır tanımıyoruz

TRAFİK EKİPLERİ
Sadece o sokakta değil yanlış park çerkezköyün her sokağında ama!!!!!!!TRAFİK EKİPLERİ NEREDE???????
VATANDAŞ


HATA
Sürücüler hatalı fakat belediye de artık bir çözüm bulsun buna. Bazı noktaları açık otopark olarak belirlersin. Ciddi bir park sorunu var. Vatandaş da biraz daha düşünceli olsun. Yol ortasına araba bırakanlar var.
t.kutlu


?
sorumsuzluğu yapan şu resimdeki öküz ee niy "tanımıyoruz.." diy herkesi konuya dahil ediyorsunuz? siz şahsen tanımıyorsanız başkasını niye ahil ediyorsunuz? böyle manşetmi olur? siz gazetecisiniz psikolog değil toplum adına çoğul konuşmayın gördüğünüzü yazın. Amerika avrupa olsa birilerinin gücüne gider nasıl beni dahil edip böyle bir manşet atarsınız der burası Türkiye kafalar rahat, mok atın 1 tane öküz yüzünden bütün vatandaşa ! çöpçülere gelince eski çöpçüleri arıyoruz, eski çöpçüler daha temizdi bunlar baştan savma çalışıyor.
ihsan


Aziz Özkan emekliye ayrıldı

çok önemli değil
zaten fazla bir işe yaramıyordu...gitmesi bir boşluk yaratmaz belediye veya kapalıda....
kapaklılı


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya