Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
09 Temmuz 2020 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Başka yere gidenlerin ‘Başbuğ’u özlüyoruz’ demeye hakkı yok”
“Başka yere gidenlerin ‘Başbuğ’u özlüyoruz’ demeye hakkı yok”
MHP’nin merhum genel başkanı Alparslan Türkeş, ölümünün 15’inci yıldönümünde MHP Kapaklı Belde Teşkilatı tarafından düzenlenen törenle anıldı. Programda konuşan Kapaklı Belde Başkanı Hayri Varol, başka yerlere gidenlerin ‘Başbuğ’u özlüyoruz’ demeye hakkı olmadığını belirterek “Başbuğ’u 3 hilalin olduğu yerde arayacaklar. Bugünkü MHP’liler bu sahtekarları ortaya çıkarıp bunlar sahtekardır demek zorundadır. Bu da kutlu bir davadır. Başbuğ sahtekarların değil, bozkurtların Başbuğ’udur” dedi. MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu da, Alparslan Türkeş’in MHP’nin ve Türk ülküsünün babası olduğunu ve bu nedenle ülkücülüğün MHP’nin tekelinde olduğunu ifade etti. “Yerel seçimlerin 2013 yılında yapılacağını öğrendik” diyen Ordu, tüm partililerin çalışmasını istedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 08.04.2012 19:22
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Milliyetçi Hareket Partisi Kapaklı Belde Teşkilatı tarafından MHP’nin Merhum genel başkanı Alparslan Türkeş’in 15’inci ölüm yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi.
TÜRKEŞ’İ ANDILAR
Dün saat 13.30’da MHP Kapaklı Belde Teşkilatı’nda düzenlenen programa MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP belde başkanları, MHP’li belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan MHP Kapaklı Belde Başkanı Hayri Varol, “Başbuğlar ölür ama arkasında iz ve eser bırakarak ölür. Alparslan Türkeş de bize MHP’yi ve kutlu davayı bıraktı. Önemli olan bu dünyaya eser bırakabilmektir ve Alparslan Türkeş de bunu başarabilmiş ender kişilerden biri” dedi.
“BAŞBUĞ’UN EVLATLARI OLARAK BİZLER BURADAYIZ”
“Bağbuğ’un evlatları ve bozkurtları olarak bizler buradayız” diyen Varol, onu anmaktan çok anlamanın daha önemli olduğunu belirterek “Başbuğ da bunu istiyordu. Onun fikirleri ve idealleri vardı ve bunları gelecek nesillere taşımak istiyordu” ifadesini kullandı.
“BAŞBUĞ’U 3 HİLALİN OLDUĞU YERDE ARAYACAKLAR”
MHP dışında bazılarının “Bağbuğ’u özlüyoruz” diyerek MHP’nin ülküsü, Başbuğ’u yok izlenimi vermeye çalıştığını ifade eden Hayri Varol “Bağbuğ’u özlüyoruz deyip de diğer partilere gidenlerin onu özlemeye hakkı yok. Başbuğ’u 3 hilalin olduğu yerde arayacaklar. Bugünkü MHP’liler bu sahtekarları ortaya çıkarıp bunlar sahtekardır demek zorundadır. Bu da kutlu bir davadır. Başbuğ sahtekarların değil, bozkurtların Başbuğ’udur” dedi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu konuşma yaptı.
“ÜLKÜCÜLÜK MHP’NİN TEKELİNDE”
“Bir ulusun var olması için o ulusun Başbuğ’unun olması lazım. Türk ulusunun Başbuğ’u Türkeş’tir” diyen Mustafa Ordu, Alparslan Türkeş’in MHP’nin ve Türk ülküsünün babası olduğunu söyledi. Alparslan Türkeş’in ülkü hedefini gösterdiğini söyleyen Ordu “Bize vatanınızı böldürmeyeceksiniz. Türk milletinin daha refah yaşaması için çalışacaksınız dedi. Şimdi bazıları ‘ülkücülük MHP’nin tekelinde mi’ diye soruyor. Onun babası Türkeş olduğu için tabi ki MHP’nin tekelinde olacak” diye konuştu.
“BAŞKA PARTİLERE GİDENLER, DALDAN DÜŞEN YAPRAKLARDIR”
Dalından kopan yaprakların önce ağaçların dibine düştüğünü, sonra da rüzgarla birlikte savrulduğunu belirten Ordu “Dalından düşen yaprak ya yerinde çürür ya da rüzgarla birlikte savrulur. Başka partilere gidenler babasına inanmamış ve rüzgarla savrulmuş yapraklardır” dedi. Ülkücülüğün sadece MHP’de olduğunu dile getiren Ordu “Başbuğ MHP tartışılmaz demişti. MHP’nin ne yöneticileri ne delegeleri ne de üyeleri tartışılmaz. Çünkü hepsi başkandır, genel başkandır. Sen üstündekini eleştiriyorsan aslında kendini eleştiriyorsun demektir” dedi.
CANIMIZ DA GİTSE TAVİZ VERMEYİZ
Toplumun kendilerinden çok şey beklediğini söyleyen MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu, “Hem ülkemizi böldürmeyeceğiz hem de en üst seviyeye çıkaracağız. Çerkezköy’de konuşan sadece MHP teşkilatıdır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlere, kendilerine rant sağlayanlara, milletin hakkını yiyenlere cevap veriyoruz. Biz MHP’yi temsil ediyoruz, bunu yapmaya mecburuz. Bir kişi de olsak bir ilçeyi temsil ederiz. Bu işi başaracağınıza inanıyorum. Canımız gider taviz vermeyiz, veremeyiz, öyle bir lüksümüz yok” diye konuştu.
“SİZLERLE BERABER BAŞARAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ŞEY YOK”
1988 yılında Alparslan Türkeş’in Trakya’ya gelişini de anlatan Mustafa Ordu, 2009 yerel seçimlerinde MHP’nin Çerkezköy’de iki belediyeyi aldığını anımsatarak “5 belediyeyi de alacağız. Buna inanın. ‘Biz de varız’ derseniz ülkümüz açık. Sizlerle beraber başaramayacağımız hiçbir şey yok” dedi. Mustafa Ordu, 15 yıl önce hayatını kaybeden MHP’nin merhum genel başkanı Alparslan Türkeş’e Allah’tan rahmet diledi.
FOTOĞRAF SERGİSİNİ GEZDİLER
Konuşmaların ardından Alparslan Türkeş için Kuran’ı Kerim okundu. Ramazan Çelik tarafından okunan Kuran’ı Kerim ve Hayri Varol tarafından okunan duanın ardından katılımcılar, Alparslan Türkeş’in fotoğraflarının yer aldığı sergiyi gezdi. Hayri Varol, yaklaşık yüz fotoğrafın yer aldığı sergideki fotoğraflarla ilgili katılımcılara bilgi verdi. Serginin gezilmesinin ardından katılımcılara pilav ve ayran ikram edildi.
“YEREL SEÇİMLER 2013’TE YAPILACAK”
Programın sonunda kısa bir konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu, anma programına katılan herkese teşekkür etti. “Yerel seçimlerin 2013 yılında yapılacağını öğrendik” diyen Ordu, tüm partililerin bunu çevresindekilere anlatmalarını isteyerek “Hepinizin en az biz ve belediye başkan adayı kadar çalışmanız lazım” dedi.

Haber / Gülveren VATANSEVER 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
ALİİ mhp
hayrı varol bu mhp sana ve mustafa orduya kaldıysa bu memletet ayvayi yedi..sizkim oluyorsunuzda gercek mhpli insanlara laf atıyorsunuz once adam olmayı örenin sonra yorum yapın.
09.04.2012 20:06
Sanberk ALPTUĞ Tebrikler...
Güzel bir organizasyon olmuş. İnşallah Başbuğumuzun fikriyatının anlatılması, yaşatılması ve özellikle "yaşanması" konusunda örnek olur. Fakat ilçe başkanımızın açıklamalarında geçen: "Başbuğ MHP tartışılmaz demişti. MHP’nin ne yöneticileri ne delegeleri ne de üyeleri tartışılmaz. Çünkü hepsi başkandır, genel başkandır. Sen üstündekini eleştiriyorsan aslında kendini eleştiriyorsun demektir” cümleleri tamamen hayal ürünü olup insanların kendi koltuklarını sağlama almaları için üretilmiş sözlerdir. Kendisi Peygamber mi ki eleştirmeyelim. Kendisi Devlet-i Aliyenin hükümdarı mı ki eleştirilmesin. Elalemin adamı çıkıp "ispat etmezsen şerefsizsin" diye açıklamada bulunuyor, kendisi hala teşkilat içerisindeki arkadaşlarımızın onu eleştirmesine mi hayıflanıyor... Bülent didinmez de partimizde genel başkan yardımcılığı yaptı, ihsan barutçu da partimizin milletvekili, mehmet taytak ta partimizde görev aldı ve bu adamların neler yaptığı neden dışlandığı ve neden teşkilatlardan atıldığı ortada. Peki biz ilçe başkanımızın sözlerine binaen onlara genel başkan sıfatı ile mi yaklaşacağız yoksa bir ......... gözüyle mi yaklaşacağız. (noktalı yerleri siz doldurun) Böyle güzel bir organizasyonda Başbuğumuzun adını kullanarak böyle yalan bir açıklamada bulunmak olmaz
09.04.2012 15:25
Bahadır ‘Biz de varız’ derseniz ülkümüz açık.
Böyle bir cümle ülkücü lügatta olmadığığnı bilen gerçek ülkücüleri parti üyeliğinden silip Çerkezköy teşkilatını adeta Mustafa Hayri Partisine dönüştürenler ,Ülkücülüğün MHP nin tekelinde olduğunu söyleyenler Ülkücülüğün tarifini yapamayacak kadar zavallılar, üç hilal ve bozkurt rozetinden siyasi rant çalanlar BAŞBUĞ TÜRKEŞ SİZİN AĞZINIZA HİÇ AMA HİÇ YAKIŞMIYOR.
09.04.2012 10:37
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Otomobil, yola aniden fırlayan ata çarptı
Önümüzdeki ilk 2 yıl ‘altın yılı’ olacak
Uyuşturucu tacirlerine polis tokadı
Çerkezköy'de üst seviye koronavirüs denetimi
7 bin metrekare sıcak asfalt serimi yapılacak
12 fetö şüphelisinden 6'sı adliyeye sevk edildi
Düğün salonlarında yeni dönem
Terzi: Tek adam sistemine karşıyız
Halk toplantısı Bağlık Mahallesi’nde yapıldı
Çerkezköy’den 5 isim komisyonlara seçildi
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya