Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
01 Temmuz 2015 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Başbakan Erdoğan Tekirdağ’da toplu açılış yaptı
Başbakan Erdoğan Tekirdağ’da toplu açılış yaptı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Tekirdağ İl Kongresi ve toplu açılış töreni için dün saat 13.00’da Tekirdağ’a geldi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 16.04.2012 00:07
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Tekirdağ İl Kongresi ve toplu açılış töreni için dün saat 13.00’da Tekirdağ’a geldi.
SENARYOYU ARTIK HALK YAZIYOR
Tekirdağ’a gelen Başbakan Erdoğan ilk olarak 4. AK Parti Tekirdağ İl Kongresi’ne katıldı. Kongrede Divan Kurulu Başkanlığına Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik seçilirken, yardımcılığına İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, Katip üyeliklere de İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca, AK Parti Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Koncagül ve Hilmi Alparslan seçildi. Kongrede ilk konuşmayı AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Soner Çizen yaptı. Herkesin Peygamber sevgisi etrafında buluştuğunu söyleyen Çizen, “Kadın- erkek, zengin-fakir, işçi-patron ayırt etmeden kardeşçe yaşamayı bize Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (S.A.V.) öğretti” dedi. Çizen, “Eskiden ülkede film oynanıyordu. Senaryoyu başkaları yazıyor, aktörleri ise kendileri seçiyorlardı. Bu filmi sessiz milletimize yıllarca izlettirdiler. AK Parti ile senaryoyu artık halk yazmaya başladı” diye konuştu.
SAFIMIZI BELLİ ETTİK
Tekirdağ’da demokrasinin yerleşmesi için sürekli mücadele ettiklerini ifade eden Çizen,  “Zalimin yaktığı ateşe su taşıyan karınca misali safımızı belli ettik. Ne aldatan olduk ne de aldanan olduk. Başbakanımızın gözünde aydınlık yarınları gördük. Onu kendimize örnek aldık. Birlikte çalıştığımız süre boyunca zalimlere, cuntacılara karşı verdiği mücadeleye şahit olduk” dedi. AK Parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan da “Çalışmalarımızın neticesinde ve Allah’ın izni ile yüzde 51 oy olarak yolumuza devam ediyoruz. Sevgi genetik değildir. Verildikçe kazanılan bir duygudur. Başbakanımızda ülkesine ve milletine bütün sevgisini verdiği için onlar tarafından da bu denli sevilmektedir” diye konuştu.
KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLDU
Programda konuşan İstanbul Milletvekili Hüseyin Gürge de, Trakya’ya bu kadar önem verişlerinin nedenleri arasında Başbakanın hapis cezasına çarptırıldığında, Pınarhisar, Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ halkının onu sahiplenmiş olmasının yer aldığını belirterek “Peki o Tekirdağlılar neden seçimlerde sandıkları patlatmadılar. Ben Trakyalıların sonradan açılacağını biliyorum. Geleceğin müjdesini Tekirdağlıların vereceğini biliyorum” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği zaman, “İlk işimiz kimsesizlerin kimsesi olmaktır” dediğini söyleyen Gürge, “O şimdi bütün dünyadaki kimsesizlerin kimsesi oldu. Nerede bir mazlum varsa başbakanımız orada oldu” dedi.
HİZMET ANLAYIŞIMIZDA PARTİZANLIK YOK
Kongre Salonu’na tezahürat ve alkışlar eşliğinde eşi Emine Erdoğan, Bakanlar ve Milletvekilleri ile giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da kongrede yaptığı konuşmada, Tekirdağ ile AK Parti arasında her geçen dönem daha da güçlenen bir ilişki olduğunu belirtti. AK Parti’nin 2002 seçimlerinde yüzde 17, bir sonraki seçimde yüzde 29 ve son yerel seçimlerde de yüzde 36 oy aldığını kaydeden Erdoğan, Tekirdağ il teşkilatı ve ilçe teşkilatları, kadın ve gençlik kolları, belde ve köy temsilciliklerini çalışmalarından dolayı tebrik etti.
TEKİRDAĞ BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ
Başbakan Erdoğan, “Tekirdağ bizim göz bebeğimiz. Biz Tekirdağ sevdalısıyız. Tekirdağ’ın, İstanbul’un gölgesinde kalmaması için buraya büyük yatırımlar yaptık. Tekirdağ’ın sorunlarını büyük ölçüde çözdük ve çözmeye de devam edeceğiz. Buradan 6 milletvekili çıktı. Bunlardan ikisi AK Partili vekillerdir. Bu iki vekilimiz ile birlikte Tekirdağ’ın asırlık sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. AK Parti hizmet anlayışında partizanlık yoktur” dedi.
ÜLKEMİZİ 81 VİLAYETİ İLE SEVDİK
AK Parti’nin bir şehir için hizmet üretirken, oradan aldığı oy oranına bakmadığını söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim için bütün vilayetler birdir, eşittir. İstanbul’a hizmet anlamında ne veriliyor ise Tekirdağ’a da aynı hizmetler verme gayretindeyiz. Biz ülkemizi 81 vilayeti ile sevdik. Her şey Türkiye için dedik, öyle sevdik” dedi. Erdoğan, “Çocuklarımıza bazı şeyleri anlatmamız ve hatırlatmamız lazım ki 12 Eylül 1980’de ve 28 Şubat 1997’de ülkede neler yaşandığını herkes bilsin. Türk siyaseti ne tür tokatlanmalara maruz kalmış bilinsin” diye konuştu.
SİZ ÖNCE BİR ANIRIN BAKALIM
AK Parti’den önce ülke ekonomisinin çok kırılgan olduğunu ifade eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Enflasyon adında bir problem vardı. Biz görevi devraldığımızda enflasyon yüzde 30 idi. Şimdiki enflasyon oranı tek haneli rakamlara düştü. AK Parti döneminden önce altı ayda bir Türk Lirasına bir sıfır ekleniyordu. Darphane durmadan karşılığı olmayan para basıyordu. Bu halka ihanettir. Biz buna asla müsaade etmedik. Türk Lirasından altı sıfırı kaldıracağız dedik, bize yapamazsınız dediler. Hatta bazıları yapılması halinde Taksim meydanına çıkıp eşek gibi anıracaklarını söylediler. Bu kişiler hala AK Parti icraatlarını karalama politikası içindeler. Siz ilk önce gidin bir anırın bakalım” dedi.
EN HIZLI BÜYÜYEN İKİNCİ ÜLKE OLDUK
Türkiye’nin sürekli büyüdüğünü belirten Erdoğan, “Şuanki büyüme oranımız yüzde 8.5 ve Çin’den sonra en hızlı büyüyen ikinci ülke olma başarısını gösterdik” dedi. 12 yıllık kesintisiz eğitim gündemde iken birilerinin bunu 20 milyar dolarlık yolsuzluk olarak göstermeye çalıştığını söyleyen Erdoğan, “Bu kişileri muhatap alıp konuşmamak lazım. Bunlar SSK’da da iş yapamamış ve SSK’yı batırmışlardır. Eğer bu iktidar yolsuzluk yapsaydı 334 bin olan derslik adedine 170 bin derslik daha eklenmezdi. Okullara bir milyona yakın bilgisayar dağıtılamazdı. Üniversite sayıları artmazdı” dedi.
ONLARIN HAYALLERİ BİLE ERİŞEMEZ
CHP’ye oy veren Tekirdağlılara da seslenen Erdoğan, “Neden onlardan bir üniversite istemediniz? Biz geldik ve Tekirdağ’a Namık Kemal Üniversitesini yaptık. Çünkü bizde partizanlık yok. 780 bin kilometre karelik vatan topraklarının tümünü kucakladık. Biz sizleri “Yaratılanı seviyoruz, yaratandan ötürü” anlayışı ile sevdik” diye konuştu. AK Parti dönemine kadar 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapıldığını söyleyen Erdoğan, “Biz 9,5 yılda 15 bin kilometre bölünmüş yol yaptık. Bizim icraatlarımızın ulaştığı yerlere bizi eleştirenlerin hayalleri bile erişemez” dedi.
BİZİM 3 KIRMIZI ÇİZGİMİZ VAR
Güveni ve istikrarı sağladıklarını, 3 Y ile mücadele için yola çıktıklarını ifade eden Erdoğan “Bunlar yolsuzluk, yasaklar ve yoksulluktur. Siyasetimiz yıllarca vesayet güç altında yürütüldü. Dış odaklar millet iradesi değil, kendi iradelerini üstün gördü. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ü dahi tanımadılar. Egemenlik bizimdir dediler ve tankları yürüttüler. 1960’da millet iradesi ile iş başına gelen hükümet devrildi. Başbakan Menderes ve arkadaşları idam edildi. 28 Şubat 1997’de de hükümet baskı ile görevden uzaklaştırıldı” dedi. AK Parti’nin üç kırmızı çizgisi olduğunu söyleyen Erdoğan, “Etnik milliyetçilik yapmayacağız, herkesi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı çatısı altında birleştireceğiz, bölgesel milliyetçilik yapmayacağız, 780 bin kilometrekarenin partisi olacağız, dini istismar etmeyeceğiz dedik. Ayrımcılık yapmadık. Partimiz ekonomi alanında çok büyük başarılara imza attı. Fakat en büyük başarıyı demokrasiyi yeniden inşa ederek gösterdi” dedi. Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını söyleyen Erdoğan, “Ülkemiz artık sabah erken kalkanın darbe yapabildiği bir ülke değildir. Yeter. Söz de, karar da milletindir” ifadesini kullandı.
RÜZGAR GÜLÜ BİLE BU KADAR DÖNMEZ
Başbakan Erdoğan, 28 Şubat soruşturmasına da değinerek, "28 Şubat ile ilgili soruşturma, asla ve asla bir intikam duygusuyla yürütülmüyor. Bu soruşturma, demokratik bir ülkede, hukukun üstünlüğünün esas olduğu bir sistemde olması gerektiği şekilde başladı ve o şekilde devam ediyor. 12 Eylül'de meydanlarda 'Güçlünün hukukunu değil, hukukun güçlü olduğu bir Türkiye getireceğiz' dedik. 12 Eylül davasına müdahil olanların, 12 Eylül'ün hesabını sormak için sıraya girenlerin, 28 Şubat konusunda, 'intikam' kelimesini telaffuz etmeleri münasebetsizliktir, talihsizliktir ve iki yüzlülüktür. 12 Eylül'de zarar gördüğün için 12 Eylül'le hesaplaşacaksın ama 27 Mayıs'ta, 28 Şubat'ta kazançlı çıktığın için, onlarla hukuk önünde hesaplaşmaya intikam diyeceksin. Bu ikiyüzlü siyasettir. Biz beklerdik ki, CHP de çıksın, 28 Şubat davasına müdahil olacağını açıklasın. Biz beklerdik ki, CHP de çıksın, bu soruşturmanın hayırlı olması temennisinde bulunsun, yargıya yardımcı olacaklarını açıklasın. Ama CHP bunu yapmaz, yapamaz. Bir gün içinde rüzgar gülü bile bu kadar dönmez" dedi.
BAŞKANLIK BAŞKADIR, ÇARKÇIBAŞILIK BAŞKADIR
Bir dönem AK Parti ile ilgili kapatma davası açıldığını da anımsatan Erdoğan, hiçbir siyasi partinin kapatılmasına taraftar olmadıklarını ifade ederek “Gerçek kişi ile tüzel kişiyi ayıracaksın. Eğer ceza vereceksen, suçu işleyene ver, tüzel kişiliğe değil. Çünkü partiyi kapattığın anda 21.5 milyonun partisini kapatıyorsun. Bütün bunlara, müdahaleye CHP zihniyeti çanak tuttu, ardından da müdahaleden çıkar sağlamaya çalıştı. Anıtkabir'e geçerken 'ordu göreve' çağrısını yapmışlardır. Genel Başkanlık başkadır, çarkçıbaşılık başkadır. Günde 5 vakit çark ediyorsun, günde 5 vakit yalan söylüyorsun. Günde 5 vakit kendisiyle çelişkiye düşen bir genel başkan, sadece Türk siyaseti için değil, CHP için de bir talihsizliktir. Sağına dönüyor, '27 Mayıs olmamalıydı' diyor, 'Menderes ve arkadaşlarına yazık edildi', 'Sebahattin Ali'yi CHP öldürttü' diyor. Sonra soluna dönüyor, 'geçmişimizle gurur duyuyoruz' diyor, 'geçmişimizde kara leke yok' diyor. Soluna dönüyor, 'Ben Dersimli'yim' diyor, sağına dönüyor, Dersim'in mimarlarını, Kel Ali'yi, dönemin İçişleri Bakanı Faik Öztrak'ı, diğerlerini milli kahraman ilan ediyor" diye konuştu.
TEKİRDAĞ’DA BİRİNCİ PARTİ OLMAK İSTİYORUZ
Başbakan “Siz demokrasiye sahip çıktıkça bu ülkeye daha çok yatırımlar yapılacaktır. 2014 yerel seçimlerinde Tekirdağ’da birinci parti olmayı istiyoruz. CHP’ye oy verenler hesap yapsınlar” dedi. Tüm katılımcılarla birlikte seçim şarkısını ve ‘Beraber yürüdük biz bu yollarda’ şarkısını söyleyen Erdoğan, Marmara Ereğlisi İlçe Eski Başkanı Battal Aydın’a ve İl Eski Başkanı Soner Çizen’e hizmetlerinden dolayı birer plaket verirken, Süper Amatör Lig’de 2011-2012 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan Tekirdağspor’un Başkanı Gürsel Erbab da şampiyonluk kupasını, Tekirdağspor atkısını ve üzerinde Recep Tayyip Erdoğan yazılı formayı Başbakana hediye etti.
YOL, MEDENİYET DEMEKTİR
Yoğun güvenlik önlemleriyle Kongre Salonu’ndan ayrılan Başbakan Erdoğan, Tekirdağ'da toplam yatırım tutarı 332 milyon 881 bin TL olan, 31 kalemde toplanan yatırım ve hizmetlerin toplu açılışını yapmak üzere Valilik meydanına geçti. Toplu açılış töreninde konuşan Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, hizmete açılacak tesislerin AK Parti’nin başarılı çalışmalarının örneği olduğunu ifade ederken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da, Tekirdağ’ın hizmet ile dolu bir gün yaşadığını belirterek “Yol demek medeniyet demektir. Asırlar boyu geçiş noktası olan yol yapımında, son 9 yılda Türkiye’de destanlar yazıldı. Cumhuriyet tarihinden bu yana 6 bin kilometre yapılan bölünmüş yol çalışması, AK Parti döneminde 21 bin 500 kilometre olarak gerçekleşmiştir. Toplam 85 kilometre uzunluğunda altı yol açılışı yapılıyor. Bunların toplam maliyeti 160 milyon TL’dir. Açılışı yapılan tesislerimiz Tekirdağ’a hayırlı olsun” dedi.
EMANETİNİZE İHANET ETMEDİK
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer de Tekirdağ’ın eğitim açısından olumlu bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “İlköğretimden orta öğretime geçiş başarısı Tekirdağ’da bu yıl yüzde 94 oranında gerçekleşti. Zorunlu eğitim 12 yıla çıktıktan sonra bu oranın yüzde yüze ulaşmasını bekliyoruz” dedi. Programda Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir de konuşma yaptı. Nezir “Sizler bizleri oralara Türklüğe ve İslam’a bekçilik yapmak için gönderdiniz. Sizin emanetinize hiçbir zaman ihanet etmedik. Siz Ankara’da güldüğünüz zaman biz balkanlarda kahkaha attık. Siz üzüldüğünüz de ise hüngür hüngür ağladık. Türkiye ne kadar güçlü olursa, balkanlarda o kadar güvende olacaktır” dedi.
TEKİRDAĞ 2014’E FARKLI HAZIRLANIYOR
Toplu açılış töreninde son konuşmayı Başbakan Erdoğan yaptı. Önceliği eğitime verdiklerini belirten Erdoğan ''Artık 2014'e Tekirdağ farklı hazırlanmaktadır. 2014 yılında Tekirdağ Büyükşehir oluyor. 4+4+4 ile birlikte eğitimin kalitesi yükselecek. Tekirdağ'ı toplu konut yatırımlarıyla donattık. Ulaştırma yatırımlarıyla da kente çok ciddi yatırımlar yaptık” dedi.
SU PROBLEMİNİ ÇÖZDÜK
Tekirdağ’ın duble yollarla tüm çevre illere bağlandığını belirten Erdoğan “Bunlar medeniyetin bir gereğidir. Yol medeniyettir, su medeniyettir. İşte biz bunu başardık. İstanbul'a 180 kilometre uzaklıktan su taşıdık. Biz Ferhat’tık, siz Şirin. Ferhat gibi aşkla dağları deldik” dedi. Başbakan Erdoğan, telekonferans yöntemi ile Hema Endüstri fabrikası’na da bağlandı. Toplu açılışı gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, TOKİ konutlarının anahtarlarını da teslim eden Erdoğan, 3 çocuk önerisini de yineleyerek, Türkiye'nin böylece daha büyüyüp, güçleneceğini söyledi. Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Başbakanlığa ait otobüsle Tekirdağlıları da selamladı. 
Haber / Ahmet KARDEŞ – Faik Onur KAYA

  

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Askerini kurtarmak isterken birlikte şehit oldular
Büyükşehir’den meclis üyelerine otopark kıyağı
ÇOSB geleneksel iftarını verdi
Mantık değişmiyor
Kübra Kepenek’e destek için Fransa’ya gidiyor
Büyükşehir meclisi mahkeme kararını tanımamıştır
İstasyon’da iki sofra kuruldu
10 yıllık elektrik sayaçlar değiştiriliyor
Başsavcı Yağcı Kaymakam Kubilay’a veda ziyareti yaptı
Dört branşta 48 öğrenci eğitim görecek
  CERKEZKOY KONUSUYOR
Büyükşehir’den meclis üyelerine otopark kıyağı

ben ödeyim.
meclis üyeleri bu kadar paraya da tenezzül ediyorlarsa ben ödeyim...ayıp ayıp
halil baygür


He başkan he
ücretli otopark işi yarın özele devredilecek bazılarına rand çıkacak.başkan bu konuda bir şey bilmiyorum,büyük şehir büyük şehir diyor.yarın oy isteyemezsin diyeyim ben sana akay,albayrağın tuzu kuru yarın emekli sen ne edecen sen.ağırlığını koy böyle abuk sabuk işlere yol verme ya seni başkan seçtik muhtar değil.iskan sıkıntı su sıkıntı otopark sıkıntı o sıkıntı ya eskisini aratacak hale geldin ya
çerkezli


Otopark için Büyükşehir bize görüş sundu

...
evet para vereceksin! eviniz orda diye ana caddenin sahibi mi oluyorsunuz? 120 bin nüfuslu çerkezköyün organizenin kapaklının bütün trafiği o yollarda. ev alırken arabamı nereye parkedeceğim diye sordunmu hiç?
VatandaşAh vahap efendi ah bu nasıl belediyecilik anlayışı sen öztirak caddesi üzerinde kipaya giden yolda Allah aşkına kactane dükkân var ordaki arabaların yüzde 90 apartman sakinlerinin şimdibiz evimizin oönüne paramı verecegiz ???Ah ak parti ah
fatih


Adnan Kahveci’ye yakışmıyor!

ÇÖZÜM
duvarları yıkılacak, ağaçlar budanacak ki etraftan içersi görünsün. kaymakamlığın önünde ki parkla birleştirilecek yürüyüş yolu oturaklar konacak. temiz ve güvenli görünürse ne yaptığı belli olmayan gençler değil halk vakit geçirir orda. kaymakamlığın dibinde olmasına rağmen içinde ne döndüğü belli değil
KARAKAŞ


Albayrak Çerkezköy’de incelemelerde bulundu


“Başkanım Kızılpınar'ın yolları ne zaman düzelecek
turgay çiçek


İmamlara ‘Ezan’ uyarısı!

namaz memurları
bunlar imam degil namaz memuru 3000 lira maas camide para toplama krallar gibi yaşam ohh ne ala umarım bunları dedim diye din elden gitmez...
adem tan


sorumluluk
ezanlar yine duyulmuyor lütfen gerekli tedbirleri alın
Eğitim şart


...
asgari ücretin 950 lira olduğu bir ülkede asgari ücretli cemaatin bölgesinde,3000 küsür lira maaş alıp mesai saatinde görevinin başında durmamanın dini yorumu nedir hoca? napacaksın? savunmalarını mı isteyeceksin? kınama mı vereceksin? yapmaları gereken tek bir iş var onu da yapmamışlar.
vatandaş


Ücretli park için esnaf ne dedi

park
Otopark yönetmenliği yeni çıkmadı, 10 sene boyunca çerkezköyü yöneten sağa sola imar veren yolalrı daraltan bina dikilmesine izin veren belediye hiç tınmadı bu yönetmenliği de tyeni gelen belediyeye mi yönetmenliği hatırlatıyorsunuz? adamın döneminde bina yapılırsa yönetmenliğe uydu yada uymadı laf edersiniz tamam ama bu adam belediyeye gelmeden yıllar önce yapılmamış işleri yeni gelen adama yıokmak nedir? sokaklarda trafiğin bozuk olma sebebi esnafın arabasını kapı önüne çekmesiydi. bazı işyerlerinde arabası olan 2-3 kişi var yahu düşünün bankalarda çalışan 20 kişinin 10 unun arabası caddede! araçlar caddeye parkedince işi olan napacak? onlarda 2 ci sıra park ediyor, az geldi bir sıra daha 3. sıra oluyor..trafşk folloş! arabayla çalışan esnaf kaç tanedir>? evlere arabayla altın servisi yapan kuyumcu mu var atatürk caddesinde? yoksa eve tavuk, ciğer, ayakkabı, giyim, baklava götütren esnafmı var? eve arabayla telefonmu taşıyorsunuz? yani abartmayın, koca caddede arabayla sürekli işi olan 3-5 tane mobilyacı vardır onlarında depo girişleri arka taraflarda. arabayla işi olan esnaf geyiğini bıralkalım, kimse esnafın arabayla işini falan düşünecek halde değil! esnaf vatandaşın kaldırım hakkını düşünsün hele bir, öyle kaldırıma yatak odası takımı buzdolabı don kilot falan koyup milletin yolunu kesmesin esnaf esnaflığını yapsın hekle sonra gider araba yoluna müdahale edersiniz. sanki belediye araba yollarını kaldırımları esnafın hayrına yapıyor, ramazan ayındayız çıkın çerkezköye bir bakın kaldırımın ortasında yemek mi verilir? az geldi birde arabalarını koysunlar yola! sonuna kadar destekliyorum, esnafın verdiği vergi oy verdiği hükümetin sorunu,yeni mi icate dilmiş vergi? sanki esnaflık müessesesi vergisizdi de yeni icat edildi vergi! saçmalamayın!size size size hep size hep size yolalr size kaldırımlar size sokaklar size.. eee yeter be!!
Vatandaş


HERKEZ İSTEDİĞİ GİBİ AT KOŞTURUYORDU !!!!
Çerkezköy'de yıllardır her'kez bir şehircilik yaşamından uzak yaşıyordu,her'kez istediği gibi aracını istediği yere gelişi güzel park ediyordu.Şimdi ücretli park olunca cepten biraz para çıkınca yanar olduk sesimiz çıkar olu.Aslında Çerkezköy belediyesi tüm ana cadde güzergahların'da kaldırımları genişletip araç geliş ve gidişleri tek şeride indirecek velhasıl kaldırımlar daha geniş olacak halkımız daha rahat yürüye bilecektir araçlarda yol kenarlarına park edemeyecektir.İş bu vakıa'nın aksini iddia eden taraf iddia'sını ispatla mükelleftir...
sıtkı adalı


ÜCRETLİ PARK
ARKADAŞLAR ÜCRETLİ UYGULAMA İLE BİLİNDİĞİ ÜZERE ATATÜRK CADDESİNİN FERAHLADIĞINI GÖRMEKTEYİZ.FAKAT ÜCRETİNİN YÜKSEK OLMASINDAN VATANDAŞLAR ARA SOKAKLARA PARK ETMEKTELER.BU DURUMDAN DOLAYI BİZ ARKA SOKAKLARDAKİ ESNAF DÜKKANLARINI DA DÜŞÜNMEK LAZIM.BU UYGULAMAYA KESİNLİKLE KARŞI DEĞİLİZ HATTA AKSİNE DESTEKÇİSİYİZ.ÖZELLİKLE 2 EL ARAÇ SATMAK İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZIN CADDE ÜZERLERİNE PARK EDİP ARACININ SATILMASINA KADAR PARK ETMEKTEYDİLER.KISACASI BİRAZ İNDİRİM GEREKİYOR...
Erdinç ASLANTEPE


şu esnafın verdiği yorumlara bakın
gazetenize yorum yapan uygulamadan memnun olan şu esnafa bakın hele? işini dükkanının önündeki aracı ile yapan esnaf nolacak aylık 60 tl verip park aboneliği yaptıracak buda eder senelik 720 tl.tabela vergisi çevre temizlik vergisi adı altında en az belediyeye verilen yıllık vergi en az 400 ile 600tl arasında.uygulama senden benden hepimizden çalıyor.hala alkışlayın bu otopark yönetmeliği:otopark yönetmeliği 4.Maddesi f bendinin son paragrafında, ‘otopark bedeli alınan parsellerin otopark ihtiyacının belediye tarafından karşılanması zorunludur. 9.maddede ise ‘Bina içinde veya parselinde otopark yapılması mümkün olmayan yapıların durumu belediyece imar durumu ile ilgili ilk müracaat tarihinden başlayarak 30 gün içinde ilgilisine gerekçeleri ile bildirilir. Belediyeler bina otoparkı yerine otopark sorununu nasıl çözümleyeceğini binanın hangi bölge veya genel otoparkından yararlanacağını da bildirmekle ve otoparkları tesis etmekle yükümlüdür. Bu durumda bölge veya genel otoparktan yararlananlardan ayrıca kullanım ücreti alınmaz’ demektedir. Ayrıca aynı yönetmeliğin 11.maddesi ise ‘otopark hesabında toplanan meblağ, belediyelerin kendi kaynaklarından ayıracağı tahsilatla birlikte, tasdikli plan ve beş yıllık imar programına göre hazırlanan kamulaştırma projesi karşılığında otopark tesisi için gerekli arsa alımları ile bölge ve genel otoparkların inşasında kullanılır.Otopark hesabında toplanan meblağ otopark tesisi dışında başka bir amaçla kullanılmaz.Otopark hesabında toplanan meblağ,belediyelerce hazırlanacak sarf belgesi,verile emri ve hak ediş raporuna göre belediyesinin yazılı talimatı üzerine ilgili bankaca hak sahibine ödenir.Otopark hesabında toplanan meblağın,amacında kullanılıp kullanılmadığı hususu İçişleri Bakanlığınca denetlenir
vatandaş


vatandaşı dinleyelim
buyrun esnafın memnuniyeti ortada artık boş konuşmayı bırakın icraatları oturun sessizce izlemeye bakın
vatandaş


bak bak
ya trafik rahatlamış diyorkar birdfe esnafın aracı ücretsiz olsun diyorlar. olur, getirin koyun caddeye trafik eskisi gibi olsun! bu nasıl kafa anlamadım yahu! zaten trafiği o hale getiren sabahın köründen akşama kadar arabası gözünün önünde dursun diye dükkanın önüne çeken esnaf değilmi? bunlar yüzünden işi olan vatandaş aracını parkedecek yer bulamayıp 2-3 sıra parka sebep oluyordu. yok arkadaş esnaf mesnaf ne olursa versinler paralarını herkes gibi. çerkezköyün boyu eni neki 300-500 metre yolu da yürüyün artık. utanmasalar umumi helaya arabayla girecekler.
vatandaş


Peh
Memnun olan esnaf kaldırımları ve yolları parselleyen birincil şahıslardır. Birdahada kendilerinden alışverişte yapmam. Esnaflara ücretsiz olmalıymış. Vay vay vay niye senin lüksün ne ?
Vatandaşböyle yandaş esnafla yandaş medyayla ve yandaş haberlerle minareyi çaldınız kılıf uydurun bakalım vatandaş yazıyor bunların hepsini bi kenara merak etmeyin...
ibrahimakp belediyelerıne paragöz diyorduk chp de onlar gibiymiş.ayrıca çköy Tekirdağ büy sehirden en az para alan yer diyorlar,benimparam çköyde üstüne kalmayacak.....bidahaki seçime çköyü MHP alacak chp sayesiyle ve benimgibi chp ye oy verenler sayesiyle.
ali


Ordu yine ücretli parkı mahkemeye götürecek!

Mustafa ordu
SN:Mustafa ordu siz çerkezköy'de yıllardır siyaset yaptınız belediye başkanı adayı oldunuz ama her neden ise bu millet bu halk size belediye başkanlığı görevini vermedi sizce neden ??? Keşke siz belediye başkanı olarak seçilmiş olsaydınız'da sizin belediye yönetiminizi görseydik...
sıtkı adalı


??
Mustafa başkan iyi güzel anlatmışsın da... yahu bu adamlar çerkezköyü alalı ne olduki bütün çerkezköyün imar ve otopark sorununu adamlara yıkıyorsun. 10 sene buraları yönetenler takır takır otopark parası almış ama otopark yapmamış sen beeldiye zorunlu falan deyip suçu adamlara yıkıyorsun. evinin bodrumunu bahçesiniotopark gösterip sonra bu bodrumu depo yapan bahçesine barbekü dikenler de var arabalarınıda götürüp kaldırıma dikiyorlar!
Vatandaş


adamsın
adamsın be mustafa başkan,adam.dünde haramilere karşıydın,bugünde karşısın.dün iptal ettirdin,adalet ve hukuk varsa yine iptal ettirirsin.umudumuz sensin.arkandayız başkanım.seni görevden alanalr kimin ekmeğine yağ sürmüşler şimdi her kes görsün..
ÇERKEZLİ


Doğu Türkistan için gıyabi namaz

helal olsun
Helal olsun ülkü ocakları yöneticilerine bu katliama sessiz kalmıyorlar. '' Konuşsana Müslüman hiç sesin duyulmuyor, Yoksa Doğu Türkistan Türk diye ümmet mi sayılmıyor? ''
ferhat


Herkes hurma yesin!


yooo yapsaydınız bari zammı,bizalışığız Müslüman ayında müslüman kardeşlerin zamlarına, nede olsa din kardeşiyiz.
ali


Otopark ücreti vermemek için mi?

Para kolay kazanılmıyor
Empatı kurmak lazım adamın evi veya iş yeri oradaysa her gün o parayı nasıl verecek? Bilgisayar başından böyle konuşmak kolay... Belediyenin görevi insanlardan haraç alır gibi para toplamak değil bu işe çözüm bulmalıdır. Sen önce ücretsiz bir park yeri yap ondan sonra ücretli park yeride yap... Kimse evinin ve iş yerinin önünde park yeri bulamıyor. Yeni yapılan binaların hala aldınta otopark yok ve göz yumuluyor neden çünkü her zamanki gibi kolayı var faturayı bizi buraya taşıyan halka keseriz diyorlar. Ama bu halk onları getirdiği gibi götürmesinide bilir.
kenan erben büyüşehir olsun istemedimki tekirdağın,kim yaptıysa gidip parayı ondan alın.bşehir olduk diye çköye deniz mi geldi kokan derelermi temizlendi.daha önceden halk bşehir değil diye tuvaletini yolun ortasına yapıyorduda tdağın başına bşehir geldiği için artık yola yapamıyorda buna mı alışmaya çalışıyor. bşehir olunca yolunmayı kabul edelim,emlak su vergi herşey artsın ama çköydeki yasam standartı aynı kalsın bunamı alışalım.
ali


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi Zaman Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
G.O.P. Mahallesi, Barbaros Caddesi, Kamburoğlu Sokak No: 10 Çerkezköy - TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 - 725 26 10 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya