Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
29 Ocak 2020 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Yenilik istemiyorsanız biz de yapmayız”
“Yenilik istemiyorsanız biz de yapmayız”
Kapaklı Belediyesi tarafından, vatandaşların belde ile ilgili sorunlarını daha rahat iletmesi ve çalışmalar hakkında bilgi alması amacıyla düzenlenen 'Halk Toplantıları' devam ederken, Atatürk Mahallesi’nden gelen vatandaşlar mahallede yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Projesine tepki gösterdi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, vatandaş istemezse kentsel dönüşümün yapılmayacağını ifade ederek “Bu mahallede oturan vatandaşlarımız rahat olsunlar. Mahallelerine yenilik yapılmasını istemiyorlar ise biz de yapmayız. Ancak biz Belediye olarak teknik verileri Bakanlığa göndermek zorundayız. Bu süre de en geç 5 yıldır. 5 yıldan sonra ise Belediye tamamen devreden çıkacak ve konuyla hükümet ve Bakanlar ilgilenecek” dedi
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 11.09.2012 22:10
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Kapaklı Belediyesi’nin her hafta Salı günü gerçekleştirilen Halk Toplantısı’nın gündemini Kentsel Dönüşüm oluşturdu.

 

MECLİS SALONU’NDA GERÇEKLEŞTİ

Kapaklı Belediyesi Meclis Salonu’nda dün saat 14.00’da gerçekleştirilen toplantıya Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı Belediye Başkan Yardımcıları Adem Sekmen, Aziz Özkan, Mustafa Serat, birim amirleri ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda Başkan Mandalı Kentsel Dönüşüm hakkında açıklamalarda bulunurken, toplantıya katılan Atatürk Mahallesi sakinleri ise bu projeyi kabul etmeyeceklerini belirtti.


 

ORTAM GERİLDİ

Toplantıya katılan mahallelilerin “Biz evlerimizi yaptırdık. Borca girdik. Fakat bu konu hakkında kimse bizi bilgilendirmedi” söylemleri üzerine açıklama yapan Mandalı “Sizler buraya önyargılı gelmişsiniz. Aklınızda ‘Başkan binaları yıkacak, bizi çadıra çıkaracak, mağdur edecek’ düşünceleri var” dedi. Atatürk Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların “Hafta sonu eğlence yaptınız, kızınıza oy istediniz. Peki o eğlenceye Atatürk Mahallesi’nden kaç kişi katıldı? Biz bu konu yüzünden eğlenemiyoruz” sözleri üzerine ortam gerildi. Bir vatandaşın Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’yı savunması üzerine Atatürk Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar bu kişiye tepki gösterirken, kısa süreli yaşanan arbedeyi zabıta ekipleri önledi. Tartışmanın kısa sürede sona ermesinin ardından açıklama yapan Mandalı “Lütfen saygılı olalım. Bu konu gerçekten çok hassas bir konudur. Bizleri sükunetle dinlerseniz sevinirim” dedi

 

 

“SON KARARI MECLİS VERECEKTİR”

Kentsel Dönüşüm ile ilgili son gelişmeleri belgelerle anlatan Mandalı “Bazı arkadaşlar vatandaşlarımızı İrfan Başkan evleri yıkacak, size de bir şey vermeyecek. Müteahhitlere peşkeş çekecek şeklinde dolduruyor. Bu konu son olarak oy çokluğu ile komisyona havale edildi. Ekim ayında da Belediye Meclisimiz konuyla ilgili kararını verecektir. Vatandaşlarımızın hassas olan duyguları ile oynamak kimseye yarar getirmez. Ön yargılı yaklaşmaya gerek yok” dedi.

 

“ALKIŞLARLA İSTEMİYORUZ”

Atatürk Mahallesi sakinleri Kentsel Dönüşüm istemezse, projenin yapılmayacağını söyleyen Başkan Mandalı “Bu mahallede oturan vatandaşlarımız rahat olsunlar. Mahallelerine yenilik yapılmasını istemiyorlar ise biz de yapmayız. Ancak biz Belediye olarak teknik verileri Bakanlığa göndermek zorundayız. Bu süre de en geç 5 yıldır. Bu 5 yıldan sonra ise Belediye tamamen devreden çıkacak ve konuyla hükümet ve Bakanlar ilgilenecek” dedi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın bu konuşması üzerine vatandaşlar ise alkışlar eşliğinde kentsel dönüşüm projesini istemediklerini ifade ettiler.

 

“TAPU VAR AMA MÜLKİYETİ YOKTUR”

Toplantıya katılan bir vatandaşın “50 hektar alan dışında Atatürk Mahallesi’ni neye göre belirlediniz” sorusunu sorması üzerine Başkan Mandalı, Kentsel Dönüşümün 1999 Marmara depreminden sonra çıktığını belirterek “O döneme kadar yapı denetimciler yoktu. Sizler kat mülkiyeti almak için geldiğinizde biz de yapı denetim soruyoruz ancak bu mevcut değil. Yapı denetimlerin yüzde 98’i de eski yapı olduğu için riski göze almıyor. Atatürk Mahallesi’nde oturan vatandaşların da çoğunun sadece tapusu var ama kat mülkiyeti yoktur” dedi.

 Toplantıda kentsel dönüşüm dışında “Kapaklı’da yaşayan engelliler için herhangi bir çalışmanın yapılmadığı” konusu da görüşüldü. Bir vatandaşın “Belediye olarak engelli çocuklar için bir şey yapmayı düşünüyor musunuz” sorusunu yanıtlayan Mandalı, “Son dönemde çıkan yasalar sayesinde engelli vatandaşlarımız için güzel yatırımlar gerçekleşti. Biz de Kapaklı Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımıza sahip çıkıyoruz. Bu güne kadar 50’nin üzerinde akülü ve manüel tekerlekli sandalye verdik. Engelli vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel aktivitelere katılmasını sağlamak amacıyla belediye olarak minibüs aldık. Yerel yönetim olarak engelli vatandaşlarımıza elimizden geldiğince sahip çıkıyoruz” dedi. Belediye Hizmet Binası’nın bir katını engelli vatandaşlara tahsis ettiklerini ancak nüfus artışı ile birlikte bu isteğe cevap veremediklerini ifade eden Mandalı “Erbay Caddesi üzerinde belediyeye ait olan yaklaşık bir hektarlık alanda engelli vatandaşlarımız, dul ve yaşlı kadınlarımız için bir proje çalışmamız var. 2013-2014 döneminde hayata geçirmeyi planlıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

 

KAPAKLI’NIN KENTSEL DÖNÜŞÜME İHTİYACI YOK

Toplantıya katılan AK Parti Kapaklı Eski Belediye Başkan Adayı Akın Yılmaz da, Mandalı’nın ‘Vatandaş isterse kentsel dönüşümü gündemden kaldırırız’ söylemi üzerine, ‘Kapaklı’da kentsel dönüşüm gündemden kalktı mı?’ sorusunu yöneltirken, Atatürk Mahallesi dışında hangi bölgelerin kentsel dönüşüm uygulamasına dahil olduğunu sordu.

 

BU BELİRLEME NE ZAMAN YAPILDI?

Meclis komisyonunun bu belirlemeyi ne zaman yaptığını soran Yılmaz “İhale sürecinde bu yer belirleme fiyatlarının bedelini nasıl belirlediniz? Kamuoyunu bu konuyla ilgili bilgilendiriniz ya da diğer mahallelerde kentsel dönüşüm yaptıysanız onları da önümüzdeki hafta halk meclisine bildiriniz. Çünkü, burada yaptığınız açıklamalarla birlikte meclisi ve meclis üyelerini zan altına bıraktınız. Kapaklı’nın kentsel dönüşüme hiçbir zaman ihtiyacı yoktur. 1986 yılında doğmuş bir belediyenin, 2002 yılından itibaren yeni yapılaşma olan bir yerde kentsel dönüşüm olması bize göre mümkün değil. Hükümetimizin, Başbakanımızın bu olayı vurguladığını söylüyorsunuz, kentsel dönüşümü halka açıklar mısınız? Kentsel dönüşüm ne demek oluyor?” ifadelerini kullandı. Yılmaz, kentsel dönüşümün, şehrin görüntüsünü, yapısını bozan, oturulmaya müsait olmayan, çarpık yapılaşma olan, deprem olduğunda yıkılması muhtemel olan binaların yapılmasına ilişkin bir durum olduğunu ifade ederek “Kentsel dönüşümün Kapaklı’nın hiçbir yerine uygun olmadığını düşünüyorum” dedi.

 

“LÜTFEN HALKI MAĞDUR ETMEYİN”

Atatürk Mahallesi’nde düşünülen kentsel dönüşüm projesinin, vatandaşların tepkisinin ardından iptal olduğunu ifade eden Yılmaz “Bir sonraki toplantılara Bahçelievler Mahallesi, İsmetpaşa Mahallesi, İnönü Mahallesi sakinleri de gelir. O zaman almış olduğunuz meclis kararıyla çelişmeyecek misiniz? Daha iki hafta önce almış olduğunuz meclis kararında bu kentsel dönüşüm kararı reddedildi. Ama siz ısrarla yetkinizi kullanarak bunu bir daha mecliste görüşmek üzere komisyona sevk ettiniz. İnanıyorum ki komisyondaki arkadaşlarım Kapaklı’daki yerlerin kentsel dönüşüme uygun yerler olmadığını belirleyecek ve önümüzdeki mecliste de burada talep ret olacaktır. Sizler halkı mağdur etmeyin. Halkı karşınıza almayın, lütfen sağlıklı bir karar alın” ifadelerine yer verdi.

 

“GÖZÜM VARSA ALLAH BURADAN ÇIKMAYI NASİP ETMESİN”

Başkan Mandalı da, Başbakan’ın kentsel dönüşüm ile ilgili söylemlerini anımsatarak “Hem AK Partili olup, hem Başbakanın dediklerine uygun davranmayacaksın. O zaman insanların sağduyuları ile oynamış olursunuz. ‘Kapaklı 2000-2002’den sonra binalaşma başladı’ diyorsunuz. Bu zamana kadar burada yaşayanlar çadırda mı yaşadı? Demek ki Kapaklı ile ilgili net bir bilgiye sahip değilsiniz. Burada da dönüşümle ilgili alınan kararlar meclis üyelerinin oy birliğiyle alındı. Bu da demek oluyor ki her üye dönüşeme ‘evet’ oyu verdi. Ayrıca ihale bir bütündür. Meclis Üyeleri kararı oy birliği ile aldı. Bu meclis kararlarında da var. 36 hektar alan belirlenmiştir. Ondan sonra da ihale süreci başladı. Ayrıca ben sadece alanı belirliyorum. O alanla ilgili tespiti ise Emlak TOKİ yapmaktadır. Kısaca yıkılacak yerleri ben belirlemiyorum, eğer bu alanlarda bir gram gözüm varsa Allah buradan çıkmayı bana nasip etmesin” dedi.

 

 

YILMAZ TAKDİRİ MANDALI’YA BIRAKTI

Toplantıya katılan yüzlerce mahalleli halk toplantısına katılmayan meclis üyelerine tepki göstererek “Demek ki kendileri vatandaşa karşı samimi değillermiş. Eğer samimi olsalardı şuan bu toplantıda olurlardı” dedi. “Eğer meclis bir ay önce kentsel dönüşümle ilgili kararı kabul etseydi tüm vatandaşlar mağdur olmayacak mıydı?” sorusunu soran Akın Yılmaz son olarak bu proje ile ilgili takdiri Başkan Mandalı’ya bıraktı. Yılmaz’ın bu açıklaması karşısında konuşan Mandalı “Size teşekkür ediyorum. Vatandaşın sağduyusu ile oynamak kolay bir şey değildir” diye konuştu.

 

Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Trakyalı Trakyalı
Kapaklı yı Kapaklı Yapan İrfan MANDALI dır. Cahil bir toplumu yönetmek gerçekten çok zor..Umarım Kapaklı ilçe olur ve Mandalı Gerekeni yerde olarak bu kapaklıya hizmetleri devam eder..
13.09.2012 08:40
Ozi ye cevap Vatandas
Yav bu kadar mı saçma bir eleştiri olur kardesim. Trakyada yok böyle bir belediye binası , eski belediye de kalsak çok mu yakısacaktı kapaklıya başkan doğru düşünmüş iyi ki yapmışlar. Eski belediye binasını da yıkıp meydan yapacaklarmıs süper bir düşünce. Yok kardesim meydanımız yok, gelişiyoz , büyüyoruz bırakın artık su cahil düşünceleri. başkan bu kapaklı senin yanında ilçe olduğumuz zaman umarım artık şu kapaklıyı daha ileriye götürcek bir simgenin altında olursun...
13.09.2012 01:18
mehmet
arkadaşlar yorumları okudum herkez kendine göre birşeyler yazmış ama gecrek olan birşey varki kapaklı iyi yönetilmemiş ve bunu sonucu herkez birşeyler yazmış,eyer doğru şeyler yapılsa busıkıntılar olmazdı kapaklı için birşeyler yapan kim olursa olsun taktir etmek lazım sayın başakanıda taktir ediyruz ama bir gercek varki kentsel dönüşümle ilgili kararlarda sıfınta kaldı kapaklıya bunu yapmayacaktı ben akın yılmazı tebrik ediyrum başaknıda uyardı bizleride inşallah yapılan yanlışlardan dönülür,siyasiler bu olayın takipcisi olusun cunku bu vatandaşın yanında olmak lazım kapaklı daha güzel hizmetleri hak ediyr.
12.09.2012 23:31
ilkan tura helal sana başkannnn
Başkanım siz boş verin Akın Yılmaz ı Ahmet i Mehmet'i sen siyasete 26 seneni vermiş ender insansın. Atatürk Mahallesi sakınleri size de bir lafım olacak:düne kadar belediyenin kapısından ayrılmıyordunuz çamurdan geçemıyoruz, cocuklarımız okula gidemiyor yoköyle yok böyle diyordunuz. ama şu anda beton olan yollarda suyu kaçak kullanıp halı bile yıkıyorsunuz :) bu Başkan size daha ne yapsın.... kaç tanenizin ev tapusu olup oturma ıskanınız ver. Ben baskanın yerinde olacam tapusuz olup oturmaıskanı olmayan binaların alayını yıkar gecerım. am adam da Allah korkusu var sesini cıkarmıyor. Kentsel dönüşümle sizi kurtarmaya calısıyorlar ama saolsunlar sizin beynınızı cok yıkamıslar. Kentsel dönüşümü keskebizim mahalleye yapsalar yani bahcelı evlere ben 20 sene oldu geleli bahcelı evlerın ne oldugu belli değil.Kentsel dönüşümü irfan başkan mı istedi, sizin seçmiş olduğunuz meclis üyesi arkadaslar oylama yapıp kabul etmişler sonra biz konunun buralara gelecegini tahmın etmiyorduk yada böyle olacagını bılmıyorduk deyip duruyorlar böyle bir sacmalık olur mu. Sayın başkanım sizin yolunuz her zaman acık olsun, bizler bahceli evler mah sakınlerı olarak her zaman arkanızdayız..... saygılar sevgiler...
12.09.2012 20:02
ozi gazeteci arkadaşa
sn gazteci arkadaşlar gelin su yeni yapılan kapaklı belediye binasının nasıl bi sıkışıklıga mahalle arasına kondurldugunu fotograflayın pınar bulvarındaki kaldırımlarda insanların ne cocuk arabası sürebildigini nede kösteklenmeden yuruyebildigini gösterin belki baskan bey de gaztenizden gorur aaaaaaaaaaaaaaaaaaa ben neler yapıyorum der daha neler neler
12.09.2012 18:57
kapaklılı
mandalı sağolsun cebine inmeyecek hiç bir karara imza atmaz kızını belediye başkanı yapıcakmış başkan rüya aleminde sanırım on tane elim olsa birini size oy için kullanmadım kullanmamda secim zammanı mandalının etrafında dolananlar zaten coktan köşeyi dönmüştü kapaklının ceyreği onlarında şimdi yarısı onların hepsi 4*4* le geziyolar saygılarımla
12.09.2012 17:37
kınal kar
bu işte kimlerin pama var evet açıkılyorum geçe saat 12 de yer kınalı kar katılanlar g mandalı m karaçoban h açar a sekmen o aşık ege pasta büyük paylaşım yapıldı hadi hayırılısı ,,,,,,,,
12.09.2012 17:17
HAKKINI ARAYAN VATANDAŞA TEK SORU ?
Vatandaş rumuzlu sayın yorumcu arkadaşım belli ki Sayın mandalı ve ekibinin yaptıklarını beğeniyorsun evet doğrudur kolay değil 80 bin nufusu olan bir beldeyi yönetmek Kentsel dönüşümde o binaları yıkmak o kadar kolay değil gerekirse MAHKEMELER OLAYI ÇÖZER . AMA TEK SORU :TOKATLI YORUMCUMUZUN YAZDIĞI ATATÜRK MHL MUHTARLIĞININ KARŞISINDAKİ YOLA SIFIR YAPILMAYA DEVAM EDEN VE KALDIRIM PAYI OLMAYAN BİNAYA NE CEVAP VERECEKSİN merak ediyorum
12.09.2012 16:54
Vatandas AĞZI OLAN KONUSUYOR
Atatürk mahallesi betonlanmadan önce belediye yetkilileri gazdasa yazı yazarak bir an önce doğalgaz hattını geçirin betonlama çalışması yapılacak diye bir yazı yazdiğini biliyormusunuz? Gazdas bunu ne kadar dikkate aldı takip ettiniz mi? Her vatandasın maddi durumu olmadığından gazını çektiremeyebilir saygı duymak gerekir , bunun sonucunda hat çekilmez. O zaman belediye gaz hattının çekilmesini beklesin , ve hiç bişi yapmasın. Sonra başkan bu yollar ne ? çamurda geziyoruz diye feryat yakan biz vatandaşlar değilmiyiz? O yolları gazdaş boru hattını çektikten sonra tekrar onarması zorunluluğu olduğunu biliyormusunuz? Kentsel dönüşüm konusunda başkan eğer böyle bir çalışma istenmiyorsa bizde meclisimizi uyaririz gereken yapılır dedi. Hala neyin tartışmasını yapıyorsunuz? Kahvane köşelerinde dedikodu yaparak , birilerinin gazıyla ön yargılı davranarak hareket ediyorsunuz? Bu başkan kapaklı ne şartlar altında verdiği hizmetleri halk biliyor. Yıkamıcaksınız bu başkanı bunu kabullenin artık. Taşlayın bakalım meyve veren ağacı...
12.09.2012 16:10
TOKATLI
Sayın arkadaşlar şundan hiç bahsetmedik.Belediye başkanı ve saz ekibi yandaşlarına 3 kat imarı olan yerlere 8 kat ruhsat veriyor mesala Hasan Acar.Atatürk mahallesi muhtarlığı önüne yola sıfır karaçobana imar veriyosun yandaşları ya tabii halkın hakkını savunacak önderlik yapacak yere korkak muhtar gıkını bile çıkarmıyor.Ne de olsa kendine dokunmuyordu.Şimdi evi Dönüşümde yıkılacak korkusuna ön saflarda sadece poz veriyor.Ah ah sizin yatacak yeriniz yok.
12.09.2012 15:04
atatürkmahhelsi
Nekadar güzel yazmış kamuran inanc cok doğru mahhellemizdeki yollra gercekten yeni yapılmasına rağmen bozuldu başakn ihaleyi veriyr arkasını takip bile etmiyr allalnlar kafasına göre yapıyr herkes fikirlerini özgürce söylesin ben dünki mecliste akın beyi tebrik ediyrum herşeyiyle bizlerede başakanada acıkladı ve yapılan nekadr yanlış olduğunu başkan görüp bize mahalleden kaldırıyrum dedi inşallah sözünü tutar ben onada inanmıyrum bu başkan heryere kıvırıyr bu sözündende döner ,ama takipcisi olacağız diyer siyasilerede bu olayın takipcisis olmaalarını rica ediyrum sağolsın akın yılmaz herşey için teşekkür ederiz inşallah başkan anlamıştır ve meclis bu olaydan vaz gecer.
12.09.2012 13:58
KAPAKLILI HELAL OLSUN AKIN BEYE
ÖNCELİKLE AKIN BEYİ GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM O KADAR YOĞUN İŞLERİNİN ARASINDA BİRDE KAPAKLIYA ZAMAN AYIRDIĞI İÇİN 2009 YEREL SECİMLERİNDE AKIN YILMAZ CERKEZKÖYDEN KAPAKLIYA BAŞKANMI OLACAK DİYEN ARKADAŞLAR MECLİS ÜYELERİ NEREDESİNİZ CESARETİNİZ YOK GALİBA SİZLERİ SADECE AKP TOPLANTILARINDA DEĞİL BİZİM HALKIN MENFAATİNE OLAN TÜM TOPLANTILARDA GÖRMEK İSTİYORUZ TEBRİKLER AKIN BEY
12.09.2012 13:56
inönü.mah. vatandaş
biliyoruz meclis üyelerinin 4 kat olan imarı 6 kat .yoldan çıkmalarıda sıfır yaptırdıgı binaları.onun için kimse biz imar uygun bir kapaklı var ettik demesin. binaları tek tek onlarda biliyor. kapaklı onlar sayesinde taştan blok şehri oldu
12.09.2012 13:52
Samsun'luya Cevap Yazan Vatandaş Samsun'luya Cevap Yazan Vatandaş
Anlaşılan o ki Samsun'luya Cevap Yazan Vatandaş; sende o belediyenin yandaşısın. Belkide çıkarların söz konusu olduğundan dolayı eleştirilmeye tahammülünüz yok. Hizmet noktasında yapılanlar belli. Yorumlardan da anlaşılacağı üzere halkın ne kadarı bu konudan müzdarip belli. Kalkmış burda avukatlık yapıyorsun. Belediyecilik anlamında sınıfta kaldığınız ortada.
12.09.2012 12:46
HAKKINI ARAYAN YETER ARTIK
Yorum yağan tüm arkadaşların sıkıntıları hep ayni AMA ANLAŞILAN ;ŞU AN KAPAKLIYI YÖNETMEYE ÇALIŞAN İNSANLAR KAPAKLIYI YÖNETMİYOR KENDİLERİNE RANT SAĞLAMAK İÇİN Kamuran inanç isimli yorumcunun anlattığı gibi ev borcu ödemek için evlatlarından ayrı olan insanların HAKLARINI ÇALMAYA ÇALIŞYORLAR .Arkadaşlar Buna yeter diyelim HEPİNİZDEN İSTEĞİM BİMER E ŞİKAYETLERİNİZİ YAZINIZ VE BİLGİ İSTEYİNİZ
12.09.2012 11:55
e.uygun Tebrikller Gönüllerin Başkanı.
AK Partili olmadığımız halde , Sayın Akın YILMAZ kişiliğinize ,duruşunuza,dürüstlüğünüze itimat ederek yerel seçimlerde size oy vererek ne kadar doğu bir iş yapmışım. Yukarıdaki konuyla ilgili söylenecek bir şey yok . Çünkü anlayan anlamış. Bu vatandaş kimler tarafından haklarının yendiğini, kimler tarafından hakklarının savunulduğunu çok iyi ayırt edebilir. Anlatmak istediğim olmanız gereken yerde olduğunuz ve sessiz kalmayarak vatandaşın adeta sözcüsü olduğunuz için siz cani gönülden tebrik ediyorum.
12.09.2012 11:19
Kamuran İnanç Neden??*
Kapaklı Belediyesi Başkanı ve onun çalışma arkadaşları;Kendi savunmanızı yaptığınızda bir yıl önce bize bu yetki verildi diyorsunuz.Kentsel dönüşüm olmalı ve olacak bundan kaçış yok diyorsunuz.Neden her şeyi afişleyen sizler altınıza isminizi resminizi koyan sizler bu olayı bir yıl önce afişletip yanına resminizi koyup altına imza atmadınız.Sessiz sedasız bu olayı yürüttünüz.Neden?Nasılda çıkaryol bulamayana sizler teşbihte hata olmaz kuyruğunuz sıışsa birilerinin arkasına saklanıyorsunuz.Her şeyde Atatürk'ün arkasına saklanan sizler nasıl oluyorda bir kaşık suda boğacağınız Sayın Başbakanımın arkasına saklanıp şehrin girişine onun resmini ve sarf ettiği sözleri yazıyorsunuz.Bu işte kentsel dönüşüm bana göre bahane.Neden?? diye sorarsanız,Atatürk mahallesi İstiklal caddesi yolunun betonu atılalı daha kaç ay demiyorum gün oldu gazdaş 5-10 mt aralıklarla yolu kesti.Bu mu sizin şehir planlamasını yapan hizmet sevdası anlayışınız.Mahallelerde köpeklerden geçilmiyor.Hizmete bek.Semt pazarında ne girişte ne çıkışta bir tane zabıta bulamazsınız sorununuzu söyleyecek,hizmete bak.Çöp konteynerleri kırık dökük kapakları kapanmıyor köpekler içini eşeleyip mikrop saçıyor,hizmete bek hizmete.Daha eski belediye önünde ana yola bağlantısı olan üst taraftaki çukuru 4 yıldır tam anlamıyla kapatamayan sizler ve hizmete bak hizmete.Şehrin dört bir tarafında inşaat var peki hangisinde emniyet tedbirleri alınıyor.Yayalar ve çalışanklar için görüyosunuz değilmi hizmetiPeki kaç taneniz kaldırımlarda gönül rahatlığı ile yürüyebiliyor.( esnaf malları ve inşaat molozları kum vs.)Vel hasılı bu şehri güzelleştirmek değilde sanki başka birşeymiş gibi geliyor bana.Halkı bilgilendirin.İnanın bu halk o mahallede ne yatırımlar yaptı yemedi içmedi borca giede ev sahibi olabilmek için çocuğunu memlekete büyüklerinin yanına gönderdi borç ödedi.Yazık değilmi bu insanların çektiği bunca çileye cefaya hasrete ne için Sayın İrfan Beyin ve saz ekibinin keyifleri için.Yazık size ve kapaklıda siyaset yapan siaysete rant için makam için soyunanlara.Yazık ki ne yazık.
12.09.2012 10:48
e.uygun tebrikler gönüller

12.09.2012 10:37
Samsulu ya cevap Vatandaş
Sayın yorum yazan samsunlu arkadaş hizmet için çaba gösterin demişsin başkana yav sen ya gözlerin görmüyor yada kapaklı da yaşamıyorsun. Ne kadar Nankörsün. Şu lafından bile ne kadar taraflı olduğun belli. Senin de mi bireysel bir işin olmadı belediyede? başkanda kabahat yapma kardesim bir şey otur orda bak keyfine , o zaman senden iyisi olmaz.
12.09.2012 10:34
neltem velhasılkelam
AKIN YILMAZ BEY AĞZINIZA SAĞLIK DUYGULARIMIZA TERCÜMAN OLDUĞUNUZ İÇİN BU İNSANLAR NEDEN TAŞIYAMIYACAKLARI SORUMLULUKLARI ALIRLAR VE O KOLTUKLARI İŞGAL EDERLER ANLAMIYORUM.....
12.09.2012 10:03
ramazan avcı kapaklı allaha emanet
sorumsuz ve kendini bile yonetemiyen bir insan tarafındqan mı yonetiliyoruz acaba??? bu siyasetçilerden az cekmedik bu toplantıya neden meclis üyelerini yaplamıyor sn mandalı herkes birşey söyliyor orda ama asıl konuşması gereken insanlar nerde Meclis uyelerini emanet mi alıyorsunuz sn mandalı ?? SN Akınn Yılmaz KENDİNİZİ YORMAYIN bunların siyaset anlayışı bu evet güzel noktalara değindişniz teşekürler ama yertmiyor bir yoneticinin her inceliği düşünüp bilmesi gerek bü yüzden ak parti buyüzden siyaset akademisi
12.09.2012 09:48
Samsun'lu Gaye Kent değil ey ahali; Rant... Rant...
Bildiğiniz üzere 1999'da yaşanan depremden sonra inşaat sektörü bıçak gibi kesilmiştir. İyi hatırlıyorum bölgede kiralık ev bulmak kara borsadan bilet almak gibi bir durumdaydı. İktidardaki partiden sonra yönetmeliklerde değişilik yapılıp hızlı bir şekilde inşaat sektörü tekrar canlanarak kalkınmada etkin rol oynadı. Yaklaşık 7-8 senedir isteyen kiracılar kira öder gibi ev sahibide olabiliyorlar. Bölge genilinde yapılaşma 2003 yılından sonra ivmelenmiştir. 10 yıl öncesine kadar nufüs artış hızı yok denecek kadar az iken son 5 yılın nüfüs artış ortalaması (TÜİK verilerine göre) %9,02'dir. Bu durumda yapılaşma bu artış hızı doğrultusunda gerçekleşmiş oluyor ki bu da deprem yönetmeliklerinden sonra yapılan yapılaşma anlamına geliyor. Yapılaşma esnasında bilinçsiz haraket ettiğinizde bu durumdan ortaya çıkıyor. Şimdide kalkmış; Kentsel dönüşüm nidalarında bulunuyorsunuz. Kapaklı'nın binalarını yap-boz oyuncakları gibi bir nesne değildir. Hepsinde emek, alınteri, yılların özlemi ve geleceğin umutları bulunmaktadır. Kısacası belediyeciliği rant olarak görmekten vazgeçin sn. Mandalı. Bu tarz etkinliklerle halkı endişelendirmeyin. Önümüz kış bir çok yolların durumu ortada. Rantsal çabalardan vazgeçip birazda hizmet için çaba gösterin. Sn. A. Yılmaz size de halkın adına, halkın yanında yaptığınız açıklamalara candan teşekkür ediyorum. Saygılar...
12.09.2012 09:41
ULVİ
Ben teşekkür ediyrum akın yılmaz sağolsın okadar güzel konuştunki herşeyi bizlerde anladık başkanda anladı orda olman bile yeter cünkü başka siyasetci yoktu herkez secim zamanı atıyr tutuyr ama başkana karşı gelince korkudan orta olmuyrlar ben size teşekkür ediyrum atatürk mahallesi adına bürona gelecz sana teşekkür ederiz.
12.09.2012 08:41
vatandaş
HABERİ OKUDUM GECEN GÜNDE KENTSL DÖNÜŞÜMÜ OKUMUŞTUM SAYIN BAŞAKN BUSEFER CARK ETMİŞ,GECEN YORUMLARI OKUYRDUM HERKEZ AKIN YILMAZ VE MECLİS ÜYELERİNE YÜKLENİYRDU GÖRÜYRUM Kİ AKIN YILMAZDAN BAŞKA SİYASİ YOK TOPLATILARDA HERYERED KAPAKLIDA MECLİSTE AKIN YILMAZ SAVUNUYR MAHALLELİNİN YANINDA BEN BİZ KAPAKLILI OLARAK AKIN YILMAZ TEŞEKKÜR EDİYRUM HERŞEYİ SÖYLEMİŞ SİYASİLER BÖYLE OLMAI SECİM ZAMANI DEĞİL HERZAMAN HALKIN İÇİNDE VE ONLARIN YANINDA OLMALI.
12.09.2012 08:33
kapaklıdan
ben dün meclisteydim AKIN YILMAZA teşekkür ederim ağzına sağlık konuları bizim adımıza okadar güzel özetlediki sayın başkan şaşırdı kaldı,olduğu karardan vaz gecti bizi üzen diyer konu secim zamanı meydanlarda olan mustafa cetin,velittin yılmaz ve diyer adaylar nezaman böyle durumlar olursa ortada yoklar gecen günde salonda toplantı vardı ordada siysiler yoktu ben tekrar teşekür ediyrum akın yılmaza sağolsın hic birzaman bizi yanlız bırakmadın gelecem dedin geldin sözünü tuttun.
12.09.2012 08:29
GÜNAY KÜP DALGAMI GEÇİYORSUNUZ İNSANLARLA
KAPAKLIDA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNİ ONAYLAYAN BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ VE SAYIN BAŞKAN ;SİZLERE SORUYORUM ?%80 ni 2005 ten sonra sizlerin imar planınızla ,sizlerin onayladığı projelerle yapılan binaların hangileri riskli ? Kapaklıda Çarpık yerleşmemi var? (eğer varsa yerleşim planlarını siz yapmadınızmı?) Sizce Kapaklıda kentsel dönüşüme İHTİYAC varmı ? insanlarla Dalga gecer gibi işler yapmayınız Bu ülkede HUKUK VAR KANUN VAR Gerekirse insanlar Hakkını yasal yollardan aramasınıda bilir. DEĞERLİ KAPAKLI HALKINA AÇIKLAYINIZ NEDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM GEREKLİ
12.09.2012 00:31
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Çalışmalar 2021 Mart ayında başlayacak
Trakya Gönüllüleri Derneği Başkanlığına Demirkıran seçildi
Öğrencilere buz pateni pisti kuruldu
Ergene’de tarihi eser operasyonu
Dualarla deprem bölgesine uğurlandı
Solucan gübresi tarımın her alanında yüksek verim veriyor
Step-Aerobik ve pilates kursu kayıtları başladı
Depremzedeler için toplanan yardımlar yola çıktı
Ergene’de denetimler aralıksız sürüyor
Organik atıklar sıvı gübreye dönüşecek
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya