Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
12 Ağustos 2020 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Bütçeye 3.5 milyon TL’lik aktarma
Bütçeye 3.5 milyon TL’lik aktarma
Kapaklı Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün yapıldı. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda birçok gündem maddesi komisyonlara havale edilirken, 2012 mali yılı bütçesinde gerekli kalemlere 3 milyon 503 bin 302 TL aktarma yapılması da oy birliği ile kabul edildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 05.11.2012 19:09
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 Çerkezköy Haber - Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı başkanlığında dün saat 14.00’da Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen Kapaklı Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 1. oturumunda gündeme ait maddeler oy birliği ile komisyonlara havale edildi.


2 DİLEKÇE GÜNDEME EKLENDİ

Meclis üyelerinden mazeret bildiren İrfan Demir’in katılmadığı toplantıda saygı duruşunda bulunulmasının ardından meclise sunulan 2 dilekçenin gündem maddelerine eklenmesi oybirliği ile kabul edildi. Toplantının bir sonraki gündem maddesinde yıllık performans programı görüşüldü. İlgili gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi.


KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

İlgili gündem maddesinin görüşülmesinin ardından 2012 mali yılı bütçesinde aktarma yapılması konusu karara bağlandı. Gerekli kalemlere 3 milyon 503 bin 302 TL aktarma yapılması oy birliği ile kabul edildi. 2013 yılı mali yılı gelir ve gider bütçesi ve 2013 mali yılı gelir tarifesi oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken, konuyla ilgili komisyonun görüşmesinin ardından ilgili gündem maddeleri 13 Kasım saat 14.00’da gerçekleştirilecek olan 2.oturumda karara bağlanacak.


İMAR KOMİSYONUNA HAVALE EDİLDİ

İlgili gündem maddesinin görüşülmesinin ardından 2013 mali yılında görev yapacak olan itfaiye ve zabıta memurlarına verilecek olan fazla mesai ücreti konusu görüşüldü. Gündem maddesi oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Toplantının bir sonraki gündem maddelerinde ise dilekçeler görüşüldü. Ahmet Şuraz tarafından verilen dilekçede yapılan imar uygulaması sonucunda 609 nolu tarlanın 2033  metrekaresi imar dışı bırakıldığından 677,67 metrekaresi varisi olduğu Hüseyin Şuraz’a ait olduğunu ve yine imar planı yapılan imar uygulaması sonucunda 606 nolu tarlanın 3 metrekaresi 236 nolu park alanına ilave edildiğinden toplamda 680,67 metrekare olan yerine eş değerde yer verilmesi talebi oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.


DİLEKÇELER DE KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

Toplantının bir sonraki gündeminde belediyenin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan halihazır harita kontrol ve onayı konulu yazısı görüşüldü. İlgili dilekçeyi iller bankasının kontrol etmesi ve konuyla ilgili  Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya gerekli yetkinin verilmesi oy birliği ile karar verildi. Toplantı öncesi gündem maddeleri arasına eklenen iki dilekçe de karara bağlandı. Kapaklı Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Serat tarafından verilen “2011 yılında Çevre ve Orman Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan kılavuza göre hesaplanan Katı Atık Bertarafı ücretlerinin yüksek çıkmasından dolayı uygulanabilirliği mümkün olmadığından 03.02.2012 tarih ve 26 sayılı meclis kararının tekrar değerlendirmesi” talebine ilişkin dilekçe plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Son dilekçede ise Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belde sınırları içersinde en az 150 dönümlük orta öğretim alanının tespit edilerek ada ve parsel numarasının bildirilmesini ve yer tespitinin yapılması talebi görüşüldü.İlgili gündem maddesi de oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.


2.OTURUM SALI GÜNÜ 

Toplantının son maddesinde ise imar planı ile ilgili dilekçeler görüşülürken, komisyonun aldığı kararlar ise oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından meclisin 1.oturumu sona erdi. 2.oturum 13 Kasım Salı günü saat 14.00’da yapılacak.


Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Trakya’nın en büyük meydanı olacak
O bina yıkıldı
Kürklü: Öğrencilerimizin yüzde 75’i nitelikli okullara yerleşti
Çerkezköy’de koronavirüs denetimi
Selanik Meydanı çalışmaları başladı
İl genelinde yol çalışmaları sürüyor
“Maske konusunda daha dikkatli olmalıyız”
13. Çorlu Tarım Fuarı kapılarını açtı
Sarıkurt: 50 bin ton asfalt üreteceğiz
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya