Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
21 Ocak 2020 Salı
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Fesih kararı ertelendi
Fesih kararı ertelendi
Çerkezköy Çevre Belediyeler Atıksu Arıtma Tesisi Yapma ve İşletme Birliği’nin Haziran ayı olağan toplantısı Birlik Başkanı Ali Ertem başkanlığında gerçekleştirildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 12.06.2013 20:23
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 FAALİYET RAPORU OYBİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Çerkezköy Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.30’da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantının ilk gündem maddesinde 2012 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Birlik Başkanı Ali Ertem tarafından okunan Çerkezköy Çevre Belediyeler Atıksu Arıtma Tesisi Yapma ve İşletme Birliği 2012 yılı faaliyet raporu Birlik Başkanvekili Ayhan Arslan tarafından oylamaya sunuldu. Yapılan oylamada faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi. Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise Çerkezköy Çevre Belediyeler Atıksu Arıtma Tesisi Yapma ve İşletme Birliği 2012 Mali Yılı Kesin Hesapları görüşüldü. 2012 Mali Yılı gelir-gider hesaplarının 3 milyon 300 bin TL olarak tahmin edildiği ve 0,00 TL olarak gerçekleştiği, gerçekleşme oranının da yüzde 0 olarak belirlendiği bahse konu gündem maddesi de oybirliği ile kabul edildi.
 

İHALE TEMMUZ AYINDA YAPILACAK

Toplantıda Çerkezköy Çevre Belediyeler Atıksu Arıtma Tesisi Yapma ve İşletme Birliği’nin akıbeti hakkında bilgilendirmede bulunan Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, bir önceki toplantıda birliğin feshine karar verildiğini anımsatarak, “Atık Su Arıtma Tesisi’nin projesi hazırlandı. Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından Temmuz ayında yapım ihalesi yapılacak. Birliğin kapanması sonucu, projenin muhatabının olamayacağı nedeniyle ilgili bakanlık ve Tekirdağ Valiliği’nden gelen yazı doğrultusunda fesih kararını Aralık ayına kadar erteleme kararı aldık” dedi.
 

BÜTÇENİN GERÇEKLEŞME ORANI YÜZDE 0

İlgili gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından saat 15.00’da da Tekirdağ IV. Grup Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği Haziran Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda da saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Birlik Başkanı Ali Ertem tarafından okunan ve Birlik Başkan Yardımcısı Ayhan Arslan tarafından oylamaya sunulan faaliyet raporu oybirliği ile kabul edildi. Toplantının bir sonraki gündem maddesinde ise Tekirdağ IV. Grup Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği 2012 Yılı Kesin Hesapları görüşüldü. 2012 Mali Yılı gelir-gider hesaplarının 3 milyon 300 bin TL olarak tahmin edildiği ve 0,00 TL olarak gerçekleştiği, gerçekleşme oranının da yüzde 0 olarak belirlendiği bahse konu gündem maddesi de oybirliği ile kabul edildi.  
 

42,5 HEKTAR ALAN 6 AY İÇİNDE TAHSİS EDİLECEK

Tekirdağ IV. Grup Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği çalışmaları hakkında da bilgilendirmede bulunan Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Gökhan İnce, “Tesisin yapım yeri belirlendi. Kapaklı sınırları içerisinde bulunan 42,5 hektarlık orman vasfını kaybetmiş bir alana yapılması planlanıyor. Bahse konu alanın birliğe tahsisinin 6 ay içinde gerçekleşmesini tahmin ediyoruz. Tesisin projelendirme ve ihale çalışmaları ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.
 

TOPLANTILARA ERTEM BAŞKANLIK ETTİ

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem başkanlığında gerçekleştirilen Çerkezköy Çevre Belediyeler Atıksu Arıtma Tesisi Yapma ve İşletme Birliği’nin Haziran ayı olağan toplantısı ile Tekirdağ IV. Grup Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği Haziran Ayı Olağan Toplantısı’na Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcıları Habip Bilgin ve Dr. Gökhan İnce, Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri Vehbi Demirtaş, Türkay Karakaş, Nuran Yeşil, Ziya Osmanoğlu, Hasan İşcan, Aydın Kırıklar ve Behçet Güven, Kapaklı Belediye Meclis Üyeleri Ayhan Aslan, Ahmet Yörük, Salih Bezgin, İrfan Demir ve Nedim Yılancı, Kızılpınar Belediye Meclis Üyesi İbrahim Eren, Veliköy Belediye Meclis Üyesi Adem Yıldırım katıldı.
 

Haber / Cem BÜLBÜL

 
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kaçamağa ve aleme göz açtırmıyorlar
Tekirdağ merkezli 5 ilde 'sağlıkta vurgun' operasyonu
Konak Cafe ve Restaurant'a görkemli açılış
Çerkezköy'de Erzincanlılar gecesi gerçekleşti
Toprak: Sıkıntılarımızı milletvekillerine anlattık
Kılıçlar mahallesinde Atatürk büstü açılışı yapıldı
Malatyalılarda yeni başkan Bayram Keleş oldu
Vakitçi: Yakarsa kombiyi parası olan yakar
Başkan Sarıkurt’tan kaçak döküm uyarısı
İkinci devreye kötü başladık
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya