Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Eylül 2020 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
 ÇYDD ve ADD’den Cumhuriyet yemeği
ÇYDD ve ADD’den Cumhuriyet yemeği
Atatürkçü Düşünce Derneği Çerkezköy Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Çerkezköy Şubesi tarafından Cumhuriyet yemeği verildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 24.11.2013 19:22
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
YEMEKTE BİR ARAYA GELDİLER
Önceki akşam Güneşler Otel’de düzenlenen yemeğe Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi  Fatma Mandalı,  Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Saim Özkan, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, CHP Çerkezköy Belediye Başkan Aday adayları Vahap Akay, Subaykan Pandar, Ensar Sivri, Zeki Gürcün, CHP Kapaklı Belediye Başkan Aday adayları Onur Karahanlar, Nedim Yılancı, CHP İl Genel Meclis Üyesi Sami İkizler, CHP Çerkezköy Belediye Meclis üyesi Demet Eroğlu, CHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan, ÇYDD Çerkezköy Şube Başkanı Rağbet Erol, ADD Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan, dernek üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.
 
“ÖZGÜRLEŞME VE DEMOKRATİKLEŞME PROJESİDİR”
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan ÇYDD Çerkezköy Şube Başkanı Rağbet Erol Cumhuriyetin 90 yıllık geçmişinin kendilerine gurur ve mutluluk verdiğini ifade ederek “Cumhuriyetle birlikte, Türkiye’yi çağdaş Türkiye yapan devrimleri, devrimlerin özü olan laikliği, ulus devleti, yurttaşlığı, birey olmayı, toplumsal yaşamı, kadın erkek eşitliğini, çağdaş resim, heykel ve tiyatroyu, operayı, baleyi, klasik batı müziğini, demokratik kurumları, özetle çağdaşlığı kutluyoruz. Cumhuriyetin değerleri çağdaş Türkiye’yi oluşturan değerlerdir. Cumhuriyet projesi çağımızın en başarılı, çağdaşlaşma, özgürleşme, demokratikleşme projesidir. Bütün dünyanın gözü önünde okuma yazma oranı yüzde 3 olan din eksenli kültürüne sahip bir toplumdan yanmış, yıkılmış, borç içinde bir ülkeden çağdaş Türkiye’nin ve çağdaş toplumun temelleri atılmış ve uygulanmıştır” dedi.
 
“HUKUK DEVLETİNE SAHİP ÇIKIYORUZ”
Erol “90 yıl içinde yetişen her meslekten üstün nitelikli insanlarımızla, sanatçılarımızla, yazarlarımızla ve kurumlarımızla demokrasiye, özgürlüklere hukuk devletine sahip çıkıyoruz. Çünkü demokratik Cumhuriyet yaşam biçimimizdir ve vazgeçilmezliğimizdir. Cumhuriyetin değerlerine, sembollerine, bayramlarına, laikliğe, çağdaş yaşama, akıl ve bilime karşı olan her türlü tasarruf ve uygulama Cumhuriyetle hesaplaşmadır. Siyasetin, demokrasiden kaynaklanan iktidar gücünü kötüye kullanmasıdır. Özgürlük ve ileri demokrasi adı altında toplumu, örgütleri, medyayı ve diğerlerini din, mezhep, etnik kökene dayalı olarak keskin şekilde biz ve ötekiler ayırarak ayrıştıran politikalarla demokrat Türkiye’ye kapı açamayız. Sivil ve askeri güçlerimizi, bilim insanlarımızı, gençlerimizi, basın mensuplarını ceza evlerine kapatan, baskı yaratan polis şiddeti ile üstünlük sağlayan bir anlayışla eşitlikçi, özgürlükçü bir Türkiye’ye kapı açamayız. Özgür, demokratik ve çağdaş Türkiye’yi ancak bilgisini, değerlerini, dünya görüşünü evrensel değerlerle birleştirmiş, siyasetçiler, yöneticiler, öğretmenler ve yurttaşlar ile birlikte kurabilir ve yaratabiliriz” diye konuştu.
 
“DIŞA BAĞIMLI YAŞAYAN AÇIK BİR PAZARIZ”
ADD Çerkezköy Şube Başkanı Dündar Orhan da toplumların demokrasi içinde akılcı ve adil yönetim ihtiyacını her zamankinden daha fazla gözlemlediklerini ifade ederek “Gerçek demokrasi, yani sayısal çoğunluğun, sayısal azınlığa tahakküm etmediği, çoğunluğun değil, çoğulculuğun esas olduğu katılımcı demokrasi isteği öne çıkıyor. Özgürlük ve eşitlik temelinde çağdaş bir demokrasiden başka çıkar yol olmadığı deneylerle anlaşılmış bulunuyor. Ülkemiz 1980’lerden beri süre gelen emperyalist bir saldırı altında, ulus devlet-üniter devlet ve laik devlet yapımız hedeftedir. Bugün ekonomisi çökmüş, dışa bağımlı sıcak para ile yaşayan bir açık pazarız. Ekonomik olarak açık pazara uygun liberal ekonomi, ideolojik olarak, demokrasinin olmadığı siyasi İslam ve siyası olarak işgalle sınırların yeniden çizilmesi söz konusudur” dedi.
 
“TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİDEN GERİ ADIM ATILMASINI İSTEMİYOR”
Bu projenin amacının batının özellikle ABD’nin Asya’ya açılan bu bölgede kontrolü elinde tutmasını sağlayacak yönetimler oluşturmak ve yeni bir İsrail yani büyük bir Kürdistan kurmak olduğunu ifade eden Orhan “Ülkemizde bu proje 2002’lı yıllardan beri iktidar eli ile yürütülüyor. İktidar bir yandan kendi ahlak kurallarını zorla halka dayatıyor. Öte yandan demokrasi paketleri ile ülkeyi bölünmeye, ayrıştırmaya ve laik Cumhuriyet yerine, şeriat devletine giden yolun yapı taşlarını döşemeye çalışıyor. Artık biliyoruz ki Türk milleti laik demokratik rejimden geri adım atılmasını istemiyor” dedi.
 
“MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Türk milletinin Türkiye’nin hem bölgesel bir dış savaşa girmesine hem de içerdeki etnik, dini ve mezhepsel çatışmalara karşı olduğunu söyleyen Orhan “Türk milleti laik Cumhuriyetin temel ilkelerinden ödün vermeden bu vatanda kardeşçe birlikte yaşamak istiyor. Türk milleti yeni anayasa oyununa dur diyor ve Türk milleti iradesini de ortaya koymuştur. Şimdi görev siyasettedir. İktidar halkın bu haklı sesine kulak vermeli, laik Cumhuriyeti dönüştürmekten, ülkeyi bölmekten vazgeçmeli, halkın demokrasi içinde yaşaması koşullarını oluşturmaya dönmelidir. Muhalefet ise, mecliste halkı temsil ettiğini unutmamalı, iktidarın kurduğu sınırlar içinde muhalefet yapmaktan vazgeçip, laik demokratik Cumhuriyet’e, vatanın bütünlüğüne ve milletin birliğine sahip çıkmalı ve anayasa oyununa gelmemelidir. Bunları, milletin birliğinden, ülkenin bütünlüğünden ve laik Cumhuriyetten ödün vermemeye kararlı olan halk istiyor. Biz halkız, yeniden doğarız ölümlerde. Çağdaş, laik ve tam bağımsız demokratik Türkiye için, vatanın, milletin bütünlüğü için mücadeleye devam edeceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.
 
DESTEKTE BULUNANLARA TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından canlı müzik eşliğinde davetliler gönüllerince eğlendiler. Programın ilerleyen saatlerinde ise derneklere maddi ve manevi destekte bulunan Ayhan Kaçmaz, Çoşkun Tunalı, Emel Başarır, İhsan Biçer, Tahsin Çipli, Yasemin Bilican, Funda Doğaroğlu, Hafize Çamdere, Bülent Alemdağ,Esma Buluş, Nevzat Koç, Yıldırım Karaoğlu, Gizem Tunalı, Güven Gönenç, Egemen Gürcün’e teşekkür belgesi verildi. Programda Fikret Puza da sahneye çıkarak Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.
 
Haber / Faik Onur KAYA
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
GERÇEK LİDER
GERÇEKTEN KARİZMATİK DURUŞ HAREKETLER,TAVIRLAR,DÜŞÜNCELER AYNI RECEP TAYYİP ERDOĞAN TEBRİKLER BAŞKAN.
26.11.2013 23:23

SAYIN VAHAP AKAY BAŞKAN ÇOK KARİZMA ÇIKMIŞIN BAŞKANIM
26.11.2013 20:45
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Cilt bakımı yaptırdı, hayatının şokunu yaşadı!
Polisi görünce attıkları çoraptan uyuşturucu çıktı
Kız yurdunun arsa devri yapıldı
Çerkezköy’de ‘Sağlık için hepimiz için’ denetimleri sürüyor
Yeni binaların inşaatına başlandı
İki ilçede uyuşturucu operasyonu; 3 gözaltı
Leylek yuvalarını drone ile gözetliyorlar
Pazartesi Pazarı'nda çalışmalarda sona yaklaşıldı
Kapaklı’da kurslar devam ediyor
Abban, gazilerin gününü kutladı
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya