Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
03 Haziran 2020 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
 Karacan, “En stratejik oyu biz alacağız”
Karacan, “En stratejik oyu biz alacağız”
Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın yeni binası dün Büyük Birilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan’ın katılımı ile düzenlenen törenle açıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 08.12.2013 18:59
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
MEHTERAN TAKIMI İLGİ GÖRDÜ
Uğur Mumcu caddesi’ndeki faaliyet göstermeye başlayan BBP Çerkezköy İlçe Teşkilatı yeni binasının açılış töreninde genç Çerkezköy Alperen Ocakları üyeleri “Biz biz biz, Muhsin Başkanın askerleriyiz”, “Kanımız aksa da zafer İslam’ın” sloganları atarken, açılış töreni için Çerkezköy’e gelen İstanbul Mehteran Takımı’nın seslendirdiği birbirinden güzel marşlar, büyük ilgi gördü.
 
 
 
 
 
 
SEÇİM STARTINI DA VERDİK
BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan da İstanbul Mehteran Takımı’nı ilgiyle izlerken, gösterinin ardından tekbirler ve dualar eşliğinde kurban kesildi. Törende konuşan BBP Çerkezköy İlçe Başkanı Turan Demircan, hizmet binasının açılışı ile birlikte seçim çalışmalarına start verdiklerini ifade ederek “Biz hiçbir partinin arka bahçesi değiliz. Biz 20 yıllık geçmişi olan bir partiyiz. Bu çerçevede bütün seçimlerde yer alacak ve her zaman mücadelemizi vereceğiz” dedi.
 
 
 
NASIL SİYASET YAPILMASI GEREKTİĞİNİ GÖSTERDİ
BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan da BBP’nin 20 yıldır çamura bulaşmadan, hırsızlıkla itham edilmeden nasıl siyaset yapılması gerektiğini gösterdiğini ifade ederek “Başbakan 2 gündür Trakya’da geziyor. Edirne’de yaptığı konuşmada, tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek din diyor. Ama hiçbir konuşmasında bu tek milletin hangisi olduğunu söylemiyor. Ya da konuşmasında tek dil diyemiyor. Bu konuşmaları Güneydoğu’da yapamıyor. Orada pkk paçavraları bayrak diye sallandırılıyor” dedi.
 
 
“MİLLETİ PARAMPARÇA ETTİN
Karacan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da şu sözlerle seslendi: “Milleti paramparça ettin. Trakya’ya gelip milliyetçlik yapıyorsun, Diyarbakır’da Barzani’nin başındaki konfetileri temizliyorsun”. Karacan, terör örgütünün belinin kırıldığı dönem açılım sürecinin başladığını ifade ederek “Adeta pkk’ya can suyu verdiler. İnsanımızın, bu milletin birlik beraberliğine dianmit koyanları unutmaması gerekir. Bugün pkk’lılar dağda değil ovada geziyor. Devletin polisi ve kaymakamı ise arkasını dönüp gidiyor” diye konuştu. 
 
 
MENZİLE ULAŞINCAYA KADAR MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
Karacan, BBP’nin, Türk siyasetinin en güçlü hareketi olduğunu ileri sürerek “Bizim şartlarımızdaki bütün partilerin tabelaları indi. Biz arkamızda hiçbir destek olmadan çalışıyoruz. Menzile ulaşıncaya kadar bu mücadelemiz devam edecek. Kimseden korkumuz yok. Bugün açılışını yaptığımız bu ilçe teşkilatı, kardeşlerimizin evlerinden kestikleri rızıkları ile gerçekleşti. Tek isteiğimiz verdiğimiz bu mücadeleyi milletimizin anlamasıdır. İnşallah bu millet bizi yetim bırakmayacak. Yerel seçimler yaklaştı. Seçimlerde hesapları bozacağız. Diğer partiler hesaplarının bozulduğunu 30 Mart akşamı görecek” diye konuştu.
 
EN STRATEJİK OYU BİZ ALACAĞIZ
BBP’nin 29 Ocak 1993’ten beri siyasetin içinde olduğunu anımsatan Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, “Seçimlerde en stratejik oyu biz alacağız. 2009 seçimlerinden 19 belediye ile çıktık. 1 belediyemiz daha sonra AK Parti’ye geçerken, 4 belediye de bizim partimize dahil oldu. MHP belediyelerinin yarısnı kaybetti. Saadet Partisi’nde 6 belediye kaldı. 2014 seçimlerinde belediye sayımızı 2’ye 3’e katlayacağız” dedi.
 
HANGİ MAKSATLA YAPILDIĞINI ÖĞRENMELİYİZ
Karacan, BBP Merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopte kazası konusunda parti Genel Merkezi’nin izlediği tutumun sorulması üzerine de “Kazada bir sürü şüpheli durum var. Düşen helikoptere 46 saat boyunca ulaşılamadı. Saat 15.04’te helikopter düşüyor. 17.02’de Telekominikasyon İdaesi Başkanlığı heliopterin yerini tespit ediyor. 46 saat boyunce ne hikmetse o bölge hariç her yer aranıyor ve helikopter bulunamıyor. Enkaza ulaşıldığında heliopter üzerindeki cihazlar askeri personel tarafından sökülüyor. Bu cihazlar özel ekipmanlarla sökülmeliydi. Biz enkaz kırımnı incelemesi için almanya’dan uzman getirttik. Yanında da bir Türk asıllı Alman getirttik. Enkaz bölgesine bizim arkadaşlar olmadan gittiler. Bu arkadaşları Sivil Havacılık Kurumu’na götürdüler. Alman uzmanla, sivil havacılık genel müdürlüğünde 3 kişilik bir ekip 4 saat konuşmuşlar. Alman uzman odadan çıktıktan sonra kaçarcasına Türkiye’den gitti. Bizden, anlaşmış olduğu parayı dahi almadı. Diğer taraftan İHA muhabiri İsmail Güneş, enkazdan yaklaşık 600 metre aşağıda bulunuyor. Otopsi raporunda çenesinde kaburgasında ve ayağında kırık olduğu belirtiliyor. Doktorlara sorduk. Çenesinde kırık olan bir kişi bu kadar net konuşabilir mi? Doktorlar, değil çenesindeki kırık, kaburgasındaki kırık bile konuşmasına engeldir diyor. Tüm bu iddialar ortada. Fakat kamuoyunda şu düşünce pompalandı. Helikopter kazası. Biz bunun bir kaza olamayabileceğine inandık. Mülkiye müfettişlerini devreye soktuk. Mecliste araştırma komisyonu kuruldu. Devlet Denetleme Kurulu 800 sayfalık rapor yazıyor. Raporda, bahsettiğim şüpheler somut hale getiriliyor. Bunun üzerine konuyu Malatya Özel Yetkili Savcılığı’na yönlendirdik. Eğer helikopterin düşmesi bir tezgah sonucu olduysa, yani helikopter düşürüldüyse, sadece bunu öğrenmek bize yetmez. Bu işin arkasında kimin olduğunu bilmemiz gerekir. Hangi maksatla bu yapıldı? Bunları öğrenmemiz lazım” dedi.
 
AY SONUNA KADAR ADAY AÇIKLANACAK
Basın mensuplarının ‘Muhsin Yazıcıoğlu bugün yaşasaydı Türkiye’deki siyaset nasıl olurdu?’ sorusu üzerine de konuşan Karacan, “Rahmetli başkanımız yaşasaydı, Barzani bu şekilde Türkiye’ye gelemezdi. Açılım denen bu süreç yaşanmazdı. Yazıcıoğlu yaşasaydı Habur rezaleti olmazdı. Hiçbirşey yapmasaydı, Türkiye’yi gezseydi bugün yüzde 30 oyu vardı” cevabını verdi. Konuşmanın ardından partiye yeni katılanlara rozetleri takıldı. BBP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı’nın henüz belirlemediklerini söyleyen Karacan, ay sonuna kadar adayın açıklanacağını ifade etti.
 
KATILIM YOĞUN OLDU
Açılış programına BBP Genel Başkan Yardımcısı Bayram Karacan, BBP İl Başkanı Hakan Şalcı, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Alperen Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Yasin Şeymüz, BBP Çerkezköy İlçe Başkanı Turan Demircan, BBP Çorlu İlçe Başkanı İsmail Ceylan, BBP Malkara İlçe Başkanı Ali Karaca, BBP Marmaraereğlisi İlçe Başkanı Yalçın Durdu, BBP Çorlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Tanrıverdi ve çok sayıda partili katıldı.
 
Haber / Gülveren VATANSEVER
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
ahmetmacit
bak sevgili abicim 12 eylülde kimin nerde oldunu hangi partide oldunu biliyoruz biz genelleme yaptık türk milliyetçileri bu vatanın bekçisidir dedik ben büyük birlikçiyim ama geçmişimizde belli aslımızı nerden geldiyimizi inkar etmiyor ve ve ne bulundumuz nede geçmişteki yerimizden utanmıyoruz şu an biz bir siyasi partiyiz ve kimsenin ekmeyine yag bal sürmeye çalışmıyoruz tabir oki kelin melhemi olsa kendi başına srermiş misali biz çerkez köyde seçimlere tek başımıza greceyiz ancak genel merkezimiz biyerlerle birleşirse tabiki genenlmerkezimize uyacağız biz şu an Çerkezköy için bişeyler yapmanın çabasını grüyoruz allah hayırlı etsin
12.12.2013 11:33
Hasan ...
Abi, güzel diyorsun ama kusura bakma tarihleri karıştırdın. 12 eyklül döneminde bbp yoktu, muhsin başkan ülkü ocaklarının başındaydı anlattıkların ülkü ocaklarını tarif ediyor. Söylediğin doğrudur kadrolaşma tavan yapmış ama bu susmayı knara çekilmeyi gerektirmiyor, bir konuda ses çıkınca insanlar direnince o kadrolaşmaya rağmen hemen geri adım atıyorlar. Susar kenara çekilrsen iz göstere göstere yapmaya devam ediyorlar, ispatı buyrun basında, yapacaz dedikleri birçok olayı tepki görünce vazgeçtiler. tepki gösterende kusura bakmayın siz değildiniz. Şunu da hatırlatayım; Muhsin başkanın vefatından evvelki seçime BBP girmediğinde Başkan Parti teşkilatlarına talimat gönderip "oylar heba olmasın mhp y,i detekleyelim" demişti hatırlarmısınız? bu sayede BBP li belediyesi olan kızılpınarlılar MHP ye oy verince Kemalettin nalcıyı MHP den meclise yollayabilmiştik.BBP nin destekleri olmasa MHP den tekirdağ bölgesinde bir vekkil bile çıkamazdı.Şimdide alacağınız oy bellidir bırakın belediyeyi mecliste bir koltuk bile alamazsınız oylarınız heba olacak bunun yerine gidin oylarınızla bir başka partiyi dstekleyin güç birliği yapın oyunu bozun. Oyun bozmak için strateji gerekir öyle vatandaşların oyunu hiç işe yaramayacak birşey için heba etmek olmaz. Bunu muhsin başkanın koltuğunda oturanlar düşünemedi ise ben şunu söyleyeyim yanlış yerdesiniz! beğenmediğiniz akp nin ekmeğine yağ sürersiniz en fazla.
11.12.2013 14:34
ahmetmacit
sevgili arkadaşım biz tabiki muhsin başkanın boşlugunu dolduramayız onungibi olma şansımızdayok ama napalım hayat devam ediyor bizler sadece elimizden geldiyince buyolda bu davaya sahip cıkmaya calışıyoruz ülke meselelerine gelince akpye oy verenler düşünsün bizler oniki eylül döneminde sagsoldiye ülkeyi ordan oraya sürükleyip kardeşi kardeşe vurduran bu zihniyetle mücadeleler verdik cok cilesini cektik bu ülkenin bu günnün siyasetcileri medya patronları biyerlerde tatil yapıp saklanırken biz can verdik bu ülke için şimdi memleketin gidişatı kötü dorudur ama emin olunki bu gün susan sizin tabirinizle sadece slogan atan ocaklarda cay icen gençlik birgün gelir dimdik üstünedüşeni hiç bedel ödeme korkusu yaşamadan yapar ama şu an sadece bizim şahlanmamız bi anlam ifade etmiyor siyasi zihniyet bugün çöpcüsünden valisinekadar akepenin kadroları akpnin emrinde adamlar öylebi güç kurdularki sesi çıkanın sesini keser durumdalar ama haşa bizim sesimizi keserlerdiye susmuyoruz yanlış anlaşılmasın bizim siyasi gecmişimiz ülke için ödedimiz bedeller onlara yarın neler yaşatır cok iyi biliyolar ama herkez emin olmalıdırki bu ülke üzerinde hesapları olan dış güçlerin ve uşaklarının tepesine birgün türk milliyetcileri öylebir çökerki allah bize bunları yaşatmasın inşallah ama ok yaydan cıktınmı hedefe ulaşır bu ülkede vatanı milleti bayragı dini için can verecek binlerce genc var bu sadece büyük birligin meselesive grevi deyildir bu ülke için can verecek ne oluşumlar ne insanlar var ama diyoruzki inşallah bu ülke daha fazla ka osa sürüklenmez allah hayır etsin sonumuzu keser döner sap dner gün gelir hesap dner
11.12.2013 12:07
hasan ...
yandaş basın yorumlarıda seçmece yayınladığı için yazdığım cevap yayınlanmamış. kusura bakmayın nizamı alem davasını bana anlatmanıza gerek yok. ülkenin içinde bulunduğu şu son 11 yıl içinde Muhsin Başkanın sağ olduğu dönem hariç nerede BBP olarak bir varlık gösterdiniz? hadi ülkeyi geçelim yaşadığınız ekmek yediğiniz Çerkezköy için şimdiye dek sesiniz çıkmışmı ki? toplanın ocağa çay kahve için sonra gidin haburu eleştirin. habur ne ki? adamlar asker tutukluyor, yol kesip kimlik kontrolü yapıyor, mehmetçiğin katilini gururumuz b... sloganları ile alkışlıyorlar! dediğim gibi Muhsin başkanın vefatı ile birlikte BBP maalesef bitti. Bu ülkenin hakkını koruyan türk bayrağı sallayan haksızlıklara ses çıkaran itiraz eden gençlere bir bakın hepsi beğenmediğiniz kıomunist dediğiniz işçi partisinden, takım elbisel,i ağır abi pozundaki müslüman ve milliyetçi gençler ocaklara saklanmış durumdalar. hal böyle olunca bu ülkede haburda olur, bayrakta iner adı da değişir. Siz de çıkıp slogan atarsınız sadece. kolay gelsin.
11.12.2013 08:45
ahmetmacit hasanbey ve kendisi gibi düşünenlere hitaben
öyle bir liderdiki tırnakları cekildi zindanlar mapuslar gördü grdükçe güclendi çünki bizim davamızda yılmak yıkılmak yok temeli inanç üzerine kurulmuş birdavaya yıllarca liderlik öncülük etti memleketi adım adım karış karış gezdi ülkemizin üstünde oynanan oyunları üzerimizde gezen kara bulutların nerden ne amaç icin geldiyini tektek 3 kişi 5 kişi demedi anlattı ülkenin ve milletin dertleriyle dertlenen bir biderdi ülke siyasetinde belki mecliste deyildi ama dimdik ayaktaydı konuşabilecek masaya gerektiyinde yumrugunu vurabilecek tek liderdi bakın muhsin yazıcı oglu yaşasaydı neler olmazdı neler yaşanmazdı bu ülkede kısaca yazalım ve adına ihanet diyerek başlayalım yaşasaydı haburda pkklılar devlet töreniyle karşılanmazdı barzani ülkemize evsahibi gibi gelemezdi adına demokratik acılım dedkleri barış süreci dedikleri safsatalarla halkımızı uyutmaya kalkamazlardı pkk yı vekil yapıp mecliste bayragımıza dilimize inancımıza saldıracak kadar kimseyi güclendirmezdi ve hahta apodenen bu illeti affedebilmek meclise sokabilmek adına kısmi af falan af flan af deyip acıklanan her pakette bu zihniyetsizlerin ekmeyine yag sürecek adımları atmaya cesaret edemezdi kimse yazmakla bitmez işte biz büyük birlik camiyası olarak alperen ocakları olarak böyle bir liderin böylebir dava adamının izinden yürüyor onun gibi düşünüyoruz bizim davamız bitmedi coluk cocugumuzun rıskından bölerek devletten bir delikli kuruş almadan hiç biyerden yardım rüşvet almadan tamamen kendi alınterimiz ve emeyimizle bişekilde bu kutlu davayı devam ettireceyiz ulusalcapta calıp cırpmadıkki hicbir medya patronuyla hiç rant savaşımız olmamış ki tabiki biz ulusalda olamayız biz alperenler olarak büyük birlik olarak dünde vardık yarında var olacagız bizim zihniyetimiz gelecek secimleri deyil gelecek nesilleri düşünnuyoruz allah bizleri ve davamıza inanan tüm dava arkadaşlarımıza allah kolaylık versin allah bu yolda yürüyen tüm herkeze sabır ihsanetsin
09.12.2013 14:18
derya
öncelikle hayırlı uğurlu olsun akp nin haricinde hangi kanal tv lere gazetelere çıkıyorki çıkartılıyorki milletin haberi olsun en azından taraflarını belli ediyolar tesekkurler basarılar
09.12.2013 12:19
Hasan ...
Muhsin başkanla birlikte BBP de bitti.Ulusal çapta en ufak bir varlığı veya muhalefeti yok
09.12.2013 08:54
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Seçkin ailesinin acı günü
Maaş promosyon ihalesini VakıfBank kazandı
Mahsur kalan teknikeri itfaiye ekipleri kurtardı
İşten çıkarılan işçiler için eylem yaptılar
Camilerin musluklarını çaldılar
Faiz oranları 0.64’e düştü emlak piyasası canlandı
Siirt'te zırhlı araç devrildi 2 askerimiz şehit oldu
Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı
Öztrak: Ekonomimiz yüzde 4,5 büyümüş bunu bir de vatandaşa sorun
Kapaklı'da beton yol çalışmaları sürüyor
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya