Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
26 Şubat 2020 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
 Ertem “Tekirdağ’da AK Parti ve CHP yarışacak”
Ertem “Tekirdağ’da AK Parti ve CHP yarışacak”
AK Parti Çerkezköy İlçe yönetimi, AK Parti Çerkekzöy Belediye Başkan Aday Adayları ile birlite Malatyalılar Derneği ve Kuzey Kafkaslılar Derneği’ni ziyaret etti.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 15.12.2013 11:43
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
MALATYALILARI ZİYARET ETTİLER
 
Önceki gün saat 19.00’da ilk olarak Çerkezköy Malatyalılar Sosyal Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret eden partililer Dernek Başkanı Mehmet Keleş ve üyeler ile bir araya geldi. AK Parti’nin milleti için çalıştığını ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem “11 yıldır yapılan hizmetleri Anadolu’nun her tarafında görüyorsunuz. Bu hizmetlere harcanan paralar AK Parti öncesi birilerinin kasasına giriyordu. Bu hizmetler yapılırken de bir yerden gömü bulup da yapılmıyor. Potansiyelini doğru kullandığı için finans ve banka cephelerine peşkeş çekmediği için, oralardan aldığı paralarla hizmet yapılıyor. Yollarımız, okullarımız, hastanelerimiz bu hizmetlerle yapılıyor. Bunları yok etmek için kumpas çalışmaları var” dedi.
 
GENEL MERKEZİN YAPACAÐI BİR TAKDİR OLACAK
 
Tekirdağ’daki seçimlerin AK Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi arasında geçeceğini ileri süren Ertem “Şunu bilin ki Tekirdağ’da sadece AK Parti ile CHP arasında yarış olacaktır. Çerkezköy ve Tekirdağ’da bir başka partinin seçimi kazanma şansı yoktur. Sandığa gittiğinizde sağ partilere oy verdiğinizde inanın dolaylı olarak vermiş olduğunuz oy Cumhuriyet Halk Partisi’ne gidecektir. Bunu Malatyalı hemşerilerimizin hiç biri istemez. Biz de vatandaşlarımızın bu yanlışı yapacağına inanmıyoruz” diye konuştu. Çerkekzöy’de adayın henüz belli olmadığını söyleyen Ali Ertem “Ben bile aday olup olmayacağımı bilmiyorum. Genel Merkezin yapacağı bir takdir olacak. Çerkezköy’de en çok oyu kim alacaksa onu tayin edecektir. Böyle bir pozisyonda birisi olarak sonuç ne olursa olsun AK Parti çatısı altında bulunmanızı, hem de çevrede bulunan herkese anlatıp, anlattıklarınızı da ak parti çatısı altında toplamanızı istiyoruz” ifadesini kullandı.
 
“SEÇİMİ KAZANMA KAYGISI YAŞAMIYORUZ”
 
“Oyları AK Parti çatısı altında birleştirn çağrısında bulunan Ertem “Hizmetin devamı sağlanmış olacak. AK Parti belediyeciliği devam edecek. Tekirdağ’ın büyükşehir belediye başkanı ilk defa seçilecek. Burada vereceğiniz oylarla da büyükşehiri kazanmaya katkı sağlayacaksınız. Ne kadar çok oy verirsek, o kadar kazanmaya yakın oluruz. Trakya’yı ilk kez Büyükşehir Belediyeyi AK Parti ile tanıştıralım. Hangi aday olursa olsun Çerkezköy’de seçim kazanma endişesi yaşamıyoruz. Büyükşehir için gelin AK Partisi çatısı altında hem yerelde hem ilde AK Parti bayrağını dikelim” dedi.
 
“KOL KOLA SEÇİM ÇALIŞMASI YAPIYORUZ”
 
Önemli ve stratejik bir seçim atmosferi yaşadıklarını ifade eden AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Efrahim Yeşil de “Türkiye’nin geleceği ve şekillenmesi için sizlerden açık destek istiyoruz. Bizden ben aday olursam herkesten destek bekliyorum. Aday olamazsam da aday olanın her zaman yanındayım. Biz böyle bir partiyiz. Bizde çok güzel bir hukuk ve kardeşlik oluştu. Kol kola seçim çalışması gerçekleştiriyoruz. Derdimiz partinin tanıtımını yapmak. Sonucunda da kazanan AK Parti olacaktır. Bize düşen görev olduğu vakit partinin bayrağı için elimizden geleni yapacağız” dedi.
 
 “BÜYÜK PROJELER VAR “
 
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Yel’in Tekirdağ Büyükşehir’i alarak, Trakya’nın başkenti yapıp Balkanlara açılmak için önemli projeleri olduğunu ifade eden Yeşil “Çok ciddi projelerimiz var. Büyükşehir’in büyük kazanımlar getireceğini de biliyoruz. Gelirlerin en az 5-6 kat artacağını düşünüyorum. Büyükşehir’i kazanırsak insanlara ekmek kapısının çıkacağını biliyoruz. Gerçekten yalvarırcasına ne olur Tekirdağ olmak adına Çerkezköy ve ilçelerinden ciddi bir destek vermemiz gerekiyor. Malatyalılar bu konuda çok duyarlıdır. Veliköy’de 100 sanayicinin 80’i Malatyalıdır” diye konuştu.
 
“HİZMETLER DURMASIN”
 
Türkiye’nin nereden nereye geldiğini milletin her zaman takdir ettiğini ifade eden Kızılpınar Belediye Başkanı ve Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Faruk Korkmaz ise “Başbakanı, meclisi, belediye başkanını siz belirlersiniz. Başbakanımız yaptığı hizmetleri sizlerin vermiş olduğunuz oylar sayesinde yapıyor. Siz onları getirmeseydiniz burada olmazdık. Hizmetlerin durmaması için, devam etmesi için yerel seçimlerde iyi düşünün. AK Parti ile daha güzel hizmetlerin geleceğine inanıyorum. Bütün aday adayı arkadaşlarımızın birinde kusur görmüyorum” dedi.
 
“ÖNEMLİ HİZMETLER ALDI”
 
3 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın rozet takması ile AK Parti saflarına katıldığını ifade eden Veliköy Belediye Başkanı ve Çerkezköy Belediye Başkan Aday Adayı Hanifi Belindir de “Veliköy Belediyesi iki buçuk yıldır AK Parti’den önemli hizmetler aldı. Büyükşehir kanunu gereği beldelerimiz kapandı. Çerkezköy ile birleşerek 2023 vizyonu ile aday adayı olarak karşısına çıktık. Çerkezköy 10 yıl içinde ak belediyecilikten çok güzel hizmetler aldı. Büyükşehir’de bu hizmetlerin devam etmesi için vatandaşlarımızın desteğine ihtiyacımız olacak” şeklinde konuştu. 5-6-7 Aralık’ta Trakya turuna çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın en kalabalık mitinginin Çerkezköy’de olduğunu ifade eden AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ da “Büyükşehir Belediye başkan adayımız Mustafa Yel daha önce milletvekili adayımızdı. Sizlerin yanına geleceğiz. Mustafa Yel’den kendinize bir pay göreceksiniz. Doğru, dürüst, temiz bir kişiliği var. Eleştirilecek hiçbir yönü yoktur.  Çok değerli bir insandır” dedi.
 
DERNEÐİN SIKINTILARINI ANLATTI
 
2003 yılında derneğin kurulduğunu ifade eden Malatyalılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Keleş “Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem derneğe her zaman destek oldu. Malatyalıların yüzde 70’i AK Partilidir. Dernek konusunda iyi yerlere gelmek istiyoruz.  Bizim sıkıntımız şu. Bizim derneğimizin yeri çok güzel. Derneğimizin sözleşmesi ile ilgili bir sıkıntımız bulunuyor.  300 üyemiz bulunuyor.  Onların aidatları ile düzeldik. Buranın sözleşmesi ile ilgilenirseniz çok seviniriz.  Kiralaması bitmiş, o yüzden abonelik olmadığından dolayı Tredaş elektriklerimizi kesti. Sözleşme yapılmadığı için tam kayıt olamıyoruz. Bununla ilgili bize yardımcı olursanız seviniriz” dedi.
 
“SORU İŞARETİ OLARAK İÇİMDE TAŞIYORUM”
 
Derneğin yükünün başkan, yönetimdeki kişiler ve destek verenlerle götürmenin zor olduğunu bildiğini ifade eden Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem “Ne hikmetse onlarca Malatyalı hemşeriniz, sanayiciniz varken derneğe katkı yapmadıkların duydum. Örneğin 12 tane sanayici bir aylık sıkıntılarınızı karşılayabilir. Onlar için bu meblalar cep harçlığı ve akşam yemeği parasıdır. Ben bu olaya hayret ediyorum ve anlayamıyorum. Öz kültürünüzü burada yaşatabilmek için faaliyetler içine girerseniz öpüp başımızın üstüne koyarız. Bu tip faaliyetlerinize her türlü destek vermeye hazırız. Malatya kültürünü tanıtmada her türlü desteği veririz. Bunları bizden talep edin. Ama o kadar sanayicinin olduğu yerde bu sıkıntının yaşanmasını soru işareti olarak içimde taşıyorum. Böyle olmaması gerekiyor. Herkesin derneklere sahip çıkması gerekiyor” diye konuştu.
 
“BU SORUNU ÇÖZEMEZSİNİZ”
 
Ziyarette konuşan dernek üyesi Durdu Özdemir de, Çerkezköy Belediyesi’nin bir çok hizmet yaptığını, fakat düğün salonu, cenazelerde hizmet ve hamam konusunda biraz yetersiz kaldığını ifade etti. Bunun üzerine konuşan Başkan Ali Ertem “Hamamın yer tahsisini yaptık. İhale yapmıştık, fakat ihaleye giren olmadı. Yeniden düzenleme yaptık, ihalesi de yakında yapılacak. O konuda bir sıkıntımız bulunmuyor. Belediye olarak cenazelerin de tüm masraflarını biz karşılıyoruz. Biz düğün salonu yaptığımız zaman belediyelerin düğün salonu yapmakla bu problemleri çözebileceklerine inanmıyorum. Düğün salonu yapma ile bu sorunu çözemezsiniz. Ne böyle alan ne de böyle bir imkan var. Bu işten ekmek yiyen arkadaşlarımız da var. Onların alanına girip de işlerine engel olmak doğru değildir. Düğün yapmak için sıkıntısı olan zorda olan kardeşimiz gelsin biz destek verelim. Nefes alabilecek bir destek veririz” dedi.
 
“TÜRKİYE’NİN HER YERİNE ÜCRETSİZ GİDİYOR”
 
Çerkezköy Belediyesi olarak Çerkezköy’de vefat eden bir vatandaşı İstanbul’un Anadolu yakası ve Trakya’nın bütün yerlerine ücretsiz olarak götürdüklerini söyleyen Ertem “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız bir protokol var. İstanbul’dan sonra Anadolu’nun diğer illerine gidecek vatandaşlarımızın yaptığımız protokol neticesinde ücretsiz olarak naaşları götürülüyor. Biz Belediye olarak cenazeyi götürüyoruz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de hiç bekletmeden diğer araca aktarıyor” dedi.
 
“ SİZLERDEN DESTEK İSTİYORUZ”
 
Çerkezköy Malatyalılar Sosyal ve Yardımlaşma Derneği’nden ayrılan AK Partili heyet ardından Çerkezköy Kuzey Kafkas Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Mahmut Göçmez ve ile dernek üyeleri ile bir araya geldi. AK Parti olarak bütün dernekleri ve iş yerlerini ziyaret ettiklerini söyleyen AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ “Derneklerimize özel ziyaretlerimiz oluyor. Önümüzde yerel seçimler var. Her zaman sizlerle birlikte olmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde de sizlerden destek istiyoruz. Türkiye’deki son 10 yıldaki gelişmeleri takip ediyorsunuz. Sadece belediye başkanlığı seçimi olarak düşünülmesin, güven oylaması niteliğinde olduğunu herkes biliyor. Sizlerden artarak desteğinizi istiyoruz” dedi.
 
KENDİLERİNİ TANITTILAR
 
Programın devamında ise AK Partili Belediye Başkan Aday adayları kendilerin tanıttılar. Düzenlenen programa Çerkezköy
Belediye Başkanı Ali Ertem, Kızılpınar Belediye Başkanı Faruk Korkmaz, Veliköy Belediye Başkanı Hanifi Belindir, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, AK Parti Çerkezköy Belediye Başkan aday adayları, belediye meclis üyesi aday adayları ile partililer katıldı.
 
Haber / Faik Onur KAYA
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Vatandaş ...
Sayın esnaf, ne Yani 10 senedir belediyeyi yönetenlerden çok memnundunuzda şimdimi chp den korkmaya başladınız? yahu size 10 sene çektikleriniz az bile, şu gariban millet olmasa diyecem dua edecem başınıza o sevdiğiniz akp ömrünüz boyu bela olsun. ne kazandırdı size bunca zamandır akp? dükkanınız müşterimi doldu? cebiniz paramı gördü? çoluk çocuğunuz ihyamı oldu? nedir bu chp korkusu? Allah korkusu olacak birazda adamölar 3 ayda 3 kere yol asfaltlar, kaldırımları kırar yeniden yapar parasını senin benim çoluk çocuğumuzun verdiklerinden harcar, gidip korkudan hesap soramazsın, git çorluya tekirdağa hep chp yönetiyor orayı gez dolaş, gözün gönlün düzen intizam görsün sonra gel birde çerkezköyün haline bak!
17.12.2013 16:20
ESNAF
SAYIN YETKILILER ÇERKEZKÖYDEKI ADAY PROFILINE BAKTIĞINIZ ZAMAN EFRAHİM YEŞİL ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞINA EN YAKIN İSİM TECRUBE TANIDIK SIMA ER VATANDAŞIN OY VEREBİLECEĞİ ADAY.BUNU DİKKATE ALIN CHP KURT GİBİ BEKLIYOR İŞMIZ ZOR ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN .
16.12.2013 17:44
Kenan İnan Yoleri Cahili kandırırsın sen TÜRK MİLLET'i asla
11 yapılan hizmetleri Anadolu'nun hangi yanında görüyorsunuz? Yahu bu kadarda olmaz ülkeyi (KİTler başta olmak üzere) sattınız. Bu yetmedi ülkenin dış ve iç borç batağına sapladınız. 3 kuruşluk ihaleleri yandaşlarınıza 9 liraya verdiniz ve neler diyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti böyle zulüm ve iftira görmedi. *** Evvela Muhterem ak parti diye bir parti yok o akepe. Ayrıca hangi akıl ve izahla malatyalı sözde hemşerilerine akepe diyorsun. Bu millet olanı görmğyor mu? Türk Milleti misafire düşman bile olsa evinde adam gibi davranır. Buna bakıp senin yanında olduğunu mu sandın. Yazık... CHP'nin kaç lira gelirle Çerkezköy'e neler yaptığı da ortadadır sizin milyonlarla neler yaptığınız da... Yani bu seçimde Tekirdağ CHP diyecek akepe belki binlerce oyla ikinci olacak. E tabi bu da sizin için bir başarı. *** Hizmete devam mı hangi hizmete? *** İki hafata önceki haberlerde hiç kardeş görünmüyordunuz. *** Gelirler 5-6 kat artacakmış. Allah şahit ya gelir hep artıyor milli gelir gibi ama bu millet hep fakir hep fakir. *** Malatyalılar derneği demek ki neymiş ne hizmet var ne kalite. Anca söyle anca söyle. CHP gelince derneğinizin hiçbir sorunu kalmayacak. Tıpkı diğerleri gibi. *** Malatyalı sanayiciye istediğini söyle ama kendini görme. Yemek parası öyle mi? Belli oluyor kimlerin yemak parasının ne olduğu. :) *** Güven ve akepe... ***
16.12.2013 13:12
kızılpınar sakinleri kızılpınarın perişan hali
kızılpınar adeta batakpınar halini almış durumda,hiç bir yerel yönetici bu hali görmüyormu inşallah seçimler yaklaşıyor aklıselim vatandaşlar sandıkta gereken cevabı verecektir.
16.12.2013 10:01
mehmet acar secim zamanı
sayın başkan secim zamanı halkı hatırlıyor eğer aday olursa chp işi götürür
15.12.2013 21:48
yigitcan kızılpınar ve camur deryası
beledıyesı baskanı kızılpınarı camur ve susuzlıkla artık yeter dıyor bune bıcım beledıyecılık halkı adeta sefalete goturuyorsunuz bırde kalkmıs oy ıstıyorsunuz cerkezkoy haber gazetesı bırgun gelınde kızılpınarı cekın yunus emre mahlesı gultepe mahlesını bır gorun bakın haberı yılın haberı olur ınanın alınsıze oy alırsınız
15.12.2013 21:30
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Feci şekilde can verdi
Murat Danacı 'Kurşun' klibini tanıttı
Ardys Cafe&Bistro törenle hizmete açıldı
Otopark ücretlerine zam
İsmet İnönü İlkokulu’ndan kardeşlik projesi
Eğitim gönüllüleri Külliye'de buluştu
TÜBİTAK yarışmasında Tekirdağ’ı temsil edecekler
Bol kahkahalı oyun 'Şen Makas' Çerkezköy’de sahneledi
ÇOSB'de yönetim gözden geçirildi
Şiddeti önleme ve bilgilendirme semineri düzenlenecek
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya