Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
10 Ağustos 2020 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
  “Hedefimiz Çerkezköy’ü sosyal belediyecilik anlayışı ile buluşturmak”
“Hedefimiz Çerkezköy’ü sosyal belediyecilik anlayışı ile buluşturmak”
CHP Parti Meclisi toplantısının ardından Çerkezköy Belediye Başkan adaylığı kesinleşen Vahap Akay dün düzenlediği basın açıklamasında üyelere seslendi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 23.12.2013 18:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
YALNIZ BIRAKMADILAR
 
Dün saat 17.00’da Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıya Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy Belediye Başkan adayı Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Saim Özkan, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Şayka Çalışkan, ilçe teşkilatı üyeleri, gençlik kolları üyeleri katıldı. Öte yandan CHP Çerkezköy Belediye Başkan aday adayları Ensar Sivri, Metin Dönmez, Subaykan Pandar, Aktaş Güler, Zeki Gürcün toplantıda Akay’ı yalnız bırakmazken, Remzi Garip’in ise toplantıya katılmaması dikkatlerden kaçmadı.
 
 
“YEDİ ADAY İLE YOLA ÇIKTIK”
 
CHP’de belediye başkan aday adaylığı başvurularının 2 Eylül’de sona erdiğini ifade eden CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Saim Özkan “Bu tarihe kadar Ensar Sivri, Metin Dönmez, Subaykan Pandar, Aktaş Güler, Zeki Gürcün, Vahap Akay ve Remzi Garip başvuruda bulundu. Bu tarihten itibaren aday adaylarımız Genel Merkezimiz tarafından yapılacak anketlerde başarılı olmak için kendilerini tanıtma çalışmalarına başladı. Anketler yapıldıktan sonra birbirlerine yakın oy alan 4 aday adayı Ensar Sivri, Metin Dönmez, Remzi Garip ve Vahap Akay CHP Genel merkezinde oluşturulan “Yerel Yönetimler Aday Belirleme Komisyonu” tarafından değerlendirilerek, adayın bir temayül yoklaması sonucu belirlenmesine karar verildi” dedi.
 
 
“ADAYLIĞI KESİNLEŞTİ”
 
15 Aralık günü yapılan temayül yoklamasında 1852 üyenin 1489’unun sandığa gittiğini anımsatan Özkan “Listelerde ismi bulunan üyelerin yaklaşık yüzde 80’inin oy verdiği seçimler sonucunda Vahap Akay 616, Remzi Garip 515, Ensar Sivri 182, Metin Dönmez ise 168 oy aldı. Sonuçlar ivedilikle genel merkeze iletildi, 22 Aralık Pazar günü yapılan Parti Meclisi toplantısında Vahap Akay’ın adaylığı onaylanarak kesinleşti. Sürecin başından bugüne kadar yarışa katılarak partisi için maddi manevi her türlü özveride bulunan yedi aday adayımızın tümüne katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
“CHP’YE İHTİYAÇ DUYULMUŞTUR”
 
Yarışta ipi göğüsleyerek CHP Çerkezköy Belediye Başkan adaylığına seçilen Vahap Akay’ı kutlayan Özkan “30 Mart 2014’te yapılacak yerel yönetimler seçimlerinde başarılar dileriz. Aday adaylığı sürecinde siyasetin gereği ufak tefek kırgınlıklar olmuş olabilir, bunları unutup tam bir birlik ve bütünlük içersinde CHP’nin bayrağını Çerkezköy’de dalgalandırmak için hep birlikte çalışacağız. Çerkezköy’lü hemşerilerimizin bu süreç esnasında gerek partimize gerekse aday adaylarımıza gösterdikleri ilgi ve sempatiden dolayı teşekkür ediyoruz. Son yaşanan olaylarda göstermektedir ki artık kentlerimizin sosyal demokrat belediyelere emanet edilmesi gerekliliği hasıl olmuştur” dedi. CHP Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay da 22 Aralık itibariyle 30 Mart 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde aday olarak onaylandığını belirterek “Bu süreçte bizlere destek olan değerli Çerkezköy’lü hemşerilerimize ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin vefakar, cefakar parti örgütüne göstermiş oldukları güven ve teveccühlerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Bizler yedi aday adayı olarak yepyeni bir Çerkezköy sevdası ile partimizi Çerkezköy’de iktidara taşımak için yola çıktık. Aynı hedefe şaşmadan, beraber yürüyeceğimize inandığım yol arkadaşlarımıza bu güne kadar partimiz adına vermiş oldukları emeklerden dolayı ve partimizin iktidar hedefine katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
“ÇERKEZKÖY’DE EGEMEN KILACAĞIZ”
 
Diğer aday adayları ile beraber sahada Çerkezköy’lü hemşeriler ile çok yoğun günler yaşadıklarını kaydeden Akay “Bu süreçler bizler için önümüzdeki günler adına belirleyici olacak. Çerkezköy’lü hemşerilerimizin CHP’den beklentileri olduklarını biliyoruz. Bu hedefe yürürken partimizin temel ilkelerinden olduğu gibi ana hedef dürüst, ilkeli, tutarlı, şeffaf, güler yüzlü belediyecilik anlayışıdır ve bu anlayışı Çerkezköy Belediyesine hakim kılmaktır. Bizler partimizin Çerkezköy’de yükselen grafiğini daha da yukarı taşıyarak bugüne kadar yarattığımız taban hareketini büyüterek çalışmalarımızı hızlandıracağız. Bu çalışmalarımızı parti üyelerimiz, gönüllülerimiz ve daha güzel bir Çerkezköy yaşamak isteyen siz değerli hemşerilerimizle birlikte yapacağız. Bizler CHP ailesi olarak öncelikli sevgi, hoşgörü ile yepyeni bir birlikteliği Çerkezköy’de egemen kılacağız” diye konuştu.
 
“HİZMET İÇİN YOLA ÇIKACAĞIZ”
 
CHP siyasetinde ayrımın, ayrımcılığın olmadığını ifade eden Akay “Bizim de insan odaklı siyasetimizin hiçbir döneminde, hiçbir anında ayrılık, ayrımcılık yoktur ve olmamıştır. Yaşadığımız süreçte şahsımı toplumun belirli kesimleri ile karşı karşıya bırakılma çabaları çirkin yalan kampanyaları ile sürdürülmeye çalışılmaktadır. Dün hepimiz için geçmişte kaldı, bizler yepyeni bir başlangıçla aday adaylarımızla, ilçe örgütümüzle ve Tekirdağ milletvekillerimizle beraber herkesi kucaklayarak yeniden Çerkezköyümüze hizmet için yola çıkacağız. Herkese her noktaya ulaşarak partimizi ve halkçı anlayışımızı anlatacağız. Hedefimiz Çerkezköy’ümüzü 20 yıl sonra yeniden CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile buluşturmaktır. Hedef dürüst siyaset anlayışını Çerkezköy’de egemen kılmaktır. Rant için değil Halk için siyasettir. Hedef Çerkezköy’de halkın gerçek iktidarıdır. Bu yolun Çerkezköy’e ve Tekirdağ Büyükşehirimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 
ADAY ADAYLARINDAN DESTEK
 
Vahap Akay’a başarılar dileyen Metin Dönmez de “Bugün gerçekten çok güzel bir gün. Temayül öncesinde herkesin bir adayı vardı. Bugün herkes buradadır. Çok hoş bir görüntü. Bugünü unuttuk, yarını düşünüyoruz. İktidar Cumhuriyet Halk Partisi’nindir” dedi. Sandığa sokulmamakla kırgınlık yaşamalarına rağmen parti için ellerinden geleni yapacaklarını kaydeden Zeki Gürcün de “Onlar geride kaldı. Bizler 20 yıldır bu partiye hizmet ediyoruz. Kim aday çıkarsa onun arkasında olacağımızı söylemiştik. Bundan sonra da Vahap Akay’ın arkasında olacağız” ifadesini kullandı. Aday adaylarından Subaykan Pandar, Ensar Sivri ve Aktaş Güler ise her zaman adayın arkasında olacaklarını ve Cumhuriyet Halk Partisi için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.
 
ÜYELERE SESLENDİ
 
Toplantının ardından Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy Belediye Başkan adayı Vahap Akay kendisine destek için parti binasının önünü dolduran partililere de seslendi. Metin Dönmez, Vahap Akay’a altın kaplama CHP rozeti taktı.
 
Haber / Faik Onur KAYA
Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Toygar
Yakışır! Çok başarılı olacağına inanıyorum vahap beyin kendisinde gençliğin azmi var ! Düğün dernek cenaze halkın herseyine koşturacak enerji var samimiyet var! Halkın kazancına göz dikmeyecek dürüstlük var !allah yolunu açık etsin cerkezkoy için en doğru karar...
24.12.2013 21:26
selçuk özgel
chp yazık oldu daha kuvvetli adaylar vardı
24.12.2013 18:59
Ahmet saim beye bir soru?
chp ilçe başkanı saim özkan ön seçimde remzi garipi destekledi hatta vahap akayın chp anketini sabote ettiğini basına duyurdu, peki şimdi vahap akaya halktan nasıl oy isteyecek?
24.12.2013 12:29
İLHAN TEMUR GÜN DARGINLIKLARI BIRAKMA EL SIKMA GÜNÜDÜR
ÖZGÜRLÜĞÜN,DEMOKRASININ OLDUĞU PARTİLERDE FARKLI GÖRÜŞLER,FARKLI GURUPLAR OLABİLİR.BU FARKLILIK ZENGİNLİKTİR,TEK ADAM YÖNETİMİNDEKİ PARTİLERDE FARKLI DÜŞÜNCEYE GURUBA YER YOKTUR...CHP DE YÖNETİCİ OLMAK ENGİNLİK İSTER,TÜM ÜYELER ELEŞTİRİ GETİREBİLİR...HOŞ GÖRÜ VE EL SIKIŞMAYLA BİRLİK SAĞLANABİLR,BAŞARIYA GİDİLEBİLİR....GÜN HERKESİN AYNI SAFTA BÜTÜNLEŞME GÜNÜDÜR.GÜZEL BİR TABLO BİRLİK GÖRÜNTÜSÜ..KOLAY GELSİN
24.12.2013 12:22
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya