Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
03 Haziran 2020 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Doğru kararlarda yanlarında, yanlış kararlarda karşılarındayız
Doğru kararlarda yanlarında, yanlış kararlarda karşılarındayız
AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve parti sözcüsü Dr. Remzi Garip, Salı günü Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısı’nda alınan kararları değerlendirdi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 11.09.2014 13:44
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

ÇERKEZKÖY İÇİN KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Çerkezköy’de yapılan bu toplantıyı yerinde ve doğru bir karar olarak değerlendiren, bu toplantının Çerkezköy’de yapılmış olmasından memnuniyet duyduklarını ifade eden Garip; “Gönül ister ki bunun devamı olsun. Toplantıya katılan birçok kişi kararların nasıl alındığına şahit oldu. Bizi bugüne kadar bu alanda edindiğimiz tecrübe ve birikim ile doğru şeylerin yapılması, Çerkezköy için iyi hizmetlerin gerçekleşmesi konusunda katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

OYÇOKLUĞU MARİFETİ İLE MECLİSTEN GEÇİRİLİYOR

Çerkezköy Belediye Meclisi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nde çoğunluğu elinde bulunduran CHP grubunun aldığı bir takım kararların, her ne kadar çoğunluk oyuyla kabul edilmiş olsa da özünde yasalar ve yönetmelikler yok sayılarak oyçokluğu marifeti ile meclisten geçirildiğini ifade eden Garip “Bu vesileyle toplantının Çerkezköy’de yapılması ve izlemeye gelen birçok Çerkezköylünün kararların alınma şeklini görmesi isabetli oldu” dedi.

 

 

YANLIŞ GÖRDÜĞÜMÜZ KONULARIN İPTALİ İÇİN ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

AK Partili Büyükşehir Belediye Meclis Grubu olarak belediye meclisine normal gündemde gelecek tüm konuları toplantı öncesi grup olarak istişare ettiklerini ifade eden Garip “Hangi konuya evet, hangi konuya hayır diyeceğimizin kendi aramızda karar veriyoruz. Bilgi birikimimiz ve tecrübemizle yasaların ön gördüğü kanunların emrettiği şekilde yasal zeminde gerekli itirazlarımızı yapacağımız gibi bunların kamuoyu nezdinde de bilinmesi gerektiğine inanmaktayız. Her ne kadar Çerkezköy’de ve büyükşehirde bir takım kararlar oy çokluğu marifeti ile geçirilse de devam eden süreç içerisinde yasalara aykırı gördüğümüz konularda kararların iptali için konuları İdari Mahkemeye taşıyacağız” dedi.

OLUMSUZ YANSIMALARI OLACAK

Çerkezköy halkının da izlediği son toplantıda 29. Gündem maddesinde görüşülen konuda 1/25000’lik Tekirdağ vilayeti Çevre Düzeni Planlarına “Her türlü entegre olmayan tarımsal yapılar, depolama faaliyetleri ticari üniteler ile gayrisıhhi müesseseler yönetmeliğinde belirtilen 3. Sınıf gayri sıhhi müesseseler, 1163 sayılı kooperatifler kanununa göre çevre ve şehircilik bakanlığınca belirlenen küçük sanayi sitesi yapı kooperatifi tip ana sözleşmesinde belirtilen imalathaneler ve işyerleri yer alabilir” şeklinde bir plan notu eklenmesi konusuna AK Parti grubu olarak red verdiklerini, fakat kararın AK Parti’nin red oyuna karşılık oyçokluğu ile kabul edildiğini anımsatan Garip, “Özellikle Çerkezköy gibi sanayi bölgelerinde zaman içerisinde bu plan notunun ne kadar yanlış olduğu ortaya çıkacak” dedi.  CHP grubunun kanunların ve yönetmeliklerin müsaade etmediği bir takım konuları kendi kurullarında olumlu değerlendirip meclisten geçirdiğini söyleyen Garip “Bu plan notu Çerkezköy ve Çorlu başta olmak üzere OSB’lerde ve Islah OSB’lerde de olumsuz yansımalara sebep olacak” dedi.

 

GEREKTİĞİNDE HAYIR DA DİYEBİLMELİLER

Büyükşehir ve Çerkezköy’de Meclis üyelerinin görevinin, sadece el kaldırıp el indirmek olmaması gerektiğine vurgu yapan Dr. Remzi Garip “Halk bizleri oraya onların adına yasal mevzuatları araştırmak, okumak ve kararları bu doğrultuda vermek adına seçti. Meclis üyeleri gündem maddelerinden önce ilgili mevzuatları araştırıp okuduklarında evet diyebilecekleri gibi hayır da diyebilmeli, gerektiğinde çekimser de kalabilmelidir. Bu, millet adına olduğu kadar gelecekte kendileri adına da fayda sağlayacaktır” dedi.

ÇERKEZKÖY’ÜN GELECEĞİNE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ

Garip “Bizler yarını bugünden görebilmeliyiz. Çerkezköy Beleye Meclisi’nde ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Çerkezköy’ün geleceği için katkı sağlamak istiyoruz. Bu tartışmalar sonucunda da, Çerkezköy’ün geleceğine iyi bir sonucun yansıyacağından şüphem yok” dedi.

HER DOĞRU KARARIN YANINDAYIZ

İtirazlarının arkasında herhangi bir art niyetin aranmaması gerektiğini ifade eden Garip “Doğru yaptıklarını gördüğümüz her kararda yanlarında olacağımızda ilk meclis toplantısındaki hamlemizde göstermiştik. Bundan sonra da meclisin alacağı her doğru kararda olumlu davranacağımız gibi yanlış gördüğümüz her olayda da hem itirazlarımızı ortaya koyup hem de halkımıza anlatacağız” diye konuştu.

Haber / Gülveren VATANSEVER

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Vatandaş oy?
sayın garip; son 10 senedir çerkezköyü yöneten akp li belediye çerkezköyü mahvetmek ve borç batağına sokmak için oy çokluğunu kullanmıyormuydu? senin o meclise seçilmen bile yine aynı oy çokluğu ile olmadımı? yani bu nasıl mantıktır anlamadım, bunu söyleyende okumuş tahsilli bir doktor. oy çokluğu olacak tabi, çerkezköy sizin zihniyetinize 10 sene katlandı memnun olsaydı hala siz olurdunuz belediye yönetiminde, demekki çerkezköylü vatandaşlar sizin aldığınız kararlardan memnun değilmiş size oy vermemiş, bunu böylemi karşılıyorsunuz? oy çokluğu ile karar alınıyormuş ama siz karşıymışsınız. çokmu düşündünüz böyle acaip bir yorumu var etmek için? demokrasi denilen şey işinize gelince çok güzel işinize gelmeyince böyle gazete röpörtajı mı oluyor?
12.09.2014 08:47
Ali İsmail Remzi Garip Garip
Sn.Remzi Bey,AKP grubunda olduğunun farkında değil sanırım.Bu ülkede yasaları hiçe saymayı AKP'den daha iyi kimse bilemez.Üstelik kendi çıkarları uğruna TBMM'de nasıl yasa çıkarıldığı,muhalefetin nasıl hiçe sayıldığı açık ve net her gün yaşanıyor.Hatta tahammül edemeyip AKP'liler yumruk ve tekmeleriyle konuşuyor.Gelelim Çerkezköy'e..10 yıldır AKP tek bir CHP'li meclis üyesini dinlemiş mi acaba? Ali ERTEM nasıl terör estirmiş mecliste,çocuk azarlar gibi meclis üyelerini nasıl azarlamış,sindirmiş bir sorun bakalım.Şimdi kalkmış biz Çerkezköy'ün çıkarlarını düşünüyoruz diyorsunuz.Siz kendinizden başkasını düşünmezsiniz.Bu halk sizin dönemi de çok iyi biliyor.Fazla konuşmayın da sizin foyaları tek tek hatırlatmayalım..
12.09.2014 08:27
halil baygür fırıldak
daha bu dönmeyi tamamlamadımı tüm fırıldaklar ve topaçlar döndü yerine geldi bu daha dönmedimi siyasetin bu kadar terbiyesizlik ve DÖNEKLİK olduğunu ancak bu adamı tanıdıktan sonra anladık...
11.09.2014 23:30
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Seçkin ailesinin acı günü
Maaş promosyon ihalesini VakıfBank kazandı
Mahsur kalan teknikeri itfaiye ekipleri kurtardı
İşten çıkarılan işçiler için eylem yaptılar
Camilerin musluklarını çaldılar
Faiz oranları 0.64’e düştü emlak piyasası canlandı
Siirt'te zırhlı araç devrildi 2 askerimiz şehit oldu
Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı
Öztrak: Ekonomimiz yüzde 4,5 büyümüş bunu bir de vatandaşa sorun
Kapaklı'da beton yol çalışmaları sürüyor
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya