Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
27 Şubat 2020 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Önsel: Vaatlerinin yüzde 1’ini bile yerine getiremedi
Önsel: Vaatlerinin yüzde 1’ini bile yerine getiremedi
Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, dün saat 13.30’da ilçe teşkilatında partililerle birlikte yaptığı basın açıklamasında Çerkezköy Belediyesi’nin bir yılını değerlendirdi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 29.03.2015 19:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

ZORLUKLARI HEP BİRLİKTE YAŞADIK

Çerkezköy Belediye Başkanı ve yönetiminin 30 Mart 2014 seçimlerinden hemen sonra gerek belediye yönetiminin değişmesi gerekse Büyükşehir Belediyesi’nin oluşmasıyla kendilerinin söylemiyle 6 ay alışma süreci geçireceklerini belirttiklerini söyleyen Önsel “Biz onun üzerine 6 ay daha koyarak 12 ay boyunca Çerkezköy Belediye Başkanı’nın ne yapacağını bekledik ve hiçbir eleştiride bulunmadık. Özellikle 2 dönem Çerkezköy Belediyesi’ni yöneten iktidar partisinin işini iyi yapmamasından kaynaklanan sorunlar ve bu sorunların beraberinde getirdiği gündelik yaşam zorluklarını Çerkezköy halkı ile birlikte yaşadık” dedi.

VAATLERİNİN YÜZDE 1’İNİ DAHİ YERİNE GETİRMEDİ

İktidar partisi mensubu bu belediyenin 10 yıl boyunca hizmetsizliğe mahkum ettiği Çerkezköy halkının, 5 yıl süreyle umutları ve hayallerini emanet ettiği Vahap Akay ve yönetiminin geçen 1 yıl boyunca gösterdiği atalet ve miskinlikle geçmiş dönemden farkının olmadığının ilk sinyallerini vermiş olduğunu dile getiren Önsel “Çerkezköy’den aldığı desteği hak etmediğini, Çerkezköy’e göstermiş olduğu ilgisizlikle ispatlayan Belediye Başkanı, seçim sonrası Çerkezköy'e taşınarak Çerkezköy'e karşı sorumluluğunu yerine getirdiğini zannetmiştir. Hizmet süresinin yüzde 20’si dolan ve seçim süreci boyunca vermiş olduğu vaatlerin yüzde 1’ini dahi yerine getiremeyen Belediye Başkanı 4 yıl sonra eski siyasetçi unvanını kazanma yolunda emin adımlarla yürümektedir” dedi. Belediye yönetiminin, sosyal belediyeciliği sadece konser yapmak zannederek, sevgililer gününde yada bazı özel günlerde hediyeler dağıtarak belediye kaynaklarını çarçur ettiğini ileri süren Önsel “Diğer taraftan kaynaksızlıktan yakınarak eşi benzeri görülmemiş bir açmazın içine düşmüşlerdir. Sosyal demokrat çizgisindeki bu arkadaşlar karın yere ilk düştüğü kış günü 100 kadar belediye işçisinin işine son verirken, günümüzün modası olan kadrolaşmada hiç de acemi olmadıklarını adeta ispatlamışlardır” dedi.

BÜYÜKŞEHİR GÜNAH KEÇİSİ İLAN EDİLDİ

Vahap Akay’ın Kızılpınar Mahallesi’nden aldığı desteğe ters orantılı bir şekilde Kızılpınar’ı umursamadığını, Kızılpınar’ın yol sorunlarını başka baharlara bıraktığını ileri süren Koray Önsel “Bağlık mahallemiz için geliştirdikleri çılgın projeler için kulak üstüne yatılmış, Veliköy’ün Çerkezköy'ün mahallesi olduğu unutulmuştur. İstasyon Mahallesi’nde eski tas eski hamam sözü çok moda olmuş Gazi Mustafa Kemal Paşa, Gazi Osman Paşa, Fatih ve Cumhuriyet mahallelerinden pişmanlık dolu cümleler artık kanıksanmaya başlanmıştır” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin, Vahap Akay için adeta günah keçisi olarak var edilmiş bir kurum olduğunu belirten Önsel “Tüm olumsuzluklar için kendi partisinin yönetiminde olan Büyükşehir Belediyesi’ni adres göstermiştir. Bu yönüyle de belediye başkanı görev ve yetki alanlarının farkında olmadığını kamuoyuna belli etmiştir” dedi.

HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLDU

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da yetki ve sorumluluk alanları içerisinde üstüne düşeni yapmadığını, yalnızca Çerkezköy için değil tüm Tekirdağ genelinde hayal kırıklığına neden olduğunu ileri süren Önsel “Göreve gelir gelmez ilk işi su fiyatlarına zam yapmak olan bu zihniyet Çerkezköy için ortak payda tembellikte buluşmuşlardır” dedi. Çerkezköy'ün sorunlarının hızla arttığını söyleyen MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel “Patlayan su borularından TESKİ’yi, kesilen elektrikten TREDAŞ’ı, dere taşkınlarından DSİ’yi, yeni otogarın bugünkü halinden UKOME’yi, yapılamayan hizmetlerden de borç bırakan eski Belediye Başkanı'nı suçlayan, fakat çözüm adına hiç bir şey üretemeyen bu yönetimin artık kendisine çeki düzen vermesi gerekmektedir” dedi.

PROJELERİ HAYATA GEÇİRMESİNİ BEKLİYORUZ

Vahap Akay ve ekibinin 365 günde sadece İkram Çeşmesi ve Kaymakamlık önündeki park gibi 2 projeyi hayata geçirdiğini söyleyen Önsel “Belediye Başkanı ve ekibinden; “kimse yatağa aç girmeyecek” sloganıyla ürettikleri gıda bankası projesi, bağlık barajı mesire alanı projesi, portatif otopark projesi, modern Pazar yeri, yeni sanayi sitesi gibi seçim meydanlarında ve kahvehane konuşmalarında atmalara doyamadıkları onlarca projeyi de hayata geçirme kararlılığını göstermesini bekliyoruz” dedi.

KENDİSİNE DESTEK VERENLERİ MAHCUP ETTİ

Vahap Akay’ın borçlarını bile bile üstlendiği Çerkezköy Belediyesi’nin hizmet etme noktasındaki kabiliyetsizliğine çok güzel bir kılıf bulduğunu dile getiren Önsel “Başkan belediyenin koltuğuna borçları ve ihtiyaçları bilerek talip olmuş ve bu ihtiyaçları gidermek için birbirinden güzel projelerle vatandaşlardan destek istemiştir. Ve kendisini destekleyen vatandaşlarımızı geçen 1 yıllık sürede mahcup etmiştir. Bu işin ekip işi olduğunu biz seçimlerde meydanlarda dile getirmiştik. Ancak vatandaşlarımız tercihlerini CHP’den yana kullandılar ve bu gidişle görülmektedir ki AKP ve CHP’nin Çerkezköy’e hiçbir faydaları yoktur ve olmayacaktır” dedi.

YARDIM ETMEYE HAZIRIZ

Çerkezköy'ün ve Çerkezköylülerin artık zaman kaybına tahammülünün olmadığını belirten Önsel “Biz buradan Başkana sesleniyoruz, MHP olarak Çerkezköy için üstümüze düşeni yapmaya, kendisine karşılıksız bir şekilde yardım etmeye hazırız” dedi.

Çerkezköy Haber / Gülveren VATANSEVER

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Vatandaş saçmalama
bana bak çakma vatandaş klavye ülkücüsü! tanımadığın bilmediğin kişileri zan altında bırakma. koray beye yaptığım yapıcı eleştirileri gevşek ve akıldan yoksun bir şekilde cevaplamak sana mı düştü? eskiye rağbet olsa diye dalga geeçiyorsan o zaman meydanlarda "ülkücü şehitleri, başbuğ türkeşi" ağzına alamazsın! eskiler yad edilecekki yeni gelenler eskinin yaptıklarını katlayabilsinler. Mustafa ordu bunları yaptıysa siz daha fazlasını yapacaksınız yapamıyorsanız öyle saçma saçma cevapların lüzumu yok! kızılpınar mhp deydi de niye çıkıp chp li vahap akaya hesabını soruyorsunuz? ne yani işinize gelince mhp li belediyeyi o dönem mustafa ordu başkandı diye öteleyecekmisiniz? belediyenin işimi tredaşla görüşmek? kanun belli yasa belli tredaş özel bir kurum ve kanunlarla yasalar sana elektiriği istersen başka dağıtım şirketinden alma hakkı veriyor, bakan bile çıkkıp eşyanız bozuluyorsa elektirik firmasını dava edin diyor, belediye bilgilendirsinmiş ne alaka? buzdolabı çamaşır makinası servisinide belediye ayarlasın istersen! mhp nin genç ekibi vardır belki ama kendilerine güvenseler saklanmazlar, çıkar çerkezköy için çalışırlar fesat sizin gibi olur. 1 senedir nereye saklandınız ne yaptınızda bunu sorgulayana fesat diyorsun be adam! çerkezköyün hangi derdinde ortaya çıktınızki kendine güvenen diyorsunuz kendinize? içi boş lafların bir anlamı yok içini dolduracak kadar icraatınız yoksa hiç boş laga luga yapma otur oturduğun yerde.
30.03.2015 22:43
Serhat Bahçıvan KORAY beye Yakışmadı
Sn.koray bey yapmayın bu hareketler size oy kazandırmaz kaybettirir aksine işin bi ucundan da siz tutun hani hepimiz çerkezköylüyüz ya onun için .Bİrirlerini karalamaya çalışmak yakışık almaz başkan seçileli 1 sene olmuş bir çok borcu ödediği gibi şimdiye kadar Çerkezköy Kızılpınar veliköyde yapılmayan işleri yapmaya Çalışıyor bazı şeyleri düzeltmeye çalışıyor zamanında oy verilip seçilenler bazı Şeyleri düzgün yapsalardı Başkan'da onları düzeltmekle uğraşmaz direk üstüne yenilerini yaparak işe başlardı o zaman daha mı çok görecektiniz bazı şeyleri hayır yine az gelecekti size yine bu gereksiz rezalet basın toplantısını yapacaktınız neden çünkü hazımsızlık var ben takdir ediyorum ve başarılarının Devamını diliyorum Sn başkanıma Herşeyden önce zoru başardı halk ona güvendi bırakında şimdi halk karar versin
30.03.2015 18:12
Vatandas1 Daha ne desin
Adam çıkmış eksik gördüklerini söylemiş. Demiyor ki elektrik kesintilerinden belediye suçludur. Ama belediye hep bahane üretiyor. Çözüm adına hiç bir şey yapmıyor. Tredaşla görüşüp Vatandaşa gereken bilgiyi verebilir. Hem muhalefet yapsın diyorsun hemde yapılan muhalefete savunma yapıyorsun. Mustafa ordu MHP nin eski Başkanı'dır. Ve bütün MHP liler ona Saygı duyar. Ama Orduyla dün dalga geçenler bugün onu özlüyorlar. Eski rağbet olsa bit Pazarına nur yağardı. Bırakın bunları. Veliköyü örnek gösterirken unutma ki veliköy Belediyesi MHP de iken ilçe başkanı Mustafa orduydu. Kendi kendinle çelişiyorsun. MHP de Genç kendine güvenen bir ekip var, fesatlığı bırakın da destek olun.
30.03.2015 11:53
CHP Lİ ALİ PARTİLİ BİR YLIN MUHASEBESİ
SEVGİLİ ÇERKEZKÖYLÜLER ZAMAN SU GİBİ AKIP GEÇİYOR DEĞİLMİ ŞİMDİ CHP NİN BİR YIL MUHASEBESİNİ YAPALIM.SEÇİM BEYANNAMESİNE BAKTIM TAAHHÜTLERİNİN % 1 BİLE HAYATA GEÇMEMİŞ PEKİ NELER GEÇMİŞ HATIRLAYALIM YAYA KALDIRIMLARI BEYAZA BOYANIRDI ŞİMDİ KIRMIZI BEYAZA BOYANMAĞA BAŞLADI BİRİLERİNE DİYET BORCU ÖDENSİN DİYE,ELEKTİRİK DİREKLERİNE ÇÖP KUTULARI TAKILDI ON GÜN KULLANILDI ŞİMDİ DİREKLERDE NİYE YOKLAR ÇÜNKÜ OYUNCAK ÇÖP KUTULARI KONDU BİRİLERİNE DİYET BORCU ÖDENSİN DİYE,ÇORBA ÇEŞMELERİ YAPILDI ÇAMURLU SULAR İLE BUDA YETMEDİ ÇEŞMELERE BAŞKAN AKAYIN ADI YAZILDI HAYIR YAPAN BELEDİYE İSE BELEDİYENİN ADI YAZILIR OKADAR AMA BUNLAR AKAYIN ADINI YAZARAK HAYIR SÖMÜRÜSÜ YAPTILAR,ÇERKEZKÖY BUNLAR SAYESİNDE ÇAMURLU SU İÇME ŞEREFİNE NAİL OLDU,KAYNAĞIMIZ YOK DEYİP MAZERET ÜRETİYORLAR AMA TESKİYE AYLIK KİRASI 27000TL OLAN YER KİRALAYIP DİYET BORCU ÖDÜYORLAR TABİ BUNLARIN BİRGÜN AHİRETTE HESABI SORULUR,SEVGİLİ ÇERKEZKÖYLÜLER BAŞKAN SEÇİMİ KAZANACAĞINI KENDİSİDE İANAMADIĞI İÇİN EKİP KURMADI AMA KURDUĞU BU BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİ EKİBİDE ZATEN ONUN KUYUSUNU KAZMAĞA BAŞLADI YAKINDA PİS KOKULARDA YAYILMAĞA BAŞLADIĞINDA BAKALIN BAŞKAN NE YAPACAK. SEVGİLİ ÇERKEZKÖYLÜLER EN ÖNEMLİSİ NE BİLİYORMUSUNUZ BELEDİYE BAŞKANI ,YARDIMCILARI VE MECLİS ÜYELERİ BİR YILDA HİZMET ETMEYİ BIRAKIN GÜLERYÜZLÜ OLMAYI İNSANLARA SELAM VERMEYİ VE SELAM ALMAYI ÖĞRENEMEDİLER LÜTFEN DEĞİNDİĞİM BU NOKTALARI SİZLERDE TAKİP EDİN VE YAZDIKLARIMIN DOĞRULUĞUNU TAKİP EDİN BEN PARTİLİ OLARAK BUNLARIN BECERİKSİZLİKLERİNİ HALKA ANLATIP PARTİYE VERDİKLERİ TAHRİBATIDA PARTİLİLERE GÖSTERECEĞİM SELAMLARRRRRRRRRRRRR
30.03.2015 10:25
vatandaş muhalefetin bu kadarı..
Koray bey, mhp olarak çerkezköyde o kadar genç toplanıp resim çekiyorsunuz ama hepinizi toplasak mustafa ordunun yarısı kadar enerji çıkmıyor. silik görüntü veriyor slogan muhalefeti yapıyorsunuz diye halk seçimde gerekli cevabı verdi. bundan ders alamadınız, seçim bitti ortadan kayboldunuz, bu kadar sorunu madem biliyordunuz bir köşeden izleyip not alacak yerde gerekeni yapsaydınız. özel şirkete verilen tredaşı belediyeye sormak, tekirdağa verilen su ve kanalizasyonu belediyeden bilmek, 4 sene mhp li belediye başkanı tarafından yönetilen veliköyün, sıfır altyapısı olan kızılpınarın olmayan yollarını altyapılarını yeni başkana yıkmak size oy kazandırmaz. ben mhp li olarak sizden umudu kestim, gönül isterki çıkın çerkezköyün sorunlarını günü gününe mustafa ordu gibi takip edin.. ama yok öyle 1 sene izledik şeklinde basın toplantısı belediyeyi suçlu göstermez. vatandaşın kafasında "e peki sen ne yaptın muhalefet olarak?" sorusunu akla getirir.bırakın iktidarın alışkınlığı olan suçlu arama olayını benimsemeyi, iktidar partisinin başkanı bile 10 sene yönettikleri çerkezköydeki bunca sıkıntıyı 1 senede yeni başkanın çözmesini bekliyor bari sen yapma. seçime 2 ay kaldı çık sokağa halkın dertlerini günü gününe takip et. belediye başkanını suçlamak için günü gününe birşley yapman lazım, hiçbirşey yapmadan 1 sene durup sonra ben yardım ediyim diyorsun, sen olsan ciddiye alırmısın böyle bir mesajı? yapıcı görmedim böyle bir yaklaşımı ciddiyeti de yok. siz bu işi yapamıyorsunuz işi bilen sorumluluk alabilecek birilerini bulun ve devredin seçim sizin yüzünüzden kaybedilir vebal altında kalırsınız.
29.03.2015 21:04
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Başkan Akay'dan Deniz, Asbaş ve Kuyucuklu ailelerine ziyaret
Albayrak, “Yeni hizmet binası için geri sayıma başladık”
Öğrencilere çorba ve simit dağıttılar
Uyuşturucu operasyonuna 4 gözaltı
Erseçkin mazbatasını aldı
Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi kuruyor
Şampiyonadan 3 madalya ile döndüler
Çerkezköy Esnaf Kefalet Kooperatifi’nden Kaymakam Abban’a plaket
Sınıf, atölye, kütüphane ve konferans salonunun açılışı yapıldı
İhracatçı firmalara 300 bin TL’lik destek programı 
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya