Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
16 Ocak 2021 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Çorlu TSO TÜİK ile işbirliği yapacak
Çorlu TSO TÜİK ile işbirliği yapacak
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ile TÜİK Edirne Bölge Müdürlüğü arasında istatistiki çalışmaların birlikte yürütülmesi amacıyla“İşbirliği Protokolü” imzalandı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 15.05.2015 16:15
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında kaliteli, güncel, güvenilir, tutarlı, tarafsız ve uluslararası standartlara uygun istatistikler üretilmesi amacıyla; Resmi İstatistik Programı (RİP) kapsamında üretilen istatistiklerin iyileştirilmesi ve kalitenin artırılması için önceki gün Çorlu TSO Yönetim Kurulu Toplantı Salonu'nda gerçekleşen imza protokolüne TÜİK Edirne Bölge Müdür Vekili Kenan Çelebi, Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İsmail Köroğlu ve Engin Adıgüzeloğlu, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Serkant Hocaoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; İbrahim Gönül, Cevat Sevim, Hüseyin Ersoy, Haluk Perçin Bayındır, Haşim Yiğit, Müslüm Kahraman ve Fatih Keskin katıldı.

VERİMLİ BİR ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

İki kurum arasında imzalanan işbirliği protokolünün hayata geçirilmesi konusunda verimli bir çalışma yapacaklarını ifade eden Çorlu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Enis Sülün “TÜİK’in bizlerle beraber yürüteceği işbirliği nedeniyle kurumumuz adına teşekkür ediyorum. Atılan bu imzanın iki kuruma da hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

“VERİLERİN KULLANIMI ÇOK ÖNEMLİ”

TÜİK Edirne Bölge Müdür Vekili Kenan Çelebi de “Bizim bu ziyaretlerimiz çalışmalarımızı tanıtmamız anlamında da çok önemli. Kurumlarımızla yapacağımız işbirlikleri, eğitim, seminerler karşılıklı bilgi alışverişi gibi noktalarda sürecek. Tabii kurumumuz adına verilerin kullanımı çok önemli” dedi.

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ NELERİ KAPSIYOR?

Protokol kapsamında TÜİK tarafından, Çorlu TSO’nun talep etmesi durumunda sınıflamalar ile ilgili bilgilendirme/eğitim yapılması, Çorlu TSO’nun web sayfasında TÜİK Veri Giriş Programının Tanıtımı ve Elektronik Veri Transferi (e-VT)'nin tanıtımı ile ilgili duyurunun yayınlanması, Çorlu TSO tarafından talep edilen istatistiki bilgi taleplerinin TÜİK Edime Bölge Müdürlüğünce ücretsiz karşılanması, Çorlu TSO veya TÜİK Edime Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen/yürütülecek araştırmalar ile ilgili gerektiğinde her iki taraftan birinin talebi doğrultusunda mevcut teknik bilgi ve tecrübelerin paylaşımı konusunda karşılıklı iyi niyet gösterilmesi, RİP kapsamı dışında kalan Çorlu TSO ve TÜİK tarafından belirlenecek konular için çalışma grupları oluşturulması, Çorlu TSO sicil kayıtlarının yer aldığı veri tabanının TÜİK’nun kullanımına açılması konusunda çalışmalara başlanılması, Çorlu TSO’da düzenlenen zümre grup toplantılarında talep olması halinde TÜİK tararından konu ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme yapılması, bu işbirliği ile mevcut durum ve ortak yapılabilecek çalışmaların tespit edilebilmesi için ilişkilerin sürdürülmesi kararları imza altına alındı.

Çerkezköy Haber 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya