Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
31 Mayıs 2020 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Aşevi yapılacak
Aşevi yapılacak
Çerkezköy Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısının ilk oturumu Vahap Akay Başkanlığı’nda Belediye Meclis Salonu’nda yapıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 01.02.2016 17:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Meclis toplantısının ilk oturumu açılış ve yoklama ile başladı.Mazeretleri nedeniyle meclis üyelerinden Ömer Kılınç, İsa Karaman, Melek Şen,Ahmet  Çetin,Dilaver Çiftçi ve Necmettin Çınar katılmadı.

Ardından gündemin ikinci maddesinde bulunan Çerkezköy ilçesi sınırları içerisindeki 6 adet muhtelif parseldeki Belediye hisselerinin satışının müzakeresi görüşülerek, incelenmek üzere İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

PLAN NOTU DEĞİŞİKLİKLERİ KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
Hisse satışlarının Komisyona havale edilmesinin ardından gündemin üçüncü maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’ nün 25 Ocak 2016 gün ve 24 sayılı Kızılpınar 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notları Değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi ile gündemin dördüncü maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’ nün 25 Ocak 2016 tarih ve 25 sayılı 26.11.2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Veliköy Uygulama İmar Planı Plan Notları Değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
AŞEVİ YAPILACAK
Ardından beşinci maddede yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’ nün 25 Ocak.2016 tarih ve 26 sayılı Çerkezköy İlçesi G.M.K.P. Mahallesi 44 ada ve çevresine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi, gündemin altıncı maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’ nün 25.Ocak.2016 tarih ve 27 sayılı Çerkezköy İlçesi İstasyon Mahallesi 1360-1361 ve 1353 adalar ve çevresine ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi, gündemin yedinci maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 25.01.2016 tarih ve 28 sayılı Çerkezköy İlçesi Veliköy Mahallesi 132 ve 138 adalar arasına ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi ve gündemin sekizinci maddesinde yer alan Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 25 Aralık 2015 gün ve 29 sayılı meri imar planlarımızda sosyo-kültürel tesis alanına sahip olan İlçemiz G.M.K.P. Mahallesi 1677 ada 1 parselin 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 75. maddesinin (d) fıkrası gereğince Aşevi yapılmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi ve tahsis süresinin belirlenmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi. Meclis toplantısı gündemin dokuzuncu maddesinde yer alan Fezair Çoban‘ın 25 Aralık 2015 gün ve bila sayılı Çerkezköy İlçesi Fevzipaşa Mahallesi 734 ada 5 parsele ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği hakkındaki dilekçesinin müzakeresi, gündemin onuncu maddesinde yer alan Kazım Kartal’ın 25 Ocak 2016 gün ve bila sayılı Çerkezköy İlçesi İstasyon Mahallesi 1435 Ada 2 parsele ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliği hakkındaki dilekçesinin müzakeresi görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi ile devam etti.
EK ÖDENEK TALEBİ KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ
Daha sonra gündemin 11 maddesinde yer alan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün 20 Ocak.2016 gün ve 54 sayılı 6 milyon liralık ek ödenek talebi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, bu gündem maddesi ile ilgili Meclis Üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Vahap Akay, 2015 yılında Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde hizmet alımı sureti ile çalışan işçilerin Destek Hizmetleri Müdürlüğü ihalesi kapsamında çalıştırıldığını ve bu yıl bu işçilerin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yapacağı ihale kapsamında çalıştırılacağını belirterek, ek ödenek talebinin bu yüzden kaynaklandığını ifade etti.
TAŞINMAZ SATIŞLARI KOMİSYON’DA
Ardından gündemin 12. maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ nün 22 Ocak 2016 gün ve 109 sayılı Belediye’ye Veliköy’de 3 adet daire ve Karaağaç’ta 99 adet parselin satışının görüşülmesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken, Belediye Başkanı Vahap Akay, satış kararını tek seferde alacaklarını ve ihalelerin kısım kısım yapılacağını belirterek, Çerkezköy Belediyesi’nin yatırım hedeflerini gerçekleştirmek ve Belediye’nin ekonomik durumunu düzeltmek için söz konusu taşınmazların satışının yapılacağını kaydetti.
Belediye’ye ait taşınmazların satışının Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ardından gündemin onüçüncü maddesinde yer alan Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 22.01.2016 gün ve 108 sayılı Belediye hisselerinin satılması hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.
Çerkezköy Belediyesi’nin Şubat ayı Meclis toplantısının ilk oturumu İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ nün 25 Ocak 2016 gün ve 245 sayılı Belediyemizde münhal bulunan 2 adet kadroda derece değişikliğinin yapılmasının oy birliği ile Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ nün 26.01.2016 gün ve 125 sayılı LPG tüpü depolama alanı kiralama süresi hakkındaki müzekkeresinin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi ile sona erdi.

HAZİRAN'DA

Gündem maddeleri  görüşüldükten sonra AK Partili Belediye Meclisi üyesi Remzi Garip, “Başkanım yeni Belediye Meclis Salonu ne zaman açılacak bu konuda bilgi verir misin” dedi. Bunun üzerine Akay, “Yeni Meclis Salonumuzun bir an önce bitirilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Yeni Meclis salonumuzun Haziran ayıda yapacağımız ilk toplantıya yetişmiş olacak."diye cevap verdi.

İKİNCİ OTURUM PERŞEMBE GÜNÜ YAPILACAK
Şubat ayı Meclis toplantısının ilk oturumunun tamamlanmasının ardından Belediye Başkanı Vahap Akay, Belediye Meclisi’nin Komisyonlara gönderilen konuları görüşmek üzere 4 Şubat Perşembe günü saat 14.00’da yeniden toplanacağını açıkladı.

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
CHP Lİ ALİ PARTİLİ ŞU BİZİM MAZERET ÜRETEN CHP
SEVGİLİ ÇERKEZKÖYLÜLER BUGÜN SİZE İŞ YAPMAK YERİNE MAZERET ÜRETEN ŞU BİZİM CHP DEN BAHSETMEK İSTERİM. NE DİYOR BİZİM BÖYÜK BÖYÜK BAŞKAN SAYIN AKAY BELEDİYENİN EKONOMİK DURUMUNU DÜZELT MEK İÇİN BELEDİYE GAYRİMENKULLERİNİ SATMAMIZ GEREKİYOR SAYIN BAŞKAN KOLTUĞA OTURALI YAKLAŞIK İKİ YIL OLDU NE ÇABUK BELEDİYENİN EKENOMİK DURUMUNU BOZDUN ARTIK GERİYE KALAN GÖREV SÜRENDEDE İFLAS ETTİRMESSİN HERALDE. PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜNÜN ÖDENEĞİ BİTMİŞ YENİ ÖDENEK İSTİYORMUŞ SEVGİLİ ÇERKEZKÖYLÜLER MESELA BUGÜN ATATÜRK CADDESİNE ÇIKIN GÖRÜN BAKALIM PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ NE İŞLERELE UĞRAŞIYOR BEN DİYORUMKİ BİRİLERİNİN CEBİNİ DOLDURMA İŞLERİ İLE UĞRAŞIYOR BÖYLECE SAYIN BAŞKAN AKAYDA O ŞAHISLARA DİYET BORCUNU ÖDEMİŞ OLUYOR DİYOR KAKARI SİZ ÇERKEZKÖY HALKINA BIRAKIYORUM.BÖYÜK BÖYÜK BAŞKAN AKAY AŞ EVİ YAPACAKMIŞ YAPMALI AMA İHTİYAÇ SAHİPLERİ MEFTA OLMADAN YAPMALI ÇÜNKÜ BU İŞLER GÖREVE GELİR GELMEZ YAPILMASI GEREN İŞLERDİR AMA BELEDİYEDE BUNLARI DÜŞÜNECEK EKİP,KAPASİTE,VİZYON OLMADIĞI İÇİN BU GECİKMEYİ NORMAL KARŞILAMAK GEREKİR. DİYOR BELEDİYENİN ÇALIŞMALARINI ÇERKEZKÖY HALKININ DEĞER YARGILARINA BIRAKIYORUM SAYGILARIMLA.....
02.02.2016 11:14
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya