Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
14 Aralık 2019 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Doğan: “ Son kurban Selimoğlu oldu”
Doğan: “ Son kurban Selimoğlu oldu”
Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Eğitim Merkezi Müdürü Tuğrul Selimoğlu'nun sebepsiz yere görevden alınmasına sert tepki gösterdi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 25.02.2016 16:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

İki yıl önce başlayan idare kıyımlarının devam ettiğini kaydeden Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan “ İlimizde Eğitim Bir Sen’li olmayan tüm idarecilerin görevine son verildi. 350’ye yakın okul müdürü ve buna bağlı olarak yüzlerce müdür yardımcısı sırf Eğitim Bir Sen üyesi olmadıkları gerekçesiyle görevlerinden alındı. Son kurban ise Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Eğitim Merkezi Lisesi Müdürü Tuğrul Selimoğlu’dur” diye konuştu.

“BAŞARILI OLMUŞTUR”

Doğan “ Tuğrul Selimoğlu ne yaptı ki, görevinden alındı. Yüz kızartıcı bir suçu mu var, yoksa başarısız mı? Tabi ki hayır. Geçen yıl Nisan ayında beş yıllık bir teftişi başarı ile tamamlamıştır. Avrupa birliğinden 140 bin euro proje desteği aldı. 30 öğrencisini yurtdışında staja gönderdi. Ayrıca bu yıl için 35 öğretmeni de İsveç, Hollanda ve Litvanya’ya göndermeye hazırlanıyordu. Yine bu yıl içersinde Trakya Kalkınma Ajansından 250 bin TL’lik proje desteği hazırlamıştı. Görüldüğü gibi başarılı çalışmaları nedeniyle teşekkür beklerken, hem de hiçbir gerekçe sunulmadan görevinden alındı.

Türkiye’de ilk defa uygulanan ve diğer okullarda da uygulamasına geçilen “ öğrenci gözüyle öğretmen” projesi de Tuğrul Selimoğlu’nundur. Projeleri ile Türkiye’ye mal olmuştur. Ama bütün bu çalışmalar Çerkezköy İlçe Milli Eğitim ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün gözünde geçerli değildir. Onların gözünde tek geçerli olan yandaş olmak, Eğitim Bir Sen’li olmaktır. İlimizde eğitim geriye gidiyormuş. TÜİK sonuçlarına göre Tekirdağ İller sıralamasında 46’ıncı olmuş. Kimin umurunda. Bu kafayla ülkemiz 10 yılda PİSA testinde 65 ülke arasından 40’lara düştü. Türkiye okur yazarlığı matematik okur yazarlığı, fen okul yazarlığı dallarında yapılan bu sıralamalarda dünyanın gelişmiş ülkeleri sonuçları iyi analiz ederek tedbir alırken, ülkemizin eğitim yönetiminde yetkili olanların ise umurunda bile değil. Onların işi gücü yandaşlık ve kayırmacılıktır” açıklamasında bulundu.

“HİÇBİR BAŞARI CEZASIZ KALMAMAKTADIR”

Çerkezköy’de en iyi idareciler ve öğretmenlerin saf dışı edilerek, torpillerle oluşturulan kadro yüzünden Çerkezköy eğitiminin kan kaybettiğini kaydeden Doğan “ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde idareci ve öğretmenler üzerinde tam tahakküm sağlanarak adalet, özgürlük ve ifade hürriyeti yok edilmiş gibidir. Tuğrul Selimoğlu gibi iyi yetişmiş, insan gücümüz bizim beşeri sermayemizdir. Göz göre göre beşeri sermayenin tahrip edilmesi, ülkeye eğitim yoluyla yapılmış en büyük kötülüktür. Öte yandan beşeri sermayesi tahrip ederek, eğitimin içinden adaleti çıkararak eğitime yapılacak yatırımlar, verilecek gayretlerde boşadır. Yetkililere sesleniyoruz. Tekirdağ eğitimi tahrip edilmeye devam etmektedir. Valimiz, milletvekilleri, il milli eğitim müdürümüz bindiğiniz dal kesiliyor. Hayat damarlarımız kopuyor. Siz ne zaman bu tahribata dur diyeceksiniz” diye konuştu.

Haber/Faik Onur KAYA

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Hasan boş laf
Hüseyin bey, içi boş demogajiler yaratmış laf kalabalığında ve kendi yorumlarınızla gerçeği boğmaya çalışmışsınız. Projeleri tuğrul bey mi yaratmış diye bir de soru var ona cevap yok. Var olan projeler sizlere yazı ile gelir ve sizde katılım gösterirsiniz, sizin kendi kendinize yurtdışındaki firmalara zorla stajyer dayatma yetkinizmi var allah aşkına? ilgili kurumlar proje desteği veriyoruz diye bilgi verir, sizde katılım gösterirsiniz! size davet gelir bilgi gelir, bunu değerlendirirsiniz! böyle saçma bir yorumdan sonra zaten sizin bu konuya alakanız belli olmuştur, lütfen öğretmen falan olmadığınızı söyleyin çünkü lise eğitimi verecek zeka kapasiteniz olmadığını bu saçma yorumlarınızdan anlıyoruz. ileri sürdüğünüz diğer saçma ve ilkokul düzeyindeki mantığa da yine hayret ettim. müdürlük görevine atanan kişi 10 yıldır o okulda görev yapan şeflik yapan birisi, eğitimi de altyapısıda deneyimi de var yani yoldan geçen adamı müdür diye atamıyorlar bunu belirtmek istedim. sizin ileri sürdüğünüz tez ise akıllara ziyan. ne yani kimse o göreve atanmasın tuğrul bey ömür boyu oradamı kalsın? sizler devlet memuru olduğunuzu unutuyorsunuz, orası babanızın bakkal dükkanı değil her sene okullarda öğretmenler müdürler değişiyor, yerler değişiyor tuğrul beyi böyle vazgeçilmez kılan nedir? mesleki teknik eğitim veren bir kurumun müdürünü mesleki ve teknik eğitimlerle ilgili projelere katkı gösterdi diye mi başarılı ilan ediyorsunuz?! okulun tabelasını görmediniz ve kuruluş amacını bilmiyorsunuz sanırım. o kadar vazgeçilmez biriyse neden bu beyi millieğitim müdürü yapmak için mücadele etmiyorsunuz? ayak oyunu falan denmiş! haberde okuyoruz ayak oyunlarını kimlerin yapmaya çabaladığını.
29.02.2016 10:56
Hüseyin
Hasan bey siz ve sizinle aynı zihniyette olanların yaptığı gibi hemen demogojiyle ortamı boğmaya çalışıyorsunuz. Tuğrul hocanın bi şey yapmadığını ima ederk ne yaptı ki diye soruyorsunuz sonrada var olan proje diyorsunuz o zaman bu var olan projeleri kimler hazırladı yazın bizde öğrenelim ? yazamazsınız çünkü çekemediğiniz için böyle bir algı oluşturmaya çalışıyorsunuz. zihniyet aynı zihniyet. Tabiki Tuğrul hoca bunları tek başına yapmadı, bu ekip işidir, öğretmenler var, öğrenciler var veliler var. Ama siz bunları anlayamazsınız, anlarsınız da işinize gelmez. bu ekip işini tayin terfi atamalarda kullanma personel üzerinde baskı oluşturma noktasında bilirsiniz. Kıroğlu yüksek lisanslı falan yazmışsın güzel bişey başarılarının devamını dilerim ama bu durumda okul müdürü olmasına ne gerek vardı ilçe milli eğitim müdürü olsaydı daha makbule geçerdi. işte siz bu yüzden sığ düşüncelisiniz. öyle öğretmen arkadaşlar var eğitimi ilçe milli eğitim müdüründen, il milli eğitim müdüründen fazla bu durumda o öğretmenler onların yerine hemen mi geçmeliler?
27.02.2016 11:38
Hüseyin ne yapar ?
herkez amir olur ama herkez idareci olamaz, hele beraber çalıştığın kişinin ayağını kaydırıp makam sahibi olan kişi hiç olamaz... o makam için türlü daleveralar çeviren kişi acaba bi üst makam için ne yapar ? Tuğrul hocaya yapılan, yapılana ortak olan onursuzdur, vicdansızdır, kişiliksizdir... İnşallah Allahından bulurlar.
27.02.2016 02:50
Yasin yel ilçe?
Okul müdürlerini ilçe millieğitimin değiştirdiğini düşünen kişi mi eğitimcileri temsil ediyormuş?
27.02.2016 01:47
Hasan ??
selimoğlu kim? ne yapmış? okulda öğretmen ve öğrencilerin kendi emekleriyle yağtıkları başarıları müdüre nasıl yazıyorsunuz? bir bilmeyende okulda sadece selimoğlu var sanacak. bu projeleri selimoğlumu yaratmış yoktanmı var etmiş? zaten var olan projeye okulunu öğrencilerini yazdırmak kaydetmek zaten onun görevi değilmi? saçmalamayın arkadaşlar. eğitimin şu anda geldiği nokta sizlerin eseri ne yaptınız eğitimin battığı noktayı düze çıkarmak için? selimoğlu yerine geçen kişi de yine aynı okulda 10 senedir görev yapan yüksek lisanslı, yüksekokula bile ders veren kıroğlu, bu kişi mi başarısız? okul müdürünün değişeceği 1 sene önceden zaten biliniyordu araya seçimler girdiği için süreç uzadı. öyle bir destan yazmışsınızki vay be dedim. o okulda hiç öğretmen yok maşallah selimoğlu giriyor her derse öğrenci yetiştiriyor proje hazırlıyor falan filan öyle mi? o okulda hiç yetişmiş insan gücü yok yani!! e madem öyleydi şimdiye kadar neredeydiniz sayın sendikacı? kendi adamlarınızı vazgeçilmez geri kalan herkesi ise vazgeçilebilir harcanabilir gereksiz değersiz gösterme kafasından kurtulun eğitime ne katkınız var? onıu anlatın.
27.02.2016 01:24
Cemal Safi Altında Kalacaksınız
Türlü ayak oyunları ile makama oturmak, bu dönemin gećerli akcesi olsa gerek. Kıroglu mihmandarı Hüseyin Erdoğan'ın yolundan gitmiştir. Selimoğlu na yapılan haksızlığı din iman kuran ve kül hakkı konusunda doktora yapmış olan ilçe yöneticilerine ve bölge milletvekillerine bir kez daha sormak lazım. Rahatmısınız !
25.02.2016 18:54
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Yaşam savaşını kaybetti
Banka çalışanı zimmetine para geçirmekten tutuklandı
Fevzipaşa caddesinde yol genişletme çalışması
Kapaklı’da kaçak etil alkol operasyonu
Arazi toplulaştırma çalışmaları devam ediyor
Zabıta ekiplerinden şırıngalı çikolata denetimi
Psikiyatri hastalarına ney dinletisi
Kursiyerlerden Başkan Akay’a ziyaret
Başkan Akay kış okullarını ziyaret etti
 Taleplerinin yerinde tespit edilmesi çiftçimizi memnun etti
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya