Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
10 Aralık 2019 Salı
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Kılıçdaroğlu Çerkezköy’de
Kılıçdaroğlu Çerkezköy’de
Sivil Toplum temsilcileri ile Tekirdağ Ramada Otel’de “ büyük buluşma” adıyla düzenlenen toplantının ardından 17.30’da Çerkezköy Kızılpınar Mahallesine gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partililer ile birlikte Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 11 ilçede 11 okul projesi kapsamında Kızılpınar’a yapılması planlanan ilkokulun temel atma törenine katıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 04.04.2016 00:47
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

KIZILPINAR’A GELDİ

Kızılpınar Mahallesi Ülkü Sokak’ta yapılacak olan ilkokulun temel atma törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile diğer ilçelerin belediye başkanları, CHP İl Başkanı Recep Ökten, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Esengül Güven, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, Şube Müdürü Abdullah Nair, Belediye Meclis üyeleri, Tekirdağ CHP İlçe Başkanları, Kızılpınar Mahalle Muhtarı Ahmet Milli, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, partililer ile vatandaşlar katıldı.

 

“MUTLULUK DUYUYORUZ”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programa geçildi. Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “ Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu Tekirdağ’ın en büyük üçüncü ilçesinde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. İlçemiz Edirne’den, Erzurum’a Amasya’dan Kırklareli’ne kadar işi aşı için gelmiş hemşehrilerimiz ile buluşma noktası oldu. İki yıllık süre zarfından Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile beraber ortak olarak söz verdiğimiz hizmetlere adım adım ilerliyoruz” diye konuştu.

 

“HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Seçim beyannamesinde 30 Mart öncesinde ne söz verdiyseler hepsini yerine getirmek için mücadele ettiklerini kaydeden Akay “ Bu proje Türkiye’de örnek olacak projelerden birisidir. Tekirdağ Büyükşehir’in 11 ilçede 11 okul projesi gerçekten çok önemli projedir. Okul yapmak Belediyelerin görevi değildir. Bu Milli Eğitim Bakanlığının görevidir. Ancak nüfusu büyüyen ve yatırımı yetersiz kalan Çerkezköy’de, ikili öğretimlerle okuyan öğrencilerimizin sıkıntılarına Büyükşehir Belediyesi meclisi olarak kayıtsız kalmadık. Her yıl 1 okul ihtiyacı doğan Çerkezköy’e sosyal demokrat belediyecilik anlayışını göstermek için bu projeyi hayata geçiriyoruz” açıklamasında bulundu.

 

“OKUL İÇİN KIZILPINAR’I SEÇTİK”

Bu projeyi Kızılpınar’da bilerek istediklerini kaydeden Akay “ Çünkü Kızılpınar Çerkezköy’ün büyüyen mahallesidir. Bizler de ilkokulun, nüfusun en hızlı büyüdüğü mahallede yapılmasını istedik. Buranın sıkıntılarını da biliyoruz. İkili eğitimlerde ve kalabalık nüfuslarda çocuklarımız sıkıntıdalar. Bu sebeple okulumuzun Kızılpınar’da yapılmasına hassasiyet gösterdik. Bugün burada sadece okulun temelini değil geleceğe de temel atıyoruz. Çerkezköy’ün her geçen daha fazla milli eğitim yatırımına ihtiyacı olduğunu buradan ifade ediyorum. 1990 yılında Kızılpınar belediye oldu. O zamanlar nüfusu 2500-3000 civarında iken 26 sene sonra 30 bini aşmıştır. Çok kötü yönetilmiş bir Kızılpınar aldık. Sizlerin de sabrının kalmadığını biliyoruz. Kızılpınar’da yaşayan vatandaşlarımıza bugün müjdelerle geldik. Kızılpınar’ın hak ettiği yatırımları yapacağız ve seçim öncesi verdiğimiz vaatleri de yerine getireceğiz. Sabrın sonu selamettir. Çok yakında alt yapıya başlayacağız ve üst yapıyı da tamamlayacağız. 2019’da bunlarla sizlerin karşısına çıkacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

“KIZILPINAR’IN SORUNU TEKİRDAĞ’IN AYIBIDIR”

11 ilçede 11 okul projesinin kendisine ait olmadığını kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “Bu projede 11 ilçe belediye başkanımızın, 60 meclis üyemizin ve sizlerin hakkı vardır. Bu da sizlere helal olsun. Bu projede yaptığımız Süleymanpaşa ilköğretim Okulunu gelecek ay Milli Eğitim Bakanlığına teslim edeceğiz. Buraya gelirken elimiz boş gelmedik. 35 bin nüfusa ermiş Tekirdağ’ın en büyük mahallesi Kızılpınar’da kanalizasyon ve alt yapının olmaması Tekirdağ’ın ayıbıdır. Büyükşehir olarak bu ayıbı bugün kaldırıyoruz, ihalesini yaptık. Bir ay sonra temelini atacağız. 11 okul projesi içerisinde toplam 254 derslik olacak. 56 bin metrekare kapalı alana 46 milyon TL harcayacağız. Tekirdağ’a hayırlı olsun” diye konuştu.

 

HİZMET İÇİN GELDİK

Tekirdağ ve Çorlu’da 15 yıldır bitmeyen kültür sarayına da değinen Albayrak “Bu Kültür sarayını bitiremeyecekseniz biz Büyükşehir Belediyesi olarak bitiririz. Bunun için de Kültür Bakanlığımıza valilik aracılığı ile talepte bulunduk. Saray ve Çerkezköy’ün kültür sarayı ihtiyacı var. Bunun da müjdesini veriyorum. Biz buraya hizmet için geldik. Bütün bu hizmetler sonunda, 30 Mart 2019 tarihinde 11 ilçe belediye başkanımız ile beraber verdiğimiz sözleri tutmuş olmanın mutluluğu içinde olacağız. Bunun sonunda halkımız ve Tekirdağ kazanacak” dedi.

 

“TÜRKİYE’YE İHTİYACIMIZ VAR”

Programda alkışlar eşliğinde mikrofona davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Benim hayatımda yaptığım en güzel işlerden birisi de bir okulun temelini atmaktır. Çünkü bizim güzel bir Türkiye’ye beraber yaşayacağımız Türkiye’ye ihtiyacımız var. O Türkiye’de çocuklarımızın çok iyi okuması lazım. Her türlü imkanın sağlanması gerekiyor. Eğer çocuklarımız okursa Türkiye geleceğe de güvenle bakar. Çocuklarımız iyi yetişirse anne ve babalar olarak bütün çocuklarımızla kıvanç ve övünç duyarız” dedi.

 

“ÇOK YAKIŞIKLI “

Sosyal demokratın vatandaşlardan toplanan her türlü verginin hesabını millete veren kişi olduğunu kaydeden Kılıçdaroğlu “ Belediyelerin görevi hizmet vermektir. O görevi yaparken nasıl yaptığını, projelerinin maliyetinin ne kadar olduğunun hesabını millete vermelisin. O açıdan 2 belediye başkanımız ile bu güzel tesisin temelini atacağız ve yakın zamanda da hizmete açılacak. Milli Eğitim Bakanlığının yapması gereken yatırımı çocuklarımızı düşündüğümüz için, onların anne ve babalarını düşündüğümüz için biz yerine getiriyoruz. Çünkü biz sosyal demokratız. Çünkü insanımızı çok seviyoruz. Çerkezköy’ün genç ve yetenekli bir Belediye Başkanı var. Aynı zamanda yakışıklı biri. Sizlere de güzel hizmetler yapıyor. Sizler gibi bizde Belediye Başkanınızı çok seviyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından temel atma töreninde Kılıçdaroğlu ve protokol üyeleri butona basarak ilk harcı attı.

 

Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
TURGAY ÇİÇEK
Sayın Başkan temel atma töreni hayırlı olsun. Lakin yollar Hakkında çalışmalarınızı bekliyoruz. Veliköy ve Kızılpınar diyeceğim lakin ilçe merkezinde bile yollar sıkıntılı. Umarım dileklerimizi en kısa zamanda dikkate alırsınız. Çalışmalarınızda başarılar
05.04.2016 21:01
Vatandaş ...
Ah be ali.. ne kadar boş adamsın be papağan gibi hep aynıda aynı hep aynıda aynı.
05.04.2016 12:24
VELİ DELİ SEN NEYMİŞSİN BE ALİ
KAĞIT ÜZERİNDEKİ SİZ OLMAYIN!
05.04.2016 09:47
CHP Lİ ALİ PARTİLİ BÖYÜK BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAHAP AKAY
SEVGİLİ ÇERKEZKÖYLÜLER BELEDİYENİN İKİ YILLIK MUHASEBESİNE İLİŞKİN MHP İLÇE BAŞKANINNIN TESBİTLERİNE BERABER BAKALIM, BAŞKAN YAPILANLARI HALKA AÇIKLAYACAKTI AÇIKLAMADI DİYOR, AÇIKLAYAMAZ ÇÜNKÜ ATMAK KOLAY DA TUTMAK ZOR. EHLİBEYT DERGAHININ KARŞISINDAKİ BENZİN İSTASYONUNUN YOLA SARKMASINI SORUYOR NE YAPACAKSIN HALKA AÇIKLA DİYOR AÇIKLAYAMIYOR YA GÜCÜ YOK YADA MENFAATLER SÖZ KONUSUDUR. BUNLARIDA GEÇMİŞ OLSAK SEN ADINDA HALK GEÇEN BİR PARTİNİN BELDİYE BAŞKANISIN KALDIRIM VE YOL DA HALKIN OLDUĞUNA GÖRE BU GASP KARŞISINDA VİCDANIN HİÇ SIZLAMIYORMU LÜTFEN AÇIKLAYINIZ. BELEDİYEDE İŞE GİRMEK İÇİN CHP LİMİ OLMAK GEREKİYOR DİYE SORUYOR SORUSU EKSİK KALMIŞ AKP LERDE İŞE GİREBİLİYOR. SN AKAY ZATEN LİYAKAYIN NE MANAYA GELDİĞİNİ ZATAN BİLMİYOR. BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ BELEDİYEYE İŞ YAPIYORMU DİYE SORUYOR EVET YAPIYOR ÖRNEK ŞEHİTLİK BOYAMA İŞLERİ BİNALİ YLDIRIMA YAYA GEÇİTİ BOYAMA İŞLERİ UĞUR EREME VERİLMİŞTİR AMA KAĞIT ÜZERİNDE BAŞKALARI GÖRÜNÜYOR. BORÇ BAHANESİNİ ARTIK BIRAKIN DİYOR BENDE KATILIYORUM ARTIK HALKA FENALIK VERİYOR. MADEM BORÇ KÖTÜBİRŞEY KENDİ DÖNEMİNDEKİ BORÇLANMALARDANDA HALKA BİLGİ VERSENİZE. BUNLARI HALK GÖRÜYOR DİYOR EVET KATILIYORUM HALK BU BECERİKSİZLİKLERİ GÖRÜYOR VE FATURASINIDA ZATEN KESECEKTİR. İKİ YILDA TAAHHÜTLERİN YARISI BİLE GERÇEKLEŞMEDİ DİYOR KATILIYORUM, ÇÜNKÜ SEÇİM BEYENNAMESİNE BAKTIĞIMDA BENDE AYNI MANZARAYI GÖRÜYORUM. SİZİN DÖNEMİNİZDE KALDIRIM İŞGALLERİ ARTTI DİYOR TAMAMEN KATILIYORUM. ANCAK MHP İLÇE BAŞKANI CHP İLÇE BAŞKANININ HALKIN KALDIRIMLARINI İŞGAL ETTİĞİNİ GÜNDEMİNE ALMAYI UNUTMUŞ ONUDA HALKIN TAKTİRİNE SUNMA GÖREVİ BANA DÜŞTÜ DEYİP AKAYIN İKİ YILLIK İCRAAATINI ÇERKEZKÖYLÜLERİN DEĞERLENDİRMELERİNE SUNUYORUM SAYGILARIMLA.....
04.04.2016 12:35
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Bir velinin dikkati müdürün maskesini düşürdü
Tekirdağ’a şehit ateşi düştü
Vatandaşların asgari ücret beklentisi
Albayrak: Kentimize değer katacak projeleri hayata geçiyoruz
Belediye’den imar ücretlerine indirim
Koçak Türk-İş’in kongresine katıldı
Akay: İklim için bizde varız
MHP Kapaklı görev dağılımına gitti
NKÜ yemekhanesini ziyaret ettiler
Kıbrıs gazileri’ Barış Harekatı’nı öğrencilere anlattı
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya