Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
03 Haziran 2020 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Siyasi etiğe ve ahlaka yakışmadı “
“Siyasi etiğe ve ahlaka yakışmadı “
Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe düzenlediği basın toplantısında gündeme yönelik değerlendirmede bulundu. Öğe, Ermeni soykırım tasarısının Almanya parlamentosundan geçmesine millet olarak topyekun tepki gösterdiklerini kaydetti. Candan Yüceer’in twitter hesabından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik sözünü hatırlatan Öğe “Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın “Bizim geçmişimizde insanları diri diri yakmak yoktur” şeklindeki söylemine Sivas’ta yaşananlara yönelik fotoğraf kullanarak ‘Bu fotoğraf Almanya'nın Sivas şehrinden.’ şeklinde bir yorumda bulundu.” diye konuştu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 05.06.2016 19:49
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

“TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

Candan Yüceer’in yorumunu talihsiz bir açıklama şeklinde değerlendiren Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “Bizim geçmişimiz ile Candan Yüceer’in geçmişi arasında bir fark mı var? Bir fark var da onu biz mi bilmiyoruz? Sözde ermeni soykırımı iddialarına yönelik yasa tasarısını bununla ilişkilendirmek çok vahimdir. Üstelik 1993 Sivas olaylarında o dönemde iktidarda DYP-SHP koalisyonu bulunuyordu. Kendi ideolojisinin, kendi partisi genel başkanlarından Erdal İnönü o dönem başbakan yardımcısıydı. Erdal İnönü’nün dönemin İçişleri Bakanı için acemilik dönemine denk geldi şeklinde bir değerlendirmesi bulunuyor. Eğer bu olayların bir başarısızlığı varsa bu yine CHP’nin köklerinden gelen bir başarısızlıktır. Bu ifadeler bir yandan da milletvekili Candan Yüceer’in bilinç altında bulunan ideolojik düşüncelerinin bir sonucudur.” diye konuştu.  

 “TEPKİYİ VATANDAŞLAR VERDİ”

Ulusal Gençlik Derneği’nin düzenlediği Resul Dindar konserinde ki yaşanan olaylara da değinen Öğe “DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, konseri dinlemek için gelenlere AK Parti hükümetini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir şekilde eleştirmiş. Bu konuşmaları haddine değildir. Vatandaşlara öyle konuşma yapmasının tepkisini zaten vatandaşlar vermiştir. Önder Aksakal, siyasi bir konuşma yapacaksan git mitingde yap. Konser için toplanmış insanların bulunduğu yerde böyle bir söylemde bulunmak siyasi ahlaka  ve etiğe yakışmaz. Derneklerin siyasetçilere böyle konuşma fırsatı vermesi de hoş değildir” diye konuştu.

 

ALBAYRAK’I DA ELEŞTİRDİ

Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, basın toplantısının son bölümünde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Kiraz Festivali’ne yönelik değerlendirmelerde bulundu. Öğe “ Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yaptığı konuşmada bu yıl genel itibariyle kiraz festivalinde konser ve şenlikleri iptal ettiklerini söylemişti. Bu konuşmadan bizler bu seneki genel durumdan, terörle mücadele ve verdiğimiz şehitleri anlıyoruz. Kadir Albayrak galiba başka bir şey anladı. Ramazan ayı arifesinde bizim kültürümüze, bizim yaşam tarzımıza uymayan görüntüler bizi üzmüştür” dedi.

“ÇIPLAK FESTİVAL OLDU”

Tekirdağ’ın kiraz festivaliyle ulusal basında yer edineceğine çıplaklıkla yer edindiğini anlatan Öğe “Bizim kültürümüze yakışmayan Brezilya Rio dansçılarını bu etkinliklere çıkartarak müsaade etmesi yanlıştır. Tekirdağ’ın halk oyunları varken halkın parasını su zamları ile cebinden toplayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi uygunsuz edep dışı festival organize etmesini teşkilat olarak kınıyoruz. Bu hiç hoş olmadı.Tekirdağ ulusal basında kiraz festivali ile anılacağı yerde çıplak festival ile anılmış oldu.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Haber / Seyit SÜREN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
.... ................
Bir şeyler anlatmışsın kendince ne anlattığından haberin yok..yok efendim yasin börü olayında ses çıkaracak kimse kalmamışmış...yok berkin elvan olayında öyle olmuşmuş...berkin elvan olayını sen ve senin gibilerin şakşakçıları günlerce gündemde tuttu..eylemler yaptı...yasin börü olayında sesiniz değil gıkınız çıkmadı..neyin anlatıyorsun sen...yok polisine sahip çıkmamışmışsınız gibi saçma sapan şeyleri karnından uydurma...polise tokat atanlarla yan yana kolkola yürüyenleri de bu millet görüyor..işiniz gücünüz laf kalabaklılğı yapmak..ayrıca bizim savunulmaya ihtiyacımız da yok..asıl siz hdpkk ile yanyana olmaktan dolayı kendinizi savunmaya başlasın..yarın öbür gün seçim olur bakarsınız okkalı bir şamar daha yiyebilirsiniz...:=
08.06.2016 08:18
....... ................
Zavallı dediğin o insanlar 2002 yılından beri sen ve senin gibi hazımsızları yönetiyor...Ağrınıza gidiyor,ama gerçek bu..Siz buraya gelip de Berkin ELVAN ları savunurken Yasin BÖRÜ gibi gençlerimizi unutursanız,siz gezi olaylarında ortalığı yangın yerine çevirenleri savunurken,terörristlerce bir otobüste yakılarak katledilen Serap kardeşimizi unutursanız işte orada sizin sorgulanmanız gerekir..Yüzde elli oyla iktidar olmuş bir hareketi yıllardır küçümserseniz halk da sizi her seçimde sandığa gömer..Halkın gelenek ve göreneklerinde yer almayan görüntüleri buralarda savunursanız muhalefette bile kaldığınıza şükretmelisiniz...Buralarda kuru kurya konuşmakla olmuyor..İcraatinizi görmek lazım..Terörle mücadeleden bahsederken,terörist cenazelerine gidenleri de bu millet unutmadı unutmazda...Terör yandaşlarıyla mecliste kolkola durup poz verenleri bu millet unutmadı unutmaz ve her seçimde de sandığa gömer...
07.06.2016 09:13
Vatandaş ...
Ömer faruk, sizler basit ve gündemden habersiz sadece gazetenin size verdğiini tekrarlayan zavallı insanlarsınız. Berkin elvan olayı olunca ülke geneli infial oldu, sonra noldu? polisler herkesi tutuklamaya başladılar mahkemeyi bile başka yere taşıdılar, katilleri korumak için mahkemeleri ayarladılar, bunu protesto edenleri tutuklayıp halkın sesini kestiler, sonra yasin börü olayı oluncada ortada ses çıkaracak insan kalmadı. siz başkasına yaptıklarınızın faturasını yine başkasına yazmaya kalkıyorsunuz yazılanları yalanlayacak tek bir laf tek bir kelime edemezsiniz çünkü bu kadar insanın yazdığı söylediği sapına kadar doğrudur saldırma demişken, bir saldırının haberinin altına yorum yaptığını da idrak et saldıran sizsiniz kimse durup dururken yazmıyor etki-tepki olayı bu yarın seninde başına bir şey gelir akp li kankaların aman oy kaybetmeyelim aman karizmamız çizilmesin diye saklanırken burda laf attıklarından başkası savunmaz seni bunuda bil öyle konuş.ne patlayan bombalarla şehit olan vatandaşlara nee madenler ne de onca şehide şehit ailesine pkk nin kaçırdığı asker ve polislere sahip çıkamamış bir partisiniz boş boş konuşa istersen.
07.06.2016 00:51
cem soykırım
sizin başbakanınız 7dilde özür dilememedimi 24 nisan 2014 tarihinde diledi. ozaman senin ülkeni yönetenler böyle yapıyorsa kusura bakmayın almanya babamızın oğlu değil
06.06.2016 19:45
Murat şimşir He he
Ağzınızın suyunu akıtarak bakmayı biliyorsunuz ama. Şehitler oluyorsa sizin yüzünüzden oluyor. Açılım sürecinde operasyon yetkilerini alan, bombalar döşenirken susan, şivan perwerle yanak yanağa gelen sizsiniz ama chp suçlu hadi oradan. Ensarcılar sizi.
06.06.2016 18:35
ömerfaruk ....
Bakıyorum da sözüm ona CHP li olan kendinden bi haber insanlar başlamışlar saldırmaya..Madımak olayını CHP yaptı demiyor başkan açıklamasında,okuma zahmetinde bulunsanız orada ne dendiğini anlardınız..Madımak,Gezi v.s. yerlerdeki olaylarda gösterdiğiniz hassasiyeti PKK lılarca linç edilerek katledilen bir Yasin BÖRÜ için neden gösteremediniz veya göstermedini..İdeolojik düşünmüyorsunuz madem gözlerinizi neden kapadınız Yasin Börü ve arkadaşları için..Berkin ELVAN için yaktığınız ağıtların gösterdiğiniz tepkinin onda birini Yasin Börü için gösterdiniz mi..Şimdi buraya gelip de AK Parti yi takiyye yapmakla suçlayamazsınız...Kendinize bakın,sonra AK Parti ye saldırın...
06.06.2016 15:31
tc kemalist
SAYIN BAŞKAN BİZ AKP NİN HABUR DA DÜZENLEDİĞİ FESTİVALLERİDE GÖRDÜK KİRAZ FESTİVALİDE BİRŞRYMİ?
06.06.2016 15:06
Tarık Kutlu Zavallı
Bir de utanmadan açıklama yapıyorsunuz. Herkes biliyor ki AKP ortak çıkarları olan insanların maddiyata dayalı olarak kurduğu bir platformdur. Ayrıca Madımak'ta katledilen insanları hangi zihniyetin öldürdüğü bellidir. Videolarını tekrar izleyiniz. Oradaki zihniyet bugün hiçbir partiye atfedilemez, atfedilecekse yobaz ve gerici bir zihniyet olarak değerlendirilebilir.
06.06.2016 09:27
Ali İsmail İŞİNİZ GÜCÜNÜZ TAKİYYE
AKP İlçe başkanı da il başkanları gibi kiraz festivalindeki dansçılara takmış.. Yok çıplak dansçılar yok bilmem ne.. Yahu sizin içiniz fesat.. Sizin din tüccarlığı yaptığınız vakıflardaki öğrencilerinizde mi çıplak ki, kız erkek demeden tecavüze uğruyorlar.. Eee tabi örtünenden tahrik olan sapık zihniyet, dansçıları görünce iyice sapıtır tabii.
06.06.2016 09:15
Vatandaş ..
Başbakanmı oteldeki insanları yaktı? sen söyle bakalım oteldeki insanları yakan kişilerin avukatları kimmiş? nerdeymiş? şu an hangi partide siyaset yapıyorlarmış? googleye bi arat hele.Sivas davası avukatları diye bir arat.
06.06.2016 08:24
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Seçkin ailesinin acı günü
Maaş promosyon ihalesini VakıfBank kazandı
Mahsur kalan teknikeri itfaiye ekipleri kurtardı
İşten çıkarılan işçiler için eylem yaptılar
Camilerin musluklarını çaldılar
Faiz oranları 0.64’e düştü emlak piyasası canlandı
Siirt'te zırhlı araç devrildi 2 askerimiz şehit oldu
Toplu taşımada yüzde 50 zorunluluğu kaldırıldı
Öztrak: Ekonomimiz yüzde 4,5 büyümüş bunu bir de vatandaşa sorun
Kapaklı'da beton yol çalışmaları sürüyor
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya