Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
06 Temmuz 2020 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Öğe’den açık davet
Öğe’den açık davet
Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Demokrasi Nöbetinin 19’uncu gününde yaptığı konuşmada Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP İlçe Başkanı Engin Camcı ve MHP İlçe Başkanı Koray Önsel’e açık davette bulunarak, “Gelin burada bu aziz milletin önüne çıkarak sevgi ve saygımızı hep birlikte gösterelim. Burada toplanan aziz milletin hakkı asla ödenmez. Sizlerden ricam burada bu milletin gerçek duruşunu hep birlikte göstererek birlikte olalım. Biz davetimizi yaptık ve bu meydan kimseye kapalı değil dedik. Burada siyaset polemiği yapmadık. Şahsım olarak da bir kere olsun siyaset yapmadım. Gelin milletimizle birlikte olalım” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 02.08.2016 23:43
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Demokrasi nöbetinin 19’uncu gününde yüzlerce vatandaş her akşam olduğu gibi yine Cumhuriyet meydanını hınca hınç doldurdu. Yatsı namazından sonra başlayan programa Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, Çerkezköy Belediye Eski Başkanı Ali Ertem, İlim Yayma Cemiyeti Çorlu Başkanı Kurtuluş Ay ve yüzlerce vatandaş katıldı.

BU MEYDAN BİRÇOK DERS ALDIĞIMIZ BİR MEYDANDIR

Kuran Tilaveti ile başlayan programın devamında İstiklal marşımız okundu. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “19’uncu gecemiz ve her gece sizlerle birlikteyiz. Sizlere hitap ederken rabbim bize bir güç veriyor. Bizler bu gücü Allahın izniyle siz değerli milletimizden alıyorum Allah hepinizden razı olsun. Bu meydanları dolduran siz aziz millet, bu meydanlar demokrasi nöbetinin tutulduğu, milletimizin vatan nöbeti tuttuğu aynı zamanda tatbikat yaptığımız ve birçok ders aldığımız meydanlarımızdır. Bu meydan sadece Çerkezköy’de olan bir meydan değil. İsmi öyle Cumhuriyet meydanı ama aynı zamanda bir Uhud, bir Kurtuluş ve bir Çanakkale meydanıdır. O zamanlarda hangi ruh varsa bugünde burada aynı ruh var” dedi.

ŞANLI BİR TARİHİMİZ VAR

Türkü, kürdü, Alevisi, Sünnisi, Çerkeziyle birlikte meydanlarda olduklarını ifade eden Öğe, “İnancımızdan gelen o ruhu bugün acizane Çerkezköy de bu meydanda birlikte yaşatıyoruz. Şanlı tarihimizde altın harflerle yazılmış atalarımızın dedelerimiz bizlere bıraktığı şerefli bir Çanakkale tarihimiz var. Çanakkale de olan ruh burada da var dedik. Çanakkale de önce 16-17 yaşında çocuklarının başlarına kına yakarak askere gönderen, bir tane daha olsa hiç gözünü kırmadan gönderen annelerimiz aynı ruh sizlerde de var” açıklamasında bulundu.

BU MEYDAN SİYASET MEYDANI DEĞİLDİR

Konuşmasına hadisi şeriflerden örnek vererek devam eden Abdullah Öğe, “Gerçek anlamda iman etmedikçe cennete giremezsiniz ve birbirinizi sevmedikçe de gerçek anlamda da iman etmiş sayılmazsınız. Bizler birbirimizi seveceğiz bu meydan ders meydanı dedik. Bu meydan da birliğimizi beraberliğimiz herkes görecek. Darbe girişimde alçaklık yapanlar görecekler. Bu meydan siyaset meydanı değil, nöbet tuttuğumuz demokrasi meydanıdır” diye konuştu.

GELİN MİLLETİMİZLE BİRLİKTE OLALIM

Öğe, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı ve MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel’e açık davette bulunduğunu ifade ederek, “ Bu meydan da hiç polis barikatı yok millet var, millete ve halka açık bir meydan. Buranın sahipleri burada ki millettir ve günlerce bu meydanlarda beraber sabahlıyoruz. Reisimiz meydanlardan ayrılmayın dedi ve boş bırakmadık. Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP İlçe Başkanı Engin Camcı ve MHP İlçe Başkanı Koray Önsel sizleri halkımızla beraber olma adına bu programa davet ediyorum. Emin olun burası milletin meydanı. Bu millet çok nazik ve kibardır. Burada nasıl davranacağını, nasıl konuşacağını ve nasıl ağırlanacağını çok iyi biliyor. Gelin burada hep birlikte bu aziz milletin önünde birlikte çıkıp sevgi ve saygımızı hep birlikte gösterelim. Burada toplanan aziz milletin hakkı asla ödenmez. Sizlerden ricam burada bu milletin gerçek duruşunu hep birlikte göstereceğiz ve birlikte olacağız. Biz davetimizi yaptık ve bu meydan kimseye kapalı değil dedik. Burada siyaset polemiği yapmadık. Şahsım olarak da bir kere olsun siyaset yapmadım. Gelin milletimizle birlikte olalım” dedi.

HALKIMIZ HER TÜRLÜ HAKSIZLIĞA KARŞI ÇIKTI

Abdullah Öğe’nin konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye gelen İlim Yayma Cemiyeti Çorlu Başkanı Kurtuluş Ay, “ Bu millet 15 Temmuz günü hep beraber her türlü darbeye hukuksuzluğa karşı meydanlara çıktı. Onlar her şeyi hesap ettiler tanklarını uçaklarını bombalarını hesap ettiler ama bir tek milletimizi hesap edemediler. Onların bir hesabı ardı ama en büyük hesabı yapan Allah’ında bir hesabı vardı. 15 Temmuz günü bu aziz millet evlatlarına torunlarına çok büyük bir miras bıraktı. Bu mirasta başkomutanımız emir verdiği anda hep beraber abdestlerini alarak sokağa çıktılar. Her türlü haksızlığa karşı çıktılar. Hepinizden Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

İKTİSADİ BAĞIMSIZLIĞIMIZI KAZANACAĞIZ

Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ise yaptığı konuşmada, “Biz kamu çalışanları olarak mesai yapıyoruz ama en anlamlı mesai akşam yaptığımız bu mesai ve burada tuttuğumuz nöbetlerdir. Sizlerle bir arada olmak bizler için büyük bir mutluluktur. 18 gün önce Türkiye de bir devrim oldu. Halk devrimi yaşadı. Kitaplarda televizyonlarda, dergilerde Fransız devrimi şöyle güzeldi, İngiltere’de devrim böyle yapıldı, demokrasi Amerika da işte şöyle yerleşti deniliyor. Ama Batı medyasında hiç duymuyorum 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan devrimi kimse söylemiyor. Büyük bir devrim oldu ve sizler yaptınız. Büyük Türkiye için büyük halk harekatı 15 Temmuz tarihinde başladı. Kurtuluş savaşında biz siyasi bağımsızlığımızı kazandık. Atatürk sayesinde biz kurtuluş savaşını kazandık. Ama bizlere bir şey söylendi iktisadi bağımsızlığı kazanacağız” açıklamasında bulundu.

HALKIMIZDAN ALDIĞIMIZ GÜÇLE HALKIMIZIN EMRİNDEYİZ

Türkiye’nin iktisadi bağımsızlığı kazanırken başımıza gelenlerin ortada olduğunu sözlerine ekleyen Kızıltoprak, “17-25 Aralık operasyonu, akabinde gezi eylemleri ve sonunda da 15 Temmuz’da darbeyi başımıza geçirmek istediler. Buna karşı duran halk oldu. Artık Türkiye gelişmiş kalkınma yolunda ilelebet ilerleyecektir. Bunun ilk hareketini de 15 Temmuz da gerçekleştirdik. Bizleri büyüten annelerimiz babalarımız, hocalarımız bizlere hep ‘evladım vatana millete hep hizmet et’ diye söylerlerdi. Ben bunu anlıyordum ama şu 15 Temmuzdan sonra öyle bir anladım ki bizler hiçbir gruba hiçbir bölgeye hizmet etmeyeceğiz. Bizler vatana millete ülkeye bu bayrağa hizmet edeceğiz. Mülki idare olarak halkın hizmetindeyiz. En önemli güç halkın gücüdür. Halk bizim yanımızdaysa biz daha büyük güç göremiyoruz. Darbeye karşı bu darbeyi yenen halkın gücüydü. Halkımızdan aldığımız güçle halkımızın emrindeyiz” dedi.

HEPİNİZLE GURUR DUYUYORUM

Demokrasi nöbetinde son olarak konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ise, “15 Temmuz hain darbe girişiminden beri vatanına milletine devletine Cumhurbaşkanımıza ve bayrağımıza sahip çıktığını için hepinizle çok gurur duyuyorum. Bu vatan ve millet düşmanı paralel devlet yapılanmasını şiddetle kınıyor bir kez daha lanetliyorum. Hain darbe girişimi sırasında hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize de bir kez daha acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

BAĞIŞTA BULUNANLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Kaymakam Kubilay konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Başbakanlık koordinesinde hayata geçirilen kampanya hakkında da konuşarak, “15 Temmuz Şehit ve Gazileri için bir dayanışma kampanyası düzenlendi. Gururla ifade ediyorum ki sadece iki iş gününde ilçemizde 125 bin TL bu kampanyaya destek olunmuştur. Bu bağlamda da herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber: Emrah ÇOĞALAN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
turgay çiçek
Terör olaylari ve Paralel Arastirmasi Komisyonu kurulsun önergelerine Mecliste Red oyu veren Akp ne Hikmetse 15 Temmuz Gazisi oldu..
04.08.2016 12:13
Ali İsmail Demokrasi Nöbetini değil Siyaset Meydanı
Biz halk olarak görüyoruz.. AKP ve yandaşlarının siyaset meydanına dönüştürdüğü sözde demokrasi nöbeti.. Çerkezköy halkı doğru bir karar vermiş ve dürüst, ahlaklı, saygılı, adam gibi adam olan Sn. Vahap Akay'ı belediye başkanı seçmiştir.. Sizin bu siyaset oyunlarınıza alet olmadığı için bir kez daha gönüllerimizde taht kurmuştur. Yeter artık bu halkı kandırdığınız.. Ülkeyi bu hale kim getirdi?? Feto'ya "Bitsin artık bu hasret..Gel artık gelll" diye ağlayan kimdi? Atatürkçü, aydın, bu ülkeye gönülden bağlı generallerimizi, askerlerimizi hapse tıkıp, Fetocuları getirdiniz.. Dünyanın en güçlü ordularından biri olan şanlı ordumuzu mahvettiniz..Fetocuları doldurdunuz.. Binlerce zeki, aydın ,çalışkan gencimizin soruları çalıp, cemaatçilere vererek hakkını yediniz.. Saymakla bitmez.. Bu ülkeye çok ama çok kötülük ettiniz.. Masum insanların ahını çekeceksiniz.. Kurunun yanında yaş da yanar misali biz de sizin yüzünüzden çekeceğiz. Ama şunu bilin ki, bu ülkede yüreği temiz, vatanperver ve Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bizler, size benzemeyiz. Biz ülkemizin zor zamanlarını bile kullanıp siyaset yapmayız.. Yıllardır kötülediğiniz, kitaplardan ismini sildiğiniz, ayyaş dediğiniz, yollardan, okullardan, statlardan, aklınıza gelecek herşeyden adını kazıdığınız ATATÜRK sevgimiz yüreğimizdedir. Yıllardır bu milleti Allah ile aldattınız şimdi de Atatürk ile mi aldatıyorsunuz?? Hadi ordan, yemezler..
03.08.2016 08:46
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
İki grup arasındaki kavga kanlı bitti!
Dikkat konteyner kurbanı olmayın
Ves-Koç Toptan Gıda Çerkezköy'de açıldı
Normalleşme başladı fakat esnaf dertli
Kural çok, takan yok
Arıtma tesisi inşaatında göçük: 1 işçi öldü
Sosyal mesafe ve maske kurallarıyla kapılarını açtılar
Kumbağ Deresi iddialarına TESKİ’den açıklama
Reşat Bahar dede oldu
Sosyal mesafeli ilk muhtarlar toplantısı
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya