Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Eylül 2019 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Öğe: Çerkezköy istikrara evet diyecektir
Öğe: Çerkezköy istikrara evet diyecektir
AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, dün saat 11:00’de Gündem Özel canlı yayınında Gazeteci Şaban Kardeş’in konuğu oldu. Radyo, T Haber ve Çerkezköy Haber Gazetesi’nin ortaklığında yayınlanan programda Gazeteci Şaban Kardeş’in gündeme dair sorularını yanıtlayan Öğe,‘’Halkımız referandumda neye evet, neye hayır demeli’’ sorusunu,  “Çerkezköy halkı istikrara evet diyecektir. Birlik ve beraberliğe, milletin getirdiği düzene evet diyeceğiz. Daha güzel bir geleceğe, ülkenin menfaati için, lider ülke Türkiye’nin istikrarlı güçlü bir ülke olması için evet diyeceğiz. Kısacası vesayet sisteminden kurtulmak için evet diyeceğiz.” diyerek cevapladı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 06.02.2017 19:54
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Bölgenin güçlü sesi Radyo Haber gündeme dair açıklamalarda bulunan ve Gazeteci Şaban Kardeş’in gündeme dair sorularını yanıtlayan Ak Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, “Referandumda Hayır çıktığı zaman AK Parti’nin B planı ne olacak. Bununla ilgili böyle bir kaygınız var mı? “ sorusunu, ‘’İnşallah referandum sonrası kongre ile partili Cumhurbaşkanı dönemine başlayacağız. Genel merkezimiz hem fikir olursa partimizin kurucusu Recep Tayip Erdoğan partinin başına geçecektir. Dünyada partili olmayan Cumhurbaşkanlığı ve başkanlık sistemi sadece partili olmayan Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye ve Macaristan’da var. Ben partili Cumhurbaşkanı alakalı sakıncaları doğru bulmuyorum. Son yıllarda Türkiye’nin büyümesi ile birlikte doğal sonucu olduğunu düşünüyorum.’’ diyerek yanıtladı.

 

EVET DİYECEĞİZ

 

Gazeteci Şaban Kardeş’in  “Halkımız referandumda neye evet, neye hayır demeli “ sorusunu da cevaplayan Öğe, ‘’Çerkezköy halkı istikrara evet diyecektir. Birlik ve beraberliğe, milletin getirdiği düzene evet diyeceğiz. Daha güzel bir geleceğe, ülkenin menfaati için, lider ülke Türkiye’nin istikrarlı güçlü bir ülke olması için evet diyeceğiz. Kısacası vesayet sisteminden kurtulmak için evet diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI DÖNEMİNE BAŞLAYACAĞIZ

 

Öğe, Gazeteci Şaban Kardeş’in kendisine yönelttiği,  “ 15 Temmuz gecesi ilk haberi aldığınızda neredeydiniz ve ne yaptınız? “ sorusuna ise “10.20 sıralarında ailem ile birlikteydim. Genel Merkezden Harun Karaca’nın mesajı ile birlikte teşkilata geçtik. Mesajda teşkilatlarda buluşun ve meydanlara inin yazıyordu. Belediye önünde toplandık. O gece milletimizin istiklal mücadelesinin başladığı gecedir. Kısacası karanlık geceden başladığımız gece sabah aydınlığa ulaştığı bir gece oldu. “ şeklinde cevap verdi.

 

BİZİM YOL ARKADAŞIMIZ MİLLETİMİZ

 

FETÖ ile AK Parti’nin hiçbir zaman yol arkadaşlığı yapmadığını kaydeden Öğe “  Bizler yol arkadaşlığı terimini kabul etmiyoruz. Bu yapı yıllardır Türkiye’nin siyaseti içine sızmış, milletin iyi niyetinden faydalanmış, 15 Temmuz’da da ne kadar tehlikeli olduklarını göstermişlerdir. Milletimiz dışında hiçbir yol arkadaşını tanımıyoruz.” açıklamasında bulundu.

 

DAHA SAĞLIKLI YÜRÜYECEKTİR

 

Gazeteci Şaban Kardeş’in “ Parti içersinde olan FETÖ üyeleri var mıydı? Bu kişileri partiden ihraç ettiğiniz oldu mu? “ sorusu yanıtlayan Öğe“Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak ihraç etme yetkimiz yoktur. Genel merkezin istediği raporlar doğrultusunda partide görev almış partililer hakkında raporlarda bulunduk. Bazılarının haklarında inceleme, soruşturma adli ve genel merkez olarak devam etti.” dedi. Öğe, Çerkezköy’de FETÖ soruşturmalarının layıkı ile yapıldığına inanıp inanmadığıyla ilgili sorulan soruyu ise, ‘’Temizleme süreci oldu. Bir takım aksaklıklar oldu. Yargının içinde de soruşturmalar oldu. Bu süreçten sonra daha sağlıklı bir şekilde yürüyeceğine inanıyorum.” diyerek yanıtladı.

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANINCA BÜTÜN BORÇLAR SONA ERECEK

 

Akay yönetiminin 3 yıldır görevde olmasına rağmen elle tutulur bir yatırımı Çerkezköy'e kazandıramadığını savunan Öğe, Başkan Vahap Akay'ın ''Belediyeyi borçla devraldık'' söylemleri ile 3 yılın geçtiğini ileri sürerek, AK Parti'nin Çerkezköy'de tekrar belediye başkanlığını kazandığı zaman bütün borçların sona ereceğini ve Büyükşehir Belediyesi'nden gerekli yatırımı alabileceklerini iddia etti.

 

PARTİ İLE ORGANİK BAĞI YOK

 

Geçtiğimiz yıl sosyal medya hesabı üzerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği gerekçesiyle İlçe Sekreterliği görevinden geçmiş dönem AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay tarafından uzaklaştırılan Mustafa Karataş'ın hala parti içerisinde görev yaptığı iddialarına yanıt veren Öğe, "İlçe Sekreterliği görevindeydi aslında öyle bir hakaret söz konusu bile değil; biz kendisinin ifadesini aldık. Kendisinin parti ile organik bir bağı yoktur, sadece gönüllü olarak bir takım çalışmalarda destekçi oluyor." dedi.

 

RÜVEYDA AKBAY’IN GÖREVDEN ALINMASI

 

Kısa bir süre önce İlçe Kadın Kollar Başkanlığı görevinden alınan Rüveyda Akbay'ın yerine henüz kimsenin atanmamış olmasının hatırlatılması ve Akbay'ın Milletvekili Ayşe Doğan ile olan yakınlığının üzerine görevden uzaklaştırıldığı yönünde yer alan iddialara yanıt veren Öğe, "Rüveyda Hanım sağ olsun partimize çok hizmetler vermiş birisidir. Referandum öncesi İl Kadın Kolları Başkanlığımızın aldığı bir tasarrufudur, kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi.

 

BUGÜN BU KOLTUKTA BEN OTURUYORUM YARIN BİR BAŞKASI OTURACAK

 

İlçe Başkanı Ercan Erdoğan'ın parti içinde dengeleri elinde tuttuğunu ve ilçe yönetiminde Abdullah Öğe'den daha fazla hükmünün geçtiği yönünde ifade edilen soruyu yanıtlayan Öğe, "Bugün bu koltukta ben oturuyorum yarın bir başkası oturacaktır. Ercan Erdoğan, siyasi tecrübesi olan kendisiyle aynı yolda yürüdüğüm için gurur duyduğum birisidir. Şimdi partili Cumhurbaşkanı'nın 2 tane yardımcısı olacak bu durumda Cumhurbaşkanı'nı yardımcıları mı yönetiyor diyeceğiz? Böyle bir şey söz konusu dahi olamaz" diye konuştu.

 

3 YIL SÜREKLİ SORUNLARLA KARŞILAŞILAN PROJELERLE GEÇTİ

 

"Belediye yeri hizmet yapma yeridir, ağlama yeri değil" diyen Öğe, ''Yağacağız, edeceğiz kelimeleri ile bu işler artık olmuyor. 3 yılı geride bıraktınız hala bu söylemlerinize devam ediyorsunuz. Birtakım hizmetler var hak yememek lazım ama koca 3 yıl vaatlerle ve arkası gelmeyen, sürekli sorunlarla karşılaşılan projelerle geçti. Gönül isterdi ki projeler bitirilmiş olsun son iki yılda da halkımızın kullanımına açılsın ama yok. Hala Hikmet Uğraş'ın yaptığı alt yapıyı kullanıyoruz, belediye binasını yaptı ama biz bir tadilat yapamıyoruz o binada. Kış ortasında sağlıksız bir çalışma yapıldı. Mehmet Uz döneminde amfi tiyatro ve pazar yeri yapıldı bugün pazar yerini yamalayarak tadilat yapmaya kalkıyorlar. Remzi Garip döneminde Atatürk ve Öztrak Caddesi'nin yanı sıra diğer muhtelif alanlarda asfaltla buluştu. Ali Ertem döneminde Çerkezköy'ün dış mahalleleri yatırım gördü. Büyükşehir Belediyesi 2 aydır bir köprünün demirlerini yapamadı. 3 yıldır belediyenin elle tutulur hiçbir hizmet yok." şeklinde konuştu.

 

YOL ÇALIŞMALARI ACİL DEĞİLDİ

 

Kültür Merkezi'nin yapılacağı alana Milli Savunma Bakanlığı'nın şerh koyduğunun hatırlatılması noktasında Belediye Başkanı Vahap Akay'ın kendilerinden destek talebinde bulunduğunu ifade eden Öge, bakanlıkla gerekli görüşmelerin yapıldığını Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın konuya sıcak baktığını ifade etti. Yapılan yol çalışmalarının mevsimsiz yapıldığını kaydeden Öge, Çerkezköy Devlet Hastanesi yolunun yağışlı dönemlerde çamur içinde kaldığını hatırlatarak; TESKİ'nin tepe mevkiinde yaptığı yol çalışmasının acil olmadığını, yapılan asfalt çalışmasının takibi noktasında yerel yönetimin başarısız olduğunu kaydetti. Öte yandan Kızılpınar Mahallesi sakinlerinin serzenişte olduğunu ifade eden Öğe, "Milletin parasını kimsenin har vurup harman savurmaya hakkı yok. Sizlerden istirham ediyorum, bırakın yapmayın. Yapmayın ki sonrasında bizler bu yanlış ve eksik işleri tekrardan sökmek için para harcamayalım" diye belirtti.

 

MERMERDEN YAPILMIŞ HEYKELLER BOŞA

 

Tekirdağ büyükşehirin  ve Süleyman paşa belediyelerinin  muhtelif noktalarına konuşlandırdığı, şekilsiz mermer fiürleri heykelleri manasız bulduğunu belirten Öğe, "Heykellerle uğraşıyorsunuz. Mermerden yapılmış heykeller boşa... O heykeller hiçbir şey ifade etmiyor, ülkeye bir şey katmıyor. Millet olarak bizim özümüz olan Hat sanatımız var, kim olduğumuzu, Osmanlımızı gösteren bir sanattır. Hat sanatı bir şey ifade eder ama o mermerden yapılma heykeller bir şey ifade etmez. Biri bana o mermerdeki kompozisyonu anlatsın ben de anlayayım; sanatçı kendi hayal dünyasında olanı kendi anlıyor, kendi anladığını evinde yap kendini anla milletin parasıyla yapma." diyerek düşüncesini belirtti.

 

VATANA İHANETİN CEZASI İDAM OLMALI

 

Facebok üzerinden kendisine yöneltilen ''İdamın anayasada olmasını istiyor musunuz?'' sorusuna kendi şahsı adına yanıt veren Öğe, vatana ihanet suçunun cezasının idam olması gerektiğini ve çocuklara cinsel istismar suçu konusunda devletin yaptırım gücünü göstermesi gerektiğini şahsi kanaati olarak ifade ederken; parti kararının kendileri adına da yol gösterici olacağını kaydetti.

 

TERMİK SANTRAL

 

Çerkezköy'ün yerel bazda gündeminin zirvesinde yer alan termik santral yapımı projesi hakkında da konuşan Öğe, kendisinin de termik santral fikrine ilk olarak temkinli yaklaştığını belirterek, daha sonrasında edindiği bilgiler sonrasında ön yargılarından kurtulduğunu ifade etti. Trakya'da bulunan 1.1 milyar ton kömürün çevreye zarar verilmeden çıkartılacağını ifade eden Öğe, "Kapalı sistem olarak kurulacak santralde kömür dışarıya çıkartılmadan aşağıda enerjiye dönüştürülüyor. 7 farklı filtreden geçen kömür, kuru sistemle kömür yıkanarak külün ve partikülün önüne geçiliyor. Bu yatırımlara Almanya engel olmak istiyor. Almanya'da 49 termik santral var ve birçoğu 30 yaşının üzerinde. Almanya'yı kirletmeyen bu termik santraller Çerkezköy'ü mü kirletecek?" şeklinde konuştu.

 

Haber / Emrah ÇOĞALAN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
ÇİÇEK ER
neyin istikrarından bahsediyorsun sen ya terörün mü şehitlerin mi işsizliğin mi yokluğun mu sen nerede yaşıyorsun
10.02.2017 10:40
... EVET...EVET...EVET...
AK Parti 15 yıldır iktidarda,ve parlamenter sistemle iktidar oluyor,sizler 15 yıldır diktatörlükten bahsediyorsunuz..parlamenter sistemde denetim mekanizması var diyorsunuz,o zaman sizin savunduğunuz parlamenter sistem diktatörlük getirebilen bir denetim mekanizmasına sahip..Ülkede diktatörlük var derken de,parlamenter sistemi överken de yalan söylüyorsunuz..çelişkilerle dolusunuz..anayasa değişikliği paketini okumadan yorum yapmayın..zavallı durumuna düşüyorsunuz..siz hayır diyebilirsiniz..ben de hür irademle,PKK ve FETÖ le kolkola giren size inat, DAHA BÜYÜK VE GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE İÇİN ''EVET'' diyorum..
09.02.2017 14:33
turgay çiçek Başkanlığa #HAYIR
Hayır yüz bin kere hayır çok şükür kimseye boyun eymedik çünkü Türk milleti için Atatürk ne Demişti okuyanlar bilir vatan dedinmi Türk milleti Can'ını ortaya koyar mesele vatansa cumhuriyet için Atam için vatanım için hayır
08.02.2017 00:12
turgay çiçek Başkanlığa #HAYIR
25 şehidin geldiği gün, davul zurna Osmangazi köprüsünün açılışını kim yaptı? Yalçın Akdoğan iktidar partisinin, ülkeyi yöneten partinin, miletvekilleriyle, onun sözlerini nereye koydunuz
08.02.2017 00:10
hasan Allah aşkına!
"santralde kömür dışarıya çıkartılmadan aşağıda enerjiye dönüştürülüyor" Siyasi bir lidere halkı aldatmak yakışır mı? Halk kendini aldatan birini ne zamana kadar destekler?
07.02.2017 15:28
ayhan başkanlık
Milletv artık sizin kuru kuruya gazetelerden okuduğunu tekrarlama siyaset takip etmnizden bıktı. bunca zaman çerkezköy ilçe başkanısınız naptınız çerkezköy için? yaptığınız bir şy takip debildiğiniz bir sorun varmı? anca belediyeye laf atıyosunuz, bu akp nin yada cumhurbaşkanının değil Türkiye nin seçimi, bunca sene istikrar istikrar deyip durdunuz i,nsan sokağa çıkamıyor korkudan sizin yüzünüzden, hani istikrar? halka güvenmi verdiniz 15 senedir? cebine paramı koyabildiniz? herşeye zam geliyor millet aç açıkta sistem kilitlenmiş hiç bir şeyin çözümü yok, herşeyi satmışsınız yeter artık daaa yeter! birazda bu halkı düşünün, firavun gibi piramit mezar yapıp trilyonları altın tabutla yanınızdamı götüreceksiniz? krallıkmı ilan edeceksiniz? bu ülkeyi zaten 15 senedir 1 kişi yönetmiyormu? napıyorsunuz siz? yeter..
07.02.2017 13:48
Cezmi Kara uydurma be
ben çerkezköye samsundan geldim.çevremdeki herkes hayır derken sen ne diye evet diyorsun.seçimi karadenizliler belirler.başkanlık bize değiştirmez.boşuna rüzgar yapıyosunuz.
07.02.2017 11:48
İrfan he he
Ne istikrarmış beee..gelen giden kadırdı da kandırdı! 15 sene oldu hala istikrara kavuşamadık bundan sonra kavuşacağımıza inanacak kadar safmısınız?
07.02.2017 09:16
burali istikrar?
gene son seçimlerde halk koalisyon olmasın istikrar olsun diye halk evet dedi, aldığımız istikrar;terör arttı, enfolasyon arttır, dolar Euro arttı,işsizlik arttı, şehit cenazesi arttı, çerkezköyün aldığı yatırımlarda artış yok, istanbulda köprüler yapıldı diye ülkece sevinen bir halk oldu.çerkezköyde sabahtan akşama kadar eğitim için 200 derslik açık var diye gazeteler yazdı, kaç okul temeli attınız hani 2018 de geçilecek demiştiniz. istikrar anlayışı bu ise, haydi Çerkezköylüler istikrara devam.......
07.02.2017 07:52
Tarık Kutlu EVET? HAYIR?
İktidarda olup da yapamadığınız bir şey var mı? Başkanlık gelince açlar doyacak mı, şehitler azalacak mı, eğitim düzelecek mi, ekonomi iyileşecek mi? Madem bunları düzeltebiliyorsunuz, niye o zaman başkanlığa ihtiyacınız var? Zaten şimdi de her şeye gücünüz yetiyor. Galiba birilerinin sülalece yargılanmasının önüne geçmek için bunu istiyorsunuz. Çerkezköy bu oyuna gelmez. Gariban vatandaşı kandırmayın. Ülkeyi "Başkanla değil, her kesimden insanla el ele vererek düzeltmek için bu seçimde "HAYIR!" diyoruz!
06.02.2017 23:11
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Yine ışık ihlali yine kaza
Marketten hırsızlık yaparken yakalandı
Geri dönüşüm fabrikasında korkutan yangın
Lige bir puanla başladık
Kış spor kurslarında kayıtlar 23 Eylül’de başlayacak
DSP İlçe Başkanı Ergin güven tazeledi
Dünya temizlik gününde farkındalık yarattılar
Beyaz bezleri dereye batırıp, kirliliği gösterdiler
Tokoçin ’den takıma moral yemeği
Albayrak: “Her şey Tekirdağ ve Tekirdağlılar için”
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya