Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
09 Temmuz 2020 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Kılıçdaroğlu açtı ağzını yumdu gözünü
Kılıçdaroğlu açtı ağzını yumdu gözünü
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bir dizi programa katılmak üzere dün Tekirdağ’a geldi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 17.11.2017 20:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Kılıçdaroğlu, Çorlu ve Süleymanpaşa’daki temel atma törenlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sert sözlerle yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 'Kılıçdaroğlu hesap bilmiyor' sözlerine cevap veren Kılıçdaroğlu, "Bugün Beyefendi konuşmuş. 'Kılıçdaroğlu hesap bilmiyor' demiş.  'Hesap uzmanı ama hesap bilmiyor' demiş. Sevgili Erdoğan cesaretin varsa, hani diyorsun ya 'Ben karizmatiğim', gel karşıma çık. Göstereyim ben sana karizma neymiş. Senin karizmanı çizeyim. Oturmuş konuşuyor, neden karşımda konuşmuyorsun?” diye konuştu.

 

“ÜLKESİNİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNEN SİYASETÇİDİR”

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün sabah 11.00’de  muhtarlarla bir araya gelerek, basına kapalı görüşme yaptıktan sonra Çorlu Belediyesi'nin yaptıracağı Trakya Gösteri ve Kültür Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Kılıçdaroğlu törende yaptığı konuşmada “ Türkiye'nin bütün illerinde ve beldelerindeki belediye başkanlarıma şükran borçluyum. Çünkü onlar sizin için halk için mücadele ediyorlar. Size hizmet getirmek için mücadele ediyorlar. Herkes, mevkisi ve makamı ne olursa olsun, siyasetçi halkına hesap vermek zorundadır. Halkına hesap veren siyasetçi, düzgün, namuslu, onurlu siyasetçidir. Ülkesinin geleceğini düşünen siyasetçidir" açıklamasında bulundu.

 

“SABAH ÖĞLE AKŞAM KAVGA”

 

Hizmet peşinde olduklarını kaydeden Kılıçdaroğlu “ Biz hizmet peşindeyiz ama bir zat var ki, o zat da kavga peşinde. Ya arkadaş bu memlekette kavga etmediğin bir adam kalmadı. Kavga etmese ne olur, bir hafta konuşmazsa ne olur? Vallahi bir hafta konuşmazsa memlekete huzur gelecek. Her gün sabah öğle akşam konuşuyor. Ağzından olmadık laflar çıkıyor. Emin olsun rahatsız oluyorum. Kimin adına? Kendi adıma değil, benim için istediği kadar konuşabilir. Vatandaş adına; vatandaş huzur içinde evinde oturmak istiyor. Huzur içinde televizyonu açıp dinlemek istiyor haberleri ama yok. Sabah öğle akşam kavga” diye konuştu.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SERT YANIT VERDİ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Kılıçdaroğlu hesap bilmiyor’ sözlerine sert yanıt veren CHP lideri Kılıçdaroğlu “ Bugün beyefendi konuşmuş. 'Kılıçdaroğlu hesap bilmiyor' demiş.  'Hesap uzmanı ama hesap bilmiyor' demiş. Sevgili Erdoğan cesaretin varsa, hani diyorsun ya 'Ben karizmatiğim', gel karşıma çık. Göstereyim ben sana karizma neymiş. Senin karizmanı çizeyim. Oturmuş konuşuyor, neden karşımda konuşmuyorsun. 'Efendim, ben hesap bilmiyorum.' Sen zaten hesap bilseydin memleket bu halde olur muydu? Çiftçinin, işçinin, emeklinin haline bak. Doların, enflasyonun haline bak. Üniversiteyi bitirmiş milyonlarca gencimiz işsiz; onların haline bak. Dönmüş bana diyor ki 'Sen hesap bilmiyorsun.' Cesaretin varsa gel ben sana hesabı da öğreteyim kitabı da. Hesap nasıl yapılır, memleket nasıl yönetilir, insana sevgiyle, dostlukla nasıl yaklaşılır. Her vatandaş nasıl kucaklanır ben sana anlatayım. Ama gelemez, cesaret edemez. Karşıma çıkmaya cesaret edemiyorsa, niye konuşuyor hakkımda? Gelsin oturalım konuşalım, bana hesap soracakmış, gelsin sorsun. Cumhurbaşkanlığı yapıyorsun, 'Hesap soracağım' diyorsun. Başbakanlık yaptın 'Hesap soracağım' diyorsun. Bir partinin genel başkanlığını yapacağım 'Hesap soracağım' diyorsun. 15 yıldır benden hesap soruyorsun. 15 yıldır sormuyorsan namertsin sen. Öyle ya gel kardeşim karşıma ama ben sana ne soracağımı çok iyi biliyorum. Sen cesaret edemiyorsun” dedi.

 

“CEVABINI VERECEK MİSİN?”

 

Kılıçdaroğlu “ Senin çocukların vergi cennetlerine para gönderdi mi, göndermedi mi? Mesela bu soruyu soruyorum. Bir daha sorayım sevgili Erdoğan, senin çocukların vergi cennetlerine milyonlarca dolar para gönderdi mi, göndermedi mi? Musluğu açan gariban kadın bu ülkede 5 çeşit vergi ödüyor. Hepiniz vergi ödüyorsunuz. Çocuk doğduğu andan itibaren vergi ödüyor. Senin çocukların niye oralara milyonlarca dolar gönderiyor. Cevabını verecek misin? Haktan hukuktan adaletten bahsediyorsun. 'Kılıçdaroğlu hesap bilmiyor' diyorsun. Ben senin hesabını çok iyi biliyorum. Senin neler yaptığını da biliyorum. Ele veriyorsun talkını, kendin yutuyorsun salkımı. Bir daha söylüyorum. Sevgili Erdoğan ben adam yemem, ben adamlarla kavga etmem. Ben aklımla, mantığımla, bilgim, kültürüm ve özgüvenimle konuşurum. Cesaretim var, senin de cesaretin varsa, yüreğin varsa, sağda solda konuşmaya gerek yok. Senin dünya kadar televizyon kanalın var. Senin emrinde bir sürü gazeteci var. O gazetecileri al, o televizyonları al yürekliysen, gel karşıma çık. Adam gibi karşıma gel oturup hesaplaşalım. Adım gibi biliyorum, gelmeyecektir. Sorduğum soruyu da görmezden gelecektir. Bir kez daha soruyorum sevgili Erdoğan; senin çocukların vergi cennetlerine milyonlarca dolar gönderdi mi, göndermedi mi? Ben gönderdiğini biliyorum da o itiraf etsin diyorum. Ben de biliyorum gönderdi.

 

"Siyasetçi cebini düşünmez, halkı düşünür. Dürüst ve namuslu siyasetçi halkı düşünür. Ben her kuruşun hesabını veririm, siyasete atıldığım gün tüm malvarlığımı internet sitesine koydum, eşimin yüzüğüne kadar. Hepsi benim alın teriyle kazandığım paraydı. Yıllarca incelediler, acaba bu Kılıçdaroğlu'nun bir açığını bulabilir miyiz diye. Bir müfettiş ordusu görevlendirdiler. Bulamazsın kardeşim, bulamazsın. Biz kul hakkı yemeyiz, biz insana saygılıyız. Biz inançlı insanlarız, bizim kültürümüzde bu vardır. Biz kendi değerlerimize ihanet etmeyiz, kendi inancımıza ihanet etmeyiz. Bakın bizim belediyelerimiz ne kadar güzel tesisler, yeşil alanlar yapıyorlar. Biz bunları yapıyoruz, biz hizmet yapıyoruz. Onların engellemelerine rağmen yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

TEKİRDAĞ’DA TOPLU AÇILIŞ TÖRENİNE DE KATILDI

 

Çorlu’dan ayrılan CHP Lideri Kılıçdaroğlu ve partililer Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi toplu açılışı ve temel atma törenine katılmak üzere Tekirdağ’a geçtiler. Tekirdağ Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği açılış töreninde konuşan Kılıçdaroğlu “ Eğitim konusuna Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz  büyük önem veriyor.  Her bakan değiştiğinde milli eğitim politikası değişti. Her anne çocuğunun geleceğinden endişe duyuyor. 11 ilçeye 11 okul yapıldı. Bu okulu yapma görevi Milli Eğitim Bakanlığının. Ama beceremiyorlar biz yapıyoruz. Biz verdiğimiz bütün sözleri tuttuk. Seçimler öncesi dedik ki, "net asgari ücreti bin 500 lira yapacağız" dedik. "Bu parayı nereden bulacaksınız" dediler. Bizim bugün en küçük belediyemizden Erzurum’un Çat belediyesinden tutun Tekirdağ Büyükşehir, İzmir Büyükşehir’e kadar tutun bütün belediyelerimizde asgari ücret en az net bin 500 liradır. Demek ki oluyor, demek ki yapabiliyoruz. Soru şu aslında, küçük bir belediye dahi bunu yapıyorsa bir büyükşehir belediyesi dahi bunu yapıyorsa koskoca Türkiye Cumhuriyeti hükümeti bunu nasıl yapamıyor? Yapamıyorum diyor nasıl yapamıyorum diyor” diye konuştu.

 

“DİŞE DİŞ, GÖZE GÖZ BU HİZMETLER YAPILACAKTIR”

 

“2019 yılında ülke olarak sandık başına gideceğiz” diyerek konuşmasını sürdüren Kılıçdaroğlu “ Oylarımızı kullanacağız. Önümüzde iki seçenek var. Bir, tek adam rejimi. İki, demokratik parlamenter sistem. İki tercihten birisini kullanacağız. Dolayısıyla hepimizin sorumluluğu var. Ben dahil hepimizin sorumluluğu var. Cumhuriyeti kuranlar bize güzel bir Türkiye bıraktılar, bedel ödediler Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına kadar. Hayatlarını verdiler çocukları daha güzel bir ülkede yaşasın diye. Biz demokrasimizi geliştirmek zorundayız, çocuklarımıza güzel bir Türkiye’yi bırakmak zorundayız. Her evde huzurun, her evde bereketin olduğu bir Türkiye’yi yeniden inşa etmek zorundayız. Düne kadar bizi eleştiriyorlardı. Bugün artık onlar da bunu çok net görüyorlar. Hizmeti ancak ve ancak Cumhuriyet Halk Partisi yapar. Hizmeti Türkiye sathına ancak ve ancak CHP’li belediyeler götürür. Sadece bir örnek vereceğim. İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri metro yapamadılar, paramız yok dediler ve şu anda o metro inşaatlarını bakanlık yapıyor. Ama bizim İzmir Büyükşehir Belediyemiz kendi imkanlarıyla kendi metrosunu yapıyor. Üstelik onların yaptığının üçte bir fiyatına yapıyor. Kadir Başkanın parasını kesiyorlar, vermeyeceğiz diyorlar. Sanıyorlar ki, hizmeti engelleyecekler. Ne yaparlarsa yapsınlar hiç kimse Tekirdağlılara sunulan hizmeti engelleyemez. Dişe diş, göze göz bu hizmetler yapılacaktır. Bütün engellemelere rağmen Tekirdağ’dan Nahçıvan’a 1800 kilometrelik altyapı yatırımı yapıyorlarBu kolay bir iş değildir. Bunun özünde yatan nedir biliyor musunuz? Özünde yatan şudur, kul hakkı yemeden vatandaşa hesap vermektir. Belediye Başkanlarıma şunu söylüyorum, iki şeyi mutlaka dikkate alacaksınız. Bir; seçildiğiniz andan itibaren size oy versin vermesin görev yaptığınız beldede herkesi kucaklayacaksınız. Hiç ayrım yapmayacaksınız, hiç kimseyi ötekileştirmeyeceksiniz. İki; harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz. Bunu yaparsanız anılırsınız, bunu yaparsanız saygı duyulursunuz, bunu yaparsanız hizmetin ne olduğunu vatandaş da görmüş olur. O açıdan görevimiz ağır ama bu görevleri yerine getireceğiz. Bunun mücadelesini hep birlikte yapacağız. Çıkıp dediler ki, "biz İstanbul’a ihanet ettik." Ama Kadir Başkanımız, yani Tekirdağ’ın Büyükşehir Belediye Başkanı asla ve asla ve diğer Belediye Başkanlarımız da kendi kentlerine asla ihanet etmediler. Kenti ve kentliyi baş tacı ettiler, yeşili de korudular, hizmeti de yaptılar. Arzu ederlerse onlara belediyecilik dersi de verebiliriz emin olun.Hatta öyle Büyükşehir Belediye Başkanlığını falan da değil yani Kadir Başkanı hoca olarak göndermeyelim. Arzu ederlerse en küçük belediye başkanımızı onlara hoca olarak gönderebiliriz. Bir kent nasıl yönetilirmiş gösterebiliriz onlara. Tekirdağ’ın bir başka özelliği, Tekirdağ emin olun bir süre sonra hem tarihsel kimliğini koruyacak, hem Türkiye’nin, hem dünyanın en önemli kentlerinden birisi olacaktır. Çağdaş, uygar, dünyaya açık, Anadolu’yu kucaklayan bir kent kimliğine kavuşacaktır. Çok sayıda göç alıyor biliyorum ama Belediye Başkanlarımız hiç kimseyi ötekileştirmiyorlar. Anadolu’nun neresinden gelirse gelsin onlara kucak açıyorlar ve onlara hizmet sunuyorlar. Çünkü biz diğer partilere benzemeyiz. Bizim ruhumuzda insana sevgi vardır, bizim ruhumuzda vatana sevgi vardır, bizim ruhumuzda bayrağa sevgi vardır. Bizim ruhumuzda Kuvayi-Milliye vardır” diye konuştu. Açılış törenlerinin ardından Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen hemşeri dernekleri toplantısına katılan Kılıçdaroğlu, saat 18.00 sıralarında Tekirdağ’dan karayoluyla ayrıldı.

 

Haber / Şaban KARDEŞ

 
 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Otomobil, yola aniden fırlayan ata çarptı
Önümüzdeki ilk 2 yıl ‘altın yılı’ olacak
Uyuşturucu tacirlerine polis tokadı
Çerkezköy'de üst seviye koronavirüs denetimi
7 bin metrekare sıcak asfalt serimi yapılacak
12 fetö şüphelisinden 6'sı adliyeye sevk edildi
Düğün salonlarında yeni dönem
Halk toplantısı Bağlık Mahallesi’nde yapıldı
Terzi: Tek adam sistemine karşıyız
Çerkezköy’den 5 isim komisyonlara seçildi
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya