Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
12 Ağustos 2020 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Mustafa As güven tazeledi
Mustafa As güven tazeledi
Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası kongresi dün Beylice Düğün Salonu’nda yapıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 21.01.2018 21:06
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

DİVAN BAŞKANLIĞINI ALİ BOZDAĞ YAPTI

 

Tekirdağ Ticaret İl Müdürü Enver Tepe ve Tekirdağ Ticaret il Müdürlüğü yetkilileri nezaretinde yapılan kongre Mevcut Oda Başkanı Mustafa As’ın açılış konuşmasıyla başladı. Ardından Kongre Divanı Seçimi yapılmasının ardından divan başkanlığına Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ getirilirken, divan başkan yardımcılığına S.S. Çerkezköy Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yılmaz Arat, katip üyeliklere Engin Arslan, Vedat Koç  ve Ahmet Turanoğlu getirildi.

 

GÜNDEM MADDELERİ OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

 

Divanın oluşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede gündemde yer alan 2014-2015-2016-2017 yönetim kurulu faaliyet raporu okunmasının ardından 2014-2015-2016-2017 bilanço-gelir ve gider hesap raporu okundu. Bu maddeler üzerinde söz alan olmadı. Oya sunularak  kabul edildi. Ardından yönetim kurulu ve denetim kurulu ibra edildi ve oybirliği ile kabul edildi. Bir sonraki gündem maddesinde yeni dönem çalışma programı ile bu program içinde yer alacak olan eğitim, teorik ve pratik kurs programları, tahmini bütçenin görüşülmesi ve kabulü ya da reddi görüşüldü. Bu gündem maddesi üzerinde de söz alan olmadı ve oybirliğiyle kabul edildi. Devamındaki gündem maddenin de aylık ücretlerin, huzur haklarının, yolluk ve konaklama ücretlerinin tespiti görüşüldü ve oybirliğiyle kabul edildi. Gündemin 12. maddesinde ise 5362 sayılı kanundaki sınırları içinde öğrenci okutulması, muhtaç durumdaki oda üyelerine yardımda bulunulması ve bu konudaki işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi görüşüldü. Bu madde üzerinde de söz alan olmadı ve oya sunuldu oybirliğiyle kabul edildi. Ardından da bağlı olduğu birliğin mükafatı alınmak  şartıyla kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayrimenkul ve her türlü taşıt alım ve satımına işlemleri yürütmek üzere yönetim kuruluna yetki verilmesi görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin 14. maddesinde de Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü’nün 29.09.2014 tarih ve 3058694 sayılı yazısı görüşüldü. Bu madde reddedildi. Ardından dilek ve temennilere geçildi.

 

BAŞKAN ODAYA YER TAHSİSİNDE BULUNACAKLARINI BELİRTTİ

 

Dilek ve temenniler bölümümde Oda Başkanı Mustafa As yaptığı kısa konuşmada gündem maddelerinin oybirliğiyle alınması nedeniyle tüm oda üyelerine teşekkür etti. Ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay konuştu. Akay, “Bugün ilçemiz Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası seçimlere 3 başkan adayı ile giriyor. Öncelikle bu seçimin ilçemize ve ilimize hayırlı olsun. Çerkezköy’de yerel yönetimlerin güçlenmesi lazım ki sorunlar çözüm bulsun. Bu nedenle oda yönetimlerinin güçlenmesinden yanayız. Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası bölgemizin önemli bir kuruluşudur. Şoför esnafı arkadaşlarımızın haklarını korumak için bu odamızın yanında durmamız lazım. Çerkezköy bölgenin en önemli ilçelerinden biri. Bu güzide şoför esnafımızın sıkıntılarının giderilmesi için herkes üzerine düşeni yapmalı. Geçmiş dönemdeki oda başkanlarımızla ve mevcut oda başkanımızla da yaptığımız görüşmelerde odanın hizmet binasının fiziki şartlarının daha iyi olması lazım geldiğini belirttim ve bu konuda belediye olarak odaya yer tahsisi yapabileceğimizi ve binayı da ya kendi imkanlarıyla ya da federasyonun katkılarıyla yapılması gerektiğini belirttim. Kongrenin hayırlı olması temennimle göreve gelecek başkan ve ekibine başarılar dilerim. Hayırlı olsun.”dedi.

 

SIKINTILARI ÇÖZECEK RECEP ŞAHİN VE YÖNETİMİDİR

 

Ardından konuşan başkan adaylarından Recep Şahin,”Öncelikle Afrin Harekatı’nda ordumuza başarılar diliyorum. Eksikliklerini gördüğüm odamızda üyelerimiz zor şartlar altında çalışmaktadır. 2014 yılında da seçim yarışına girdim ve az bir farkla seçimi kaybettim. Mustafa As Başkan değişim olacak diğer yönetimi değiştirdim diyor. Ancak baktığımızda yönetim yine eski yönetim. Aynı isimler olduğunu görüyoruz. Odamız üyeleri çok daha iyi şartlara sahip olmaları için ben ve ekibim sıkıntıların çözümünü sağlayacağız. UKOME biriminin ilçemize açılması bir seçim yatırımıdır.2 yıldır As görevde ne işler yaptı bize anlatmadı. Bu sıkıntıları çözecek Recep Şahin ve yönetimidir. Odamızın aracı var 34 plaka. Bu 59 plaka olması lazım. Bir kurtarıcımız var reklam amaçlı yol kenarında duruyor. Korsanlarla gerekli mücadele yapılmadı. Biz göreve geldiğimizde korsanlara etkin bir mücadele yapacağız. Biz sadece üyelerimizi değil ailelerini de düşünüyoruz. Biz göreve geldiğimizde sosyal medya üzerinden değil  üyelerimizle birebir görüşeceğiz. Bize destek verin ki iyi günde değil kötü günde de yanınızda olalım. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

KENTİMİZ BÜYÜMEYE DEVAM ETMESİNE RAĞMEN ODAMIZ KENDİNİ YENİLEYEMEMİŞTİR

 

Başkan Adayı Fatih Kaleli ise, “Belediye başkanımızın burada odaya bir yer tahsis etmesi bir seçim vaadi olduğunu düşünüyor ve belediye başkanımızı bu konuşması nedeniyle tenzi ediyorum. Kentimiz devamlı büyümesine rağmen odamız kendini bir türlü yenilememiştir. Sıkıntılarımız büyüktür. Burada verilen hizmetlerden yararlanamadık. Biz esnafımızın sorunlarını çözümleyeceğiz. Göreve geldiğimizde çözümlenmemiş sıkıntı kalmayacak. Odamıza yeni bir çekici alacağız ve esnafımız için yardım fonu oluşturarak ihtiyaç sahibi esnaflarımıza yardımcı olacağız. Ayrıca üyelerimize iskontolu lastik temininde bulunacağız. Kaybolan itibarımızı yeniden tesis edeceğiz. Genç ve dinamik bir ekiple göreve geliyoruz. Bize destek vererek göreve getirdiğinizde çözümlenmemiş sıkıntılar kalmayacak. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

KİMSEYİ AYIRT ETMEDEN GÖREV YAPTIK

 

Son konuşmayı Oda Başkanı Mustafa As yaptı. As, 1994 yılından bu yana oda üyesi olduğunu ve Yaşar Kuş yönetiminde bulunduğunu da kaydederek; “ Son iki yıldan bu yana oda başkanlığı yapmaktayım. Bugüne kadar hiç kimseyi ayırt etmeden hizmet vermeye çalıştım. Seçimde kim kazanırsa kazansın kazanan odamız olacak. İlçemize UKOME birimi kazandırdık. Korsanları kaldırmak için önemli bir çalışma yaptık. S Plakalarda yaşı 19’dan 23’e çıkardık. J plakalı araçlarda ikili eğitimlerde okulların 08:00 da açılması sıkıntı yarattığı için biraz ileri saate kaydırdık. M plakalarda odamıza bağlı kooperatif araçları teke indirilmesi için çalışma yaptık. Bu konuda birleşmeden başka çare yok. Kamyoncu esnafımızın K belgeleri için de Çerkezköy’de verilmesini sağladık. İlçemizde TÜV istasyonu kurulmasını da kısa süre içinde sağlayacağız. Bina anlamında şoför esnafımıza her türlü hizmet verebilecek bir yeni bina yapılması için proje hazırladık göreve geldiğimizde bunu da yapacağız. Yönetimimiz tüm şoför esnafımızın sorunlarını bilen ve bu sorunları çözümleyecek.  Hiç kimseyi ötekileştirmeden bir yönetimle göreve geliyoruz. “dedi.

 

KATILIM YOĞUN OLDU

 

Kongrede, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Esnaf Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ercan Erdoğan, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Cemalettin Turlin, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Muzaffer Yaztepe, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tekirdağ İl Müdürü Enver Tepe, Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan adayları Necati Aksu, Erkan Zümbül, sivil toplum kuruluşu yöneticileri, Çorlu, Malkara, Saray, Muratlı, Tekirdağ, Hayrabolu, Şarköy Marmaraereğlisi şoförler ve otomobilciler esnaf odası başkanları da hazır bulundu.

 

MUSTAFA AS GÜVEN TAZELEYEREK BAŞKAN SEÇİLDİ 

 

İki yıldır Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanlığı görevini sürdüren Mustafa As dün Beylice Düğün Salonu’nda yapılan olağan genel kurulda güven tazeleyerek 4 yıllığına Başkanlığa seçildi.  Mustafa As başkanlığındaki yönetim kurulu asil üyeliklerinde şu isimler yer aldı; Hakan Fıçıcı, Cemal Buzkuş, Hacı Ali Rişvan, Fikret Güven, Erdinç Erke, Taylan Taşdemir, Hüsamettin Keskin, Şenol Aydoğdu. Denetim kurulu asil Üyeliklerine; Fatih Uzel, Yılmaz Cürebal, Aytaç Erdem seçildi

 

KAZANAN ODAMIZ VE TEKİRDAĞ OLDU

 

Seçim sonunda kısa bir teşekkür konuşması yapan Mustafa As; “Değerli oda üyelerimiz bizlere oy veren vermeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün burada kazanan odamız ve Tekirdağ oldu. Bundan böyle sizlerle el ele birlik ve beraberlik içinde olarak sıkıntılarımızı birlikte çözümleyeceğiz. Ben değil biz varız mantığı ile çalışarak odamızı daha iyi yerlere getireceğiz. Recep Şahin ve Fatih Kaleli arkadaşımıza da teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Haber / Seyit SÜREN

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Trakya’nın en büyük meydanı olacak
O bina yıkıldı
Kürklü: Öğrencilerimizin yüzde 75’i nitelikli okullara yerleşti
Çerkezköy’de koronavirüs denetimi
Selanik Meydanı çalışmaları başladı
İl genelinde yol çalışmaları sürüyor
“Maske konusunda daha dikkatli olmalıyız”
13. Çorlu Tarım Fuarı kapılarını açtı
Sarıkurt: 50 bin ton asfalt üreteceğiz
  ANKET
Sizce aşağıdaki sorunlardan hangisi Türkiye'nin 2020’deki en önemli sorunlarının başında yer alıyor?
2020'nin İlk Altı Ayında Oluşan Bütçe Açığı
Ayasofya'nın İbadete Açılmasına Yönelik Tartışmalar
Covid-19'un Yol Açtığı Sorunlar
İşsizlik Sorunları
Terör Sorunları
İç Siyasetteki Sorunlar
Ekonomik Sorunlar
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya