Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Ocak 2020 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Albayrak mesaiye Çerkezköy’den başladı
Albayrak mesaiye Çerkezköy’den başladı
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe programları kapsamında dün çalışmalarını Çerkezköy’de gerçekleştirdi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 23.01.2018 19:53
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

ALİ BOZDAĞ KAHVALTI VERDİ

 

Dün erken saatlerde Çerkezköy’e gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak sabah namazının ardından Gönlübol Lokantası’nda kahvaltıya katıldı. Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen kahvaltıya CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, Çerkezköy Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, büyükşehir belediye meclis üyeleri Ömer Kılınç ve Ensar Sivri, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

 AS’I MAKAMINDA AĞIRLADI

 

Kahvaltının ardından Büyükşehir Belediyesi Çerkezköy Hizmet Binası’ndaki makamına geçen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak makamında Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı.  Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın çalışmaları hakkında Mustafa As'tan bilgi alan Başkan Kadir Albayrak, yeni dönemde kendilerine başarılar diledi. Mustafa As ve yönetim kurulu üyeleri de Başkan Albayrak'a misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. 

 

TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRDİ

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak saat 09.30’da ise Çerkezköy'de sürdürülen faaliyetler kapsamında tamamlanan projeler, yatırımlar ve devam eden 2018 yılı yatırım planı ile ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıya Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz da katıldı. 30 Mart 2014 tarihinden itibaren Çerkezköy’de bütün daire başkanlıklarının çalışmaları hakkında bilgiler veren Albayrak “ Tekirdağ'ın 11 ilçesinin içerisinde ilk defa UKOME'nin bir birimini açıyoruz. Çerkezköy hem sanayinin merkezi, hem de nüfusu hızla artan bir ilçemiz. Devamlı göç alıyor. Bu nedenle yaptığımız UKOME'nin ilk birimini burada açmayı uygun gördük.  UKOME'nin birimi Saray, Kapaklı ve Çerkezköy'de bütün ulaşım dairesini ilgilendiren tüm esnafımıza hizmet verecek. Bundan sonraki hedefimiz de Çorlu İlçesi’nde Çorlu, Ergene ve Marmaraereğlisi'ne hizmet edecek olan birimimizi kurmaktır” açıklamasında bulundu.

 

“ÇERKEZKÖY’DE 55 ARACIMIZ VAR”

 

Toplantıda konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral ise, " Çerkezköy'de yürüttüğümüz faaliyetlerden biri de toplu taşımanın rehabilitasyonuydu. Bu kapsamda ilçemizde faaliyet gösteren 4 büyük kooperatif ile büyükşehir belediyesi olarak anlaşmalarımızı yaptık. Tüm kooperatifler ile protokol imzalayarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Sistemine yönelik katılımlarını sağladık. Bu kapsamda birçok araç da değişmeye başladı. Çorlu istikametine giden 20 no'lu kooperatifin araçları tamamı bizim ulaşım hizmetimize girdi, makinelerini takarak kartlı ulaşım sisteminde hizmet vermeye başladılar. Bu sayede engelli ve 65 yaş üstü vatandaşlarımız ücretsiz ulaşım imkânına sahip oldular. Çerkezköy içinde toplam 55 aracımız var. Bunların 26 tanesini engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getirdik.  12 tanesini de bizim elektronik bilet toplama sistemimize dâhil oldular.  Mart ayına kadar bu sayıları tamamlamayı planlıyoruz. Kızılpınar Veliköy hattında da birçok araç yenilenmeye başlandı. Kırsalda 34 tane modern durağımızı koyduk. Aynı şekilde Çerkezköy merkezinde de 88 adet otobüs durağımız monte edildi. Otobüs durağı ihalelerimiz devam etmekte. İhtiyaç doğdukça durak montajlarımızı yıl içerisinde gerçekleştireceğiz. Bunların yanında bizim Ulaşım Dairesi Başkanlığı olarak yol, kavşak gibi sorumluluğumuz da var. Malumunuz yol boyaları ile ilgili ciddi çalışmalarımız oldu. Toplam bin 66 metre kare yaya geçidi ve yavaşlama çizgisi çizdik. Yaklaşık 18 bin metre de yol çizgi boyası çalışması yapıldı. Önümüzdeki yıl mevsimin uygun olduğu zamanlarda yaz ayında yol çizgilerinin tamamını yenileyeceğiz.

 

“BAĞLIK VİYADÜĞÜ İHALEYE ÇIKACAK”

 

Çerkezköy’deki Bağlık Viyadüğü’nün bakanlıktaki onay sürecinde sona geldiklerini kaydeden Eral, bu projeye ise büyükşehir belediyesinin 15 milyon TL ayırdığını kaydetti. Eral “ Büyük olasılıkla önümüzdeki ay onay süreci bitecek ve çalışmalarımızı sona yaklaştıracağız. Yaza doğru bu işin ihalesi olacağını umuyoruz. Bölgemizdeki sinyalize kavşaklarının bakım ve onarımı da Ulaşım Daire Başkanlığımız tarafından yapılmaktadır. 16 tane sinyalize kavşağımız var. Öztark ve Atatürk Caddelerinde ciddi düzenlemeler var. Burada Çerkezköy Belediyesi ile ortak çalışmalarımız var. Tüm bunlar bizim rutin çalışmalarımız. Fakat bugün burada Türkiye'deki Büyükşehirler içerisinde bir ilke de imza atacağız. UKOME'nin bir birimi Çerkezköy'de açılacak. Bu şube sayesinde Saray, Kapaklı ve Çerkezköy'deki kişiler belgelerini burada da yaptırmış olacaklar” dedi.

 

“YATIRIMLARIMIZ SÜRÜYOR”

 

Albayrak, "Çerkezköy'de Kültür Merkezi inşaatımız devam ediyor. Bunun yanında sosyal hizmetler merkezi yapımı, aş evi, gıda bankası, kadın sığınma evi, düğün alanı ve yarı olimpik yüzme havuzunun yapımları da devam ediyor. Çerkezköy için Fen İşleri olarak 50 milyonluk bir yatırım öngörülüyor.

 

Kavakdere ıslah çalışmaları birinci bölümü tamamlandı. İkinci bölümünde ihalesi yapıldı. 6 milyon civarında tamamlanmış olacak.  TESKİ'nin bugüne kadar tamamlanmış 10 tane 14 milyon 700 bin TL’lik yatırımı, devam eden dört tane ise 36 milyonluk yatırımı var.  Yine TESKİ adına Devlet Su İşleri tarafından yapılan 25 milyonluk biyolojik arıtma tesisi var. Tamamlanan yatırımlar içerisinde Çerkezköy kısmı dere ıslahı ve köprü yapılması, imar sahası taşkın koruma inşaatı, Hükümet Caddesi ishale hattı inşaatı, yeni su kuyuları gibi yatırımlar var.  Devam eden ve tamamlanan yatırımlar ile birlikte TESKİ Çerkezköy'de KDV dahil 76 milyon 503 bin liralık bir yatırım gerçekleştirmiş oluyor. Deprem Risk Daire Başkanlığımız Çerkezköy'de 9 adet zemin etütü çalışması yaptı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız tarafından evde temizlik proje kapsamında 2017 yılında 20 evde temizlik yapılmış. İhtiyacı olan vatandaşlarımıza da 102 bin liraya yakın nakdi yardım yapılmış. Kadın Danışma Merkezi'ne kurulduğu günden bu yana 650 vatandaşa danışmanlık hizmeti verildi. Özel Çerkezköy Gündüz Bakım Evinde 37 çocuğa hizmet veriliyor. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığımızın yaptığı çalışmalar var. Kovan dağıtımı, Kızılpınar Mahallesi'nde yeni sıvı hatları yapılması, tarım yollarının bakımı, Kızılpınar'da mera iyileştirme projesi kapsamında bin dekar alana 20 kilo gübre konulması bu çalışmalar arasındadır. Yine Kızılpınar'da hayvan suyu içme göleti yapılacak.  Kültür ve Sosyal İşler Dairesinin yapmış olduğu 2014 yılında 28 bin, 2015 yılında 187 bin, 2016 yılında 259 bin, 2017 yılında da 412 bin liralık çalışmalar oldu. Bütün bu saydıklarım birbirinden önemli yatırımlar ama en önemlisi de bugün burada UKOME'nin açılacak olmasıdır. Ben bütün Çerkezköy'deki şöför esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Vahap Akay'ın da önemli projeleri var. Bunları da takdir ile takip ediyoruz" dedi.

 

UKOME ŞUBESİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Basın toplantısının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ulaşım Dairesi Başkanlığı UKOME Çerkezköy Şubesinin açılış törenine katıldı. Açılışta Başkan Kadir Albayrak'ın yanı sıra Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanları Şeref Çetin ve Nejat Erdoğan, Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral, Basın Yayın ve Halka İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Rıfat Poyraz ile Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As da yer aldı.

 

Törende konuşma yapan Başkan Kadir Albayrak UKOME şubesinin tüm Saray, Kapaklı ve Çerkezköy esnafına hayırlı olmasını dilerken, Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mustafa As ise birimin Çerkezköy'de açılmasının önemli bir adım olduğunu belirterek "Bu konuda emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak olmak üzere herkese teşekkür ederim" dedi.

 

CHP İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

 

Albayrak saat 11.30’da ise CHP Çerkezköy İlçe Teşkilatına hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Albayrak teşkilatta CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, Kadın Kolları Başkan Ebru Alaca, Gençlik Kolları Başkanı Uğurcan Avcılar ve partililer ile karşılandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ziyaretinden ötürü teşekkür eden CHP İlçe Başkanı Engin Camcı “ Teşkilat olarak kongrelerimizi tamamladık. 2019 yerel ve genel seçimlerine hazırlanıyoruz. Bir önceki dönemde yaşadığımız başarıyı inşallah ilk olarak yerel daha sonra genel seçimlerde yakalayacağız. Çerkezköy’e Başkanımız Vahap Akay ile birlikte çok büyük katkıda bulunuyorlar.  Sonuçta gözle görülen değişikler var. Hem büyükşehir hem de Çerkezköy Belediyesi Çerkezköy’ün yarınlarına yapılacak yatırımlara imza atıyorlar” diye konuştu.

 

“ÇERKEZKÖY’ÜN SORUNLARI ÖTELENMEMESİ GEREKİYOR”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’na hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu kaydeden Başkan Albayrak “ Bugün CHP olmasaydı büyükşehir belediye başkanı olamazdım. Örgüte çok önem veriyoruz.  Yerel yönetimde geldiğimiz nokta da Vahap Akay ile benim açımdan yeterli hizmeti vermeye çalıştık. Bu yeterli değildir. Çerkezköy nüfusu önümüzdeki günlerde açıklanacak. 143 bin 500 olan nüfusün 160’ine çıkacağını düşünüyoruz. O nedenle Çerkezköy’ün sorunlarının ötelenmemesi gerekiyor” dedi.

 

“VERDİKLERİ RAKAMLAR YANLIŞ”

 

Ak Parti Tekirdağ teşkilatını eleştiren Albayrak “ Özellikle İl Başkanları ve milletvekilleri yalan söylemeye başladılar. Verdikleri rakamlar ve suçlamaları da yanlıştır. İsteyin ben size dosya vereyim doğru rakamları halka söyleyiniz” diye konuştu.

 

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇ HAREKETLİ GEÇECEK”

 

Albayrak “ Çerkezköy’ü 1982’den beri tanıyorum. AK Parti ile yönetildiğinde iki defa sel baskınına maruz kaldı.  40 kilogram yağış yağdığı zaman Çerkezköy büyük bir afet ile karşılaştı. Büyük bir ciddi alt yapı çalışması yaparak 85 kilogram yağışta sıkıntı yaşamadık. Önümüzdeki süreç hareketli geçecek. AK Parti’nin Türkiye’ye verecek bir şeyi kalmadı. Hepimiz bunu görüyoruz. Neyi nereye getirdikleri belli değil. Ekonomi tıkandı ve ülkeyi de iyi yönetemiyorlar. Aynı otorite hem valiyi hem de AK Parti İl Başkanını atıyor. Sıkıntının da kaynadığı da buradadır” dedi.

 

“İKİ MURATLI BİR KIZILPINAR YAPIYOR”

 

Seçim kitapçığında yer alan vaatlerini teker teker yerine getirdiklerini kaydeden Albayrak “Ne söz verdiysek onları vatandaşlarımıza anlatacağız. Kızılpınar’ın nüfusu 51 bine dayanıyor. İki tane Muratlı ilçesi Kızılpınar yapıyor. Kızılpınar’a seçim zamanında geldiğimde her tarafı çamur ve berbattı. Kızılpınar şuan 150 bin nüfusa hitap edecek alt ve üst yapıya sahiptir. Alt yapının ise yüzde 70’si tamamlandı. Bizlerin aynı heyecanı tekrardan yakalayacağımızdan şüphem yoktur. Kurultayın ardından Yeni heyecanla seçimlere hazırlanacağız.  Bu örgüt yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden üstesinden gelecektir” diye konuştu.

 

Haber / Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Cinayet şüphelisi ağabey-kardeş tutuklandı
Koçak:Uzlaşma yoksa barışta yok
CHP İlçe Yönetiminden Koçak’a ziyaret
As: Psikoteknik raporu süresi 3 Şubat’ta kadar uzatıldı
Korkmaz:Pazar alışverişleri her zaman ekonomiktir  
Çorlu’da uyuşturucu ve bağımlılık masaya yatırıldı
BAL’da ikinci devre başladı
Başkan Yurdakul genel kurula katıldı
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
O anne sessizliğini bozdu

BAZEN İMTİHAN ZORDUR ANLAYANA KOLAY
bir kaç sorum var dilekçeniz çok özenle yazılmış diye duydum kimler akıl veriyor bilmiyorum ama savcıya bile yanlış yaptıracak boyutlarda tanıdık var sanırım. sizin bir parti ile iletişimiz var diyorlar ne dersiniz bir çatışma çıkarılıyor olabilir mi. evet birde aynı sınıfta okumuş olan o öğrenciler tekrar ifade vermiş sizin çocuğunuz iddia ettiğiniz gibi zarar görmüş olabilir (buda tartışılır okuma yazma öğreten bir öğretmenden bahsediyoruz ki sizin çocuğunuzun bunu öğrenmesinin ne kadar zor olduğunu uzmanlar bilir siz değil) ya o çocukların karakola gidip üçüncü kez ifade vermeleri onlarda nasıl bir etki bırakmıştır. Sesiz çığlık diyerek yine algıya devam ediyorsunuz, akıl vermeler devam ediyor galiba bence siz kendinizi bir çek edin belki sorun sizdedir ne dersiniz. Rabbim sabır versin inşallah
ÖĞRETMEN


helal olsun şaban kardeş
şu çerkezköyde bu haberi yapabilecek tek adam sendin valla bravo. mazlumun yanında olan tek insansın belkide. maalesef amirlerimiz kendi çocuklarına gösterdiği abartılı hassasiyetin milyonda birini başkasının evlatlarına göstermiyor. ilahi adalet tecelli ettiğinde korkarımki olan evlatlarına olacak. azcık empati yahu çok mu zor. o kadar mı kalbiniz karardı.tekrar tebrikler şaban bey. umarım farkındalık yaratabilrsiniz.
bravo


Alperen Ayaz 59 kiloda Gençler Türkiye 5’incisi oldu

BOYNUZ KULAĞI GEÇİYOR
TEBRİKLER HOCAM HARİKA SONUÇLAR ALIYORSUNUZ. EVLATLARINIZ VE SPORCULARINIZ İLÇEMİZİ EN GÜZEL BİR ŞEKİLDE TEMSİL ETMEYE DEVAM EDİYOR. BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM
METİN DEMİRBAĞ


Antalya’dan üç madalya ile döndüler

TEBRİKLER
İLÇEMİZDE BÖYLE GÜZEL ÇALIŞMALARIN OLDUĞUNU BİLİYORUZ VE ONLARLA GURUR DUYUYORUZ. GENÇLİĞİN TÜM ENERJİSİNİ SPOR ALANINDA KULLANAN BU SPOR KULÜBÜMÜZ DAHA BİR ÇOK BAŞARI ELDE EDECEĞİNDEN HİÇ ŞÜPHEMİZ YOK. İLÇE GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRÜ METİN DEMİRBAĞ
METİN DEMİRBAĞ


  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya