Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
12 Aralık 2019 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
KAHVALTIDA BULUŞTULAR
KAHVALTIDA BULUŞTULAR
Kapaklı Başakşehir Koleji Gençlik Spor Kulübü Futbol takımının resmi sezon açılışı dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı; Bir elin nesi var iki elin sesi var misali bu çocuklarımıza hep beraber sahip çıkmamanız gerekiyor.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 11.02.2018 21:31
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çünkü bu çocuklarımızı boş zamanlarını geçirebilecekleri yatırımları onlara sunmazsak kötü görüntülerle karşı karşıya kalırız. Kahve köşelerinden ve diğer kötü yerlerden uzak tutmak istiyoruz’’ dedi.

 

Kapaklı Başakşehir Koleji Gençlik Spor Kulübü Futbol takımının resmi sezon açılışı dolayısıyla dün saat 10:30’da Kapaklı Busines Otel’de kahvaltı düzenlendi.

 

KİMLER KATILDI?

 

Kahvaltıya Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı ve eşi Fatma Mandalı, Başakşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dursun, Kapaklı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Recep Eray Tok, Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Yardımcıları Salih Yılmaz ve Emin Neşeli, Kapaklıspor Kulübü Başkanı Hasan Dükanlı, Kapaklı Sitespor Kulübü Başkanı Ersan Yalçın Karamehmetoğlu, Başakşehir Koleji Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cengiz Öğüt, Büyükyoncalı Gençlik Spor Kulübü Başkanı Yalçın Özçevik, Başakşehir Koleji Muhasebe Müdürü Serpil Gamlı, Başakşehir Koleji Ortaokul Müdürü Aylin Arda, Başakşehir Koleji İlkokul Müdürü Savaş Coşkun, Başakşehir Koleji Gençlik Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Hasan Dursun, spor kulübü futbolcuları ile ilkokul ve ortaokul öğretmenleri katıldı.  

 

‘’EĞİTİM YUVASINI BÖLGEMİZE KAZANDIRMANIN HAKLI GURURUNU YAŞAMAKTAYIZ’’

 

Kahvaltıda açılış konuşmasını yapan Başakşehir Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dursun; ‘’Kapaklı Başakşehir Koleji olarak sevgili yavrularımızı geleceğe hazırladığımız güvenli ve başarılı bir eğitim yuvasını bölgemize kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktayız. 2016 ve 2017 yılında yapılan TEOG sınavları resmi sonuçlarına göre bölgede açık ara farkla birinci olma başarısı yakaladık. 2017-20148 eğitim öğretim yılı başında bölgemizdeki en iyi sınıf öğretmenleri arasında gösterilen Özcan Özek ve Sinan Aksözek öğretmenlerimizi kadromuza dahil ederek gücümüze güç kattık. 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. Sınıf öğrencilerimiz için yetiştirdiği başarılı öğrencilerle isminden söz ettirmiş çok değerli bir öğretmenimizle anlaşmış bulunmaktayız’’ dedi.

 

‘’AKADEMİK BAŞARILARI SOSYAL FAALİYETLERLE TAÇLANDIRMAK İSTEDİK’’

 

Akademik başarıları sosyal faaliyetlerle taçlandırmak için 2017 yılında Kapaklı Başakşehir Koleji Gençlik Spor Kulübü’nü kurduklarını belirten Dursun; ‘’Futbol okulu, voleybol, halk oyunları ve masa tenisi branşlarında bölgemizdeki tüm çocuklara hizmet vermekteyiz. Kurumsal bir yapıyla kurduğumuz futbol kulübümüzle bölgemizi 3. lig düzeyinde temsil edecek bir futbol takımı kazandırmak için yola çıktık’’ ifadelerini kullandı.

 

ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİK

 

Kapaklı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Recep Eray Tok da; Bizler Kapaklı Gençlik Hizmetleri Ve İlçe Spor Müdürlüğü olarak 20 Aralık 2017 tarihinde Sayın Kaymakamımız Mehmet Yüzer’in oluruyla görevimize başladık. Göreve başladığımız günden itibaren ilçemizin tüm futbol kulüpleri ve diğer branşlarda iştirak eden hizmet eden kulüplerle bir araya gelerek istişare etme fırsatlarıyla hem onların sorunlarını hem de çalışmalarını yerinde inceleyerek birlik olarak başarılı olmak için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bu noktada kulübümüzde oynayacak futbolcularımıza ve oynayan futbolcularımıza gerçekten çok büyük görevler düşüyor. Bizler biliyoruz ki gençlerimizi hedefe ulaştırmak için mücadele veriyoruz. Ve bunlar için de onlara bir önder gerekiyor. Ve bu önderliği gerçekleştiren spor müdürlerimize, ilçe müdürlerimize ve daha sonrasında amatör kulüplere gönül vererek maddi kazançları bir kenara bırakarak sadece manevi kazançları göz önünde bulundurarak burada mücadele eden değerli sporcularımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

‘’KAPAKLIMIZI İLÇE YAPTIK’’

 

Ardından konuşmasını yapan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı: 1986 yılında Kapaklı’nın köy statüsünden çıkarak kasaba statüsüne getirildiğini ifade ederek; Ben 2004 yılında göreve başladığımda nüfusumuz 25 bindi. Ve tabii ki o günkü siyasi heyecan neticesinde Kapaklımıza neler getirebiliriz. Onun arayışı içerisindeyiz. Tabii ki bu hizmetleri götürürken 2007 yılında Kapaklı’da bir banka dahi yoktu. Yani bir finans sektörü bizim hesaba yatırabileceğimiz bir para bankası yoktu. Ve bunları yapabilmekle ilgili finans sektörü olarak İş Bankası geldi. Hemen akabinde diğer bankalar takip etmeye başlayınca artık şehir olma unsuruna doğru ulaşmış olduk. 06.12.2012 tarihinde ayrı bir heyecan vardı Kapaklı’da. Acaba biz ilçe mi olacağız yoksa Çerkezköy’e bağlı bir mahalle mi olacağız. Siyasi partisi ne olursa olsun herkes arkamızda durarak beraber bir şekilde burasını ilçe yaptık. Çünkü çok önemli bir konuydu’’ dedi.  

 

‘’ÖZVERİLİ OLMALIYIZ’’

 

30.03.2014 tarihinde sonra yerel seçimler gerçekleştikten sonra ilçe olunduğunu ifade eden Başkan Mandalı; Tabii büyükşehir statüsüne bizi biraz ayrıştırmaya doğru gitti. Yani ilçe belediyesi olarak bizler yaptırım gücümüzü tek elden götürürken maalesef yasal çerçeveleri bazı elimizdeki imkanları alarak iki başlı sisteme doğru gittik. Tabi ki bu oyunu yaparken takım oyunu oynamamız gerekiyordu. Nasıl ki futbolda değerli kardeşlerimiz toplu defans ve aynı şekilde bir arkadaşının üzerine yük bindirmektense 11’i de aynı şekilde bu özveriyi göstermesi gerekir. Bizler de bu özveriyi beraberinde götürmek ve güzel bir Kapaklı yapma uğraşısı içersindeyiz. Tabi spor camiasında biz neredeyiz. Spor camiasında Süper Lig 'te Kapaklı spor var. Geçen günlerde 14 yaşındaki evladımız milli takıma seçilmiş oldu. Bunlar çok önemli. Tabi biz alt yapı olarak neredeyiz. Hem devlet olarak hem de yerel yönetim olarak bizim nerede olduğumuz çok önemli’’ dedi.

 

SPOR SALONU YAPILACAK

 

Kapaklı’ya yapılacak olan spor salonunun yerinin belirlendiğini ifade eden Başkan Mandalı; Bu halkımızın ihtiyacı olan bir konuydu. Biz yerel yönetim olarak bin kişilik kapalı spor salonu yapma planındaydık fakat yasal çerçeve içerisinde bir değişiklik oldu. 3194 imar mevzuatı da bir değişiklik tabi olunca bizde o projeyi değiştirmek zorunda kaldık. Pınarça’da çok amaçlı bir spor salonu önümüzdeki günlerde temelini atacağız. Bir elin nesi var iki elin sesi var misali bu çocuklarımıza hep beraber sahip çıkmamanız gerekiyor. Çünkü bu çocuklarımızı boş zamanlarını geçirebilecekleri yatırımları onlara sunmazsak kötü görüntülerle karşı karşıya kalırız. Kahve köşelerinden ve diğer kötü yerlerden uzak tutmak istiyoruz’’ dedi.

 

‘’KAPAKLI ÇOK GENÇ BİR İLÇE’’

 

Kapaklı çok genç bir ilçe olduğunu belirten Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer; Gençliği sadece yeni kurulmasından ya da çok hızlı bir şekilde geçtiğimiz 10 yıllar içersinde büyümesinden kaynaklanmıyor. Kapaklı aynı zamanda nüfusu itibari ile de çok genç. Demokratik yapısı itibari ile de çok genç bizde nüfus ortalaması 30 ise Türkiye genelinde 40'a yakın. Tekirdağ'ın özellikle batısında olan ilçelerden çok daha genç dinamik çalışan bir nüfusa sahibiz. Bu genç nüfusun eğitim spor kültür gibi aktivitelerle desteklenmesi onlara bu oranda hizmet edilmesi gerekiyor. Başakşehir Koleji zaten eğitim anlamında büyük bir hizmet sunarken aynı zamanda bir spor kulübü kurarak hizmetlerini aynı oranda devam ettirmek istemiş. Bu bizim için çok anlamlıdır. Çok değerlidir’’ dedi.

 

ATKI HEDİYE EDİLDİ

 

Yüzer, ilki başlatmanın zor olduğunu ifade ederek;  Bugün bu ilki başlatmak için buradayız. Başakşehir spor kulübümüzün inanıyorum ileride birçok başarıya imza atacaktır. Bu başlangıç çok önemlidir’’ dedi. Konuşmaların ardından Kapaklı Başakşehir koleji gençlik ve spor kulübü teknik direktörü ve takım kaptanı atkı hediye etti.

 

Haber / Hilal ÇARIKÇI

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Okulistik değerlendirme sınavında il birincisi oldu
Çerkezköy’den başladı, yurt geneline yayılıyor
Tren kazasında savcı mütalaasını açıkladı
20 kiloluk Akya balığı görenleri şaşırttı
Araç sahipleri kış bakımı için uyarıldı
Özel öğrenciler pizza yapmayı öğrendi
SMMM Serdar Vardar’ın bürosu açıldı
7 ilçede 14 halı sahanın yapımı tamamlandı
BAL’da 12.hafta geride kaldı
Başkan Albayrak Hayrabolu’da vatandaşlarla buluştu
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya