Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
25 Mart 2019 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Komisyon raporları meclisten geçti
Komisyon raporları meclisten geçti
Kapaklı Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci oturumu buğün saat 16.00’da Kapaklı Belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın katılmadığı toplantıya Meclis Başkanvekili Kemal Kenar başkanlık ederken, toplantıda İmar Komisyonu ve Plan Bütçe Komisyonuna havale edilen gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 07.01.2019 17:10
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Toplantıya mazeret bildiren Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’nın yanı sıra Mustafa Çetin, Bülent Çiftçi, Erol Özkan, Adem Sekmen, Bahtiyar Büyükbüce, Ufuk Bayraktar, Sevgi Aksoy katılmadı.

 

İKİ SOKAĞA İSİM VERİLDİ

 

Bugün saat 16.00’da gerçekleştirilen toplantıda bir önceki mecliste komisyonlara havale edilen gündem maddeleri görüşüldü. Gündemin ilk maddesinde İmar Komisyonuna havale edilen ilçe sınırları içerisinde ismi bulunmayan park, tesis ve benzeri yerlere isimleri verilmesi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmede “Pınarça Mahallesi 231 ada içerisinde yapımı tamamlanan parka ilçenin ilk kadın öğretmeni ve ilk kadın muhtarı olan Sabret Arıcı isminin verilmesi ve Pınarça Mahallesi 227 ada 7 parselde belediye tarafından yapımı tamamlanan çok amaçlı salona Bülent Ecevit isminin verilmesi, diğer park, tesis ve benzeri yerlerin isim verme çalışmaları için komisyon çalışmalarının devam etmesine oy birliği ile karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı. Komisyonun aldığı bu kararda oy birliği ile meclis tarafından kabul edildi.

 

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE GÖNDERİLDİ

 

İmar komisyonuna havale edilen Karaağaç Mahallesi ve Mimar Sinan mahallerinde bulunan hızlı tren ve civarına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, Mimar Sinan mahallesinde bulunan Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi dışında bulunan sanayi alanına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ve Fatih Mahallesinde bulunan sanayi alanına ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bina çekme mesafelerinin Kapaklı Organize Sanayi bölgesinde belirlenen bina çekme mesafelerinin uygulanmasına yönelik hazırlanan plan notu değişikliği görüşüldü. Komisyon tarafından oy birliği ile onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesi kararı meclis tarafından da oy birliği ile kabul edildi.  İmar komisyonuna havale edilen bir diğer gündem maddesinde ise Karaağaç Mahallesi, Kazım Karabekir Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallelerinde bulunan uygulama imar planlarında 15 metre ve üzerindeki yollardan cephe alan parsellerin konut alanından ticari+konut alanına dönüştürülmesi görüşüldü. Konunun onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesi oy birliği ile kabul edildi.

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

 

Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen Kapaklı Belediye Başkanlığı mali hizmetler müdürlüğü görev ve çalışma değişikliği konulu yazı ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görev ve çalışma değişikliği konulu yazılar oy birliği ile kabul edildi. 

 

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE YARDIM YAPILACAK

 

Bir önceki toplantıda Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen amatör spor kulüplerine ayni ve nakdi yardım konusu da karara bağlandı. Komisyon tarafından yapılan bilgilendirmede “ İlçemizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin özellikle gençler olmak üzere belediyemiz ve halkımıza olumlu katkıları bulunduğundan bu faaliyetlerini geliştirerek sunmaları için 5393 sayılı belediye kanunun 14/b maddesine istinaden ilgili madde hükümleri doğrultusunda belediyemiz görev ve sorumluluk alanı içerisinde faaliyette bulunan amatör spor kulüplerine 2019 yılı için ayni ve nakdi yardım yapılmasının uygun olduğuna ve kulüpler arası yardım tutarlarını belirleyerek bu doğrultuda protokol düzenlemek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesinin uygun olduğuna komisyonumuzca oy birliği ile karar verildi” ifadeleri yer aldı. Komisyonun aldığı kararda meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

 

Haber/Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Yenal ilk lansmanını Yalı’da yaptı
Güliz Akay’dan şehit ailelerine ziyaret
Akay’ın 7’nci durağı Yıldırım Beyazıt Mahallesi oldu
İrfan Ak Kozuva’yı hemşerileriyle buluşturdu
Tefeci operasyonuna 6 tutuklama
Türkiye her zor süreçten başarıyla çıkmıştır
“Muğla’dan gelen danışmanların parasını kim veriyor?”
“Fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması” başladı
Öğrenciler yararına kermes düzenlendi
Bakan Selçuk: Yaptığınız iş dışarıdan çok daha değerli görülüyor
  ANKET
ÇERKEZKÖY BELEDİYE BAŞKANLIĞINDA TERCİHİNİZ NE OLACAK?
METİN DÖNMEZ'E OY VERECEĞİM
EROL KAYA'YA OY VERECEĞİM
YILMAZ BULUT'A OY VERECEĞİM
SÜLEYMAN KOZUVA'YA OY VERECEĞİM
VAHAP AKAY'A OY VERECEĞİM
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya