Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
19 Ağustos 2019 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Dönmez’in iddiası da hedefi de şaşırttı
Dönmez’in iddiası da hedefi de şaşırttı
31 Mart yerel seçimleri öncesi CHP’den Çerkezköy Belediye Başkan aday adaylığını açıkladıktan sonra geri çeken ve geçtiğimiz gün sürpriz bir kararla DSP’den adaylığını açıklayan Metin Dönmez dün basın mensupları ile bir araya geldi. Bir süre önce Belediye Başkanı Vahap Akay ile görüştüğünü ve Akay’ın kendisine “ Ağabeylik yapıp benim yanımda ol” diyerek kendisine Belediye Başkan yardımcılığı teklifinde bulunduğu iddia eden Dönmez, Akay’ın ‘Sen aday çıkarsan ben de başka partiden aday çıkarım’ sözleri üzerine aday adaylığından geri çekildiğini iddia etti. “Birileri hayal edemeyeceği makamlara geldiği zaman güç sarhoşluğu içine giriyor” diyerek üstü kapalı Akay’ı eleştiren Dönmez “ Çerkezköy’de sosyal demokratların, emekçilerin, Çerkezköylüyüm diyen herkesin beklentilerini karşılamak adına DSP’den aday oldum” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 12.02.2019 19:31
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

2009 Mahalli İdareler seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak katılan Metin Dönmez, 10 yıl sonra bu kez şansını Demokratik Sol Parti’de deneyecek.

 

ADAYLIĞINI DUYURDU

 

Geçtiğimiz günlerde ani bir kararla Demokratik Sol Partiye geçen Metin Dönmez dün saat 17.00’deDemokratik Sol Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nda yaptığı basın açıklaması ile adaylığını resmi olarak duyurdu. DSP Genel Merkezi, il ve ilçe başkanının oluruyla Demokratik Sol Parti’nin Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olduğunu ifade eden Dönmez “ Bunu gururla açıklıyorum. Demokratik Sol Parti Türkiye’de emeğin, emekçinin yanında olmuş, sosyal demokrasiye gönül vermiş, halkımızın beklentilerini karşılama yolunda büyük işlere tarihte imza atmış bir partidir. Çok güzel liderler yetiştirmiştir. Bunlardan bir tanesi rahmetli Bülent Ecevit’tir. Şu anki liderimizi Önder Aksakallı DSP’nin çizgisini sürdürmeye devam etmektedir” dedi.

 

“ÇOK EMEK VERDİM”

 

Neden Demokratik Sol Parti’den aday olduğunu basın mensuplarına açıklayan Dönmez “35 yıldır Çerkezköy’de yaşıyorum. Mesleki geçmişimin yanı sıra siyasi bir geçmişim de var.Sosyal demokratlar adına ben Çerkezköy’de bir yükseliş yakaladık. Bu yükselişin devamında da Çerkezköy Belediyesi’nden Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağının dalgalanmasında çok emek verdim. Fakat maalesef üzülerek söylüyorum, geldiğimiz son süreçte Çerkezköy Belediyesi’ni yöneten kadronun sosyal demokrasiden koptuğunu, halktan koptuğunu, halkın beklentilerini karşılamak yerine kişisel beklentilerin karşılandığını gördüm. Bu Çerkezköy halkında müthiş bir tepki çekti, çekiyor. Ben önceleri bunu çok görememiştim. Son zamanlarda gelen uyarılar, baskılar sonucunda bunu gördüm” dedi.

 

“ASANSÖRE BİNİP MAKAMA ÇIKAMAZ”

 

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamına gittiği asansörü üzerinden eleştiren Dönmez” Halkın belediye başkanı makam arabasını belediyenin altına çekip de parmak izli bir asansöre binip makamına çıkamaz. Oradan da tekrar makam arabasına binip gidemez. Halkın başkanı, belediye başkanı kapıyı açık tutar. Vatandaşın girdiği yerden belediyeye girer. Vatandaştan kaçmak için özel asansörle odasına girip çıkan bir belediye başkanı halkın belediye başkanı değildir. En büyük sıkıntılardan biri bu. Diğeri sosyal demokrat bir partiden aday oluyorsunuz. Sosyal demokrasiden hiçbir şey yok. Bu, Çerkezköy’de yaşayan sosyal demokratların özellikle Çerkezköy’e gönül vermiş halkın tepkisi sonucu ben burada kendime bir görev addettim, bir misyon addettim. Bu yarışta ben de varım dedim. Çerkezköy’de halkın içinden gelen biri olarak halkla birlikte Çerkezköy’ü yönetmek adına belediye başkan adayıyım” dedi.Dönmez “ Çerkezköy’ün sorunlarına vakıfım. Belediye başkan adaylığım dönemimde hazırladığım projeler o sorunlara çözüm olacak projelerdi. Onların bir kısmı hayata geçirildi. Çerkezköy’de bu zamana kadar belediye başkanlığı yapanlara teşekkür ediyorum. Herkes Çerkezköy için bir şeyler yapmıştır. Ama eksik şeyler görüyorum. Ben daha iyisini yaparım.  DSP olarak biz sosyal demokratların öncülüğünü yapacağımıza inanıyorum. Rabbim bana ve çalışma arkadaşlarıma bu yolda inşallah yar ve yardımcı olur” diye konuştu.

 

“EŞİM İSTİFA ETTİ”

 

Basın mensuplarının ‘Personel A.Ş’ ilgili sorusu üzerine konuşan Dönmez “ Eşim Candan Dönmez CHP kurultay delegeliği ve uzun yıllar CHP yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Bir kez daha Vahap Akay’a teşekkür ediyorum. Böyle bir düşüncesi olmuş ve eşime Personel A.Ş’nin yönetim kurulu üyeliği vermiş.Bu yaşanan olay benim dışımda gelişti. Bunu öğrendiğim de ise kendisine tepki gösterdim. Hemen istifasını sunduk. Vahap Akay bunu kabul etmeyerek ‘ Bu görev Candan hanımındır’ demiştir. ‘Bu işin hesabını ben yaparım’ifadelerini kullanmıştır. Etik olmadığını düşünerek eşime baskı yaparak istifasını sunmasını sağladım. Vahap Akay’ın bu konuyla ilgili sessiz kalması onun kendi takdiridir. ” dedi.

 

“İDDİALI GELİYORUZ”

 

‘Projelerinizi ne zaman açıklayacaksınız’ sorusunun hatırlatılması üzerine konuşan Dönmez “Bugün doğduk ve adaylık açıklamamızı yapıyoruz. 20 Şubat tarihi itibariyle meclis üyelerimizi oluşturduktan sonra projelerimizi açıklayacağız. Partimize ülke genelinde müthiş bir akım var. DSP geçtiğimiz dönemlerde yakaladığı başarıyı yeniden yakalayacaktır. Ben buna sonuna kadar inanıyorum. Metin Dönmez oyları bölmeye çakmadı. Kazanmak için bu yola çıktı. Dönmez Çerkezköy’de sosyal demokratların, emekçilerin, Çerkezköylüyüm diyen herkesin beklentilerini karşılamak adına böyle bir ihtiyaç gördüğü için DSP’den aday olmuştur. DSP’nin bayrağını Belediyeye dikeceğiz. Meclis üyelerim sahneye gururla çıkaracağım kişilerden oluşacak. Daha mutlu yaşanabilir kardeşçe yaşayacağımız bir kent haline getirmek için hazırlıklarımızı yapacağız” dedi.

 

“BEN ADAY ÇIKARSAM BAŞKA PARTİDEN ADAY ÇIKACAĞINI SÖYLEDİ”

 

Bir süre önce Belediye Başkanı Vahap Akay ile görüştüğünü ve Akay’ın kendisine “ Ağabeylik yapıp benim yanımda ol” diyerek kendisine Belediye Başkan yardımcılığı teklifinde bulunduğu iddia eden Dönmez “Çerkezköy’de sosyal demokrat belediyeciliği getiren ve CHP bayrağını diken Metin Dönmez’dir. 2009’a kadar her seçimde sonuncu olan partide aday olarak çıktığım yolda az bir oyla seçimi kaybettim. 2014 seçimlerinde Vahap Akay’ın elini kaldırdık ve arkasında dimdik durdum. O koltuğa kendisini koyduk. Ama maalesef bazı şeyler insanı bozuyor. Kısacası makamı bazı insanlar taşıyamıyor, en büyük benim ben yaptıma geliyor. Çerkezköy’de ihtiyaç olduğunu gördüğüm için aday adaylığımı CHP’den açıkladım. Vahap Akay beni yanına çağırdığında “ Abi ben çalışıyorum. Projelerim var. Bana ağabeylik yap ve yanımda ol. Bu dönem beraber yapalım. Sana Belediye Başkan yardımcılığını verelim. Aksi takdirde Çerkezköy’ü bırakmam. Gider başka partiden aday olurum dedi.Bende kendisine biz sana sahip çıktık, güç birliği yapıp CHP bayrağını diktik. Ben bu yola seçimi Vahap Akay’a kaybettirmek için çıkmadım, ben seçimi kazanmak için DSP’den aday çıktım” diye konuştu.

 

AKAY’A RANT GÖNDERMESİ

 

Bu süreçten sonra Çerkezköy’de yaşayanların yönetim ile ilgili söylemlerine üzüldüğünü kaydeden Dönmez “ Vatandaşlar bana ‘ bu yönetimi sen koydun. Bunlara vesile oldun ve sen sorumlusun’ dediler. Yanlışı düzeltip aday olacaksın, sana sonuna kadar güveniyoruz dediler. Çerkezköy’de bu sefer DSP bayrağını dalgalandıracağız dediler. Ben bu yola bunun için çıktım. Birileri hayal edemeyeceği makamlara geldiği zaman güç sarhoşluğu içine giriyor. Kendilerinden başka kimseyi görmüyorlar. Kısacası rantın içine girmek zorunda kalıyorlar. Benim yapımda bu yoktur. Haram yemedim, evime de haram sokmadım. Bu inançla yola çıktım” dedi.

 

Haber/Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
tufan hayal peşinde bir aday
hemen karalama politikası. ya sen ne yapacaksın onları anlatsana. sanane asansörmüş, arabaymış. 1000 tane oy bile alamazsın
13.02.2019 10:23
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Kazak gölü festivali üç gün sürecek
5 kilo 272 gramlık sazan tutup birinci oldu
Sevgi engel tanımadı
Öztürk :90 dakika koşan bir takım olacağız
Çerkezköy’de alan el ile veren eli buluşturduk
Kapaklı meclisi olağanüstü toplanacak
Tekirdağ Barosu: 15 Temmuz’dan ders alınmamış
Ayçiçeği alımları başladı
Başkanlığa Beytullah Çoşkun vekalet ediyor
Kapaklıspor’da hazırlıklar sürüyor
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya