Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
22 Şubat 2020 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Malkara meclisi toplandı
Malkara meclisi toplandı
Malkara Belediye Meclisi Mart ayı olağan meclis toplantısı Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerine geçilmeden önce Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tarafından Malkara Belediye Meclisinde 2014 – 2019 döneminde 5 yıl boyunca görev yapan meclis üyelerine hizmetlerinden dolayı gül takdiminde bulunuldu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 04.03.2019 17:17
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Açılış konuşması, yoklama, saygı duruşunda bulunulması ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlayan toplantıda  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un Meclise Belediye Şirketine geçirilen işçilerin ücretlerinin iyileştirilmesi için verdiği önerge oy birliği ile Meclise Gündemine gündem dışı 2. madde olarak eklendi.

 

TADİLAT PROJE ÜCRETİNİN DÜŞÜRÜLMESİ GÖRÜŞÜLDÜ

 

Gündemin 1. maddesinde yer alan 2019 yılı gelir tarife cetveli ücrete tabi işler tarife cetvelinde tadilat proje ücretinin düşürülmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporunun görüşülerek oy çokluğu ile kabul edilmesinin ardından Kuyucu Mahallesi Örenler mevkii tapuda 130 parsel 6.200,00 m2 yüzölçümlü Mezarlık olarak kayıtlı taşınmazın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne Devri hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyon Raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

 

TAŞINMAZLARIN MERA VASIF DEĞİŞİKLİĞİ HAKKINDAKİ YAZI GÖRÜŞÜLDÜ

 

Gündemin diğer maddesinde yer alan Camiatik Mahallesi Öztrak Caddesi ile 75. Yıl Sokak Trafo Alanı Plan Değişikliği hakkındaki İmar Komisyon raporunun görüşülerek oy birliği ile kabul edilmesinin ardından Yörük Mahallesi 206 parsel, 545 parsel nolu tarla vasıflı ve 555 parsel nolu çayır vasıflı taşınmazların Mera Vasıf Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin diğer maddesinde yer alan Kırıkali Mahallesi 60 parsel nolu çayır vasıflı, 447 parsel nolu tarla vasıflı ve 716 parsel nolu çayır vasıflı taşınmazların Mera Vasıf Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Ardından Kermeyan Mahallesi 616 parsel nolu tarla vasıflı taşınmazın Mera Vasıf Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

 

GÜNDEM DIŞI 2 MADDE GÖRÜŞÜLDÜ

 

Gündemin bir diğer maddesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Boş Kadro Derece Değişikliği hakkındaki yazısının görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edilmesinin ardından  İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün KSS-Yapı Nizamı Plan Değişikliği hakkındaki yazısı görüşülerek İmar ve Şehircik Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.   Gündem maddelerinin görülmesinin ardından gündem dışı maddelere geçildi. Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün bilirkişi seçilmesi hakkındaki yazısının görüşülerek oy birliği ile kabul edilmesinin ardından Belediye Şirketine geçirilen işçilerin ücretlerinin iyileştirilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Plan ve Bütçe Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.  Meclis toplantısının 1. oturumunun ardından toplanan Plan Bütçe Komisyon raporu Meclis toplantısının 2. oturumunda görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

 

Haber: Sevim BOZKURT

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya