Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
23 Şubat 2020 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
“Meydanlarda hikaye anlatmayı bırak”
“Meydanlarda hikaye anlatmayı bırak”
Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, 7'nci mahalle mitingini önceki akşam saat 20:00’da Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde yaptı. Mitingde konuşan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yaptığı hiçbir şeyin olmadığını savunarak, Devletin yaptığı yatırımlara yancılık yapıyor, büyükşehirin yapmaya çalıştığı 1-2 tane yatırım var, onlara yancılık yapıyor. Ama kendi yaptıklarını anlatamıyor. Meydanlarda hikaye anlatmayı bırak. Çık vatandaşa bunların hesabını ver. Başkanlarına yandaşlık yapmayı bırak yaptıklarını anlat. Ama yaptığı hiçbir şey yok. Meydanlara çıkıyor masal anlatıyor” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 27.03.2019 15:22
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Yıldırım Beyazıt’ın planlaması, içme suyu hattı, kanalizasyon hattı, altyapısı, üst yapısı, kaldırımlarının AK Parti döneminde yapıldığını ifade eden AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Şu anda gördüğünüz Yıldırım Beyazıt’ın her şeyi AK Parti döneminde yapıldı. 5 yıldır burayı CHP’li yönetim yönetiyor. Bu yönetim Kumlu Geçit’te bir tane park yaptığını söylüyor. Dereyi büyükşehir yaptı. Açık hava düğün salonu yaptım diyor. O açık hava düğün salonunu Yıldırım Beyazıt’a reva görüyor. 2014’te 41 tane proje açıkladı. Aşevi yapacağım dedi. Yıldırım Beyazıt’ta aşevi var mı? Taziye evi yapacağım dedi, Yıldırım Beyazıt’ta taziye evi var mı? Düğün salonu yapacağım dedi, Yıldırım Beyazıt’ta düğün salonu yapıldı mı? Gençlik Merkezi yapacağım dedi, Yıldırım Beyazıt’a gençlik merkezi yapıldı mı? Yapıldı, devletimiz yaptı, bitti. Birkaç hafta içinde açılışı yapılacak ve kullanıma açılacak. O söz verdi yapmadı ama devletimiz sağ olsun Yıldırım Beyazıt’a gençlik merkezini yaptı” dedi.

 

MEYDANLARDA HİKAYE ANLATMAYI BIRAK

 

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın yaptığı hiçbir şeyin olmadığını savunan Kök, “Devletin yaptığı yatırımlara yancılık yapıyor, büyükşehirin yapmaya çalıştığı 1-2 tane yatırım var, onlara yancılık yapıyor. Ama kendi yaptıklarını anlatamıyor. Çünkü yaptığı hiçbir şey yok. Parktan, bahçeden başka yaptığı hiçbir şey yok. Yapılanları da bozuyorlar. Vatandaşımız bunları biliyor. 5 yılda yandaşlarını zengin etti. Çerkezköy’de bir tane çiçekçi var, 15 metrekare bir dükkan.  Maşallah çiçekçi değil, bahçeci, peyzajcı, inşaatçı. Çerkezköy Belediyesi’ne son 1 yılda 2.5 milyon liralık fatura kesmiş. Böyle doğrudan temin yöntemiyle fatura kesen arkadaşlar var. O arkadaşların bir kısmını şuan listelerine koydu. En fazla fatura kesene göre sıralamış. Meydanlarda hikaye anlatmayı bırak. Çık vatandaşa bunların hesabını ver. Başkanlarına yandaşlık yapmayı bırak yaptıklarını anlat. Ama yaptığı hiçbir şey yok. Meydanlara çıkıyor masal anlatıyor” dedi. İlçe Başkanı Ümit Kök, Çerkezköy’ün altyapısı, içme suyu hattı, kanalizasyonu, üst yapısı, kaldırımını AK Parti döneminde yapıldığını iddia etti.

 

 

 

 

PARAMIZ ÇARÇUR EDİLİYOR

 

Yaklaşık 2 yıl 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye’de bir beka sorununun  ortaya çıktığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz de “Sayın cumhurbaşkanımız ile genel başkanı Devlet Bahçeli bir ittifak kurdular. Türkiye ve İslam düşmanları ağzını açmışlar, bu seçimde Cumhur İttifakı'nın başarısız olmasını bekliyorlar. Ülkemizi Suriye’ye, Arakan’a, Doğu Türkistan’a, Karabağ’a, Bosna’ya çevirmeye çalışanlar var. Ama biz büyük bir milletiz. Biriz, beraberiz. Önce Allah’a, sonra liderlerimize, sonra büyük Türk milletine, Çerkezköylülere, Yıldırım Beyazıt Mahallesi sakinlerine güvenerek yürüyoruz. Çerkezköy büyüyor ama yollarımız daralıyor, kullanılmayan bisiklet yolları yapılıyor. Paramız çarçur ediliyor. Çerkezköy büyüyor, Pazar yerimiz küçülüyor. Kent Par adını verdikleri bir meydana beton döküp Çerkezköy’ün 11 milyon lirası çarçur ediliyor. Yapamadıklarınızı çok iyi görüyoruz, yarım kalan işleri görüyoruz. Birkaç festivalle, konserle bu milletin kandırılmaya çalışıldığını görüyoruz” dedi. Aydeniz “AK Parti ve MHP’nin tabanı, milli ve manevi değerleri birdir. Her zaman birdik, her zaman bu millet için beraber bir şeyler yaptık. 15 Temmuz’da kol kola tankların önünde yürüdük. Tankları durdurduk, hainleri durdurduk. Tankların arasından süzüle süzüle kaçan liderler gibi liderlerin arkasından yürümedik” dedi.

 

“BU SÖZ KOZUVA SÖZÜDÜR”

 

Ardından kürsüye davet edilen Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, “Yıldırım Beyazıt’ın kıymetli sakinleri bu güzel günde bizi yalnız bırakmadığınız için Allah sizden razı olsun. Yağmur çamur demeden bizim yanımızda oldunuz. Biz de 31 Mart’tan sonra sizin yanınızda olmaya söz veriyoruz. Bu söz cumhurun sözüdür. Bu söz Kozuva sözüdür" dedi.

 

“BİZ BU DAVAYA YEMİN ETTİK”

 

 Bu toprakların evladı olduğunu söyleyen Kozuva, “Devletin burada olması Çerkezköy için büyük bir şans. Bu vesileyle sizlere bir çağrıda bulunmak istiyorum. 1 Nisan’dan itibaren devletin tüm imkanlarını Çerkezköy’de görmeye hazır mıyız? Herkesin yüzünün güldüğü bir Çerkezköy için var mıyız? Ben bu coşkuyu, heyecanı Yıldırım Beyazıt’ta görüyorum. Çünkü yükselen bu ses cumhurun sesidir. Bu ses zaferin sesidir. Çünkü biz bu davaya yemin ettik. Dönen dönsün. Biz dönmeyeceğiz yolumuzdan inşallah” dedi.

 

ÇERKEZKÖY’ÜN SORUNLARI BÜYÜK

 

Çerkezköy’ün sorunlarının büyük olduğunu ifade eden Kozuva, “Bizim iş ve aş sorunu olmayan Çerkezköy hayalimiz var. Biz de esnafıyla mutlu ve huzurlu bir Beyazıt için hazır mıyız? Yolların alt yapı ve üst geçitlerin örnek bir Beyazıt için hazır mıyız? Alt yapısı tamamlanmış, tertemiz kaldırımlarıyla bir Yıldırım Beyazıt inşallah 1 Nisan’dan sonra bizlerle beraber. Bu birlik ve beraberlikle her şeyin üstesinden geliriz inşallah. Siz de bu coşku oldukça bizim sırtımız yere gelmez” dedi.  

 

“PAZAR GÜNÜ SİZ ONU YOLLUYORSUNUZ, PAZARTESİ GÜNÜ DOĞRU NALBURA”

 

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın 3 günlük görev süresinin olduğunu ileri süren Kozuva, “Az önce güzel bir çocuğumuz güzel bir kızımız geldi. Benden park istiyor park. Sen yaptığın parklarla övünüyorsun. Şu anda Yıldırım Beyazıt’ta gelen bir çocuğumuz bizden park istiyor. Nasıl şey bu ya anlayamadım. Bir de diyorlar ki 118 tane park yaptım. Nerede bu parklar lütfen biri çıksın bunları açıklasın. Az önce sevgili başkanım çok güzel söyledi zaten. Yok maalesef yok hiçbir şey yapılamadı, yapılamayacakta. Şu anda son üç günü Çarşamba, Perşembe, Cuma. Cumartesi zaten belediyede olma şansı yok. Pazar günü siz onu yolluyorsunuz, pazartesi günü doğru nalbura" dedi.

 

MUĞLA’DAN GETİRDİĞİN İTHAL DANIŞMANLARIN PARASINI KİM VERİYOR?

 

Vahap Akay’ın sosyal medyada AK Parti’nin fotoğraflarını paylaşan bir esnafı, dükkanını mühürlemekle tehdit ettiğini iddia eden Süleyman Kozuva, Başkan Akay’ı egolu olmakla itham etti. Tepe Emlak Konutları’nda 800 bin liraya yapılabilecek parkın 4 milyon liraya yapıldığını savunan Kozuva “Böyle bir belediye, böyle bir zihniyet bizi son 5 sene oldu yönetiyor. Allah inşallah bizi sizlerin sayesinden kurtaracak” dedi. Başkan Akay’a göndermede bulunan Kozuva “Bu arkadaşımız bizim ithal danışmanlarımıza takmış. Bizim danışmanların parasını ben veriyorum da senin Muğla’dan getirdiğin ithal danışmanların parasını kim veriyor?” dedi. Hayata geçireceği bazı projeleri de açıklayan Kozuva “Buraya 5 park yapacağız, Yıldırım Beyazıt’a Gençlik Merkezi yapacağız, taziye evi yapacağız, kapalı düğün salonları yapacağız” dedi.

 

Haber: Hilal ÇARIKÇI

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya