Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Haziran 2019 Salı
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
300 kişiye danışmanlık hizmeti verildi
300 kişiye danışmanlık hizmeti verildi
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi 2019 ‘un ilk üç aylık döneminde 300 kişiye danışmanlık hizmeti verildi. 2019 yılının ilk üç ayında verilen danışmanlık hizmeti sayısı 2018 yılının ilk üç ayı ile aynı rakamda gerçekleşti.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 14.04.2019 17:11
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi Müdürü Uzman Psikolog Beril Buket Bağcı, 2019 yılının ilk üç ayında toplam 300 kişiye danışmanlık hizmeti verdiklerini belirtti. Bağcı, “Çerkezköy Kadın Dayanışma Merkezimiz, bireylerin katılımcı ve üretken olması, kendine yeterli hale gelmesi ve sorun çözme kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla ilçemizde psikolojik ve sosyal danışmanlık hizmetleri veren merkez olarak hizmetini en iyi şekilde sürdürmektedir. Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nde 2 uzman sosyolog ve 2 sosyal hizmetler uzmanı görev yapmaktadır. 2019 yılının ilk üç aylık döneminde 300 kişiye danışmanlık hizmeti verdik. Bunlardan 251 vatandaşımıza psikolojik danışmanlık hizmeti ve 212 vatandaşımıza da sosyal danışmanlık hizmeti verdik. 2019 yılının ilk üç ayında verdiğimiz danışmanlık hizmeti sayısı 2018 yılının ilk üç ayı ile aynı rakamda gerçekleşti” dedi.

 

DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİ ÜCRETSİZ VERİYORUZ

 

Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi Müdürü Uzman Sosyolog Beril Buket Bağcı, danışmanlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiğini belirterek, “Kadın danışma merkezi olarak birçok konuda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu nedenle psikolojik sorunları olanlar çekinmeden merkezimize başvurabilirler. Özellikle şunu da belirtmek istiyorum verdiğimiz danışmanlık hizmetleri tamamen gizlilik ilkesi ile yapılmaktadır. Bu konuda merkezimizden hizmet alan ya da hizmet alacak olan vatandaşlarımızın içi rahat olsun” dedi.

 

BİRÇOK KONUDA DANIŞMANLIK HİZMETİ VERİLİYOR

 

 Psikolog Beril Buket Bağcı, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi olarak birçok konularda danışmanlık hizmeti verildiğini belirterek, “Kadın Danışma Merkezi’nde, Çerkezköy’de ve çevre ilçelerde yaşayan her sosyal kesimden kadının korunması, desteklenmesi ve güçlendirilmesi yönünde hizmet verilmektedir. Aile sorunları, aile içi şiddet, eşler arası şiddet, aile içinde çocuğa yönelik şiddet ve ailenin psikososyal fonksiyonları, evlilik ve sorunları, evli çiftlerin aynı işyerinde çalışmaları, kadının kentsel yaşamı ve kentsel yasama adaptasyonunda psikolojik etkisi, etkili aile iletişimi, çocuk eğitimde ailenin önemi, Ailenin psikolojik sorunu olan çocukları ile ollarla olan ilişkilerinin düzeltilmeleri, çocuklarla olan iletişimi, evlilik terapisi, anneler için evde disiplini sağlama yolları, alkolizm ve aile, başarılı bir birliktelik, ergenlik, evlat edinme, hamilelerin psikolojik sorunlarının giderilmesi, doğum kontrol yöntemleri, aile planlaması, çalışan kadın ve gebelik, ailede iletişim sorunları nedenleri ve çözüm önerileri, engelli bireye sahip ailelerde baş etme mekanizmaları, cinsel istismar, kadına yönelik ölümle sonuçlanan şiddet üzerine aile araştırması, sanal sorunlar, kentleşme sürecinde ailelerin sorunları, aile içinde güç mücadelesi, aile içinde çelişkiye düşülen durumlar, yeni bir çevreye uyum ve misafiri kabul, anne baba tutumları, çocuk açısından anne baba iletişimi, akraba evlilikleri, sokakta çalışan ve yaşayan çocukların ailelerine terapötik yaklaşım, eşler arası sorumluluğu paylaşmak, çalışma yaşamı ve kadın, ergenlerin davranış sorunlarında aile terapileri, ailede mikro ve makro travmalar, çocuklukta olumsuz yaşam olaylarıyla ilgili problemler, tek çocuklu ailelere öneriler, koruyucu anne baba tavrı ve koruyucu aile, ihmal ve terk, kötü muamele, hastalık ve tedavi sonrası dönem, eğitim ve okuma yazma ile ilgili problemler, iş ve işsizlikle ilgili problemler, sosyal çevreyle ilgili problemler, yetiştirmeyle ilgili diğer problemler, primer destek gruplarıyla ilgili diğer problemler, psikososyal durumlarla ilgili problemler, sağlık servislerine diğer danışma ve tıbbi tavsiye için gelen kişiler, yaşam yönetim güçlüğü ile ilgili problemler gibi konularda danışma hizmeti veriyoruz” dedi.

 

HİZMETLERİMİZ GİZLİKLİK İLKESİ İLE YAPILIYOR

 

Beril Buket Bağcı, verilen danışmanlık hizmetlerinin tamamının gizlilik ilkesi doğrultusunda verildiğini de kaydederek, “ Kadın danışma merkezimizde saydığım bütün bu hizmetler gizlilik ilkesiyle profesyonelce ve ücretsiz bir şekilde vatandaşlarımıza verilmektedir. Kadın Danışma Merkezi’mizden hizmet almak isteyip de çekince içinde olanlarında hiç çekinmeden danışma merkezimize gönül rahatlığı ile gelerek hizmet alsınlar. Bizler burada halkımıza hizmet etmek için varız. Amacımız insanlarımızın psikolojik sorunu olmayan sağlıklı bir toplumun var olması için çalışıyoruz” diye bilgi verdi.

 

Haber/Seyit SÜREN 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Baba ve oğlu tutuklandı
Yolsuzluğa ilişkin tespit Akay’dan, teşhis Kök’ten geldi
ÇOSB’den 30 firma TİM ilk 1000 listesinde
Yaz kuran kursları başladı
ÖTV-KDV indirimi için son gün 30 Haziran
19. Çocuk kurultayına Çerkezköy’den 44 çocuk gitti
En baba tavlacılar belli oldu
5 yılllık stratejik planı hazırlayacaklar
Öztrak: İşsizlikte böyle bir artış kriz dönemlerinde bile görülmedi
Engelsiz yaşam pikniğinde buluştular
  ANKET
YEREL SEÇİMLERDE ADAYLARIN ÇERKEZKÖY'E YÖNELİK ORTAYA KOYDUKLARI PROJELERİ GERÇEKÇİ VE YAPILA BİLİR BULUYOR MUSUNUZ?
EVET YAPILABİLİR VE GERÇEKÇİ BULUYORUM
HAYIR GERÇEKÇİ BULMUYORUM
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya