Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
30 Mayıs 2020 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Yeni meclis Salı günü toplanacak
Yeni meclis Salı günü toplanacak
Çerkezköy Belediye Meclisi yeni dönemin ilk meclis toplantısını Salı günü saat 14:00’de Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığında gerçekleştirecek. 18 gündem maddesinin görüşüleceği toplantıda meclisin komisyon üyeleri de belirlenecek.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 14.04.2019 17:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra mazbatalarını alan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ve meclis üyeleri ilk toplantıda bir araya gelecek.

 

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENECEK

 

Salı günü saat 14.00’de gerçekleştirilecek toplantıda meclisin en geç 2 üyenin katip olarak divana davet edilmesi, açılış, yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayacak. Gündemin ilk maddesinde meclisin birinci ve ikinci başkanvekilleri seçilirken, bir sonraki gündem maddesinde ise divan katipliği seçimi ve encümen üyeleri seçimi yapılacak. İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyeleri, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeleri ile Tarife Komisyonu Üyelerinin seçileceği toplantıda Birlik Tüzüğü’nün 13 üncü maddesi gereğince; bir sonraki Mahalli İdareler Genel Seçimine kadar Belediyeyi Marmara Belediyeler Birliğinde temsil etmek üzere Başkan (Doğal Üye) haricinde 1 asil ve 1 yedek üye seçiminin ardından, Birlik Tüzüğü’nün 7’nci maddesi gereğince; bir sonraki Mahalli İdareler Genel Seçimlerine kadar Belediyeyi TRAKYAKENT Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliğinde temsil etmek üzere Başkan (Doğal Üye) haricinde 2 asil ve 1 yedek üye seçimi yapılacak. Birlik Tüzüğü’nün 7’nci maddesi gereğince; bir sonraki Mahalli İdareler Genel Seçimlerine kadar Belediyeyi Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğinde temsil etmek üzere Başkan (Doğal Üye) haricinde 4 asil ve 2 yedek üye seçiminin ardından Belediye Meclisi Çalışma Yönetmeliğinin 16 ncı maddesi gereğince; Belediye Meclis Toplantısının sesli veya görüntülü cihazlarla kayıt altına alınması konusu görüşülecek. 5393 Sayılı Belediye Kanununun’32 nci maddesi gereğince Meclis Başkan ve üyelerinin huzur hakkı ücretinin tespit edilmesi hususunun Belediye Meclisince görüşülerek karara bağlanmasıyla birlikte Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün 05.04.2019 gün ve 1130782 sayılı Çiftçi Malları Koruma Meclisine üye seçimi gerçekleştirilecek.

 

FAALİYET RAPORU GÖRÜŞÜLECEK

 

13’üncü gündem maddesinde  Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın 02.04.2019 gün ve 2019/136 sayılı yazısına istinaden Çerkezköy Belediyesi’ni temsilen Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde görev almak üzere 5 asil 5 yedek üyenin seçilmesi yapılırken, bir sonraki gündem maddesinde  seçilmesinin ardından Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın 04.04.2019 gün ve 338 sayılı yazısına istinaden Çerkezköy Belediyesi’ni temsilen Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde görev almak üzere 5 asil 5 yedek üye belirlenecek. 15’inci gündem maddesinde 6183 Sayılı Kanunun 90.maddesi gereğince 1 adet meclis üyesinin aynı kanunun 91.maddesi gereğince satışa çıkarılacak gayrimenkul için seçilmesinin ardından İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 12.04.2019 gün ve 14373471/1177 sayılı Belediye Başkanına Yetki Verilmesi Hakkındaki yazısı görüşülürken, bir sonraki gündem maddesinde 2018 yılı denetim komisyon raporu meclise sunulacak. Gündemin son maddesinde ise Çerkezköy Belediye Başkanlığı’nın 2018 yılı Faaliyet Raporu görüşülecek.

 

Haber/Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Cami avlusuna sığmayan cemaat yollara taştı
Nüfus müdürlükleri Cumartesi günü açık olacak
Vezneler hafta sonunda açık kalacak
Kafe ve restoranlarda 1 Haziran hazırlığı
Sürücü kurslarında 1 Haziran’da yeni dönem başlıyor
Paşa Seyir Terası kente turistik değer katacak
Motosiklet, hafif ticari araca çarptı: 1 yaralı
72 konteynerli yük treni Marmaray'dan geçerek Tekirdağ'a ulaştı
Cuma namazı öncesi seccade ve maske dağıtıldı
Nüfus müdürlükleri Cumartesi günü açık olacak
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya