Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
24 Ağustos 2019 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Kapaklı 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
Kapaklı 23 Nisan’ı coşkuyla kutladı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da büyük bir coşkuyla kutlandı. Belediye meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar, Kapaklı Futbol Sahası’ndaki çeşitli etkinliklerle devam etti.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 23.04.2019 14:17
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Kapalı’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları belediye meydanında düzenlenen çelenk töreni ile başladı. Çelenk törenine Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu, İlçe Jandarma Komutanı Fevzi Bayram, İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, okul müdürleri, gaziler ve öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenginin Atatürk Anıtı önüne bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile çelenk töreni sona erdi. 23 Nisan kutlamaları Kapaklı Futbol Sahası’ndaki etkinliklerle devam etti.

KUTLAMALAR STADYUMNDA DEVAM ETTİ

Futbol sahasındaki kutlamalara Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy da katılırken, tören alanında bulunan binlerce vatandaş da kutlamalara büyük ilgi gösterdi. Protokol üyelerinin öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutlamasının ardından program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından başladı.  Saat 10.00’da başlayan etkinlikte Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirdi.

“ATATÜRK BU BAYRAMI ÇOCUKLARIMIZA ARMAĞAN ETMİŞTİR”

Danışmaz “ Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99’uncu yıl dönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. 99 yıl önce Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan ilk milli meclis olan ve kurtuluş savaşının kazanılmasında büyük rol oynayan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan gününü çocuklarımıza armağan etmiştir. Bu bayram dünyada var olan tek çocuk bayramıdır. ‘Milletin Bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920’de Ankara’da Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu, bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı, birlik ve beraberlikti. Milli mücadeleydi, kurtuluş savaşıydı, ulusal egemenlikti, demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından hür idaresiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bir millet, birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

“DÜNYA ÇOCUKLARIMIZLA SEVİNCİMİZİ PAYLAŞIYORUZ”

Danışmaz “ Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen, Milet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz. Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek, heyecanla, coşkuyla, rengarenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu bayramı en güzel duygularla kutlamaktan da kıvanç duymaktayız” açıklamasında bulundu.

“BAŞARMAK İÇİN SAMİMİ VE GAYRETLİ OLUN”

Öğrencilere seslenen Danışmaz “ Her şeyin en güzeline layık olan sizler, okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunan, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insanı değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe, ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağımızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım sizi, ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir. Yeter ki, birikimli olmak için çalışın, başarmak için samimi ve gayretli olun” diye konuştu.

“MİLLİ MÜCADELE RUHUNU ASLA UNUTMAYALIM”

‘Gün milli birlik ve beraberlik günüdür’ diyerek konuşmasını sürdüren Danışmaz “ Milli beraberliğimizi zedeleyen unsurlara fırsat vermeyelim. Bizi biz yapan Çanakkale savaşı ruhunu, Kurtuluş Savaşı ve Milli mücadele ruhunu asla unutmayalım. Her zaman vatanını, milletini, bayrağını ve devletini seven, koruyan, milli şuur ve benliğinden vazgeçmeyen bireyler olalım. Hızla değişin bu dünyada ülkemizin adını, milli ve manevi değerlere bağlı kalarak bilimde, fende, teknolojide, sanayide, sanatta, sporda ve en önemlisi eğitim alanında altın harflerle yazdıralım. Bu duygu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli mücadele arkadaşlarını, ahrete intihal eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi şükran ve minnet ile yad ediyorum” diye konuştu.

BÜYÜK BEĞENİ İLE İZLENDİ

Danışmaz’ın konuşmasının ardından  program, öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli etkinliklerle devam etti. Mehmet Elfide Erdegül İlkokulu Trakya yöresi halk oyunları ve Gazi İlkokulu halk oyunları gösterisi beğeni ile izlenirken, Emine Penbeten Adal Anaokulu öğrencilerinin mehter gösterisi ayakta alkışlandı. Günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunmasının ardından Gazi Ortaokulu Trakya yöresi halk oyunları gösterisi, Yıldızkent Ortaokulu ritmik dans gösterisi, Karanfil Anaokulu gösterisi, Cumhuriyet İlkokulu çocuk oyunları gösterisi, Sanayiciler İlkokulu halk oyunları gösterisi, Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü İlkokulu çocuk oyunları gösterileri büyük beğeni ile izlendi.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Gösterilerin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. ’23 Nisan’ konulu şiir yarışmasında birinci olan Pınarça Ortaokulu öğrencisi Eylül Naz Karagöz’e, ikinci olan Yıldızkent Ortaokulu  öğrencisi Ensar Akgül’e ve üçüncü olan Kapaklı Belediyesi Ortaokulu öğrencisi Yaren Ayyıldız’a ödülleri Kapaklı Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy tarafından takdim edilirken, ’23 Nisan’ konulu resim yarışmasında birinci olan Sanayiciler İlkokulu öğrencisi Azra Havva Atuk, ikinci olan Sanayiciler İlkokulu öğrencisi Defne Özkanat, üçüncü olan İbni Sina İlkokulu öğrencisi Rümeysa Çalışkan’a ödülleri 26.dönem milletvekili Ayşe Doğan verdi. Okul öncesi resim yarışmasında birinci olan Karanfil Anaokulu öğrencisi Öyküm Karagöz, ikinci olan Emine Penbeten Adal Anaokulu öğrencisi İdili Ayhan, üçüncü olan Karanfil Anaokulu  öğrencisi Beren Demir ödüllerini Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in elinden aldı. Kızlar Atletizm yarışmasında birinci olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Pınarsu Cılız’a, ikinci olan Karaağaç Atatürk Ortaokulu öğrencisi Rabia Aslantaş’a, üçüncü olan Karaaağaç İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Gamzenur Karabela’ya, Erkekler Atletizm yarışmasında birinci olan Gazi Ortaokulu öğrencisi Emre Oruç’a, ikinci olan Yıldızkent Ortaokulu öğrencisi Yusuf Eren Bağlan’a ve üçüncü olan Karaağaç Atatürk Ortaokulu öğrencisi Efe Seyit Özcan’a ödülleri Jandarma Komutanı Fevzi Bayram tarafından verildi. Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen futbol turnuvasında birinci olan Karaağaç Atatürk Ortaokuluna, ikinci Kapaklı Belediyesi Ortaokulu ve üçüncü olan Yıldızkent Ortaokuluna ödülleri İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Terzioğlu tarafından takdim edildi. Öğrenciler tarafından yapılan bayrak gösterisinin ardından program sona erdi.

Haber/Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Sorunların odağındaki Asbaş soruları yanıtladı
Kapaklı’da doğalgaz aranıyor
1500 yıllık Tevrat tefsiri bulundu.
Çetin: Talep edersek sonuç alırız
Halkımızın güvenine layık olacağız
Kırtasiyecilerde de okul hareketliliği başladı
Harf inkılabının 91’inci yıl dönümü kutlandı
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya