Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
16 Ocak 2021 Cumartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Belediye ücret tarifelerinde indirime gitti
Belediye ücret tarifelerinde indirime gitti
Mayıs ayı meclis toplantısının ilk oturumunu önceki gün gerçekleştiren Kapaklı Belediyesi dün ikinci oturumda komisyonlara havale edilen gündem maddelerini görüştü. İmar Komisyonuna havale edilen gündem maddelerinin oy birliği ile kabul edildiği toplantıda, belediye ücret tarifelerinde alınan kararla indirime gitti. Yol katılım bedelleri ve işgaliye bedelinde yüzde 5-6 oranında indirim yapıldığı belirtilirken, tabela ücretinde de yüzde 50’lik bir indirim yapıldığı ifade edildi. İlgili gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 03.05.2019 19:43
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Kapaklı Belediyesi Mayıs ayı ikinci oturumu Cuma günü saat 16.00’da Kapaklı Belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

 

İmar Komisyonuna havale edilen Karaağaç belediyesinin 15.08.2003 tarih 2003/57 sayılı encümen kararı ile onaylanan imar uygulaması sonucu oluşan belediye hissesinin bedelini ödeyen tapu sahibi hissedarın varislerine belediye hissesinin tapu satışı görüşüldü. Listede bedellerin tamamını ödeyen tapu sahibi hissedarın varislerine belediye hissesinin tapu satışının yapılması komisyonca oy birliği ile kabul edildi. Komisyonun aldığı bu kararda meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. İmar komisyonuna havale edilen Mimar Sinan ve Fatih mahallelerinde bulunan hızlı tren ve civarına ait 1/1000 revizyon ihale uygulama imar planında Kapaklı Organize Sanayi bölgesinde kullanılan bina çekme mesafelerinin uygulamasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği plan paftası ve açıklama raporu değişikliği görüşüldü.İlgili gündem maddesi onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesi oy birliği ile kabul edildi.  İmar komisyonuna havale edilen Fatih Mahallesi 1/1000 ölçekli Karaağaç köyü civarı uygulama imar planında Kapaklı Organize Sanayi Bölgesinde kullanılan bina çekme mesafelerinin uygulamasına yönelik hazırlanan 1/1000 ölçekliuygulama imar planı değişikliği plan paftası ve açıklama raporu değişikliği maddesi görüşüldü. Yapılan bilgilendirmede “ İlgili gündem maddesi onaylanmak üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine gönderilmesinin daha ayrıntılı incelenebilmesi için komisyon çalışmalarının devam etmesine oy birliği ile karar verilmiştir” denildi. Komisyonun aldığı bu kararda oy birliği ile kabul edildi. İsmetpaşa Mahallesi Bülent Ecevit caddesi üzerinde ve 352 ada 8 numaralı parselin kuzey doğusunda yer alan park alanının bir kısmı, Atatürk mahallesi Abdi İpekçi caddesi üzerinde ve 1766 adalar arasında bulunan park alanının,İnönü Mahallesi Fırak Sokakta ve 946 adanın batısında yer alan paftada bulunan park alanının bir kısmının ,Cumhuriyet mahallesi Mithatpaşa caddesi üzerinde 495 ada 6 numaralı parselde bulunan spor alanının bir kısmının Trafo yeri olarak ayrılmasına ilişkin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği plan paftası ve açıklama raporu değişikliği maddesi komisyon ve meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

AÇIK İHALE YAPILACAK  

Bir önceki mecliste plan ve bütçe komisyonuna havale edilen Temizlik İşleri Müdürlüğünün ihale olur konulu yazısı görüşüldü. Yapılan bilgilendirmede “Kapaklı İlçesi sınırları dahilinde çöp toplama ve nakti, kent temizliği hizmeti vermek üzere araç ve iş makinesi kiralama hizmeti alımına ihtiyaç duyulduğundan 01.10.2019 ile 30.09.2022 tarihleri arasında 36 ay süreli hizmet alımının 4734 sayılı kamu ihale kanununun 19.maddesi gereğince açık ihale usulü çerçevesinde temin edilmesi ve ihale sürecinin başlatılmasının uygun olduğuna komisyonca oy birliği ile karar verildi” denildi. Komisyonun aldığı bu karar da meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

 

Plan ve Bütçe komisyonuna havale edilen 2018 yılı kesin hesap konulu yazı görüşüldü. 2018 yılı bütçesinin 94 milyon TL olarak öngörüldüğü, yapılan ek bütçelerle birlikte toplam bütçenin 111 milyon 500 bin TL olduğu ifade edilirken, “1 Ocak 2018-31 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleşen gider bütçesi 97 milyon 971 bin 175,85 TL olmuştur. Gerçekleşme oranı yüzde 87.87’dir. Gelir bütçesinde de tahakkuk eden toplam gelir 116 milyon 854 bin 158,40 TL olup, net tahsilat 73 milyon 355 bin 762,31 TL’dir” bilgisi verildi. 2018 yılı kesin hesabı oybirliği ile kabul edildi. Meclis toplantısının son gündem maddesinde 2019 yılı ücret tarifesi ile ilgili Tarife Komisyonu raporu görüşüldü. Yol katılım bedelleri ve işgaliye bedelinde yüzde 5-6 oranında indirim yapıldığı belirtilirken, tabela ücretinde de yüzde 50’lik bir indirim yapıldığı ifade edildi. İlgili gündem maddesi oybirliği ile kabul edildi.

 

Haber/Faik Onur KAYA

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Buzda kayan otomobil, evin bahçesine girdi: 2 yaralı
Siyasiler koronavirüs aşısını yaptırdı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya