Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Eylül 2019 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Büyükşehir meclisi Kapaklı’da toplandı
Büyükşehir meclisi Kapaklı’da toplandı
Nisan ayında Çerkezköy’de yapılan Büyükşehir Belediyesinin Haziran ayı meclis toplantısı dün Kapaklı Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kapaklı ve Çerkezköy kültür merkezlerinin 31 Mart Mahalli İdareler Seçim kampanyası döneminde açılışlarının yapılmasına rağmen halen kullanılamadığını belirtilmesi ve ne zaman kullanılmaya başlanacağının sorulması üzerine açıklama yapan Başkan Albayrak “ Kültür saraylarımızı tamamlandı ve Ağustos ayından itibaren devreye girecektir. İlçelerimizde bulunan TESKİ binalarımızı da oralarda bulunan uygun bir yere alacağız” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 12.06.2019 18:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Haziran Ayı Toplantısı dün saat 14:00’da Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

 

“ARTIK ŞEHİT HABERLERİ GELMESİN”

 

Yapılan açılış ve yoklamanın ardından konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy ve Çorlu’da ki toplantının ardından Haziran ayı toplantılarını Kapaklı’da yaptıklarını kaydetti. Albayrak “ Bizleri sabah misafir eden Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a ve şimdi misafir eden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e teşekkür ediyorum. Bugün maalesef şehit haberlerini aldık. Bunlar bizim canımızı acıtıyor, üzüyor. Hep dua ediyoruz ki artık şehit haberleri gelmesin. Ülkemiz mutlu insanlar ülkesi olsun ve güzelliklerle yaşasın” diye konuştu.

 

“FARKLI SORUNLARI VE PROBLEMLERİ VAR”

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin konuşma gerçekleştirdi. Çetin “Bugün ki toplantının burada tertip edilmesinin birlik ve beraberliği oluşturmak açısından, aynı geminin yolcusu olmanın verdiği işaret açısından önemli olduğunu düşünüyorum. İlçemizi nevi şahsına münhasır olarak tanımlıyorum. Kapaklı’nın acil ihtiyaçlarıyla alakalı küçük bir video gösterisi hazırladık. Konuşmamım ardından sizlere sunacağız. Kapaklı 1986 yılında belde statüsüne geçti. Geçen dönem büyükşehir yapılanması ile beraber Karaağaç ve 5 köyle birlikte ilçe oldu. Kapaklı’nın merkezindeki yoğunluğuyla, nüfusuyla ve kısa zamanda artan nüfusuyla diğer ilçelerden farklı sorunları, problemleri var. Biz Tekirdağ olarak, büyükşehir olarak bir vücut isek, bizlerin bir organı eğer problemliyse diğer bütün vücuda zarar verir, sıkıntı yaşatır düşüncesiyle bizim bölgenin sorunlarını, vicdanen empati kurarak değerlendirmenizi arzu ediyorum” diye konuştu.

 

 

“BÖYLE BİR TALİHSİZLİK YAŞIYORUZ”

 

Çetin “ Kapaklı hem devlet açısından hem de hizmet açısından aç bir bölgedir. İlçemizde başlanan kaymakamlık binamız maalesef bitirilmedi. Beş yıl boyunca büyükşehrimiz en önemli hizmeti olan kültür merkezi başladı, o da bitirilemedi. Böyle bir talihsizlik yaşıyoruz. Hepinizden özür dileyerek belki bu kürsüden bunu defalarca haykıracağım. Bu konuda Kadir Başkanım beni anlayışla karşılıyor. Birkaç defa da kendisini ziyaret ettiğimde sorunları beraber çözeceğimizi ifade etti” dedi. Çetin’in konuşmasının ardından Kapaklı’nın ihtiyaçlarının yer aldığı video gösterildi.

 

“KÜLTÜR MERKEZLERİ AĞUSTOS’TA DEVREYE GİRECEK “

 

Gündem harici meclise havale edilen yazıların gündeme alınmasının ardından 6 adet soru önergesi meclise sunulurken, Başkan Albayrak ise sonu önergeleriyle ilgili Temmuz meclisinde cevap verileceğini kaydetti. Kapaklı ve Çerkezköy kültür merkezlerinin 31 Mart Mahalli İdareler Seçim kampanyası döneminde açılışlarının yapılmasına rağmen halen kullanılamadığını belirtilmesi ve ne zaman kullanılmaya başlanacağının sorulması üzerine açıklama yapan Başkan Albayrak “ Kültür saraylarımızı tamamlandı ve Ağustos ayından itibaren devreye girecektir. İlçelerimizde bulunan TESKİ binalarımızı da oralarda bulunan uygun bir yere alacağız. Çerkezköy Belediyemizin ve Kapaklı Belediyemizin oradan rahat istifa etmesi için ortak bazı çalışmalar yapılacak” diye konuştu.

 

“11 İLÇEYİ GEZECEĞİZ”

 

17 Haziran’dan itibaren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 11 ilçeyi gezeceklerini kaydeden Albayrak “ TESKİ Genel Müdürü, büyükşehir belediyesi genel müdürü ve daire başkanları ile birlikte gideceğiz. Orada tüm konular masaya yatırılacak. Ortak paydalarda buluşacağız ve 5 yılın planlamasını yapacağız” diye konuştu.Soru önergelerinin mecliste okunmasının ardından 31 Mart seçimlerinde AK Parti’den meclis üyesi seçilen Selahattin Karacaoğulları’ndan AK parti’den istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçmesi ile ilgili istifa dilekçesi okunarak meclis bilgilendirildi.

 

KOMİSYONLARA HAVALE EDİLDİ

 

Önergelerin ardından meclis gündem maddelerini görüştü. Şarköy Uçmakdere Mahallesi 102 ada 2 nolu arsa vasfındaki 5.943,90 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerine, 29 yıl süre ile sınırlı ayni hak tesis edilmek suretiyle spor ve turizm amaçlı sosyal tesis yapılması ve tesisin süre sonunda sağlam ve çalışır bir şekilde belediyeye teslim edilmesi şeklinde tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi. Büyükşehir Belediye teşkilatının norma kadro esaslarına uygun olarak hazırlanan II ve III sayılı cetveller ile 500 kilogram siyez buğday tohumunun alınıp ücretsiz olarak Muratlı Ziraat Odası’na verilmesi konusu da meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. Mecliste görüşülen diğer gündem maddeleri ise İçişleri, plan ve bütçe ile imar ve bayındırlık komisyonuna havale edildi.

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
" Bölgesel Amatör Lige Katılıyoruz"
Kahve makinesinden uyuşturucu çıktı
Doktor Ahmet Türker'in anne acısı
340 kilo kaçak tütün yakalandı
 Yılmaz ve Kaygısız Türkiye şampiyonu  
ÇTSO’da iş gezilerine gidecek meclis üyeleri belirlendi
Teknofest’e katıldılar
‘Atmazsan Batmaz’ sloganıyla çöp toplayacaklar
Zabıta ekipleri okul kantinlerini denetlendi
Sürdürebilir ve temiz üretim konusunda bilgilendirildiler
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya