Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
18 Eylül 2019 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
7 oy farkla yeni başkan Üstünol oldu
7 oy farkla yeni başkan Üstünol oldu
Çerkezköy Kent Konseyinin 18’inci seçimli Olağan Genel Kurulu dün gerçekleştirildi. Tuncay Üstünol ve Eski Kent Konseyi Başkanı Serkan Karagöz’ün yarıştığı başkanlık seçimlerini 39 oyla Tuncay Üstünol kazanırken, Serkan Karagöz ise 32 oyda kaldı. Seçimi 7 oyla kaybeden Serkan Karagöz kongrenin ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı topa tuttu. ‘Seçimi Tuncay Üstünol’a kaybetmedim. Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a karşı kaybettim’ diyen Karagöz Kent Konseyinden sinirli bir şekilde ayrıldı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 12.06.2019 19:52
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Kent Konseyi binasında dün saat 14.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul toplantısı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

 

ÖZVERİYLE ÇALIŞTIK

 

18’inci seçimli Olağan Genel Kurulunda aday olmayan eski başkan Funda Serfiçe açılış konuşması gerçekleştirdi. Serfiçe “ Nüfusu 200 bin olmuş bir ilçede 18 seçimli olağan kongremizi yapıyoruz. Konsey görevli personelimiz olmadan, sekretaryamızı yapan sekreterimiz olmadan,sizlere ikram edeceğimiz çayı kahvemiz olmadan,2016-2019 kentimiz için özverili çalışan kent konseyi kurulu üyelerimiz ve başkanlarıma bir plaket yaptırmadan ve iki aydır arızalı olan ses sitemi ile gerçekleştiriyoruz. Kent Konseyi başkanı olarak bundan duyduğum üzüntü ile başlamak istiyorum. Siz değerli genel kurulumuzda sizlerle birlikte olduğumuz için sizlere teşekkür ediyorum. Devraldığım Haziran 2016 yılından bu yana tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte bir çok çalışmalara imza attık. Tüm imkansızlıklara rağmen kendi içimizde maddi manevi birbirimize verdiğimiz destekler ile bir çok sosyal proje gerçekleştirdik. En başından bu güne projeleri hayata geçirmemize başta destek veren genel kurul üyelerimize,kurum kuruluş ve muhtarlarımıza gönülden teşekkür ediyorum.Çerkezköy Kent konseyi süresince şahsıma vermiş oldukları işbirliği destek arkadaşlık ,dostluk kardeşlik tüm güzellikleri için tüm yönetim kurulun üyelerine ve çalışma grubu başkanlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

YENİ BAŞKANA BAŞARILAR DİLEDİ

 

‘Ben demeden biz olarak’ ekip ruhu ile çalışıp fikirler ürettiklerini ifade eden Serfiçe “Kendinin yaşadığı kent ve memlekete kendini adamış vatan sevdalı, aydın, çağdaş, dünya vizyonuna sahip her biri birbirinden değerli tüm yürütme kurulu üyelerime ve başkanlarıma en gönülden duygularımla teşekkür ediyorum. İlerleme sağlayamadığımız ama bizlerin önem verdiği birkaç projemizin bir sonraki dönemde de  takip edilmesi  ricası niyeti ile paylaşmak istiyorum.  Bir kent müzesi plan ve içeriği tarafımızca hazırlandı ve çalışıldı.Yer belirlendiğinde ilk adımı atmış olacağız. Avrupa Birliği EURO test  temsilciliği,yaklaşık bir senedir Avrupa Birliği proje çalışma grubu başkanımız Tuncay Üstünol ve grup üyeleri bunun üzerinde çalışıyor.Kabul edilmesi durumunda Çerkezköy’de farklı yaş gruplarına farklı amaçlarla belli bir süre için Avrupa’ya ücretsiz olarak gönderebileceğiz.Bu tecrübe ile geri dönen her kentlinin yaşı ne olursa yaşadığını kente aktarabilecek. Çerkezköy Çocuk Meclisi, çocuk kütüphanesi ve akıllı oyun odası, üç yıldır takip ediyoruz. Yazışmalarımız tekrar  tekrar neticesinde, yapılacak park alanlarında yer verilebilir. Erken yaşta okumanın önemini ve üç yıldır etkinliklerimizle farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.STK önderliğinde de özellikle kadınlarımıza istihdam yaratacak kooperatifleşme konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Tarih grubumuz Çerkezköy’ün geçmişini tüm detayları ile bilen değerli üyeleri ile kentimizin önemli noktalarını koruma ve ileriye taşıma adına çeşitli çalışmalarına devam ediyor. Sanayi ve Ticaret  yeni kurduğumuz gruplardan meslek yanıtım günlerine gençlerime gelecek ışığı oluyor. Sözümü kent konseyi başkanı sıfatı ile makamların bir amaç değil, bir araç olduğunu belirtiyor ve bugün görevimi yeni  seçilecek başkana devredeceğim. Adaylara gönülden başarılar diliyorum. Demokrasi her zaman işlesin.hak eden kazansın.kazanan başarsın,genel kurulumuzun  kentimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

DİVAN BAŞKANLIĞINI ALİ BOZDAĞ YAPTI

 

Konuşmaların ardından divan başkanlığına Çerkezköy Esnaf Odası Başkanı Ali Bozdağ getirilirken, katip üyeliklerine Gülnur Kocaçınar ve İsmail Cin getirildi.Faaliyet raporu okunurken, oy birliği ile kabul edildi. Kent Konseyi başkan Adayı Tuncay Üstünol yaptığı konuşmada beş yıldır kent konseyinde görev yaptığını belirterek, “Çerkezköy’de çeşitli kurum ve kuruluşlarda görev taptım ve beş yıldır da Çerkezköy kent Konseyinde görev yapıyorum. Şu Avrupa çalışma Geliştirme Grubu başkanıyım. Buraya Serkan başkanımızın döneminde başladın ve kendisinden de bir çok destek  ve yardım gördüm. Beş yıldır çalıştığım Funda Serfiçe Başkanımızdan da çok büyük destek ve yardım gördüm. Her iki başkanımızdan da büyük kazanımlar ve tecrübeler edindim. Seçeceğimiz yürütme kurulu ile beraber çok farklı ve çok iyi hizmetlere imza atacağımızı belirtmek istiyorum.Kazanan Çerkezköy olacak insanlarımız olacak. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum”dedi.

 

“ÇOK GÜZEL HİZMETLER VERECEĞİZ”

 

Üstünol’un ardından konuşan adaylardan Serkan Karagöz ise “ Bugün bura da seçim için birlikteyiz. Bildiğiniz gibi burası hizmet sektörü ve gönül birlikteliği olduğu yerdir.Sayın başkanımızın söylediği gibi burada bir suyumuz bile yok. Bunlar hoş şeyler değil. Biliyorsunuz iki dönem kent konseyi başkanlığı yaptım dönemlerde çok güzel hizmetler vardı. 50-60 ülke gezmiş bir arkadaşınız olarak da Avrupa’da yaptığım incelemelerimde kent konseyleri belediyelerin üstünde olan kuruluşlar olarak görülmektedir. Burası hizmetle işliyor. Biz her şeyi bir tarafa bırakacağız. Çerkezköy Belediye Başkanıyla birlikte Çerkezköy’e çok güzel hizmetler vereceğiz. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

YENİ BAŞKAN ÜSTÜNOL OLDU

 

Konuşmaların ardından 18’inci seçimli Olağan Genel Kurulunda seçimlere gidildi. Kongrede Kent Konseyi eski Başkanı Serkan Karagöz ve Kent Konseyi Avrupa Çalışma Grubu Başkanı Tuncay Üstünol başkanlık için yarıştı. Kongreye  katılan 97 delegenin 94’ü oy kullandı.3 oyun geçersiz sayıldığı kongrede 39 oy alan Tuncay Üstünol başkanlığa seçilirken, Serkan Karagöz ise 32 oyda kaldı. Seçimin sonunda başkanlığa seçilen Tuncay Üstünol kendisine oy veren vermeyen tüm delegelere teşekkür etti.

 

“SEÇİMİ VAHAP AKAY’A KAYBETTİM”

 

Sonuçların açıklanmasının ardından açıklamalarda bulunan Serkan Karagöz ise seçimi Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a kaybettiğini ifade etti. Karagöz basın mensuplarına yaptığı açıklamada  “Ben bu seçimi Tuncay kardeşime kaybetmedim. Sayın Belediye Başkanı Vahap Akay’a kaybettim ona da hayırlı olsun diyorum. Başkana nezaket ziyaretinde bulunduğumda ‘Serkan ağabey orayı yıkacağım ona göre sonradan bana bir şey demeyin’ dedi. Yani daha başında buranın yıkılacağını burada hizmet verilemeyeceğini söylüyor. Böyle bir şey var mı? Her yerde Kent Konseyi başkanları adam gibi çalışıyor, hizmet ediyorlar burada hizmet edilmemesi için bu binayı da yıkıyorlar. Eski Belediye Başkanı Ali Ertem bu binayı onlar yıksın diye mi yaptı? Bina yapacaksan başka yere yap. Bu terbiyesizliktir, kendisini kınıyorum. Yazıklar olsun hepsine” dedi. Karagöz’ün bu sözleri üzerine kent konseyinde kısa süreli gerginlik yaşanırken, Karagöz daha sonra sinirli bir şekilde kent konseyinden ayrıldı.

 

Haber/Seyit SÜREN

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
" Bölgesel Amatör Lige Katılıyoruz"
Kahve makinesinden uyuşturucu çıktı
Doktor Ahmet Türker'in anne acısı
340 kilo kaçak tütün yakalandı
 Yılmaz ve Kaygısız Türkiye şampiyonu  
ÇTSO’da iş gezilerine gidecek meclis üyeleri belirlendi
Teknofest’e katıldılar
‘Atmazsan Batmaz’ sloganıyla çöp toplayacaklar
Zabıta ekipleri okul kantinlerini denetlendi
Gaziler günü Çerkezköy’de de kutlanacak
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya