Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
25 Mayıs 2020 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Barış pınarı harekatına Çerkezköy’den tam destek
Barış pınarı harekatına Çerkezköy’den tam destek
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök, CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve Belediye Meclis üyeleri belediye meclis salonunda düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla tam destek verdiler.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 15.10.2019 15:50
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

İYİ Parti İlçe Başkanı Yasemin Erseçkin’in işleri nedeni ile yetişemediği ortak basın açıklamasının açılış konuşmasını Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay gerçekleştirdi. Çerkezköy AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök ve meclis üyelerinin talebi ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’de başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek amaçlı Belediye Meclisi’nin ve siyasi partilerin ilçe başkanlarının bir araya geldiğini belirten başkan Vahap Akay “Biz olağanüstü Meclis toplantısı yapmadan hem siyasi partilerimizin ilçe başkanlarına, hem de Meclis Üyelerimize bu daveti yaptık.  Katılan herkese teşekkür ediyorum. İlçe Başkanlarımızı davet ettik, İYİ Parti İlçe Başkanımız ‘Yetişemiyorum’ diye mesaj atmış, yeni gördüm. Burada olmayan Meclis Üyelerimiz Mehmet Henefi Karataş İstanbul’da hastanede olduğundan, İbrahim Çekçi İpsala’da olduğundan, Mehmet Şahin Yılmaz Muş’ta olduğundan yani şehir dışında olduklarından katılamıyor. Bana katılamayacağını bildiren 3 meclis üyemiz de buradaki ortak görüşe katkı sağlayacaklarını ifade ettiler. Burada olmayan meclis üyelerimizin de aynı fikir ve hassasiyetle memleketin birliği ve beraberliği söz konusu olduğunda siyasetin bir kenara konabileceğini, bu fotoğrafın Çerkezköy’den verilebileceğini, iktidarı ile, muhalefeti ile herkesin bu önemli ve hassas meselede, memleket meselesinde aynı anda, aynı fikri, aynı tabanda bir Türkiye Cumhuriyeti birlikteliğinde buluşulabildiğini göstermek adına bu daveti yapan ilçe başkanlarıma, meclis üyelerime öncelikle teşekkür ediyorum. Sıra ile fikirlerini almak adına İlçe Başkanlarıma sözü vereceğim” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN TAŞI DOĞRU YERE ATTIĞINI GÖRÜYORUZ

 

Akay’ın ardından söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz “ Böyle sıkıntılı bir süreçte birçok propagasyona karşı dün Fransa’da yüzümüzü güldüren milli takım futbolcularımıza da sevgilerimizi gönderiyorum. Onlarda propagasyona rağmen güzel bir oyun oynadılar. Bildiğimiz üzere Barış Pınarı Harekatı 1 haftayı geride bıraktı. Türk Milleti Türk Ordusu tarih boyunca gittiği her yere merhamet, adalet şefkat ve medeniyet götürmüştür. Bunun her türlü örneği dünyanın her köşesinde mevcuttur. Vefalı Türk sloganıyla karşılanmaktadır. Hatta basından elimize geçen fotoğraflarda azami derecede sivil can kaybı için hassasiyet gösterdiği görülmektedir. Dünyadaki kamuoyuna baktığımız zaman Türkiye’nin taşı doğru yere attığını görüyoruz hepimiz. Bu anlamda da siyaseti bir kenara bırakılması siyasetin dili vatan millet gerekiyor. Yıllar sonra çevremizdeki sıkıntıların bizim ülkemizde cereyan etmemesi adına sınır ötesine askerimiz hareket yapmış bulunmaktadır. Yurt için deve yurt dışında savaş çığırtkanlığı yapan Türkiye’yi işgalci gibi göstermeye çalışan fitneci provokatörlere karşı da milletimizin hangisi siyasi görüşte olursa olsun, hangi durum ve mertebede olursa olsun 81 milyonu ile kenetlendiğini görmekteyiz. Türk Ordusu Suriye’ye PKK ve İŞİD zulmü altında katil Esad’ın zulmü altında inim inim inleyen kürt, arap ve başka aidiyetlere mensup insanların, kardeşlerimizin zulümden kurtuluşu için girmiştir. Cumhurbaşkanımızda, Genel Kurmay Başkanımız da bu durumu net bir şekilde açıklamaktadır. Ordumuz oraya adaleti ve beklenen yardımı götürecektir. Ülkemizde bulunan Suriyelilerinde ülkelerine dönmeleri için gerekli çalışmaları yapacaktır. bugün burada tekrar toplananlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

 

 

KATILSA İDİK EVET OYU KULLANIRDIK

 

Aydeniz,  son olarak şunları söyledi: “Sözlerime son vermeden önce de geçen Ekim ayında meclisin 2’nci oturumda andımızı yazan Reşit galip’in ismini bir parka verilmesi ile alakalı bir oylama olmuştu. Sayın Belediye Başkanımızda Milliyetçi Hareket Patisinin düşüncelerini merak etmişti. O gün MHP Genel Başkan Yardımcımız geldiği için istişare toplantımız vardı o yüzden katılamadık. Meclis üyelerimiz o zaman katılsa idi evet oyu verecekti. Andımız MHP’nin hassas olduğu konulardan biridir. Biz andımızın okutulmasından yanayız. Tekrardan buraya katılan herkese teşekkür ediyorum. Ordumuzun muzaffer bir şekilde döneceğine inanıyorum. Ne mutlu Türküm diyene” diyerek konuşmasını sonlandırdı

 

ŞANLI ORDUMUZUN YANINDAYIZ

 

“Ordumuzun yanındayız” diyen CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı,  Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu harekâtı sebebiyle olağanüstü toplanmış bulunmaktayız. Aklımız kalbimiz her zaman harekat bölgesinde. Biz her zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu şanlı ordumuzun yanındayız.  Dualarımız askerlerimizi ve bölge halkı için ve dileğimiz de bu harekatın bölgeye huzur ve barış getirerek başarılı bir şekilde tamamlanmasıdır.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

HAREKAT OKYANUS ÖTESİ GİRİŞİMLERE BİR CEVAPTIR

 

“Ülkemiz, Fırat'ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ'ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır” diyen AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, “Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat Türkiye için bir tercih değil zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaat etmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü pkk/pyd/ypg eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat'ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.”dedi.

 

GÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ

 

Kök, “Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye'nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmektedir. Bu çerçevede, AK Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı olarak, Barış Pınarı Harekatında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.” diye konuştu.

 

“BU FOTOĞRAFI ÇERKEZKÖY’DEN VERİYORUZ”

 

Ümit Kök’ün konuşmasının ardından yeniden söz alan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay “Bugün burada aynı masa etrafında aynı salonda memleketin birliği beraberliği söz konusu olduğunda aynı sesi çıkarabildiğimizi gösterdik. Bu topraklar da farklı siyasi düşüncemiz olsa da hayata farklı pencereden baksak da mesele memleket olunca, mesele vatan olunca, mesele bu memleketin geleceği olunca bu memleketi bu coğrafyada yalnızlaştırmak isteyenlere inat bu memleketin birliğini beraberliğini kardeşliğini savunacağımızı gösterdik. Birbirimize sımsıkı tutunarak ve birbirimize sarılarak aynı yolda yürümesini bildiğimizi bunu becerebildiğimizi bu fotoğrafı Çerkezköy’den verebildiğimizi göstermek adına kıymetli olduğunu düşünüyorum. Bu katkıyı yapan tüm arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

ÇOCUKLARIMIZ O DERSİ YENİDEN HATIRLATMAYA HAZIRDIRLAR

 

Akay “Bağımsızlığını savaş meydanında tırnakları ile kazıya kazıya şehitler vere vere bu güne gelen milletin fertleri olarak biz tarihimizden aldığımız güçle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yurtta barış dünyada barış derken yeri geldiğinde de memleketin Misaki-Milli sınırlarına gözlerini dikenler ya da bu coğrafya etrafında tarihten aldığı dersi unutanlara bu memleketin çocukları o dersi yeniden hatırlatmaya hazırdırlar. Bugün hepimizin geleceği için bu toprakların geleceği için Barış Pınarı Harekâtı’nda canlarını vererek şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve bugün bu mücadeleyi sahada veren Mehmetçiğimize başarılar diliyorum. Bu memleketin ve bu toprakların geleceği için hiç kimse gözünü kırpmadan yolunda yürüyecek bu toprakların çocukları var. Geleceğe umutla bakmak için bu yolda herkes aynı fedakârlıkla yürüyecektir. Dolayısıyla ben tarihi hatırlatan memleketin birliğine beraberliğine kardeşliğine katkı sağlayan tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Haber/Faik Onur KAYA

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
O polisler görevden el çektirildi
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya