Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
25 Mayıs 2020 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Meclis harekata destek için olağanüstü toplandı
Meclis harekata destek için olağanüstü toplandı
Suriye’nin kuzeyinde terör koridorunu bozmak için ve bölgeye barışı, huzuru getirmek için Suriye’ye Barış Pınarı Harekatı düzenleyen Mehmetçiğe destek vermek için Çerkezköy Belediye Meclisi olağanüstü toplandı.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 18.10.2019 15:43
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Çerkezköy Belediye Meclis Salonu’nda dün saat 10.00’da toplanan belediye meclis üyeleri ve siyasi parti temsilcileri Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi. Toplantıya İbrahim Çekçi, Dilek Köksal, Mehmet Şahin Yılmaz ve Erkan Zümbül katılmadı.

 

MEVZU BAHİS VATAN İSE GERİSİ TEFERRÜATTIR

 

Açılış konuşmasını yapan Çerkezköy Belediye Başkan Vekili Bulut Becerik “Salı günü Barış Pınarı Harekatı’na destek olmak amacıyla birlik beraberlik mesajlarını paylaşmak, kahraman Mehmetçiklerimize destek vermek amacıyla Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök ve MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’in katılımıyla tüm mesajları paylaşmıştık. Ve meclisimizi olağanüstü toplamaya karar vermiştik. Dün yürütülen müzakereler neticesinde ABD ile mutabakata vardık ve harekata 5 gün ara verildi. Barış Pınarı Harekatı’nın yürütüldüğü 9 günlük süreçte siyasi söylemler bir kenara bırakılarak ‘mevzubahis vatan ise gerisi teferruattır’ ruhu ile hareket etmeyi bildiğimizi düşünüyorum. Türk ulusunun ne kadar yüce bir millet olduğu, ne vatansever bir millet olduğunu tüm dünyaya tekrar gösterdiğimizi düşünüyorum. Barış Pınarı Harekatı sürecinde şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

 

 

GİRMEDEN TEFRİKA BİR MİLLETE, DÜŞMAN GİREMEZ

 

Vekil Becerik’in konuşmasının ardından konuşan AK Parti Grup Başkanı Sait Yazı da “Bu günde birlik olabilmek hepimiz için çok önemli. Mehmet Akif ‘Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez; toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez’ diyor. Bu, bugün gerçekleşti. Türk milleti olarak devletimizin yanında kenetlendik. Siyaseti bir tarafa bırakarak tüm siyasi partilerimiz ordumuzun arkasında yer alarak dünyanın süper gücü Amerika’yı Türkiye’ye getirip bir antlaşma mutabakatına varıldı. Bundan dolayı mutluyuz. Ama inşallah sahada varız. Bunu devamını getireceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

YOK EDİLMESİ GEREKEN BİR CİNAYET ŞEBEKESİ

 

Yazı, açıklamalarına şöyle devam etti: “40 yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden, Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden pkk terör örgütünün yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik güçleriyle bölücü terör örgütü pkk’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslar arası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır. Daeş, pkk, pyd, ypg aynıdır. Suriye’de 8 yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü daeş, pyd, ypg gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. pkk’nın Suriye’deki yapılanması olan pyd/ypg, Kuzey Suriye’de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlemektedir”

 

BİRBİRİNİN İKİZ KARDEŞİDİRLER

 

Mühimmat yardımları ile Suriye’nin kuzeyine terör koridoru oluşturulmak istendiğini ifade eden Sait Yazı, “Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açısından farklılaşsalar da özlerinde aynıdır. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Barış Pınarı Harekatı’nın amacının bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermek olduğunu kaydeden Yazı Harekatın 9.günü teröristlerin hamisi ABD ile mutabakata varılarak Türkiye’nin istekleri kabul edilmiştir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan daeş=pkk=pyd=ypg terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu’nu belediye meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

 

HUZUR VE SELAMET İÇİN GEREKLİYDİ

 

MHP Grup Başkanı Koray Önsel ise, “Barış Pınarı Harekatı’nın hem vatandaşlarımızın selamet, huzur ve güvenliği, hem de Suriye’de yaşayan tüm vatandaşların kendi topraklarında özgür bir biçimde yaşamalarının temin açısından büyük önem arz ediyor. Barış Pınarı Harekatı bin yıldır kardeşçe birlikte yaşadığımız, adeta etle tırnak gibi olduğumuz, Kürt kökenli vatandaşlarımızın hain terör örgütü pkk’nın zulmünden kurtarılması için verilen büyük mücadelelerin en önemlilerinden bir tanesidir” diye konuştu.

 

 

TARİH BİR KERE DAHA HAKLILIĞINI ÇIKARDI

 

Önsel, konuşmasına şöyle devam etti: “ MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin 26 Temmuz 2012’de ‘Sınırlarımıza yakın alanlarda bölücü terör yuvalanmalarının devletleşmesine müsaade etmeyecek ataklık ve proaktiflik gösterilmelidir’ uyarısını yaptı.  6 Ağustos 2012’de ‘Ülkemize yönelen tehditleri en aza indirmek amacıyla batı ucu Afrin’i, doğu ucu Kandil’i içine alacak biçimde tesis edilerek hilal şeklinde güvenlik kuşağı biran önce sağlanmalı ve icra edilmelidir’  ifade etti.  3 Aralık 2013’te ‘pkk-pyd ortaklığı, Suriye coğrafyasında, merkezde Ayn el Arab, batıda Afrin, doğuda ise Kamışlı’dan oluşacak özerk bir yönetim için düğmeye bastı. Türkiye gerekli adımları atmalıdır’ açıklamasını yaptı. Tarih bir kere daha Genel Başkanımızı haklı çıkarmıştır. Bugün terörün belini kırmayı kendine hedef edinmiş ve var gücüyle her alanda terörle mücadele eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm devlet yetkililerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Devlerimizin sınırlarını korumak, milletimizin huzurunu, refahını ve güvenliğini sağlamak maksadıyla verdiği haklı mücadele sonucunda millerimizde oluşan birlik ve beraberlik görüntüsü göğsümüzü kabartmaktadır. Bu konu günlük siyasetin önünde ve partiler üstü bir konudur” dedi.

 

TSK, TÜRKMEN VE KÜRT VATANDAŞLARI KURTARAMAK İÇİN ORDA

 

 “Bu harekatı sulandırmak, hedef saptırmak, gayesinde olanlar da vardır” diyen Önsel, “Ne yazık ki her zaman olduğu gibi ayrık otlar çıkıyor. Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak ve teröristlerin yuvalarını dağıtmak amacıyla yapılan harekatı savaş olarak nitelendirenler ve açıklamalarda bulunanlar görülmektedir. Büyük Türk devleti çapulcularla hiçbir zaman savaşmaz, sadece ezer geçer. Ecdadımızın kahramanlıkları tarihin sayfalarında altın harflerle yazmaktadır. Fakat ayranı kabardığı zaman önünde durulmadığını bütün tarihi ve dünya bilir. Sayın genel başkanımızın ifadesiyle ‘O zaman geldiğinde şartlar oluştuğunda tarih coğrafyaya dar geldiğinde Misak- Milli uyanacak; 81 Düzce’den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul deme hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır.’ Ancak bugün verilen mücadele sadece ve sadece ülkemizin güvenliği ve Suriye’de yaşayan Arap, Kürt ve Türkmen vatandaşların güvenliği için yapılmaktadır. Barış Pınarı Harekatı’na katılan kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’nin her bir ferdini gönülden kutluyor, üstün başarılar diliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetimizi tebrik ediyor, sonuna kadar desteklediğimizi beyan ediyoruz. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan yapmak üzere şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyoruz. Cenab-ı Allah Türkiye’nin Türk milletinin yardımcısı olsun. Allah gazamızı mübarek kılsın. Allah hainlerle mücadelede kerem ve lütfunu üzerimizden eksik etmesin, ilahi yardımını bizden esirgemesin” dedi.

 

 

ONLAR EGEMEN GÜÇLERİN KULALARIDIR

 

“Operasyona destek verdik ve destek vermeye devam edeceğiz” diyen CHP Grup Başkan Vekili Nedim Yılancı,  Barış Pınarı Harekatını gerçekleştiren kahraman ordumuza destek olmak, ülkemiz emperyalist dayatmalarla karşılaştığında birlik ve beraberliğin siyaset üstü olduğunu ortaya koymak için özel bir oturumla toplandık. Kahraman Mehmetçiğimizin Suriye sınırında süre gelen pkk, ypg, daeş gibi ülkemizin güvenliğini ve geleceğini tehdit eden bölücü terör unsurlarına karşı meşru müdafaa hakkını kullanmaktadır. Bu harekat ne Suriye’nin toprak bütünlüğüne ne de bölgede yaşayan Arap, Kürt ya da diğer etnik aidiyete mensup Suriye vatandaşlarına yapılmış bir hareket değildir. Barış Pınarı Harekatı aynı zamanda Ortadoğu coğrafyasında yüz yıla yakındır süre gelen böl-parçala-sömür-yönet anlayışına karşı da bir direniş ve eylemdir. Dostumuz görünen Ortadoğu’daki Arap hükümetlerinin Barış Pınarı Harekatına karşı durmasının en büyük sebebi, egemen güçlerin kuklaları olmalarıdır. Vatan topraklarımızın tehdit altına girdiğinde, bu topraklarda yaşayan insanların tamamına yakını farklı dünya görüşleri ve siyaset anlayışlarını bir kenara bırakarak ülkemizin birliği ve bütünlüğü için birlikte mücadele etmeyi dün de başarmışlardır bugün de başarma azim ve kararlılığındadır. Barış Pınarı Harekatı’nda vatan ve millet sevdasıyla mücadele eden Mehmetçiklerimize üstün başarılar diliyor, şehit olan Mehmetçiklerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Haber/Seyit SÜREN

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
O polisler görevden el çektirildi
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya