Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
27 Kasım 2020 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Kök: Ağlamayan bebeğe emzik vermezler
Kök: Ağlamayan bebeğe emzik vermezler
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Tekirdağ’ın 11 ilçesine yapılacak olan yatırımlarla ilgili geçtiğimiz günlerde Ankara’da ki protokole AK Partili belediyelerin çağrılmasına “ Fotoğrafı görünce ‘biz acaba başka dünyalı mıyız’ diye düşündüm. 11 ilçeye protokol yapılıyor ama 3 tane belediye başkanı orada, diğerleri yok. Bizi de buraya kuşlar getirmedi, millet getirdi” sözlerine AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök’ten cevap gecikmedi. İlçe teşkilatında Ankara ziyaretleriyle ilgili basın açıklaması yaparak Başkan Akay’a göndermede bulunan Kök “ Spor Bakanlığı’nın yapacağı yatırımları kuşlar getirmiyor buraya. Bizler mücadele ediyoruz. AK Partili belediye başkanları gidip mücadele ediyor. Çerkezköy’de oturarak ‘bize gelsinler, taleplerimizi söyleyelim’ noktasında bir yaklaşımı ben doğru bulmuyorum. Siz gideceksiniz. Ağlamayan bebeğe emzik vermezler. Gideceksiniz ağlayacaksınız, isteyeceksiniz” diye konuştu.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 29.11.2019 17:35
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök ilçe teşkilatında dün saat 14.30’da basın açıklaması gerçekleştirerek Ankara ziyaretini değerlendirdi.

 

“EKSİKLERİMİZİ İLETTİK”

 

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Tekirdağ’da yapacağı yatırımlarla ilgili imza törene katıldıklarını kaydeden İlçe Başkanı Kök “ Çerkezköy’e de Tekirdağ’a da bakanlık tarafından ciddi bir yatırım kararı alındı. Öncelikle TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop’a özel teşekkür ediyorum. Meclis başkanı olduğu zaman hep dile getirdik. Tekirdağ için, Çerkezköy için hocamız ciddi bir fırsat dedik. Tekirdağ’a daha fazla yatırım getirebilmek için hocamızdan faydalanmamız, destek olmamız gerekir dedik. Ve meclis başkanımızın geldiği günden beri Tekirdağ’a özel bir ilgi alaka gösterdiğini, mücadele ettiğini görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı yatırımında da bu aynı şekilde oldu. Meclis başkanımızın Cumhurbaşkanımızın yanında Spor Bakanımıza bu konuda talebi oldu. Geçtiğimiz ay Tekirdağ’da il danışma toplantısı yapmıştık. Bakanımız da bu toplantıya katıldı. Toplantıdan sonra ilçe başkanları kendisiyle görüşerek ilçeleri ile ilgili taleplerini ilettiler. Biz de Çerkezköy için taleplerimizi ilettik, eksiklerimizi ilettik. Çerkezköy’de en büyük eksikliğin Kızılpınar mahallesinde olduğunu düşünüyoruz. 40 bin nüfusa sahip Kızılpınar mahallesinde neredeyse bir ilçe statüsüne sahiptir. Kızılpınar mahallesinde ciddi eksikliklerin olduğunu herkes biliyor. Bu nedenle biz bakanımıza Kızılpınar’da eksiklikler olduğunu anlatarak buraya yatırım talep ettik.

 

ÇERKEZKÖY’E YAPILACAK YATIRIMLARI ANLATTI

 

Ankara’da imzalanan protokol kapsamında Çerkezköy’e yapılacak yatırımlarla ilgili basın mensuplarına bilgi veren Kök “ Spor Toto tarafından gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu, kapalı spor salonunun arkasına bir sentetik saha, 500 kişilik tribün, soyunma odaları yapılacak. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bütçe görüşmeleri devam ediyor. Bin kişilik kapalı spor salonunun bütçeye konulması düşünülüyor. Bunların büyük bir kısmını da Kızılpınar Mahallesi’nde yapmak istiyoruz. İnşallah yer noktasında güzel yerlere yapılıp bunları inşa edilmesini istiyoruz” diye konuştu.

 

“GİDİP TALEP EDECEKSİNİZ”

 

Belediye Başkanı Vahap Akay’ın “Spor Bakanlığı bize ihtiyaçları sorsa talepleri dile getiririz” sözlerine de cevap veren Kök “ Bakanlık AK Parti teşkilatlarına, AK Partili belediye başkanlarına ya da AK Partili milletvekillerine gelip de ‘Size ne lazım, onları söyleyin de yapalım’ demiyor. Kimse oturduğu yerden yatırım alamaz. Çünkü 17 yıllık AK Parti hükümeti döneminde Türkiye’de altyapı, üstyapı, gençlik merkezleri, stadyumlar, her anlamda çok ciddi yatırımlar yapılmıştır. Bunlar yeterli değildir. Bu yatırımlar 17 yıldır yapılmaktadır. O nedenle teşkilatlar, belediye başkanları, milletvekilleri kendi il ve ilçeleri için, ilçelerine yatırım için gidip bakanlıktan istemek, talep etmek, mücadele etmek zorundadır. Bizde teşkilat olarak bunu yapıyoruz. Spor Bakanlığı’nın yapacağı yatırımları kuşlar getirmiyor buraya. Bizler mücadele ediyoruz. AK Partili belediye başkanları gidip mücadele ediyor. Neredeyse her hafta gidip bakanlıklarda görüşmeler yapıyorlar. Ben bunu CHP’li belediye başkanlarına da tavsiye ediyorum. Bakanlar, sadece AK Partili belediyelerin olduğu yerlerin bakanları, bakanlıkları değil. Siz de randevu istersiniz, mücadele edersiniz, gider görüşürsünüz. Talep edersiniz. Ama maalesef ben 5 buçuk yıldır Çerkezköy Belediye Başkanının ve Tekirdağ’daki diğer CHP’li belediye başkanlarının bakanlıklara gidip de yatırım talep ettiklerini, eksikleri anlattıklarını pek fazla göremedim. Gideceksiniz, talep edeceksiniz” diye konuştu.

 

ÇERKEZKÖY’E NE KADAR İYİ DOĞRU İŞLER YAPABİLİRİZ DERDİNDEYİZ

 

Kök “ Yeni seçimden çıktık ve 3-4 yıl seçim yoktur. Biz Çerkezköy’e yatırım getirmek için mücadele etmekteyiz. Aynı özveriyi, mücadeleyi ben CHP’li belediye başkanlarından da beklerim, vatandaş da bekler, hakkıdır. Bizim seçilmiş her kişiye saygımız sonsuzdur. Tekirdağ’a yapılacak 110 milyonluk yatırımın en büyük paylarından birini de Çerkezköy almıştır. ‘Sadece 3 tane AK Partili belediye yatırım aldı, diğer ilçeler yatırım yapılmasın’ gibi bir anlayışımız da olmamıştır. Bunları lütfen doğru değerlendirelim. Mücadele etmiyorlarsa bile ilçelerine yatırım getirmeye çalışan insanları takdir edelim, eleştirmeyelim.Bakanlık ile yapılan görüşmelerden sonra Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı aradım. Cumhuriyet mahallesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yarı olimpik yüzme havuzu projesi var. Daha bitmedi ama inşallah bitecek. Orada onun olması Kızılpınar’da ihtiyaç olmadığı anlamına gelmiyor. Kızılpınar’a her şeyin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Kızılpınar’ın gençlik merkezine, yüzme havuzuna, kapalı spor salonuna da ihtiyacı vardır. Kızılpınar’da yüzme havuzu ihtiyacı olduğu için biz bunu talep ettik. Yer noktasında Kızılpınar’ı gezdik, hazineye ait yerleri inceledik. Kızılpınar Mahallesi’nin merkezinde bu projelerin yapılabileceği hazineye ait yerlerin olmadığını gördük. Bir yatırımı yapmak için yapmayacaksın. Yapıyorsan herkesin rahat ulaşabileceği bir yere yapacaksın. Bu paraları çarçur etmeye gerek yok. Kızılpınar’ın dışına, insanların kolay ulaşamayacağı bir yere yatırım yapmanın anlamı yok. Hazinenin yerleri uzak kaldığı için belediye başkanını aradım. Kızılpınar’da hazinenin yeri olan Çerkezköy Belediyesi’nin kullandığı garaj var. ‘Siz kendinize başka bir yer bulursanız yüzme havuzunu burada yapalım’ dedim. ‘Çerkezköy Belediyesi’nin yeri olan Trakyum’un olduğu yeri de bakanlığa devrederseniz gençlik merkezini de buraya yapalım’ dedim. Çerkezköy’e ne kadar iyi doğru işler yapabiliriz derdindeyiz. Belediye başkanını hiç aramayıp şehrin dışında hazinenin yerine de biz bunları yapabilirdik. Kızılpınar’da bu noktalara yaparsak daha değerli, daha kullanışlı olacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

 

“AĞLAMAYAN BEBEĞE EMZİK VERMİYORLAR”

 

‘Samimiyetimizi her fırsatta gösteriyoruz’ diyen Kök “ Derdimiz ise hizmet etmektir. Mücadele etmeye, her kapıyı çalmaya, bakanlıklara gitmeye biz devam edeceğiz. Belediye başkanına da tavsiye ediyorum. Çerkezköy’de oturarak ‘bize gelsinler, taleplerimizi söyleyelim’ noktasında bir yaklaşımı ben doğru bulmuyorum. Siz gideceksiniz. Ağlamayan bebeğe emzik vermezler. Gideceksiniz ağlayacaksınız, isteyeceksiniz. Bakanlık AK Parti, CHP diye bakmıyor” dedi.

 

“SADECE HİZMET KENT PARK VAR”

 

Seçimden önce Kültür Merkezi’nin açılışının yapıldığını ve halen açılmadığını kaydeden Kök “Geçtiğimiz gün Kadir Albayrak yaptığı açıklamada Kültür merkezinin 15 Aralık’ta açılacağını söylemiş. Açılışı yapılan bir yerin bir yıl sonra açılması bize çok enteresan geliyor. O zaman bunların seçim şovları olduğunu söylemiştik. Bunları yaşadık ve gördük. Çerkezköy’e büyükşehir belediyesinin yaptıklarından da bir şey göremedik. Kültür merkezi daha açılmadı, yarı olimpik yüzme havuzu inşallah bitecek. Biten proje Kent Park var” diye konuştu.

 

“BÜTÇEYİ MERAK EDİYORUM”

 

Kök “ Önümüzdeki yıl Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım bütçesinin 460 milyon lira civarında olduğunu öğrendik. Bunun 180 milyonunu da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi binasına ayırmışlar. Kalan miktardan Çerkezköy’e ne kadarı gelecek. TESKİ ile beraber 1.5 milyar cirosu olup, 500 milyon civarı yatırım bütçesi olan bir kurumun nüfus yoğunluğu da dikkate alınarak Çerkezköy’e ne kadar bütçe ayırdığını merak ediyorum. Hepimiz, biz, Çerkezköy Belediye Başkanı da Çerkezköy’ün hakkını savunmak zorundayız. Biz gidip Ankara’da bunun mücadelesini veriyoruz. Ankara’ya gidip bunu mücadelesini vermiyorsanız en azından Tekirdağ’da bunu mücadelesini verin. Çerkezköy’e hak ettiği yatırımları alın” açıklamasında bulundu.

 

“ÇERKEZKÖY’DE DEĞER KATACAK”

 

Kök “ Çerkezköy Devlet Hastanesine ameliyathane sayısını artırmak istiyoruz.Bununla ilgili Bakanlıktan onay alındı. Ama fiziksel anlamda yapılabilecek tek yer bodrum kat. O bölgede halen Eski Başkan Ali Ertem döneminden, altyapı var. Burada yağmur suyu hattı ile kanalizasyon hattı tek hattır.. TESKİ’nin oradaki altyapıyı çözmesini bekliyoruz. Biz yatırım için mücadele ediyoruz, bakanlıktan onay alıyoruz, TESKİ yapması gereken altyapı çalışmasını yapmadığı için yapamıyoruz” dedi. Hızlı tren projesinin Çerkezköy’e müthiş değer katacağını kaydeden Kök “ Bunlar hep devlet yatırımlarıdır.  Hızlı tren konusunda belediye başkanının ‘hiç bize gelmediler’ şeklinde bir açıklaması var. Bu anlayış doğru bir anlayış değil. Gelmedilerse sen gidebilirdin. Tamam bakanlık bir hata yaptı, gelmedi, sizi bilgilendirmedi, sen git. ‘Gelmediler, bize bilgi vermediler, bakanlık bizden şunu talep etseydi. Bu bakış açısı Çerkezköy’ü bir yere getirmez. Biz beklemiyoruz, her zaman gidiyoruz” dedi.

 

“DELEGELERİ SEÇECEĞİZ”

 

Akay’ı eleştirmeye devam eden Kök “Belediye Başkanı Vahap Akay Çerkezköy için her kapıyı çalacağını söylüyor. Çerkezköy için her kapıyı biz çalıyoruz. Belediye başkanının kapısıysa biz çalıyoruz, bakan kapısıysa biz çalıyoruz, milletvekili kapısıysa çalıyoruz, meclis başkanının kapısıysa çalıyoruz. Her kapıyı çalan biziz. Çalmaya da devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. AK Parti kongre sürecinin sürdüğünü ifade eden Kök “Pazar günü saat 10:00’da delege seçimi yapacağız. Tüm AK Partili üyelerimizi oy kullanmaya ilçe teşkilatına davet ediyorum” dedi.

 

Haber/Faik Onur KAYA

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Reşat Taner Üslup
Bu güzel üslubu için başkana teşekkür ediyorum (!)
30.11.2019 07:53
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Alkışlarla haklarını aradılar
Kaymakam Abban, pazarda maske ve mesafe denetimi yaptı
Başkan As'tan sürücülere kış lastiği uyarısı
180 kilo kaçak tütün ele geçirildi
Kadına şiddet 25 Kasım'ı dinlemedi!
Tekirdağ Şehir Hastanesi'ne dijital altyapı
Çerkezköy'de asfalt çalışmaları Çağlayan Sokak'ta devam ediyor
NKÜ ile İŞKUR arasında iş gücü protokolü
CHP Milletvekili Aygun, çiftçiye haciz yağmurunu TBMM gündemine taşıdı
Koronavirüs vaka sayısı artınca hastane bahçesine çadır kuruldu
  ANKET
YARIN CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN ERKEN SEÇİM OLURSA OYUNU KİME VERİRSİN?
Bu adayların dışında başka bir adaya
Millet ittifakı'nın Adayına
Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan'a
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya