Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
02 Nisan 2020 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Okula katkı sunan hayırseverlere plaket verildi
Okula katkı sunan hayırseverlere plaket verildi
Çerkezköy Atatürk İlkokulunda sınıf donatan hayırseverlere plaket takdim edilirken, hayırseverlerin isimlerinin verildiği sınıfların açılışları ise Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. Programda konuşan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban “Bana göre her şeyin başı eğitimdir.  Çocuklarımızın devletine ve milletine faydalı insan olarak yetişebilmesi için mutlaka iyi bir eğitim alması gerektiğini inanlardan biriyim” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 07.01.2020 16:14
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Dün saat 11.00’de Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirilen programa Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf Hayri, Arif Zenginal, hayırseverler, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 

 

HAYIRSVERLERE TEŞEKKÜR ETTİ

 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Çerkezköy Atatürk İlkokulu Müdürü Yalçın Memiş “Hayırseverlerimizin yapmış oldukları hayırlarla öğrencilerimiz bu sınıflarda eğitim gördüğü sürece, hayırseverlerimiz sevap kazanamaya devam edecekler. Sizlere okulumuzdan bahsetmek istiyorum. Okulumuz ilçemizin ilk eğitim kurumudur. 1932-1933 yıllarında yine o zamanın hayırseverleri ve devlet işbirliği ile yapılmış ve 1934 yılında eğitime başlanmıştır. Okulun zemini ve tavanı ahşaptan yapıldığı için zamanla yıpranmış ve 1968 yılında zemin ve tavan betonarmeye dönüştürülmüştür. 80’li yıllarda öğrenci yoğunluğu nedeniyle ikili eğitime geçilmiştir. Okulumuzun başarılı ve tercih edilen bir okul olması nedeniyle sınıf mevcutları 55-60 öğrenciyi bulduğu için 2004 yılında bahçeye şuan içinde bulunduğumuz 8 derslikli B blok yapılmış, biraz olsun rahatlama olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 vizyonu çerçevesinde tekli öğretime geçiş için ilçe kaymakamımız başkanlığında yeniden bir çalışma yapılarak, hayırsever bulunmuş ve B bloğun üst katına Rıdvan Karabulut beyefendi tarafından 5 derslikli bir kat daha ilave edilmiştir. Bu sayede yaklaşık 30 yıldır devam eden ikili öğretimden bu yıl tekli öğretime geçilmiştir. Bakanlığımızın 2023 yılı hedefini 3 yıl önceden yakalayan başta sayın kaymakamımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

 

“HAYAL KURDUK VE YAPTIK”

 

Memiş’in ardından konuşma gerçekleştiren Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş “ Geçtiğimiz günlerde bir akademisyeni dinledim ve Japonya’nın eğitim sistemini incelemeye gittiğini anlatmıştı.  İkinci bölümünü daha çok almam gerektiğini düşünüyorum. İkinci bölümünde çocukların tamamı ilkokul, ortaokul ve lisede okullarının temizliğini yemeğini her şeyini kendileri yapıyorlarmış. O bize uymaz. İkincisi şu ilkokulda her çocuk 15 dakika uğradığı bir oda varmış onu gözlemlemişler. Bu ne odası dediğimde bu hayal odası dediler. Her Japon’un hayal kurmasına ihtiyacımız çok var demiş. Onlar hayal kuracak biz yapacağız demiş. Bizde bir hayal kurduk. Hayalci de dediler bize. 3 yıl önce bir protokol imzaladık. Yusuf Şenel Ortaokulu’nda şimdi bin 50 öğrenci okuyor. Bir hayal kurduk bu ilçede üniversite sınavı yapılsın dedik. Dediler okullar kapasiteler yeterli değil dediler. Olur dedik. 18 Ocak 2017 tarihinde başlamıştık o zaman ‘Bir sınıf donat adını yaşat projesini’. 12 Mart’ta YGS sınavı var ona kadar sınıfı nasıl donacaksınız dediler. Hep birlikte hayırseverle el ele verdik kaymakamımızın liderliğinde.  581 tane sınıf, 2 tane konferans salonu, 4 tane kütüphane, 6 tane sent kodlama atölyesi, 2 müzik sınıfı, 4 laboratuvar, 1’er tane akıl zeka oyunları atölyesi, tasarım beceri atölyesi, özel eğitim sınıfı, müdür odası ve rehberlik odası donatıldı. Böyle bir hayal kurduk ve yaptık.” diye konuştu.

 

“EĞİTİMDE MARKA KENT OLDUK”

 

Gümüş “ 35 kurumla başladık ve şuan ise 60 kurumumuz bulunmaktadır. 19 ortaokulun 13’ü bu dönem açıldı. 6 ilkokulu, üç anaokulu ve iki lise açıldı. 760 olan derslik sayısı bin 150 ila bin 200 civarına doğru gidiyor.Yeni hayallerimiz var. Göreve başladığımda ‘Eğitimde marka kent Çerkezköy' diye bir cümle kullanmıştım. Bunda artık daha büyük hayalciyiz. Eğitimde marka kent ve model alınan Çerkezköy. Bu iş nasıl oldu, neyle oldu? diye araştırılan bir Çerkezköy oldu. Akademik başarıda en üst en yüksek düzeyde öğretmen arkadaşlarımla birlikte başarılı olacağımızdan şüphemiz hiç yok. Tabi bu olanlar bir şey çıkardı. Tarihte görmediği bir ödül ortaya çıkardı. Yılın idaresi ödülünü sayın Cumhurbaşkanımızın elinden Cuma günü sayın Kaymakamımız Atilla Selami Abban alacak inşallah” diye konuştu.

 

 

“BU İŞİN EN BÜYÜK BÖLÜMÜ EĞİTİMDİR”

 

Hüseyin Gümüş’ün ardından konuşan Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban” Çerkezköy’de üç yıl önce göreve başladım. Yapılması gereken çok fazla iş olduğunu biliyordum. Çerkezköy çok fazla göç alan bir bölge. Çerkezköy işsizler için cazibe merkeziydi. Yılda yaklaşık yüzde 7 ila yüzde 8 oranında göç alıyorduk. Kozmopolit bir toplum vardı. Ancak ilçe de bazı potansiyel dinamikler olduğunu fark ettik. Çok iyi çalışma arkadaşlarım ve çok iyi bir ekibimiz vardı. Çok iyi bir belediye başkanımız, milletvekillerimiz, çok iyi valilerimiz vardı. Ve de 3 yıl için de yapmak istediğim şeylerin büyük bir kısmına başladığımı düşünüyorum. Bu işin en büyük bölümü de eğitimdir.  Bana göre her şeyin başı eğitimdir.  Çocuklarımızın devletine ve milletine faydalı insan olarak yetişebilmesi için mutlaka iyi bir eğitim alması gerektiğini inanlardan biriyim. Bugünkü törenimizin asıl amacı hayırseverlerimizin ‘Bir sınıf donat’ projesi kapsamında yapmış oldukları derslikler, atölyeler için teşekkür etmek” dedi.

 

“ÇOK İYİ İŞLER YAPACAĞIZ”

 

Abban “Bakanlık tarafından  ‘Bir sınıf donat’ projesine slogan istediler. Bizde güzel bir slogan için tüm koordinasyon müdürlerimize danıştık. Ve en sonunda ‘Sırada biz varız’ diye bir slogan bulduk. Tabi ‘Sırada biz varız’ sloganının anlamı çok derin. İçişleri Bakanlığı’nın düzenlediği ‘Projem Türkiye’ yarışmasında ilk üçe girerek, yalnız ilk üçe girerek diyorum ama üçüncü olmadık. Yani ilk üç belirlenmedi. O yüzden ilk üçe girerek ödül aldım. Umduğumuzdan çok fazla sınıf ya da derslik donatıldı, onu söylemek istiyorum. İlçe de çok fazla potansiyeller var. Eğer vatandaşımız bize güvenirse yaptığımız işlere şahit olursa ve inanırsa daha çok işler yapılacağını düşünüyorum. Ben hayırseverlerimize iyi ki varsınız diyorum” diye konuştu.

 

 

HAYIRSEVERLERE PLAKET VERİLDİ

 

Konuşmaların ardından Perihan Akın adına Ercan Akın’a, Şaziye Nursel adına Adnan Er’e, merhum Halit Ercan adına Sevdiye Ercan ve İmren Kılıç'a,Çınar Restaurant adına Fatih Öceş, Diak Elektrik ve Güç Sistemleri adına Yaşar Yılmaz, Atilla Dinç ve Selim Arıkök’e, Lider Öğrenci Servisleri adına Fikret Güven, Çorbacıoğulları Seyahat Acentesi adına Ercan Çorbacı, Çanakkale Gönüllüsü Merhum Yaşar Daylan adına Naşide Daylan'a ve ek dersliklerin inşasını yapan müteahhit Gani Kalali’ye plaketlerini Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş ve  Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Hayri takdim ederken, Lider Öğrenci Servisleri ise eğitime desteklerinden ötürü Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’a ve Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş'e plaket takdim edildi.

 

Haber/Faik Onur KAYA

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
SCHOTT Orim Koronavirüse karşı tedbirlerini aldı
Özcan: Şehir Hastanesi Haziran sonu açılacak
Dönmez: İstanbul’u 8 yıllık bir kaos bekliyor
İrmet Hastanesi kendi maskesini de üretti
ÇOSB'den iki hastaneye anlamlı destek
Akay: Yardımlar kaymakamlık marifetiyle dağıtılacak
3 boyutlu yazıcılarda siperli maske üretiyorlar
Hyosung Tekstil 10’ar bin adet maske ve eldiven bağışı yaptı
Aygun: Un ve makarna ihracatı durdurulsun
Kapaklı'da etil alkol operasyonu
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya