Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
25 Mayıs 2020 Pazartesi
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Karaağaç Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısının ikinci oturumunu yaptı
Karaağaç Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısının ikinci oturumunu yaptı
Karaağaç Belediye Meclisi, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumunu gerçekleştirmek üzere dün saat 10.00’da Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel başkanlığında toplandı. 2012 Mali Yılı bütçesinin 9 milyon 3 bin 730 TL olarak karara bağlandığı toplantıda, belde de yapılması planlanan meslek lisesi için bütçeden yüzde 20 oranında pay ayrılacağı belirtildi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 19.11.2011 01:13
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Karaağaç Belediye Meclisi, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumunda Plan ve bütçe Komisyonu ile İmar Komisyonu’na havale edilen konuları görüşmek üzere dün yeniden toplandı. Karaağaç Belediye Başkanı Dr. Özkan Yücel başkanlığında yapılan toplantı saat 10.00’da başladı.
 
BÜTÇE 9 MİLYON
Toplantıda ilk olarak 2012 Mali Yılı Gelir-Gider Bütçeleri görüşüldü. Encümen kararı ile 8 milyon 148 bin 230 TL olarak belirlenen ve komisyon tarafından 9 milyon 3 bin 730 TL’ye yükseltilen bütçe meclis tarafından oybirliği ile kabul edildi. 2011 yılı bütçesi ile ilgili bilgi veren Başkan Yücel, 2011 yılı bütçesinin yüzde 47 oranında gerçekleştiğini belirterek, yılsonuna bu oranın yüzde 55’e çıkacağını tahmin ettiklerini söyledi.
 
2.5 MİLYON TL’Sİ İLLER BANKASI’NDAN
İlgili gündem maddesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından 2012 Mali Yılı gelir tarifelerinin görüşülmesine geçildi. Konuyla ilgili bilgi veren Karaağaç Belediye Başkanı Yücel, 9 milyon TL’lik bütçenin 2 milyon 500 bin TL’lik kısmının İller Bankası’na borçlanma yolu ile sağlanacağını belirtti. Bütçenin kalan 3 milyon 240 bin TL’sinin kişi ve kurumlardan alınacak paylarla, 2 milyon 500 bin TL’sinin de vergi ve harçlarla elde edilmesini öngördüklerini dile getiren Yücel bu bağlamda vergi ve harçlara yüzde 7 ile 10 arasında zam yapılacağını ifade etti. Emlak vergilerine de yüzde 5.1 oranında zam yapıldığını kaydeden Yücel, gündem maddesini meclis onayına sundu. Gündem maddesi mecliste oybirliği ile kabul edildi.
 
İSKAN HİZMETLERİNE 7 MİLYON
Beldeye sağlık ocağı ve muhtarlık binaları yapılacağını söyleyen Başkan Yücel, 2012 bütçesinin yüzde 20’lik kısmının Meslek Lisesi yapımına ayrılacağını belirtti. Ayrıca beş farklı mahalleye çocuk parkı, 6 kilometre yol, köprü yapımı için 40 metrelik dere ıslahının yapılacağını söyleyen Yücel, Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet damperli kamyon, bir adet çöp aracı ve bir adet makam aracı alınacağını açıkladı. Bütçenin 7 milyon TL’sinin iskan hizmetlerine, 1.6 milyon TL’sinin kamu hizmetlerine ayrılması ve 2011-2012 bütçe kalemleri arasında aktarma yapılması yönündeki komisyon kararı oybirliği ile kabul edildi.
 
TREDAŞ’IN TALEBİNE RED
Toplantının bir sonraki gündem maddesinde 544 ada 2 parselde yapılacak imar tadilat çalışmaları görüşüldü. Daha önceki toplantıda söz konusu çalışmaların yeşil alanları tahrip edeceği gerekçesi ile yeniden görüşülmek üzere iptal edilen TREDAŞ’ın elektrik direği dikme talebi imar komisyonunca yeniden incelendi. Yapılan incelemelerde gerekli düzenlemelerin yapılmadığını tespit eden imar komisyonun projeye red kararı verdiği belirtildi. Komisyonun tavsiye kararı mecliste de oybirliği ile kabul edildi.
 
DİYANET İŞLERİ’NDEN YAZI BEKLENECEK
Toplantıda, bir önceki oturumda İmar Komisyonu’na havale edilen İmam Ali Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin Camii yeri talebi ile ilgili komisyon kararı da görüşüldü. Komisyon’un “Diyanet İşleri’nden konuyla ilgili yazının gelmesi için beklenilmesi” yönündeki tavsiye kararı mecliste de oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından Karaağaç Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın 2.oturumu sona erdi.
 

Haber / Ahmet KARDEŞ 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Şemsettin ÖZTÜRK HO DE BABAM BİZDE AYA YAKLAŞTIK
Sayın Karaağaç Belediye Başkanı ve Meclis üyeleri daha aktif olmalısınız. Karaağaç halkı hizmet bekliyor.Çevre belediyeleerin imkanlarına ve hizmetlerine bakıyorlar. Birde kendi Belediyesinin imkan ve hizmetlerine bakıyorlar, bu güne kadar yapılan hizmetleri yetersiz buluyorlar. Lafa bakılmaz, yapılan iş insanın aynasıdır. Lütfen laf üretmeyiniz iş üretiniz. Zamanı geldi geçiyor bile.Herkese sevgi ve saygılarımla.
19.11.2011 13:24
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Önce yasağı deldiler, sonra polisi darp ettiler
  ANKET
ÇERKEZKÖY'ÜN SOKAK VE MAHALLELERİNDE YAPILAN SOKAK DÜĞÜNLERİ YASAKLANMALI MI?
HAYIR YASAKLANMAMALI
EVET KESİNLİKLE YASAKLANMALI
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya