Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
21 Eylül 2021 Salı
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Radikal değişiklikler şart
Radikal değişiklikler şart
CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, partisinin Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Ziyarette CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten de Öztrak’a eşlik etti. Ülkede bombaların patladığını ve ülkenin kısır bir döngünün içine girdiğini söyleyen Öztrak, “Mevcut kadrolarla bu durumdan kurtulmak mümkün değil. Radikal değişiklikler yapılması şart. Bu iktidardan bir an önce kurtulmalıyız” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 21.03.2016 03:06
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 

DEMOKRATİK BİR SEÇİM YAPTIK

CHP’li Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ve CHP İl Başkanı Recep Ökten, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Engin Camcı, CHP’li Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Alaca ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Programın açılış konuşmasını yapan CHP İlçe Başkanı Engin Camcı, “Öncelikle 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Geçtiğimiz hafta ilçemizde demokratik bir delege seçimi yapıldı. İki listenin yarıştığı seçimlerde Beyaz Liste tüm mahallelerimizde birinci oldu. Bu vesile ile tüm partililerimize teşekkür ediyorum” dedi.  Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini söyleyen Camcı, “İnşallah en kısa zamanda bütün bu sıkıntılardan kurtulacağız” diye konuştu.

 

 

GEREKTİĞİNDE SOKAKLARA ÇIKACAĞIZ, GEREKTİĞİNDE YARGILANACAĞIZ

Türkiye’de gündemin çok hızlı bir şekilde değiştiğini belirterek konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Recep Ökten ise “Terör tüm ülkeyi sardı. Türkiye’nin en ciddi sorunu terördür. Terör olaylarına bağlı olarak ekonomimiz de hızla kötüye gidiyor. Antalya’da geçtiğimiz günlerde İl Başkanları toplantısına katıldım. Genel Başkanımız bizlere ne yapmamız gerektiğini anlattı. Ev ödevlerimizi aldık. Partimiz adına daha etkin, daha kararlı adımlar atacağız. Gerektiğinde sokaklara çıkacağız, gerektiğinde yargılanacağız. Çok daha cesur olmamız gereken bir sürece girdik” ifadelerini kullandı.

UMUTSUZ OLMAYA GEREK YOK

Çerkezköy’de olgun bir şekilde delege seçimleri yapıldığını söyleyen CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ise “Bu seçimin kazananı ya da kaybedeni yoktur. CHP kazanmıştır” dedi. Türkiye’de insanların canlı bombalarla öldürüldüğünü belirten Öztrak, “Umutsuz olmaya gerek yok. Kimsenin yüzünde umutsuzluk izleri görmek istemiyorum. Türkiye Cumhuriyeti tüm sıkıntıları aşmasını bilen bir Devlettir. Ancak ülke çok kötü yönetilmektedir” dedi.

DURUP DÜŞÜNMEK LAZIM

Öztrak, “Ülkede birçok kırılganlık var. Bunların en önemlisi insanlar arasına serpiştirilen nefret tohumlarıdır. İnsanları ötekileştirerek siyaset yapılıyor. Bir taraftan yüzde 50’nin oyunu alıyorsun ama diğer taraftan da diğer yüzde 50’yi küstürüyorsun. Bu ötekileştirmeden vazgeçmek gerekiyor. Bazı makamlar vardır ki tüm ülkeyi kucaklamalıdır. Eğer bu makamlardakiler ötekileştirme yapıyorsa durup düşünmek gerekir. Ülkemizin doğusunda güvenlik güçlerimiz önemli bir mücadele veriyor. Onlara destek olmamız gerekir. Ama bir yandan da bu hale nasıl gelindiğini sorgulamak lazım” ifadelerini kullandı.

 

 

ÜLKEDE İKİ BAŞLILIK VAR

Cumhurbaşkanının, seçildikten sonra parlamenter rejimi, hükümeti ve yargıyı vesayet altına aldığını öne süren Faik Öztrak, “Bunun adı darbedir. Çerkezköy’de de Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’a oy verenler vardır. Ama hangi şartlar altında oy verdiler? Hükümetin işine karışmayan, Anayasa’da ifadesi olan, temsili yanı ağırlıklı olan bir Cumhurbaşkanlığı yapsın diye oy verdiler. Ülkemiz bir kaos ortamındadır. Ülkede iki başlılık karmaşası vardır. Bu ülkenin MİT Müsteşarı ya da Emniyet Müdürü kime rapor verecek? Bunlar kime karşı sorumlular?” diye sordu.

BU İKTİDARDAN KURTULMALIYIZ

Türkiye’nin emperyalizm ile işbirliği içinde olamayacağını sözlerine ekleyen Öztrak, “Emperyalizme karşı dünya tarihindeki en şanlı zaferi kazanan millet biziz” dedi. Boşanma sayılarında Türkiye’nin ikinci sırada olduğunu kaydeden Öztrak, “Biz, mezhepçiliği, ırkçılığı elimizin tersi ile itiyoruz. Atatürkçülüğü ve demokrasiyi karıp yeniden toplumun temellerine kaymamız gerekiyor. Ülkemizde bombalar patlıyor, insanlar sokağa çıkamıyor. Dolayısıyla da esnaf iş yapamıyor. Ülke kısır bir döngü içinde. Mevcut kadrolarla bu durumdan kurtulmak mümkün değil. Radikal değişiklikler yapılması şart. Bu iktidardan bir an önce kurtulmalıyız” dedi.

Haber / Ahmet KARDEŞ

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Vatandaş ...
Gerizekalı ali. İnşaatı bitmemiş çalışıp çalışmadığı test edilmemiş, inşaatın üzerine yolu ancak senin gibi salaklar akıl eder. Adamlar işlerini bitirdimi diye bir sor bari salak! maman kesilince salak salak yorumlarla iftira atacak yerde çık kendi adınla konuş adam sansın millet seni.
23.03.2016 12:02
müstecep
önce meclis üyesi sonrada mahalle delegesi olmayan angut adam olda insanlar seni adam yerine koysun cesaretin ancak buralardan eleştırecek kadar var çık kamuoyuna söylede insanlar ciddiye alsın seni
23.03.2016 09:41
06 milli irade
chp de demokrasi anlayışı işte budur chp milli iradeye saygı duymadıgı sürece bu millet size asla iktidarı vermeyecektir
21.03.2016 23:13
CHP Lİ ALİ PARTİLİ RESİM KOYMA UNUTULMUŞŞŞ....
SEVGİLİ ÇERKEZKÖYLÜLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GOP MAHALLESİNDE GÜZEL BÜYÜK KANALİZASYONLAR YAPIYOR, YAPIYORDA YAPIM ESNASINDA ZARAR VERDİĞİ YOLLARI ADAM GİBİ ONARMIYOR, AYRICA ÇERKEZKÖY KÖPRÜ GİRİŞİNE BELEDİYE BAŞKANIMIZ BÖYÜK BÖYÜK BAŞKAN VAHAP AKAY BELEDİYEMİZİN AMBLEMİNİ KOYDURMUŞ ÇOKTA GÜZEL OLMUŞ KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİZ. AMA AMBLEME KENDİ RESMİNİ KOYDURMAYI UNUTMUŞ. ÇÜNKÜ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN YAPTIĞI İŞLERDE İNŞAAT ALANINA KONULAN TABELALARA RESMİNİ KOYDURUYORDA, ÇORBA ÇEŞMESİNE SANKİ BABASININ PARASI İLE YAPTIRMIŞ GİBİ ADINI YAZDIRIYORDA. SAYIN GAZETE EDİTÖRÜ SAYIN BAŞKAN VAHAP AKAY SİZİN HABERLERİNİZLE BAZI ŞEYLER GÜN YÜZÜNE ÇIKTI ŞEKLİNDE AÇIKLAMA YAPIYORYA , SİZDEN İSTİRHAMIM DEĞİNDİĞİM KONULARI HABER YAPSANIZDA GÜN YÜZÜNE ÇIKAN EKSİKLİKLERİ TAMAMLASA SİZLERE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNARIM.
21.03.2016 12:11
CHP Lİ ALİ PARTİLİ CHP DE RADİKAL DEĞİŞİKLİK ŞARTTTTT.....
SEVGİLİ ÇERKEZKÖYLÜLER İLİMİZ KAYIP VEKİLİ FAİK ÖZTIRAKIN GAZETEDEKİ BEYANINI OKUMUŞUNUZDUR ŞİMDİ BERABER ANALİZ EDELİM, GENEL BAŞKAN ONLARA EV ÖDEVİ VERMİŞ GEREKTİĞİNDE, SOKAKLARA ÇIKACAĞIZ,GEREKTİĞİNDE YARGILAYACAĞIZ DİYOR. YAHU BU ÖDEV İŞİ DEĞİLKİ İŞİNİ SEVME, İNSANLARI SEVME,PARTİLİLERLE KAYNAŞMA HAL HATIR SORMA GELDİĞİNDE ESNAF ESNAF DOLAŞMA, İCABINDA KAPI KAPI DOLAŞMA İŞİ SEN ÇERKEZKÖYE GELDİĞİNDE BUNLARI YAPIYORMUSUN, BURNUNU SOKARAK SEÇTİRDİĞİN İLÇE TEŞKİLATI BUNLARI YAPIYORMU YAPMIYOR, PEKİ AKP NE YAPIYOR SEÇİM BİTER BİTMEZ BİZİM PARTİ GİBİ KAVGA YAPMAYIP 365 GÜN SİYASET YAPIYOR. YAHU SEN HOTEL LOKANTASINA GİRDİĞİNDE İNSANLARA İYİ AKŞAMLAR ,AFİYET OLSUN BİLE DEMİYORSUN. SAYIN VEKİL NE DİYOR, ÜLKEDE KIRILGANLIK VAR, SEN ÜLKENİN % 50 NİN OYUNU ALIYORSUN DİĞER % 50 Nİ KÜSTÜRÜYORSUN ŞEKLİNDE ELEŞTİRİ GETİRİYOR AMA KENDİ PARTİSİNİN İLÇE TEŞKİLATINA HİÇ BAKMIYOR KÜSKÜNLERİN ORANI YÜZDE KAÇLARDA, SAYIN VEKİL BU ELEŞTİRİYİ YAPMADAN ÖNCE SEN ÖNCE KENDİ PARTİNE BAKACAKSIN. NE DİYOR SAYIN KAYIP VEKİL CUMHURBAŞKANI ÜLKEYİ VESAYET ALTINA ALDI, PEKİ SEN TEKİRDAĞ İL BAŞKANLIĞINI VE ÇERKEZKÖY İLÇE TEŞKİLATI DAĞİL BAZI İLÇE TEŞKİLATLARINI VESAYET ALTINA ALMADINMI ALDIN DOLAYISIYLE CUMHURBAŞKANINI HİÇ ÖRNEK VERME. KAYIP VEKİL NE DİYOR ÜLKE BU KADROLARLA KISIR DÖNGÜDEN KURTULAMAZ. PEKİ SENİN MÜDAHELENLERLE KURULAN İLÇE TEŞKİLATLARININ KADROLARINA BAK BAKALIM BİRTANE MÜREKKEP YALAMIŞ ADAM VARMI PARTİYİ İKTİDARA TAŞIYACAK ADAM VARMI, SENİN BELİRLEDİĞİN ÇERKEZKÖY BELEDİYESİNDE BİRTANE MİMAR,MÜHENDİS,MUHASEBESCİ,MALİYECİ,İDARECİ,AVUKAT VB GİBİ MÜREKKEP YALAMIŞ ŞAHSİYET VARMI ZATEN OLSA İDİ SEN BELEDİYE MECLİSİNİ OLUŞTURURKEN SANA HAYIR DİYEMEYEN BÖYÜK BÖYÜK BELEDİYE BAŞKANIMIZ DA SENİN KATILDIĞIN ANTALYA TOPLANTISINDA BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARININ ÖDÜLLERİNİ ALDIĞI TOPLANTIDA OLURDU AMA PROJE OLMADIĞI İÇİN BAŞARIDA OLAMAZDI OLAMADIDA ZATEN. NETİCE OLARAK SAYIN KAYIP VEKİL BU HALK NASIL SENİ ÇİZDİ İSE SENİN YOLUNDAN GİDEN BÖYÜK BÖYÜK BELEDİYE BAŞKANIMIZ AKAYIDA ÇİZECEKTİR DEYİP TESBİTLERİMİ SAYGI DEĞER CHP RE BIRAKIYORUM. SAYGILARIMLA,
21.03.2016 11:53
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Mevsimine uygun olmayan beslenme tarzına dikkat
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya