Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
19 Eylül 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Resmi ilan
Resmi ilan
T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2017/621 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 08.11.2017 00:02
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 600 Ada, 7 Parsel, KIZILPINAR Mahalle/Köy, bodrum kat 20 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi, Güzel Sokak,Çağrı Apartmanı ,No:10. Tapu kayıtlarında, 600 ada, 7 parsel bodrum kat ,20 No.lu bağımsız bölüm tam hisse ................. adına kayıtlıdır
Çerkezköy ilçesi, Kızılpınar Mah. 600 ada, 7 parsel tapuda 420,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin +5 normal katlıdır.Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplı dış cephe boyalıdır. Asansör mevut olup doğalgaz sistemi döşelidir.
Değer tespiti istenen işyeri binanın zemin katında yer alıp Güzel Sokaka cephelidir. Bahsi geçen işyeri halihazırda kullanılmamaktadır. Onaylı mimari projesine göre 50 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar sıvalı ve boyalı, tavanlar tavan boyalı, cephe cam çerçeve ve kapılan alüminyum doğramadır. Zeminler kalebodur döşelidir.Wc mevcuttur.İşyerinin ticari potansiyeli düşük seviyededir. Çerkezköy ilçesi içinde, yolu toprak olup, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır.
Çerkezköy İlçesi, Kızılpınar Mahallesi,600 ada, 7 parsel 1/1000 ölçekli, aynk nizam,6 kat, TAKS:0.40 ,KAKS:2.40 olup konut alanında kalmaktadır.Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır. emlak alım satım değerleri, gibi faktörlerde dikkate alındığında serbest piyasa rayiçlerine göre iş yeri m2 değeri 1.250,00 TL,olabileceği tespit ve kabul edilmiştir. İnşaat seviyesi 100 dür yapı kalitesi ortadır.
Adresi : Kızılpınar Mah Güzel Sokak Çağrı Apartmanı No 10Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 420,00 m2
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ÖLÇEKLİ AYRIK NİZAM 6 KAT TAKS 0,40 KAKS 2,40 OLUP KONUT ALANINDA KALMAKTADIR
Kıymeti : 62.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI 30/07/2010 TARİHLİ
1. Satış Günü : 21/12/2017 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 15/01/2018 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/621 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya