Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
03 Aralık 2021 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Resmi ilan
Resmi ilan
T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2017/297 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 15.11.2017 09:26
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 159 Ada, 9 Parsel, VELİKÖY Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ İli,Çerkezköy İlçesi, Veliköy Mahallesi, Velıköy Belediye Konutları. Tapu kayıtlarında 159 Ada, 9 Parsel B4 Blok,2. kat, 12 No.Iu bağımsız bölüm tam hisse ............................. adma kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir.
Çerkezköy İlçesi, Veliköy Mah. 159 Ada, 9 Parsel tapuda 32.694,50 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan, B4 blok; bodrum+zemin + 9 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup, dış cephesi mantolama ile kaplıdır.Asansör mevcut, doğalgaz sistemi döşelidir. Binanın ve çevre düzenlemesinin yapımı devam etmektedir Mesken binanın 2. katında yer alıp onaylı mimari projesine göre; 3 oda,salon,mutfak, antre,koridor,banyo,wc ve balkon hacimlerinden oluşup bina girişine göre sağ ön kısımda yer almaktadır. Site içerisinde yer alıp ,açık otopark mevcuttur.
Bahsi geçen mesken halihazırda kullanılmamakta olup, 110 m2 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar alçı sıva ve saten boya , tavanlar tavan boyalıdır.Oda zeminleri laminat parke ile döşelidir. Antre ,mutfak ve ıslak zeminleri kalebodur, duvarlar tavana kadar fayansla kaplıdır, Meskenin pencereleri plastik doğrama, dış kapısı çelik,iç kapılar amerikan panel kapı olup, mutfakta laminat kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Doğalgaz sistemi döşenmiş, ancak kombi ve saat takılmamıştır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde, yolu asfalt olup, elektrik, su, çöp toplama gibi belediyenin her türlü hizmetlerinden yararlanır konumdadır. Her türlü ulaşım imkânına sahiptir.
Veliköy Mahallesi 159 ada 9 numaralı taşınmaz 26.11.2013 tasdik tarihli Veliköy Revizyon ve Uygulama İmar Planına göre Konut alanında kalmakta olup, Emsal: 1,60 Hmax: Serbest yapılaşma şartlarına sahiptir.Yapının sınıfı 3b dir . yapım yılı 2005 dir 3. dereceden deprem bölgesinde kalmaktadır. bina hasarsızdır. yapı toplam 11 kattan oluşmakta olup toplam 40 tane bbn vardır açık otoparkı bulunmaktadır. asansör vardır taşınmaz kıymet takdiri tarihi itibariyle boştur. yapı kalitesi iyidir. tadilata ihtiyacı yoktur. inşaat seviyesi 100 dür. kuzey doğu cephelidir. konumlandığı kat 2 kattır. Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fîyatlanna göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fıyatlan göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ İli,Çerkezköy İlçesi,Veliköy Mahallesi 159 ada, 9 parsel, B4 blok ,2.kat ,12 bağımsız bölüm numaralı, mesken vasıflı taşınmazın 150.000,00 TL (Yüzellibin) değerinde olduğu kanaatlerine vanlmıştır
Adresi : Veliköy Mah Veliköy Belediye Konutları B Blok 2 Kat 12 Nolu BbnÇerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 32.694,50 m2
Arsa Payı : 75/33990
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 26/11/2013 TASDİK TARİHLİ VELİKÖY REVİZYON VE UYGULAMA İMAR PALININDA GÖRE KONUT ALANINDA KALMAKTA OLUP EMSAL 1,60 H MAX SERBEST YAPILAŞMA ŞARTLARINA SAHİPTİR
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Y PLANI 22/07/2005
1. Satış Günü : 03/01/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/01/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Fehmi-Zeki Denizli İlkokulu-Ortaokuluna görkemli açılış
Akay: Hedeflerin peşinden koşuyoruz
Ulu Çınar için anma programı düzenlendi
TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Fen Laboratuvarı açıldı
Yüksel: Tedbiri elden bırakmayalım
Dublörlü dolandırıcılık polise takıldı
Oğuz Tokgöz Balkan şampiyonda altın madalya kazandı
1.Amatör Küme’de ilk devre tamamlandı
Ergene Belediye Meclisi toplandı
Malkara Belediye Meclisi toplandı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya