Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
16 Eylül 2021 Perşembe
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Resmi ilan
Resmi ilan
T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2016/538 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 15.11.2017 09:29
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tekirdağ İl, Çerkezköy İlçe, 468 Ada, 10 Parsel, GAZİMUSTAFA KEMAL PAŞA Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili, Çerkezköy İlçesi, Bağlık Mahallesi, Mimar Sinan Cad. Fetih No: 11, Tapu kayıtlarında GMKP Mahallesi 468 Ada, 10 Parsel, 3. kat 7 No.lu bağımsız bölüm tam hisse .................. adına kayıtlıdır.
Çerkezköy İlçesi, Bağlık Mah. 468 Ada, 10 Parsel tapuda 452,00 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan yapı; bodrum+zemin+3(çatı piyesli)normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi mantolama ile kaplıdır. Asansör yoktur. Merdivenler mermer korkulukları demir doğramadır. Mesken bina girişine göre sağ tarafta yer almaktadır. Mesken binanın 3. katmda yer alıp onaylı mimari projesine göre: giriş kat; 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkon, teras kat ise; 2 oda, 2 teras ve antre hacimlerinden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır.
Bahsi geçen mesken şu an kullanılmakta olup giriş kat 110 m2, teras kat 60 m2 olmak üzere toplam 170 m2 kullanım alanına sahiptir. Mevcutta giriş kat ile teras katın içeriden merdiven bağlantısı bulunmamaktadır ve dış kapı girişleri ayrıdır. 7 No.lu bağımsız bölüm 2 ayrı mesken şeklinde kullanılmakta olup teras katta kiracı, giriş katta ise malik ikamet etmektedir. Duvarlar alçı sıva saten boyalı, tavanlar tavan boyalı köşeler kartonpiyerlidir. Odaların zeminleri laminat parke, antre, mutfak, banyo kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin iç kapıları amerikan panel kapı, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı ve mevcuttur. Meskenin ısınması doğalgaz ile sağlanmaktadır. Mesken Çerkezköy ilçesi içinde yer alıp her türlü ulaşım imkânına sahiptir.
Çerkezköy İlçesi, GMKP Mah. 468 Ada, 10 parsel numaralı taşınmaz 04.04.2008 tasdik tarihli 1. Etap Uygulama İmar Planına göre Konut alanında kalmakta olup, Ayrık Nizam, 5 kat TAKS:0,40 KAKS:2,40 yapılaşma şartlarına sahiptir. Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır.
Tespit konusu Tekirdağ İli, Çerkezköy İlçesi, Bağlık Mah. 468 ada, 10 parsel, 3. Kat 7 bağımsız bölüm numaralı dubleks mesken vasıflı taşınmazın tam hisse değerinin 180.000,00 TL (Yüzseksenbin),olduğu kanaatine varılmıştır Yapının sınıfı ve gurubu 3b dir. 2013 yılında yapılmıştır. 3. sınıf deprem bölgesinde bulunmaktadır. yapıda toplam 5 kat vardır. 8 adet bağımzsız bölüm bulunmaktadır. bina hasarsızdır. anansör yoktur. ısıtma sistemi doğalgazdır. yapı kalitesi iyidir. konumlandığı kat ise 3+ çatı katıdır. inşaat seviyesi 100 dür. tadilat ihtiyacı yoktur özel güvenlik, havuz , kapalı otopark yüzme havuzu kapıcı yoktur
Adresi : Bağlık Mahallesi Mimarsinan Cad Fetih No 11Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü : 452,00 m2
Arsa Payı : 193/1222
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 04/04/2008 TASDİK TARİHLİ 1 ETAP UYGULAMA İMAR PALININDA GÖRE KONUT ALANINDA KALMAKTA OLUP AYRIK NİZAM 5 KAT TAKS 0,40 KAKS 2,40 DIR
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : YÖNETİM PLANI 29/11/2012
1. Satış Günü : 03/01/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 29/01/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/538 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Çerkezköy’ün perilerinin rakipleri belli oldu 
Anadolu İmam Hatip Halı Lisesi Saha Tesisleri törenle açıldı
Ertuğrul Fırkateyni şehitleri Tekirdağ'da anıldı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya