Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
03 Aralık 2021 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
RESMİ İLAN
RESMİ İLAN
T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ 2016/4753 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 01.06.2018 11:41
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Tekirdağ İl, Kapaklı İlçe, 478 Ada, 5 Parsel, KARAAĞAÇ Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Tekirdağ ili. Kapaklı İlçesi, Karaağaç Mah, Organize Caddesi, No: 19 Tapu kayıtlarında 478 Ada, 5 Parsel, A2 Blok, 4. Kat 18 No.lu bağımsız bölüm tam hisse .................... adına kayıtlı olan mesken vasıflı taşınmazın satışa esas olmak üzere kıymet takdirinin yapılması istenmektedir. Tespit dosyasının incelenmesi ve 18.05.2016 tarihinde kadastro bilirkişisi ile yapılan keşif esnasında inceleme ölçüm ve gözlemler sonucunda bağımsız bölümle ilgili aşağıdaki hususlar saptanmıştır. Kapaklı İlçesi, Karaağaç Mah. 478 Ada, 5 Parsel tapuda 1.586,57 m2 arsa alanlıdır ve arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde bulunan A2 blok; bodrum+zemin+5 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Asansör mevcuttur. Merdivenler mermer korkulukları demir doğramadır. Mesken binanın 4. katında yer alıp, onaylı mimari projesine göre: 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkon hacimlerinden ibarettir. Mesken bina girişene göre sağ arka kısımda yer almaktadır. Merdivenlerden çıkınca sol tarafımızda kalan ilk daire olarak konumludur. Belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Bahsi geçen mesken halihazırda malik tarafından kullanılmakta olup 90 m3 kullanım alanına sahiptir. Duvarlar düz sıva, plastik boyalı, tavanlar tavan boyalıdır. Odaların zeminleri laminat parke, antre, mutfak, banyo, wc kalebodur ile döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Meskenin pencereleri plastik doğrama, iç kapıları amerikan panel, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta profil kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. Tekirdağ îli. Kapaklı İlçesi,Karaağaç Mahallesi,478 ada,5 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre ayrık nizam konut imarlıdır. Emsal: 1.50 ve Yükseklik en çok5.50 metredir.Yapı 2008 yılında yapılmıştır. 3b sınıfındadır. 3. derece deprem bölgesindedir.y apıda toplam 7 kat olup 24 adet bbn vardır. asansörlüdür.
Değerleme konusu taşınmazın konumu, çevresel özellikleri, yasal ve güncel durumu, günün geçerli piyasa rayiç fiyatlarına göre oluşturulan satış kabiliyeti ve emsal fiyatları göz önüne alınarak değerlendirme yapılmıştır. Tespit konusu Tekirdağ İli, Kapaklı İlçesi, Karaağaç Mah. 478 Ada, 5 parsel, A2 Blok, 4. kat, 18 bağımsız bölüm numaralı, mesken vasıflı taşınmazın 120.000,00 TL (Yüzyirmibin) değerindedir.
Adresi Karaağaç Mah Organize Caddesi No 19 A2 Blok 4 Kat 18 Nolu BbnKapaklı / TEKİRDAĞ
Yüzölçümü 1.586,57 m2
Arsa Payı 104/4856
İmar Durumu Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre ayrık nizam konut imarlıdır. Emsal: 1.50 ve Yükseklik en çok î 5.50 metredir.
Kıymeti 120.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : YÖNETİM PLANI
1. Satış Günü 05/07/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü 30/07/2018 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat ÇERKEZKÖY / TEKİRDAĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir. 2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. 3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4753 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Fehmi-Zeki Denizli İlkokulu-Ortaokuluna görkemli açılış
Akay: Hedeflerin peşinden koşuyoruz
Ulu Çınar için anma programı düzenlendi
TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Fen Laboratuvarı açıldı
Yüksel: Tedbiri elden bırakmayalım
Oğuz Tokgöz Balkan şampiyonda altın madalya kazandı
Dublörlü dolandırıcılık polise takıldı
1.Amatör Küme’de ilk devre tamamlandı
Ergene Belediye Meclisi toplandı
Malkara Belediye Meclisi toplandı
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya