Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
19 Eylül 2021 Pazar
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Özcan: Tekirdağ ileri gideceğine geri gidiyor
Özcan: Tekirdağ ileri gideceğine geri gidiyor
AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı ‘11 hafta 11 ilçe’ toplantılarının 10’uncusunu Çerkezköy’de düzenledi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Mestan Özcan, Çerkezköy halkının hayal kırıklığı yaşadığını belirterek “Beceriksiz bir belediyecilikle karşı karşıyayız. Derman belediyeciliği iş başında diyebiliriz. Sayın başkan, seçim olmadığı için siz vitesi boşa almışsınız. Kendi haline gitsin dediniz ama bu kadar da olmaz. Bu millet size güvendi, size oy verdi, bunların güvenlerini boşa çıkarmayın. Tekirdağ maalesef ileri gitmesi gereken yerde geri gidiyor” dedi. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de “Çok çalışıp 2024 yılında AK Parti’ye büyükşehir belediyesini kazandırarak halka hizmetin gelmesini sağlamak boynumuzun borcu” dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 18.08.2020 14:24
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 

 

 

Dün akşam saat 19.00’da Çınar Restaurant’ta düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, yaklaşık 6-7 yıldır Çerkezköy’ün CHP yönetimleri tarafından yönetildiğini belirterek “”İlk 5 yıllık dönemde belediye olarak altyapı ile ilgilendiklerini söylediler. Biz de seçim boyunca söyledik. Çerkezköy halen AK Parti döneminde yapılan altyapı ile devam ediyor. Büyükşehir belediyesi 2014 yılında kuruldu. Çok da ciddi bir bütçesi var. Aynı zamanda TESKİ var. İkisinin toplam 1.7 milyar TL civarı bütçesi var. Ama biz Tekirdağ’a bırakılan bu bütçeyi Çerkezköy olarak maalesef göremedik” dedi. Muratlı İlçe Başkanı Ali Atılgan ve Saray İlçe Başkanı Samet Derviş’in selamlama konuşmasının ardından konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, “İlçelerimizde muhtarlarımız ile bir araya gelerek onları dinlemeye, mahallelerimize ait sorunları tespit etmeye devam ediyoruz. Bugün de Çerkezköy’de muhtarlarımızla buluştuk. Muhtarlarımızı dinleyerek mahallelerin sorunları ve ihtiyaçları konusunda bilgi alışverişinde bulunduk. Bu toplantılarda bizim tek amacımız var o da muhtarlarımızdan gelen talepleri o an ilgili kurum yetkililerimiz ile paylaşarak çözümlerini sağlamak istiyoruz” dedi.

 

 

“DİKKATLİ HİZMETLER YAPIN”

 

Özcan “Bugün burada biz çok şaşırdık. Zulüm belediyeciliğinin Çerkezköy halkına yaşattıklarına inanamadık. Seçim yok diye çalışmayan, millete hizmeti erteleyen, görev ve sorumluluklarını yerine getirmeyen tüm zihniyeti kınıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak sabah erkenden kalkarak işe başlıyormuş. Çok çalışmak mı yoksa doğru çalışmak mı önemli? Ne yaptığınız belli değil. Belediye yönetmek fabrika yönetmeye benzemiyor. Büyükşehre bağlı şirketlerin de hali ortada, borç batağında. Sayın başkanım yönetim eksiklikleriniz Tekirdağ toplumunun yaşamını risk altına sokmaktadır. Lütfen yaptığınız hizmetlere biraz dikkat edin, dikkatli hizmetler yapın” dedi.

 

 

“SEÇİM OLMADIĞI İÇİN VİTESİ BOŞA ALMIŞSINIZ”

 

Büyükşehir Belediyesi’nin seçim öncesi Çerkezköy için verdiği vaatleri de tek tek sıralayan İl Başkanı Özcan, “Bunların hiçbiri maalesef gerçekleştirilmemiş. Bırakın gerçekleştirmeyi, bunlara başlanmamış bile. Çerkezköy yüzme havuzu projesi ne alemde? Yapım aşamasında maliyetin 9 milyon 637 bin 650 TL. Sözleşme tarihi 5 Mayıs 2017. İş bitiş tarihi Eylül 2018. Bakıyoruz halen bitmemiş. Bağlık Mahallesi köprüsü sözü verildi, 2020 yılında yapılacak diye. Ortada ihale dahi yok. Atatürk ve Öztrak Caddesi’nde içme suyu ve yağmur suyu hattı bu yıl başlayacaktı, başlamadı. Bu çalışma Çerkezköy’ün 2 ana caddesini uzun süre meşgul edeceğinden hem esnaf hem de vatandaşlar mağdur olacak zamanında bitirilememesi halinde. Çerkezköy ve Kapaklı ilçelerinin tam ortasında her iki ilçenin de faydalanacağı otogar için karar verilmişti ama hiçbir yerde hiçbir şey yok. Bu kadar beceriksiz, ehliyetsiz, iş bilmez bir belediye yönetimi nasıl oluyor, Çerkezköy’de gelip de olan biteni izleyip gayrete düşmemek mümkün değil. Tam bir rezalet var Çerkezköy’de belediyecilik anlamında. Halk ciddi bir hayal kırıklığı yaşıyor.  Beceriksiz bir belediyecilikle karşı karşıyayız. Derman belediyeciliği iş başında diyebiliriz. Sayın başkan, seçim olmadığı için siz vitesi boşa almışsınız. Kendi haline gitsin dediniz ama bu kadar da olmaz. Bu millet size güvendi, size oy verdi, bunların güvenlerini boşa çıkarmayın. Tekirdağ maalesef ileri gitmesi gereken yerde geri gidiyor. Büyükşehir belediye başkanlığının size kaç beden bol geldiğini artık tespit edemiyoruz” dedi.

 

 

“DEVLET HASTANESİNİN PROTOKOLÜNÜ YAPACAĞIZ”

 

Toplantıda konuşan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de “Kapaklı’da 31 Mart’ta Cumhur İttifakı adayı olarak ciddi bir oy alarak halkın teveccühü ile iktidara geldik. Yüzde 54’e yakın oy aldık ve Kapaklı’da ak belediyeciliği vatandaş ile tanıştırmak için gece gündüz heyecan ve özveriyle çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi. Sıkıntılı bir süreçten geçtiklerini söyleyen  Çetin “Hem belediyeyi devraldığımız dönemdeki sıkıntılarımız, sonrasında tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi süresince bizler vatandaşımızın gece gündüz yanlarında olmaya gayret ettik. Bir taraftan da ilçemizin kronik hale gelmiş birçok konusunda da projelerimizi tamamladık. Pınar Bulvarı’na başladık. Devlet hastanemizin bütün işlemleri tamamlandı.  Kapaklı Devlet Hastanemizin protokolünü valilik nezdinde de yapacağız Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü protokolü yapıp en kısa zamanda temelini atacak” dedi.

 

“TOP ÇEVİRMEK BÖYLE OLUYOR”

 

2014 yılında büyükşehir yasası ile beraber tüm Tekirdağ genelinde ilçe belediyelerinin görevlerinin büyük bir kısmının büyükşehre devredildiğini söyleyen Çetin “Büyükşehir ile ilgili söyleyecek çok şeyimiz var ama vatandaş kendisi yapılanı, yapılmayanı, eksiği, yanlışı görüyor. Büyükşehir belediye başkanımız sayın Kadir Albayrak’a bizim büyüğümüz olması hasebiyle değer veriyoruz. Ancak sevmek bir tarafa, değer vermek bir tarafa iş bitirmek başka bir şey. Biz büyükşehir belediyesinin bütün daire başkanlarıyla beraber bugüne kadar bu bölgede beklediğimiz o büyük projeleri hayata geçiremediklerini görüyoruz. Hem Kapaklı’nın hem de Çerkezköy’ün bir terminal problemi var. İki ilçe arasında 2 ilçenin de faydalanabileceği bir terminal yapılması için önerge verdik. Büyükşehir meclisinde kabul edildi. Aradan bir yıl geçti. Geçen hafta tekrar önerge ile bunu sorduk. Birimler arasında birbirine yazışmalar yapılmış, bir sürü yazışma ile beraber ortada kocaman bir hiç var. Top çevirmek böyle oluyor. Durmadan iş yapıyor görünüp top çeviriyorlar. Ortada bir şey yok” dedi.

 

“HALKA HİZMETİN GELMESİNİ SAĞLAMAK BOYNUMUZUN BORCU”

 

Zor süreçler geçirdiklerini söyleyen Çetin “Ortada ciddi bir borç var. Ama hizmet anlamında da vatandaşın beklediği o büyük projeler maalesef bu bölgede yok. Çok çalışıp 2024 yılında AK Parti’ye büyükşehir belediyesini kazandırarak halka hizmetin gelmesini sağlamak boynumuzun borcu” dedi.

 

“ÇALIŞMALARIMIZI BÜYÜKŞEHİR İLE TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ”

 

Kapaklı İlçe Başkanı Recep Biyik da toplantıda yaptığı konuşmada “Ben bir aylık bir ilçe başkanıyım. Kapaklı’da çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu dönem bizim yönetim kurulunu oluşturma sürecimiz. Ben ilçe olarak şanslı bir ilçeyim. Çünkü belediye başkanımız var. Kendisi çok gayretli ve çok mücadeleci. Gece gündüz Kapaklı için ne yapabilirim diye çalışıyor. Çalışmalarımızı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni alarak taçlandırmak istiyoruz” dedi.

 

Haber / Şaban KARDEŞ

 

 

 

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya