Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
24 Eylül 2021 Cuma
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Siyasi parti farkı olmaksızın Tekirdağ'a hizmet noktasında birlikte çalışıyoruz
Siyasi parti farkı olmaksızın Tekirdağ'a hizmet noktasında birlikte çalışıyoruz
Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı (TBMM) Mustafa Şentop, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 'Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri' açılış törenine katıldı. Şentop, "Siyasi parti farkı olmaksızın Tekirdağ'a hizmet noktasında birlikte çalışıyoruz" dedi.
  1. Facebook Paylaş

  2. Twitter Paylaş

  3. Google+ Paylaş

Haberin Yayın Tarihi: 20.03.2021 14:43
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül ile Tekirdağ İl  Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla koronavirüs tedbirleri ile Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 'Osman Tabak Kapalı Pazaryeri' açılışına katıldı.

 

'BELEDİYE İMKANLARIYLA YAPILDI

 

'Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri Açılışında konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de pazaryerinin tamamının belediye imkanlarıyla yapıldığına vurgu yaparak şunları söyledi:

"Şu gördüğünüz kapalı alan 1,5 milyon liraya mal oldu. Yalnız üstüne basarak söylemem gereken bir şey var. Bunun haricindeki her şeyi Süleymanpaşa'nın birbirinden çalışkan kıymetli belediye personeli tarafından yapıldı. Maliyetinin düşük olmasının sebebi işin tamamını ihale etmememiz. Belediyede çalışan arkadaşlarımız tarafından yapılacak kısmının kendimiz yapmasından kaynaklı bugün ki yaklaşık bu pazarın aynısını yapmaya kalksak, tamamını ihale  etmiş olsak 4,5 milyon lira maliyetinde olacaktı. Herkes diyor Cüneyt Parayı nereden alıyor? 'Cüneyt aslında parayı bulmuyor, parayı tutumlu kullanıyor' diyelim biz buna" dedi.

 

TÜKETİM ALIŞKANLIĞINI YANSITIR

 

Programda milletvekillerinin ardından konuşan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Türk kültüründe pazarlar kamusal mekanlardır. Gündelik hayatın bir parçası olan pazarlar, toplumumuzun yaşam koşullarını, üretim tarzlarını, tüketim alışkanlıklarını yansıtır. Pazarlar yaşanan birtakım sıkıntılar sebebiyle kapalı alanlara taşınmaktadır. Pazartesi ve Perşembe Pazarı’mızın Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri’ne taşınmasıyla, alışveriş yapan vatandaşlarımız ve esnafımız kötü hava koşullarından etkilenmeyecek,  vatandaşlarımıza sağlıklı, hijyenik bir alışveriş ortamı sunulacaktır. Bu pazar yeri, Süleymanpaşa’da açılan ilk kapalı pazar yerimizdir. Başka mahallelerimizde de pazar yerlerinin açılacağı bilgisini de aldım. İnşallah diğer mahallelerimizdeki kapalı pazar yerleri de en kısa zamanda hizmete açılarak vatandaşlarımıza modern bir mekanda alışveriş yapma fırsatı sunulacaktır.

Osman Tabak Kapalı Pazar Yeri’nde çocuk parkı, çay bahçesi, dinlenme alanı gibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacağı alanların bulunması vatandaşlarımıza daha rahat, daha işlevsel bir alışveriş ortamı sağlayacaktır” dedi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

 

Yıldırım, “ Haftanın belirli günlerinde, özellikle hanımların el emeklerini sergileyebilecek olması, organik ev yapımı gıdaların satılabileceği köy pazarının açılması ve tekstil başta olmak üzere çeşitli ürünlerinin satılabilmesi yerel esnafımıza ve vatandaşlarımıza önemli bir gelir kaynağı olacaktır. Bu pazar yeri, yerel esnafımızın güçlenmesine vesile olacak, ticaret canlanacaktır.

Diğer günlerde Süleymanpaşa Belediyesi’nin ve vatandaşlarımızın hizmetinde olacak pazar yeri, ilimiz için oldukça elverişli bir mekandır. Çok farklı işlevlerde kullanılabilecek pazar yeri, alışveriş ve etkinlik alanı olarak vatandaşlarımıza uzun yıllar hizmet verecektir. Bu pazar yerinin Tekirdağ için hayırlı olmasını diliyor, pazarda ürünlerini satacak olan pazarcılarımıza, esnafımıza bol, bereketli alışverişler diliyorum. Osman Tabak Pazar Yeri’nin açılmasında emeği geçen başta TBMM Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Şentop’a, Milletvekillerimize, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e ve diğer yetkililere teşekkürü bir borç biliyorum.  “ dedi.

 

 

'PAZARLAR ŞEHRİN GELİŞMİŞLİĞİNİ GÖSTEREN BİR TAKIM VİTRİNLER GİBİDİR'

Açılış öncesi Tekirdağ'daki çocukluk anılarını anlatarak konuşmasına başlayan Şentop, "Burada bugün açılışını yaptığımız Pazar yerinin hayırlı olmasını diliyorum. Ben Tekirdağ'da liseyi bitirene kadar yaşadım. Perşembe günleri Kolordu Caddesi'nde pazar kurulurdu. Okula giderken de zaman zaman pazara alışveriş için giderdim. Tabi onun o zamanlardaki ilk küçük halini daha sonra zamanla büyüdü, o cadde içerisinde yukarıda Muratlı caddesinin de birleştiği yere kadar uzadığı zamanlar oldu. Ayrıca imam hatip lisesine de öğrenci olduğum için okula gidip gelirken de, Perşembe günleri daha sonra ortaya çıkan sıkıntıları da yaşadık. Pazara yük getiren, taşıyan araçların park edecekleri yerler ayrı bir sorun, yine gidip gelmek, pazarın yetersizliği sebebiyle tezgahların taşınması gibi sorunlar. Tekirdağ o tarihlerden bu zamana kadar çok büyüdü, nüfusumuz arttı. Süleymanpaşa ilçemizin nüfusu çok arttı. Farklı ihtiyaçlar doğdu ama burada da vakti zamanında ilk kurulduğu zaman rahmetli 'Osman Tabak' zamanında açıldığında alışveriş için geldiğimiz oldu. Bu sokaktan geçip gidiyoruz sürekli, Aslında pazarlar özellikle bu tür açık pazarlar şehirlerin gelişmişliğini de gösteren birtakım vitrinler gibi hem buralarda tezgah açan malını satmaya çalışan esnafımız hem de alışveriş yapan vatandaşlar bakımından bu imkanların bir şehrin gelişmişliği ile ilgili gösterge olduğunu da düşünüyorum. Buradaki hizmet aslında bir başlangıç olarak kabul etmek kaydıyla tabii ki inşallah arkası gelecektir. Süleymanpaşa ilçemizin daha geniş manada tüm ilçelerimizin Tekirdağ'ımızın güzel, konforlu alışveriş imkanı sağlayan mekanlara ihtiyaç var" dedi.'

 

 

SİYASİ PARTİ FARKI OLMAKSIZIN TEKİRDAĞ'A HİZMET NOKTASINDA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ'

 

Tekirdağ'ın 4 ulaşım ağının kullanabilmesi ve sanayi kenti olması nedeniyle Türkiye ekonomisine ciddi katkı sağladığını belirten Şentop, "Değerli hemşerilerim, değerli kardeşlerim Tekirdağ'ımız Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biri. Sadece güzelliği ile değil, coğrafi konumu itibarı ile imkanlar bakımından önemli. Hem kara yolunun hem demir yolunun hem hava yolunun hem deniz yolunun. Dördünün birden ortak olarak kullanılabildiği bir şehir Tekirdağ'ımız. Bunun ötesinde bir sanayi şehri olması hasabiyle de Türkiye'mizin ekonomisine büyük katkı sağlayan üretimi sebebiyle ve bu üretimin ortaya çıkarmış olduğu vergi sebebiyle bütçemize de çok büyük katkı sağlayan bir şehrimiz. Biz Tekirdağ'ın bir evladı olarak Tekirdağ'a hizmeti öncelik olarak görüyorum. Bu benim şuan ki içerisinde bulunduğum, taşıdığım sıfat buna engel değil. Evet Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanıyım ama Tekirdağ'a bir ayrıcalık yapmıyorum sadece bugüne kadar Tekirdağ'ın eksik kalan bazı hizmetlerinin tamamlanması, Türkiye'deki diğer şehirlerimizin illerimizin almış olduğu hizmet nispetinde, Tekirdağ'ın ekonomimize katkısı nispetinde hizmetleri alabilmesi için gayret gösteriyoruz. Yoksa ilave Tekirdağ'ın hakkı olmayan bir şeyi talep etmiyoruz. Hakkı olanı talep ediyoruz sadece. Bu konuda da bütün milletvekili arkadaşlarımızla, bütün belediye başkanlarımızla siyasi parti farkı olmaksızın Tekirdağ'a hizmet noktasında birlikte çalışıyoruz. Bundan sonra da çalışacağız" şeklinde konuştu.

 

Haber/Şaban KARDEŞ

 

 

Etiketler:
Gönder Yazdır Yorum Yap Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

   DİĞER HABERLER
BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Koca adamların yaptığına bak
Veliköy hemzemin geçitte akıl almaz kaza
Veliköy hemzemin geçitte akıl almaz kaza
Asayiş uygulamasında 25 kişi gözaltına alındı
Malkara’da feci kaza: 1 ölü,2 yaralı
Valilik önünde eylem yapan gruba polis müdahalesi
Kaymakam Duru ilk ziyaretini şehit ailesine yaptı
Kapaklıspor’da altyapı Soner Çelik’e emanet
Tekirdağ’da araç sayısı 286 bin  851 oldu
Albayrak: Yol konusunda atılımlara hız kesmeden devam ediyoruz
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya