Çerkezköy AKM'de el emeği ürünler sergilenecek

Çerkezköy Belediyesi ve TEMEK iş birliği ile Mahalle Evlerinde düzenlenen Meslek Edinme Kurslarında kursiyerlerin el emeği, göz nuru ile ürettiği ürünler Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi'nde dÃ?
Çerkezköy 19.01.2022 17:12:00 0

 Çerkezköy Belediyesi’nin Bağlık, Veliköy ve Kızılpınar Mahalle Evlerinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğü (TEMEK) ile ortaklaşa düzenlediği Meslek Edindirme kurslarında dikiş, nakış, rölyef, ev tekstili, takı ve tasarım, el sanatları gibi kurslarda kursiyerlerimizin ürettiği el emeği göz nuru eserler Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde Çerkezköylüler ile buluşuyor.

AKM’DE ETKİNLİK GÜNLERİNDE STANT AÇILACAK

Atatürk Kültür Merkezi’nde tiyatro, konser vs. gibi etkinlik olduğu günlerde Mahalle Evlerindeki kurslara devam eden kursiyerlerin ürünlerini sergilediğini ve satış yaptığını belirten Belediye Başkanı Vahap Akay, “Kurslarımıza devam eden kursiyerlerimizin el emeği göz nuru dökerek ürettikleri birbirinden güzel ürünler artık etkinlik günlerinde Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’mizin girişinde sergilenecek. Etkinliklerimize katılan hemşehrilerimiz Mahalle Evlerimizin Atatürk Kültür Merkezi girişinde etkinlik günlerinde açık olacak stantlarını gezerek, istedikleri ürünleri satın alabilecekler” dedi.

“İNŞALLAH İSTEDİKLERİ SATIŞI YAPIP AİLE BÜTÇELERİNE KATKI SAĞLARLAR”

Bu sayede Mahalle Evleri kursiyerlerinin ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştıracağını ve pazarlayacağını belirten Başkan Akay, “Etkinlik günlerinde Atatürk Kültür Merkezimizde kursiyerlerimiz stant açarak Meslek Edindirme Kurslarımızda kendi ürettikleri ürünleri Çerkezköylüler ile buluşturup, pazarlayacak. İnşallah istedikleri satışları da yaparak ve aile bütçelerine katkı yaparlar” ifadelerini kullandı.

Haber/Gülay YİĞİT SEZEN