Anasayfa
Yazarlar
Foto Galeri
WEB TV
E-Gazete
Resmi İlanlar
Anket
Künye
Reklam
İletişim
Çerkezköy
14 Nisan 2021 Çarşamba
Tekirdağ
Çerkezköy
Çorlu
Ergene
Hayrabolu
Kapaklı
M.Ereğlisi
Malkara
Muratlı
Saray
Süleymanpaşa
Şarköy
Bölge
Spor
Şaban Kardeş / Gel de Yazma
Çerkezce alkışlıyoruz…
Genel seçimler, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “başkanlık” beklentilerinin aksine muhalefetin parlamenter rejim zaferi ile sonuçlandı.
Yayın Tarihi: 26 Haziran 2015 Cuma, 12:55
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto

 

Oklar Baykalı  gösteriyor.

 

Genel seçimler, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “başkanlık” beklentilerinin aksine muhalefetin parlamenter rejim zaferi ile sonuçlandı.

 

Hükümeti kuracak parti veya partilerin hangileri olacağı tartışmaları henüz sürüyorken siyasi yelpazesinde Ermeni’den Yezidi’ye, Kürt’ten Romen’e, golcüden solcuya, sağcıdan bağcıya renkli kişi ve kimliklerden oluşan 550 vekilin yer aldığı

 

TBMM’nin 25. Dönem açılış oturumu ve yemin töreni şimdilik sorunsuz tamamlandı.

 

Türk seçmeni, eskide kalan “yeni Türkiye” söylemiyle birlikte 13 yıllık tek parti dönemini noktalayıp siyasilere –beceremeyip de erken seçime gitme yolları aramazlarsa- “koalisyonu” göstererek yeni bir “ödev” yükledi.

 

Yine bu seçimde Türk Milletinin “terör örgütü lideri” olarak hafızasına kazınan İmranlı’daki Öcalan’ın yeğeni Dilek Öcalan, milletvekili seçildiği ve en genç vekillerden olduğu için TBMM 25. açılışında geçici Başkan Deniz Baykal'ın başkanlık yaptığı oturumda başköşede “kâtip” üye sıfatı ile yer aldı.

 

Çiçeği burnunda Tekirdağ Milletvekillerimizden Mustafa Yel ve Ayşe Doğan’ın heyecanını ekran karşısında hissettik. Bülent Belen, Emre Köprülü ve Faik Öztrak deneyimlerinden olsa gerek yemin töreninde başarılı bir şekilde yeminlerini ederlerken CHP içerisinde her geçen gün kendini biraz daha ön plana çıkarmayı başaran Candan Yüceer’in kendinden emin ve gür sesi, yemin töreninde de hissedildi.

 

Meclis Başkanı kaçıncı turda hangi partinin adayı olacak seçilecek, TBMM’nin yeni dönem başkanı oluşacak koalisyona nasıl bir zemin hazırlayacak bunlar da bu gün yarın netlik kazanacak olmakla birlikte oklar Baykal’ı gösteriyor.

 

Ülkemiz adına temennimiz siyasi liderlerin ön yargılardan arınmış sağduyulu uzun ömürlü bir hükümeti kısa sürede kurmalarını temenni ederek Çerkezköy’ümüze dönüyoruz.

 

Büyük (!) beyinlerden küçük çözümler

 

Tekirdağ’ımızın Büyükşehir olması ile birlikte her geçen gün artan nüfusa paralel büyüyen sorunlara getirilmek istenen çözümler vatandaşı çileden çıkaracak cinsten...

 

Bir buçuk yıldan bu yana büyükşehirde görev yapan bu “büyük ağabeyler” henüz ulaşım konusunda bir arpa boyu yol alamazken adam gibi otoparkların oluşturulmadığı Çerkezköy’de başlatılan “çağdışı” paralı otopark uygulaması da reflektör yelekli görevlilerle ile vatandaş kavgalarını da beraberinde getirdi.

 

Otopark işletmecileri ile vatandaş polislik oldu. Büyükşehrin aldığı karar sonrası alelacele caddelere astıkları tarifelerin ve bekleme sürelerinin çarpıklığını üstün zekâlılıklarıyla fark edince çaktırmadan çark ettiler, fiyatları ve bekleme sürelerini yeniden gözden geçirdiler. Bakalım Çerkezköy’ün gerçek sorunu trafikten çaktırmadan para kazanmak değil de trafiğe akılcı ve kalıcı; uzun soluklu formül bulmak olduğunu ne zaman fark edebilecekler?

 

Çerkezce alkışlıyoruz

 

CHP’li Çerkezköy Belediyesi yetkililerini, CHP’nin 7 Haziran seçim kampanyasında kullandığı reklam spotundaki alkış gibi alkışlamak istiyorum.

 

Neden mi?

 

Belediyenin Çerkezköy Kaymakamlığı önünde yaptığı yeşillendirme sonrası kuruyan ya da kurutulan çam ağaçlarını hiç mi görmesiniz? Sebebini hiç mi araştırmasınız bilmiyorum ama bildiğim bir şey daha var ki onu da yazmadan bu yazıyı noktalamak istemiyorum.

 

Çerkezköy’ün ilk ve tek doğa parkı olmasına rağmen, iki yıl AKP’li belediye döneminde; yaklaşık iki yıl da siz CHP’li belediyece hemen her sel baskınında sular altında kalmasına göz yumuldu kaderine terk edildi.

 

Adını 5 Şubat 1993 tarihinde eşi Füsun ve kızı  Aslıhan ile birlikte Bolu-Gerede yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden  elektrik mühendisi profesör, 46, 47. ve 48. Hükümetlerde görev almış siyasetçi ve devlet adamı Adnan Kahveciden alan parkın içler acısı durumunu sadece yazmak yetmez. Sorumluların gidip o parkta bugünkü içler acısı halini selfilemeleri lazım…

 

Oysa birkaç yıl öncesine kadar iki işletmeci ile birlikte onlarca insan oradan ekmeklerini temin ederlerken Çerkezköylü halk baharla birlikte hemen her akşam soluğu orada alır yeşilin her rengini ve kokunun her ıtırını orada tadardı.

 

Şu Çerkezköyde yaşayan hangimizin Adnan Kahveci parkı ile ilgili bir anısı yok ki

 

Ama bugün o parkta gündüz - gece veya Ramazan hiç fark etmiyor, birileri uyuşturucu âlemi yaparken birileri alkol alıyor birileri de bu güzelim mekânı maalesef fuhuş mekânı olarak kullanıyor.

 

Hadi diyelim ki Çerkezköyde doğup Çerkezköyde büyüyen ve Çerkezköy halkı tarafından Belediye Başkanı olarak seçilen Sayın Başkan ve onun çok kıymetli bürokratları çok yoğunlar ve oraya ayıracak zamanları (!) yok… Ya size bu durumu nasıl arz etmeli Sayın Kaymakam Bey?

 

Koskoca Hükümet konağının önünü görüyorsunuz, burada çevre düzenlemesini belediyeye yaptırtıp Çerkezköy halkı otopark yeri için tekme tokat bir birine girecekken siz kapısına bariyer koydurduğunuz Hükümet Konağının arkasını hiç mi görmüyorsunuz? Hiç mi içiniz cız etmiyor? Burnunuza oradan hiç mi pis kokular gelmiyor?

 

Bu gün Çerkezköyde yaşayan siz kıymetli idareciler ve ömrü yetene kadar bu şehirde yaşamaya niyetli bizler Çerkezköylüler hem bu parkı hem de bu parka ismini veren Adnan Kahveci ismine sahip çıkmaz isek yarın bize kim sahip çıkacak?

 

Bu güzel ilçeye bu çirkin parkı siz içinize sindirebiliyor musunuz? Çevre ve ağaç duyarlılığının hükümetleri bile sarstığı bu ülkede, şehrimizdeki parkımızın böylesine ilgisiz kalması manidar değil midir?

 

***

 

Bu arada Çerkezköy EATON‘da Ramazan’ın ilk gününe grevle başlayan 1871 işçi kardeşimizin grevlerinin  tarafların anlaşması ile kısa sürede sona ermiş olmasından ülkem, bölgem ve Çerkezköy adına en çok da işçi ve aileleri adına sevinç verici bir gelişme olarak kayda geçelim. Darısı siyasi partilerin  kurulacakları uzun ömürlü  koalisyon anlaşmasına…

 

Sağlıklı günler dileğiyle…

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
   YORUMLAR
Vatandaş ??
Turgut karataş, yazdığım yorumda parkın 25-30 senelik tarihi yazıyor yani eski halini anlatıyorum. Dibe batılacak ne var onuda anlamadım. O park yıllardır ordaydı da gazetenin aklına şimdimi gelmiş orayı yazmak? asıl sorman gereken soru bu. Dibe batmak falan boş laflar sen okuma yazma öğren 2 kelam etmesini öğren sonra dibe batanlara bulaşırsın.
21.07.2015 11:49
Vatandaş :))
Turgut karataş, kimin niye zoruna gitsin? ilkokulu zor bitirmiş 2 kelimeyi zor kuran adamın teki olmasan şuraya yazdığımı bi daha oku derdim! bak orda parkın 20 sene önceki halini anlattım! dibe batma falan bilmemde 10 sene akp belediyesi vardı 10 sene boyunca sen turgut karataş olarak naptın bu park için yada şaban çıkıp neler yazdı buyur anlat ben dibe batayım sen yüz! saçmalama otur oturduğun yerde okuma yazma öğren!
19.07.2015 11:36
Turgut KARATAŞ VATANADAŞ'A
ZORUNA MI GİTTİ VATANDAŞ, YALAN YANLIŞ İFTİRALAR ATMA BN ÇERKEZKÖYÜN ESKİ HALİNİDE BİLYİYORUM. ŞİMDİKİ HALİNİDE. SUS BATIYOSUN DİBE İĞCE..
03.07.2015 20:19
Vatandaş ??
Şaban bey, ilginçtir bunca zaman sustun yeni belediye gelince açtın ağzını yumdun gözünü adamlara heyheyleniyorsun! adnan kahveci parkını eski belediye çerkezköyden bir pastane sahibine vermişti, adam oraya kendine hobi bahçesi kurmuş kümes yapmış 2-3 te kangal köpeği bağlamıştı! etraf tavuk pisliği ve gelen geçene havlayan zincirli kangal köpeklerine kalmıştı! hiç sesiniz çıkmadı oysa. Yeni başkan seçildikten sonra projesini açıkladı, senin gazetende de yazdı okuduk, adnan kahveci parkı köprünün altından eski top sahası ve pazar yeriyle birleşecek geniş bir rekreasyon alanı olacak buralar! tabi önce her yağmurda sel basan şu derenin işleri bitmeli! öyle suçlayıcı saldırgan ifadeler yerine adama destek versen güzel olurdu. sanki gazetende bu parka hiç değinmedi bu başkan? asıl soru şu şaban! sen 10 senedir neredeydin? adam seçilir seçilmez ilk haftasında burası ile ilgili projesini yazdı, taa ankaraya gidip asker lojmanlarının işini kovaladı, eski belediyenin 10 sene boyunca sallamadığı dere islahını tek başına zorluyor adam laf atacak yerde takdir etmen lazım.
29.06.2015 13:20
   YORUM YAZ
Adınız :
E-mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu
:

BUGÜN DÜN BU HAFTA BU AY
Şüpheli ölümün altından cinayet çıktı
Teknofest’e Çerkezköy damga vuruyor
Pes etmedi, Avrupa ikincisi oldu
Emniyetten araç sponsorlarına teşekkür plaketi
Oğuz Güzel Spor Kulübü şampiyonadan iki madalya ile döndü
Taksi ücretlerine zam
“Komşu Paket” uygulaması başladı
Ücretsiz fizik tedavi hizmeti verilecek
Uyuşturucu operasyonuna 2 gözaltı
Belediye kendi banklarını kendi üretiyor
  ANKET
Covid - 19 pandemisinin ülkemizde son zamanlarda yayılmasında birinci dereceden sorumlu sizce kimdir?
Gerekli önlemleri zamanında almayan yetkililer
Tedbirlere uymayan vatandaşlar
Her ikisi de
  CERKEZKOY KONUSUYOR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi
Gunes Gazetesi Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi Star Gazetesi
Takvim Gazetesi Türkiye Gazetesi Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yeni Çağ Gazetesi
Çerkezköy
Çerkezköy Alp Ajans Haber, Gazetecilik, Basın Yayın, Matbaacılık Ltd. Şti.
Fevzi Paşa Mahallesi Fevzi Paşa Caddesi No:89 Çerkezköy / TEKİRDAĞ
Tel: 0 282 726 17 66 - 725 20 25 - 725 26 80 Fax: 0 282 725 26 44
E-mail: haber@cerkezkoyhaber.com.tr  -  kardes@cerkezkoyhaber.com.tr
Alp Medya